رفتن به مطلب

دوازدهمين ميزگرد خانواده« تكنولوژي و تربيت فرزند »

afa

ارسال های توصیه شده

حرف شماروکاملاقبول دارم!شایدماهم اگه درآن زمان دسترسی به این تکنولوژی داشتیم سراغ آن بازیهانمیرفتیم!فقط یه نکته!آیاواقعابازی کامپیوتری هرچندفکری میتواندجایگزین مناسبی برای بازی هایی مثل قایم باشک یابازیهایی گروهی قدیمی

گردد؟آیامیتواندروحیه اجتماعی فرزندان ماراافزایش دهد؟روحیه همکاری واعتمادبنفس جمعی فرزندان راچطور؟

خب قاعدتا نه در كناره بازيهاي كامپيوتري بايد دوستانيرو هم در فضاي بيرون داشت بازيهاي كامپيوتري براي رشد فكريه بچهه خوبه نمي تونه تمامه نيازهاشو برطرف كنه...

پس قبول داریدبازی کامپیوتری به تنهایی تمام نیازهایی که یک

بچه برای کامل شدن فرآیندتربیتی داردرانمیتواندرفع کند؟کمااینکه ثابت شده بازیهای کامپیوتری چقدردرایجادافسردگی وخشونت بچه هادربزرگسالی تأثیردارد.وبچه هایی که ازبازیهای دسته جمعی وواقعی استفاده میکنند ازسلامت روانی بیشتری برخوردارهستند!

درسته:wubpink:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منم سن 4 سالگی رو برای شروع آشنایی با کامپوتر مناسب میدونم .... باید زمانهایی رو اختصاص داد که همراه با فرزند با کامپوتر به بازی پرداخت ( نقش یک همبازی ). اینطوری کودک یادمیگیره در آینده چیزی رو پنهان نکنه... نمیدونم شایدم این طرز فکرم درست نباشه. زمان استفاده رو باید مشخص کرد، مثلا 1 ساعت. میشه کاری کرد که کودک استفاده های درست از کامپیوتر بکنه... (برنامه ها و بازیهای آموزشی).

:JC_thinking:

• Like 4
لینک به دیدگاه

نقش اين تكنولوژي در تربيت ديني فرزند چيست ؟

نقش پدرو مادر ها در تربیت فرزند در جامعه امروزی طوری است که حتی گاهی ناخواسته، او را از دین گریزان می کند.

درو مادر ها بجای پرداختن به تربیت دینی فرزندان، بیشتر ندانسته، انواع کانالها ی ماهواره ای و غیره را مربی فرزندان خود قرار می دهند آنهم از زمانی که هنوز قدرت تکلم ندارند.

بيشتر انحرافات يك نوجوان از سنين كودكي اغاز ميشود .....

• Like 4
لینک به دیدگاه
منم سن 4 سالگی رو برای شروع آشنایی با کامپوتر مناسب میدونم ....

تقریباهمه سنین 4تا5سال راپیشنهادکرده اند.خوب کودک دراین سن دراوج یادگیری ست اگردراین سن به کودک آموزش بدهیم که چگونه باوسائل اطرافش کارکندوبیشترازتخیل خوددرایجادنوآوری بهره بگیردمثمرثمرترازیادگیری یه بازی

کامپیوتری ست.برای یادگیری کامپیوترهیچوقت دیرنیست امااگرکودک درزمان مناسب ازتخیل

وابتکارات خودبه نحواحسن استفاده نکندوقوه خلاقیتش بروزنکندشایددیگرقابل جبران نباشد.به

نظرم اگرسن کارباکامپیوتردرحدود6سالگی باشدبهتراست.نظرمنم نظرکارشناسی نیست.

باید زمانهایی رو اختصاص داد که همراه با فرزند با کامپوتر به بازی پرداخت ( نقش یک همبازی ). اینطوری کودک یادمیگیره در آینده چیزی رو پنهان نکنه...

برای عدم پنهانکاری چیزی که خودم دربرنامه های مشاوره ای خانواده دیده ام اینست که راههای

پنهانکاری رابرای کودک به حداقل برسانیم.مثلاکامپیوتررادراتاق اووبه صورت اختصاصی قرارندهیم.به اوبفهمانیم که کامپیوتروسیله ای

عمومی درخانه است.

