رفتن به مطلب

هنرستان یا دبیرستان؟

El Roman

ارسال های توصیه شده

ربطی به قضاوت کردن من نداره !!!!!!

شما به یک بچه راهنمایی بگی انتگرال بلد نیستی،یعنی دربارش قضاوت نابجا کردی؟

این به معنای عیب بچه های هنرستانی نیست،وقتی درس هایی مثل حساب دیفرانسیل و انتگرال یا هندسه تحلیلی را نمیخوانند،طبیعی است که ریاضیاتشان ضعیف تر باشه.

همونطور که بنده از لحاظ دروس عملی نسبت به آنها ضعیف ترم. :banel_smiley_4:

ربطش اینجاس که همه هنرستانی هایی که میگید این طور نیستند ،

من دارم میگم نمیشه یه حکم کلی داد ، چون من خلاف این رو دیدم ، دوستان هنرستانی که روی سواد ریاضی ای و عملی شون قسم می خورم . :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

90% قبلا این کار رو می کردن الان اوضاع نرمال تر شده و راستش من دیگه چنین دیدی رو نسبت به هنرستان اینجا ندیدم ولی جالبه که جاهای دیگه مثل اینکه هنوز قضاوت ها وجود داره !

دبیرستان سعیش بر اینه که دانش آموزای خیلی خوبش رو نگه داره ولی این خود فرد هست که بهتره با دانش و اندیشه خودش انتخاب کنه ، من برای هنرستان رفتن با مسئولین دبیرستانمون کلی بحثم شد ، بهم برگه و پروندمو نمیدادن !

و یه سری دوستای خودم هم با معدل های فضایی همون دبیرستان ریاضی خوندن ! بله حتما اونا هم از زرنگترین زرنگ تر ها بودن !!!!!

به هر حال من معتقدم به این شکل عمومیت نداره که در موردش حکم زرنگی و غیره صادر کنیم .

موافق بيديم!!

من از خيليا شنيدم راجع به اين...اونايي كه با علاقه رفتن هنرستان و استعداشو داشتن واقعا خيلي موفق بودن تو رشته دانشگاهيشون

به خصوص تو رشته معماري

واسه رشته هايي مثل رشته شما هم قاعدتا يه پيش نيازايي واسه بچه هاي هنرستان توي دانشگاه هست كه اونايي كه از رياضي اومدن لازم نيست بگذرونن!

بچه هاي رياضي واقعا تو كاراي عملي ضعيفن...اين عامل خيلي مهميه واسه موفقيت تو دانشگاه!

لینک به دیدگاه
ربطش اینجاس که همه هنرستانی هایی که میگید این طور نیستند ،

من دارم میگم نمیشه یه حکم کلی داد ، چون من خلاف این رو دیدم ، دوستان هنرستانی که روی سواد ریاضی ای و عملی شون قسم می خورم . :w16:

من هم تا حالا تو هیچکدام از صحبت هام نگفتم همه !!!!!!

در حالت کلی عرض کردم ، هنوز نفهمیدم مشکل کارتون کجاست !!!!!!

لینک به دیدگاه

کلا این قسم بحث ها که تفرقه ایجاد میکنه از بنیان مشکل داره!!!حالا یکی ریاضیش ضعیف تر یکی قوی تر!!!!

معمولا وقتی زیادی در یه موردی سعی میکنیم بحث کنیم یا ثابت کنیم، خودمون هم بهش اعتفاد نداریم میخوایم مطمئن شیم!!!

لینک به دیدگاه

وافن ؟ :w58:

چقد بهم برخورد ،

احتمالا تا آخر این تاپیک هم کشمکش و اینجور چیزها خواهد بود که نتیجه ای نخواهد داشت ،

ولی واقعا متاسف شدم از این برخورد و قضاوت !!!

خداروشکر با دوستان پیوسته 2 سال و نیمی رو درس خوندم و این قضاوت رو ندیدم ، اما الان فکر می کنم که چه سعادتی رو از دست دادم !

خوب من اون بچه هایی رو که دیدم میگم... یعنی دو رو بر خودم...

نگفتم کلا اینطوریه که...

چرا دعوا میکنید... اصلا به من چه... :hanghead:

لینک به دیدگاه

بنظر من کلا این مقایسه انجام نشه بهتره ولی:

در اصل هنرستانیهابرای ورود به بازار کار بلافاصله بعد از دیپلم تربیت میشن و یا ادامه تحصیل در حد کاردانی برای تبدیل شدن به یک تکنسین.

توانائیهای علمی کسب شده توسط هنرستانیها برای ادامه تحصیل در لیسانس رشته های مهندسی خیلی ضعیفه،بنابراین بایستی در طول تحصیل دانشگاه معلومات علمی خودشونو بالاببرن و تا جایی که میشه با بقیه هم سطح بشن.

توانائیهای بدست اومده مختص هنرستان ،خیلی بدرد یه مهندس که واقعا بخوادکار مهندسی انجام یده نمیخوره.بنابراین مزیتی محسوب نمیشه!ضمن اینکه دیده شده خیلی ها با گذروندن دوره در فنی و حرفه ای مثلابه یک نقشه بردار حرفه ای تبدیل شدن و....

بعضی از توانائیهای هنرستانیها در دروس عملی مثل کارگاه ها و نقشه کشی ها در ابتدای شروع درس بسیار مشهود و قابل توجهه ولی در نهایت و در زمان پایان درس و امتحان هیچ آمار قابل قبول و تجربه ای مبنی بر برتری هنرستانیها در اتمام این دروس وجود نداره چه بسا که بچه های ریاضی نمرات برترو بدست بیارن.

در هر صورت رشته های مهندسی متناسب با سطح علمی دیپلم ریاضیه. و این یه فرصتیه که در اختیار عده ای قرار داده شده که با توجه به همت و توانائیشون ازش استفاده کنند .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...