رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

آبگرمکن خورشیدی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

قسمتش جالب بود...چقدر استان یزد از این تکنولوژی در روستاهاش استفاده کرده

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 210
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

قسمتش جالب بود...چقدر استان یزد از این تکنولوژی در روستاهاش استفاده کرده

یه تابستون رفته بودم یزد خونه اقوام / به سختی رو ایوون راه می رفتم زمین داغ بود /بادگیر یزد / زندان اسکندریه/ آتشکده ی زرتشتیان....

لینک به دیدگاه
یه تابستون رفته بودم یزد خونه اقوام / به سختی رو ایوون راه می رفتم زمین داغ بود /بادگیر یزد / زندان اسکندریه/ آتشکده ی زرتشتیان....

معماری بادگیر فوق العاده هست....ولی نمیدونم دیگه چرا منسوخ شده؟من خیلی دوست داشتم واسه پروژه لیسانس روی این موضوع کار کنم ولی نشد...تهویه مطبوع طبیعی

زندان اسکندر و آتشکده رو هم دیدم..:ws3:ولی آیا اینا هم انرژی خورشیدی دارن:ws52:

لینک به دیدگاه
پس یک سوال اساسی؟چجوری میشه یک ایده خام به جشنواره برسه و موفق بشه؟چرا فقط یک عده خاصی در جشنواره شرکت میکنند؟من نوعی اگر بخواهم شرکت کنم حتی نمیدونم چجوری؟با چه اطلاعاتی؟

همین طرح اولیه شما با کار کردن و پیگیری قابلیت رسیدن به جشنواره نداره؟

اگر به نقطه ي قابل دفاعي برسه چرا داره

ولي كار مي بره

لینک به دیدگاه

من داداشم يك شركت داره كه تو كار امكان سنجي و نصب ابگرمكن هاي خورشيدي هست

اوايل اقبال چنداني به اين موضوع نمي شد اما الان با برداشتن رايانه ها سازمان ها و موسسه هاي زيادي دنبال اين كار هستند كه اجرا كنند.

حتي در بين مردم عادي هم كم كم مشتري داره پيدا مي كنه

لینک به دیدگاه

درود

اين پست در تالار برق را مشاهده كنيد:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?p=616284#post616284

به گمانم مشكل آيينه هاي دنبال كننده ي مسير خورشيد در طرح پيشنهادي من مرتفع شده است و ما تكنولوژي آن را داريم.

خوب نظر شما چيه؟

لینک به دیدگاه

خوب اين هم يك ايده ي جسورانه

البته هيچ راهكاري هم ندارم براش

اكثر آدم ها به هنگام خوابيدن در جاي خود قل مي خوردند و جا به جا مي شوند كه موجب حركت در تخت مي شوند.اگر بتوان سيستمي طراحي نمود كه مثلا انرژي منتقل شده از اين طريق به فنر هاي تخت را تبديل به برق نمود و ذخيره كرد در واقع بخشي از انرژي فردي ما كه برت هست تبديل به انرژي مفيد خواهد شد