نمیدونم شایدم این طرز فکرم درست نباشه. زمان استفاده رو باید مشخص کرد، مثلا 1 ساعت. میشه کاری کرد که کودک استفاده های درست از کامپیوتر بکنه... (برنامه ها و بازیهای آموزشی).

:jc_thinking:

هدف ازمیزگردشنیدن نظرات شخصی کاربران است وگرنه مقالات علمی درنت به وفوریافت

میشود.این نظرات شماعزیزان است که درهیچ جایی پیدانمیشود وارزشمنداست.

• Like 2
لینک به دیدگاه

ماهواره که:ws46:

بچه یکی از آشناهامون رفته بود مهد کودک از دوستاش حرکات و حرفای ناشایستی یاد گرفته بود(تو اون سن):icon_pf (34):

باید وقت بچه رو با کلاسای آموزشی و رفتن به پارک و بازی با فرزندمون تو همون خونه و ... پُر کرد.:girl_yes2:

وقتی مادر و پدر می ایستن به نماز بپه هم خیلی زیبا کنارشون وامیسته و حرکاتو انجام میده.. این یعنی داره یاد میگیره:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه

وقتی مادر و پدر می ایستن به نماز بپه هم خیلی زیبا کنارشون وامیسته و حرکاتو انجام میده.. این یعنی داره یاد میگیره:ws37:

دقیقابه نکته خوبی اشاره شد

بچه اینه تمام نما

ازرفتارپدرومادرمیشه.اگه خودمون جلوی بچه ازوسایل استفاده درست بکنیم بچه یادمیگیره چطوربایدازاینجوروسایل استفاده درست بکنه

• Like 4
لینک به دیدگاه

دوازدهمين ميزگرد خانواده « تكنولوژي و تربيت فرزند »

باسلام !

:icon_gol:

اينبار با موضوع تربيت فرزند و نقش تكنولوژي به بحث و گفتگو خواهيم پرداخت.

از نظر شما تكنولوژي چه تاثيري بر تربيت فرزند دارد ؟

تربیت با استفاده از تکنولوژی در صورت اطلاع پدر ومادر وتربیت صحیح خود اونها میتونه بسیار خوب وعالی باشه.وتوی تربیت بسیار کمک کننده.

اين تاثير مثبت است يا منفي ؟

چاقو رو باهاش میوه پوست بکن وادم بکش نه زخمی کن.چه تاثیری داره.هر چیزی تو دنیا دو جنبه داره.خوب وبد.بسته به استفاده ی شما ست.

براي استفاده بهينه چه اقداماتي لازم است ؟

اولن داشتن وسایل ودوم اطلاعات وسوم جنبه

نبود اين امكانات موجب خلل در تربيت ميشود ؟

نه.ولی بودنش کا رو راحت تر میکنه.

افراط و تفريط در استفاده از فناوري را چگونه تعريف ميكنيد ؟

همینی که من وشما روزمون باهاش شب می کنیم وکارای دیگه رو وللش.

و ....

منتظر نظرات شما دوستان هستيم....

لطفا از ارسال مقالات جلوگيري شود

خواهشمندم اسپم نشود

با تشكر

:icon_gol:

49-m-koodak.jpg

موفق وپیروز باشید وسعی کنید برای خودتون خوب باشید تا برای آیندگانتون خوب باشید.

• Like 3
لینک به دیدگاه
نقش اين تكنولوژي در تربيت ديني فرزند چيست ؟

نقش پدرو مادر ها در تربیت فرزند در جامعه امروزی طوری است که حتی گاهی ناخواسته، او را از دین گریزان می کند.

درو مادر ها بجای پرداختن به تربیت دینی فرزندان، بیشتر ندانسته، انواع کانالها ی ماهواره ای و غیره را مربی فرزندان خود قرار می دهند آنهم از زمانی که هنوز قدرت تکلم ندارند.

بيشتر انحرافات يك نوجوان از سنين كودكي اغاز ميشود .....

به نظر من این که واردش شدید دیگه جنبه شخصی داره عقاید مذهبی هیچ ارتباطی با تربیت فرزند نداره

یه خانواده احکام دینی رو به بچه یاد میدن و در آموزشش خیلیم موفقند ولی چه فایده که بچه از احکام اجتماعی عقب مونده آیا این آموزه دینی بهش کمک میکنه تو یه جامعه دیگه که غیر دینی هم هست بتونه موفق زندگی کنه؟

مثلا در دید اجتماع ما چند همسری قبیح و عملی منفور محسوب میشه در صورتی که در دین کاملا طبیعیه ...

ادامه گفته هام رو خودتون تا ته بخونید نمیخوام بحثو منحرف کنم چون اولش خیلی خوب شروع کردین و اونجا منم نظرم رو اعلام کردم ولی دیگه ...

چون همه خانواده ها به تربیت از روی دین اعتقاد ندارند

فک میکنم متد های تربیتی جدید روانشناسی بر سایر موضوعات ارجعیت داشته باشه

اینم یادمون نره به جای هر چیز اضافه ای اولین چیزی که به فرزندمون یاد میتونیم بدیم اینکه وجدانشو بیدار کنیم و بهش بفهمونیم که بزرگترین قاضی در خود توست و اونم وجدانته

• Like 4
لینک به دیدگاه

خوب ‏به ‏اینجارسیدیم ‏که ‏اکثردوستان ‏بااشنایی بچه ‏ها درسن ‏5سالگی تقریباموافق بودند.حال ‏سوال ‏دیگراینست که

دراین سن ‏بچه ‏راباچه ‏ابزارهایی ‏میتوان آشناکرد؟

.

• Like 3
لینک به دیدگاه
خوب ‏به ‏اینجارسیدیم ‏که ‏اکثردوستان ‏بااشنایی بچه ‏ها درسن ‏5سالگی تقریباموافق بودند.حال ‏سوال ‏دیگراینست که

دراین سن ‏بچه ‏راباچه ‏ابزارهایی ‏میتوان آشناکرد؟

.

اینکه واقعا 5 سال سن مناسبیه فقط یه نظر از بچه هاست ولس از نظر روانشناسی چی؟

خیلی مشتاقم بدونم

سوالتونم سوال خیلی خوبیه ولی اول باید جواب سوال خودمو بگیرم بعد جواب این سوالو بدم...

• Like 3
لینک به دیدگاه
اینکه واقعا 5 سال سن مناسبیه فقط یه نظر از بچه هاست ولس از نظر روانشناسی چی؟

خیلی مشتاقم بدونم

سوالتونم سوال خیلی خوبیه ولی اول باید جواب سوال خودمو بگیرم بعد جواب این سوالو بدم...

متاسفانه روانشناسان وکارشناسان این فن

سکوت اختیارکرده اند.البته به نظرم این سن هم بسته به ضریب هوشی بچه متغیر است.

• Like 6
لینک به دیدگاه
متاسفانه روانشناسان وکارشناسان این فن

سکوت اختیارکرده اند.البته به نظرم این سن هم بسته به ضریب هوشی بچه متغیر است.

آفرین ینی خیلی آفرین دوست عزیز همین الان رفتم و از یه روانشناس پرسیدم(تو خونمون یکی داریم:persiana__hahaha:) دقیقا همینو گفت

گفت بسته به ضریب هوشی بچه داره اما برای یه بچه با هوش معمولی مثلا یاد گیری موسیقی و زبان رو سن 3 سالگی در نظر گرفتن

این روانشناس خونه ی ما گفت : یاد دادن کامپیوتر از 3 سال به بعد بسته به کنجکاوی خود کودک هم داره که باید به این کنجکاوی کودک هم توجه بشه

با توجه به زمان شروع این کنجکاوی به مراتب آموزش هم شروع میشه...

• Like 7
لینک به دیدگاه

به نظرم تکنولوژی میتونه براشون مفید باشه...اما اگه توو هر چیزی افراط بشه بد میشه....هر چیزی زیادش مضر هست و کمش نیاز.......

پس چه خوب میشه فقط در حد نیاز و یه کوچولو فراتر از اوون برای بچه ها استفاده بشه...مخصوصا کامپیوتر و اینتر نت و برنامه هایی که امروزه هستش....

هر سنی یه چیزی میطلبه......بهتره از سنین کم، بچه ها رو به لپ تاپ و موبایل و این جور چیزا عادت ندیم.......