لینک به دیدگاه

مردم ژاپن روزانه برق تولید می کنند

2.jpg این افراد در مصاحبه با خبرگزاری رویترز دلیل عدم ارایه اطلاعات دقیق درباره این کفپوش ها را کپی برداری از این طرح جالب اعلام کرده اند. چندی پیش اخباری مبنی بر تولید برق از طریق راه رفتن روی سطوح در ژاپن در صدر اخبار فناوری های روز جهان قرار گرفت. اکنون با گذشت 6 ماه از انتشار این خبر یک شرکت ژاپنی با نام jreast این طرح را متحول و آن را به طور کامل اجرایی کرده است. این شرکت با ارتقا نمونه آزمایشگاهی کفپوش های مخصوص که از طریق فشار وارد شده از سوی پای افراد پیاده، برق تولید می کنند توانست انرژی الکتریسیته لازم برای تامین برق چندین دستگاه ارایه دهنده و دریافت کننده بلیط در ایستگاه مترو توکیو را تامین کند. مسوولان این شرکت از ارایه هرگونه توضیح اضافی در خصوص نحوه عملکرد کفپوش های تولیدکننده برق امتناع کرده اند. این افراد در مصاحبه با خبرگزاری رویترز دلیل عدم ارایه اطلاعات دقیق درباره این کفپوش ها را کپی برداری از این طرح جالب اعلام کرده اند. از سوی دیگر یکی از مسوولان شرکت jreast اعلام کرده که پلیمر کفپوش های تولیدکننده انرژی الکتریسیته از فرمول ساده ای برخوردار است که به لو رفتن این فناوری خارق العاده کمک می کند. این شرکت در حدود 2 ماه تمامی کفپوش های ورودی و خروجی مسافران را -که عموما سنگ بودند- با کفپوش های مخصوص ساخت خود عوض کرد. به این ترتیب مسافران به محض ورود به این ایستگاه یا پیاده شدن از قطار پای خود را روی کفپوش های مخصوصی قرار می دادند و بی آنکه خود متوجه باشند منبع عظیمی از انرژی الکتریسیته را تولید کردند. جالب آنکه با توجه به این موضوع که مترو توکیو از پرترافیک ترین ایستگاه های قطار زیرزمینی جهان است، می توان تصور کرد که چه حجم عظیمی از انرژی الکتریسیته را می توان از این رفت و آمدها به دست آورد. بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت jreast، میزان برق تولیدی در هر روز بین 1400 تا 1500 کیلووات است. این مقدار انرژی در حال حاضر نیاز بسیاری از ماشین های الکترونیکی موجود در ایستگاه مترو توکیو را مرتفع کرده است. مسوولان این شرکت ژاپنی اذعان کرده اند که این میزان انرژی الکتریسیته تولید شده به زودی و با بهبود و ارتقای کیفی کفپوش ها به حدود دو برابر افزایش خواهد یافت. در همین حال یکی از نهادهای دولتی ژاپن که به عنوان یکی از زیرمجموعه های شهرداری توکیو محسوب می شود اعلام کرده است که برای تامین مالی توسعه این کفپوش ها به سراسر نقاط پررفت و آمد توکیو آمادگی دارد. مدیر ارشد این شرکت اعلام کرده است که بر اساس برآوردهای انجام شده میزان هزینه های مصرفی برای شروع پروژه، در کمتر از یک سال باز می گردد و پس از آن سودآوری این طرح آغاز می شود. شرکت های ژاپنی که در امر تولید برق مشغول فعالیت هستند برق تولیدی کارخانجات خود را به دولت ژاپن می فروشند و شرکت jreast نیز اعلام کرده که با توسعه طرح های خود آماده است تا انرژی الکتریسیته تولید شده توسط مردم ژاپن را به دولت این کشور بفروشد. البته میزان قیمت برق تولید شده توسط قدم های مردم کمتر از یک هشتم قیمت برق معمولی است.

لینک به دیدگاه

شهروندان شهر تولوز در فرانسه در زمينه اجراي يك پروژه صرفه جويي در مصرف انرژي بر روي پياده‌روهايي راه مي‌روند که برق توليد مي‌کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، بر روي پياده روهاي مرکز شهر "تولوز" صفحاتي نصب شده‌اند که مي‌توانند 30 وات برق توليد کنند. اين ميزان انرژي براي تأمين برق روشنايي خيابانهاي اطراف اين پياده روها کافي خواهد بود. هم‌اكنون اين پياده روها در مرحله آزمايش هستند و در حال حاضر تولوز تنها شهر دنيا است که از اين سيستم استفاده مي‌کند؛ اما پياده روهاي انرژي زا در آينده مي توانند به عنوان يک راه حل مناسب در تأمين برق سرويسهاي شهري مورد استفاده قرار گيرند. صفحات کف پوش اين پياده روها محتوي ميکرو حسگرهايي هستند که انرژي ايجاد شده از پياده روي شهروندان را جمع آوري کرده و در يک باتري بزرگ ذخيره مي کنند.

لینک به دیدگاه

تولید مستقیم بخار در کلکتورهای سهموی خطی برای نیروگاههای خورشیدی

یه همراه نکات مهم رو بنویسه:icon_gol:/فرمولی نیست

لینک به دیدگاه
وبلاگی که یکی از پوشه هاش در مورد انرژی های نو هست /همون پوشه:

این وبلاگ فکر می کنم متعلق به دوست بزرگوارمون آقا سجاد (spow) باشه :w16:

لینک به دیدگاه

brochure.jpg

احتمالا همه دوستان با این همایش آشنایی دارند.از آنجاییکه در این همایش طرح ها مورد بررسی قرار میگیرد.و هدف از این تاپیک هم مطالعه انرژی تجدید پذیر است..بنابراین با اعلام آمادگی از سمت دوستان میتوانیم تمرکز خود را بر محور همایش متمرکز نماییم.از دوستان گرامی و صاحب نظر از جمله آقا امیر و آقای رحیمی خواهشمندم در این مهم ما را راهنمایی فرمایند.

لینک به دیدگاه
brochure.jpg

احتمالا همه دوستان با این همایش آشنایی دارند.از آنجاییکه در این همایش طرح ها مورد بررسی قرار میگیرد.و هدف از این تاپیک هم مطالعه انرژی تجدید پذیر است..بنابراین با اعلام آمادگی از سمت دوستان میتوانیم تمرکز خود را بر محور همایش متمرکز نماییم.از دوستان گرامی و صاحب نظر از جمله آقا امیر و آقای رحیمی خواهشمندم در این مهم ما را راهنمایی فرمایند.