اینا باعث خلل در شکوفایی استعدادهای بچه ها میشه......

من یکی از فامیلامون....دخترش 9 سالشه....الان لپ تاپ داره....:w58::w58:

8 سالش بود براش موبایل خریدن........:w58::w58::icon_pf (34):

• Like 7
لینک به دیدگاه
پس منع استفاده از كامپيوتر براي بچه ي زير 5 سال چي ميشه ؟

تاثير بر سلامتي بچه چي ؟

از لحاظ اضافه وزن ،‌بينايي و غيره .........

خب درکنارش بازی های دیگه هم میکنه

ولی وقتی دلش میخواد یک جا ثابت بشینه و کارتون ببینه خب نمیشه مانعش شد

به وقتش از بازیهای دیگه هم استفاده میکنه.....

همه بچه ها باهم قابل قیاس نیستند.....

اگر با کنترل باشه و کارتونی رو که میبینه در کنار هم ببینیم با زمان خاص فکرنکنم خیلی برای سلامتیش بد باشه.........

مسلما خیره شدن هرکسی چه کودک چه بزرگ به صفحه مانیتور یا تلویزیون یا ال سی دی تأثیر روی بینایی داره ولی نه اینکه باعث ضعیفی حتمی چشمش بشه ....

• Like 5
لینک به دیدگاه
خب درکنارش بازی های دیگه هم میکنه

ولی وقتی دلش میخواد یک جا ثابت بشینه و کارتون ببینه خب نمیشه مانعش شد

به وقتش از بازیهای دیگه هم استفاده میکنه.....

همه بچه ها باهم قابل قیاس نیستند.....

اگر با کنترل باشه و کارتونی رو که میبینه در کنار هم ببینیم با زمان خاص فکرنکنم خیلی برای سلامتیش بد باشه.........

مسلما خیره شدن هرکسی چه کودک چه بزرگ به صفحه مانیتور یا تلویزیون یا ال سی دی تأثیر روی بینایی داره ولی نه اینکه باعث ضعیفی حتمی چشمش بشه ....

با همه این تفاسیر شما چه جور وسائلی رو اگه بخواین اولویت بندی کنید اول به کودک آموزش میدی؟:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

خوب باتوجه به همه گیر شدن بحث استفاده ازموبایل شاهد هستیم که این وسیله گاه به صورت نامحدودوکنترل نشده دراختیار کودکان قرارمیگیرد.به نظرشما این کار درست است که موبایل را بدون هیچ محدودیت سنی دراختیار بچه ها قرار دهیم؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
خوب باتوجه به همه گیر شدن بحث استفاده ازموبایل شاهد هستیم که این وسیله گاه به صورت نامحدودوکنترل نشده دراختیار کودکان قرارمیگیرد.به نظرشما این کار درست است که موبایل را بدون هیچ محدودیت سنی دراختیار بچه ها قرار دهیم؟

من که نظر خودمو اعلام کردم. متاسفانه الان خانواده ها هیچ کنترلی نسبت به این موضوع ندارن. قبل از اینکه طرز استفاده صحیح از یک ابزار رو به بچه آموزش بدن براش فراهم میکنن و خودتون میدونید چه اتفاقاتی میفته دیگه.

ضمن اینکه نظر شخصی من اینه که تا یه سنی که اصلا نباید برای بچه ها موبایل خرید. بعد از اون هم با آگاهی دادن و آموزش استفاده از این ابزار سودمند باید در اختیارش قرار بدیم.

خواهر کوچیک من موبایل میخواست. احساس کردم هنوز براش زوده. باهاش صحبت کردم. دلایل قابل قبولی داشت. براش دوربین و یه پلیر با این دیکشنری الکترونیکی ها گرفتم. قیمتش خیلی بیشتر از یه موبایل شد ولی تاثیرش بهتر بود. بعد از یه مدت که احساس کردم دیگه عقلش داره کامل میشه موبایل هم براش خریدم. همیشه هم این توصیه رو به نزدیکان میکنم که برای فرزنداتون تا وقتی به بلوغ فکری نرسیدن به جای خرید موبایل دوربین دیجیتال بگیرن. یا وسایل کم خطر دیگه.

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...