کدوم همایش؟

لینک به دیدگاه

سلام محققان عزیز خسته نباشین ...

آقا خیلی نامردیه منم دوست داشتم تو این زمینه کار کنم :ws37:اما فعلا...

راستی هزینه اجرای سیستم فتوولتاییک خونگی چقدره؟...

ای ساربان آهسته ران (تا من هم به شما برسم:ws3:)

چرا این بحث یه هفته مسکوت مونده ..چرا؟..:167:

نکنه هنوز دارین معادلات رو با مطلب مینویسین؟..

در آینده نه چندان دور فکر کنم گرفتن نمایندگی اجرای سیستم فتوولتاییک یکی از بهترین کارای پیمانکاری و اقتصادی باشه:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام محققان عزیز خسته نباشین ...

آقا خیلی نامردیه منم دوست داشتم تو این زمینه کار کنم :ws37:اما فعلا...

راستی هزینه اجرای سیستم فتوولتاییک خونگی چقدره؟...

ای ساربان آهسته ران (تا من هم به شما برسم:ws3:)

چرا این بحث یه هفته مسکوت مونده ..چرا؟..:167:

نکنه هنوز دارین معادلات رو با مطلب مینویسین؟..

در آینده نه چندان دور فکر کنم گرفتن نمایندگی اجرای سیستم فتوولتاییک یکی از بهترین کارای پیمانکاری و اقتصادی باشه:ws3:

سلام.سلامت باشید..

چند روز پیش،یک مسیری رو داشتم طی میکردم...بالای بام یک منزل آب گرمکن خورشیدی دیدم...خیلی واسم جالب بود که این تکنولوژی در منازل هم رسوخ کرده.

من هم خیلی دوست داشتم یک کار عملی واسه این همایش آماده میکردیم ...ولی از دوستان کسی استقبال نکرد..خودم هم متاسفانه در این زمنیه تجربه ای ندارم.

لینک به دیدگاه
سلام.سلامت باشید..

چند روز پیش،یک مسیری رو داشتم طی میکردم...بالای بام یک منزل آب گرمکن خورشیدی دیدم...خیلی واسم جالب بود که این تکنولوژی در منازل هم رسوخ کرده.

من هم خیلی دوست داشتم یک کار عملی واسه این همایش آماده میکردیم ...ولی از دوستان کسی استقبال نکرد..خودم هم متاسفانه در این زمنیه تجربه ای ندارم.

درود

من دو هفته اي بخاطر كاري تهران نبودم و دسترسي من به اينترنت تقريبا قطع بود

خانوم فلويد قرار بود كه مقدمات تشكيل يك تيم را كه بصورت هدف مند اين مبحث را دنبال كنند فراهم بياورند كه اگر چنين شود و بتوانيم يك مسير مشخص براي پيشرفت در نظر بگيريم اين تاپيك از بمباران اطلاعات و مقالات به يك تاپيك هدفدار تبديل مي شود و مي توان براي آن اينده اي روشن را متصور بود

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود

من دو هفته اي بخاطر كاري تهران نبودم و دسترسي من به اينترنت تقريبا قطع بود

خانوم فلويد قرار بود كه مقدمات تشكيل يك تيم را كه بصورت هدف مند اين مبحث را دنبال كنند فراهم بياورند كه اگر چنين شود و بتوانيم يك مسير مشخص براي پيشرفت در نظر بگيريم اين تاپيك از بمباران اطلاعات و مقالات به يك تاپيك هدفدار تبديل مي شود و مي توان براي آن اينده اي روشن را متصور بود

:icon_gol:

درود..خوش آمدید

متاسفانه من خودم هم این مدت کمتر حضور داشتم ولی هیچکدام از دوستان اعلام آمادگی نفرمودند.

اما از موضوع انرژی پاک غافل نبودم و در حال حاضر دارم بر روی موضوع بادهای خورشیدی مطالعاتی رو انجام میدم ...همچنین به تازگی با مطلبی دیگر با نام دیوار خورشیدی نیز برخورد کردم که پدیده جالبی است.

گروه نیاز به یک رهبر دارد که وظایف رو مشخص نماید و تجربه داشته باشد....و همچنین یک موضوع مشخص که بر روی آن متمرکز شد.

اما از آنجایی که فعالیت گروه باید در یک تاپیک کاملا اختصاصی و خصوصی و یا هر فضایی در نت که فقط اعضا حضور داشته باشند صورت پذیرد بنابراین اعلام آمادگی از دوستان حائز اهمیت است.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...