رفتن به مطلب

اعتقاد به خوب بودن

p mehdi q

ارسال های توصیه شده

بازم سلام:ws52:

خوبین؟

تو زندگی خیلی جاها پیش میاد که ما به یکی خوبی میکنیم . اما در نتیجه اش بدی میبینیم

یا یه راستی رو میگیم ،اما نتیجش به ضررمون تموم میشه

خیلی ها به این معتقد هستن که نتیجه خوب بودن و راستی در نهایت به آسایش رسیدنه

چقدر به این اعتقاد دارید؟

لینک به دیدگاه

این بستگی به این داره که چقدر روی خودمون کار کرده باشیم و روحمون چقدر بزرگ باشه.در واقع به نظر من کاملا به ذهنیت خودمون بستگی داره که از کارمون پشیمون بشیم یا نشیم.فکر کنیم ضرر کردیم و در حقمون قدر نشناسی شده یا ...

لینک به دیدگاه

میشه تعریفی از خوبی برامون بگی؟

این برداشت کاملا شخصیه به نظرم

من قوانینو زیر پا میذارم.....به خودم میبالم که قانون هم نمیتونه حریف من بشه....حس رضایت بهم دست میده ....احساس میکنم کار خوبی کردم.....

بهتر بود یکم عمیقتر تشریح میکردی مهدی جان موضوع رو

سپاس

لینک به دیدگاه
میشه تعریفی از خوبی برامون بگی؟

این برداشت کاملا شخصیه به نظرم

من قوانینو زیر پا میذارم.....به خودم میبالم که قانون هم نمیتونه حریف من بشه....حس رضایت بهم دست میده ....احساس میکنم کار خوبی کردم.....

بهتر بود یکم عمیقتر تشریح میکردی مهدی جان موضوع رو

سپاس

مرز خوبی و بدی تو همه جوامع تعریف شده

همه جا دروغ بافی بده و راستگویی ستایش شده

حالا اگه یکی دروغگویی رو زرنگ بازی میدونه و خوب ، تعریف خوبی رو بر نمیگردونه که:banel_smiley_4: نظر شخصیشه :banel_smiley_4:همه جا خوبی یه معنی میده:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
مرز خوبی و بدی تو همه جوامع تعریف شده

همه جا دروغ بافی بده و راستگویی ستایش شده

حالا اگه یکی دروغگویی رو زرنگ بازی میدونه و خوب ، تعریف خوبی رو بر نمیگردونه که:banel_smiley_4: نظر شخصیشه :banel_smiley_4:همه جا خوبی یه معنی میده:banel_smiley_4:

من که تعریفی ندیدم میشه بگی؟

همه جا دروغ مورد مذمته؟

پس چرا همه دروغ میگیم؟.....با این که میدونی کار بدیه چرا دروغ میگی عزیز جان؟....نخیر ....مرز بندی نداره اخلاقیات.....چون تو دروغ رو یه کار خوب و مفید برای نیل به هدفت میدونی واسه همینه که دروغ میگی

اخلاقیات اگر تعریف شده بودن که تو تاریخ خودشونو نجات میدادن....و اینهمه وسیله نمیشد برای افکار خود محور

یه مثال بارزتر

تو یه جمعی که همه دزدن حاتم طائی بودن کار زشتی تلقی میشه و در عوض سرقت ماهرانه تر عملی شایست

پس مونده چطور تعریف کنیم خوبی یا بدی رو مگه نه؟

لینک به دیدگاه

همه جا دروغ مورد مذمته؟

پس چرا همه دروغ میگیم؟.....با این که میدونی کار بدیه چرا دروغ میگی عزیز جان؟....نخیر ....مرز بندی نداره اخلاقیات.....چون تو دروغ رو یه کار خوب و مفید برای نیل به هدفت میدونی واسه همینه که دروغ میگی

اخلاقیات اگر تعریف شده بودن که تو تاریخ خودشونو نجات میدادن....و اینهمه وسیله نمیشد برای افکار خود محور

یه مثال بارزتر

تو یه جمعی که همه دزدن حاتم طائی بودن کار زشتی تلقی میشه و در عوض سرقت ماهرانه تر عملی شایست

ولی‌ فک کنم همه میدونن منظور استارتر چیه!!!!

لینک به دیدگاه

و برکاته و علینا..... :banel_smiley_4:

تو زندگی خیلی جاها پیش میاد که ما به یکی خوبی میکنیم . اما در نتیجه اش بدی میبینیم

عاقبت گرگ زاده گرگ شود،گرچه با آدمیان بزرگ شود......

به خیلی ها نباید خوبی کرد،تازه دارم میفهمم خیلی از انسانها ظرفیت خوبی را ندارند و باید مثل خودشان بود.

حدود 63 درصد اعتقاد دارم،اما نمیدونم چه قدر معتبره.

لینک به دیدگاه

خوبین؟

هیچ اعتقادی به این موضوع ندارم بعضی از آدمارو اگه تا شونه دستتو عسل بزنی بریزی تو حلقومشون گازت میگیرن بازم...

برای خودم بالشخصه بارها پیش اومده در حق یه نفر خوبی کردم اما دیدم مثل بز لطفهایی که در حقشون کردم رو نادید گرفتن گرچه من هیچوقت به روشون نیاوردم که از دستتون ناراحت شدم چون آدم ابله تو حماقت خودش باقی بمونه بهتره و بازم براشون خوبی کردم یا نهایتش اگه خیلی ناراحت شدم بی محلی کردم بهشون درحالی که جوابشون تنبیهی بیش ازین حرفا بوده

لینک به دیدگاه

من هم معتقد به خوب بودنم البته برای لایقش!که خیلی کمه خوبی هم ارزشی نداره هرکسی بی محابا خوبی کنه صرفا ادم خوبی باشه قافیه رو میبازه من خودم نه خوبی میکنم نه ضرری برای دیگران دارم البته بیشتر مقید به خوبی هستم تا ارامش داشته باشم.

لینک به دیدگاه

من خیلی از اوقات شده که از خوب بودن خوبی کردن و صداقت داشتن پشیمون شدم و خیلی هم ضرر کردم اما میدونم همین که عذاب وجدان ندارم و از اخلاق خودم راضیم از همین مورد سرچشمه میگیره .

پس همیشه به همه خوبی میکنم و هیچوقت صداقت رو فراموش نمیکنم

البته هر راست نشاید گفت درسته اما دروغ نباید گفت . پس اگه چیزی گفتی باید راست باشه

لینک به دیدگاه

همه جا دروغ مورد مذمته؟

یه مثال بارزتر

اونی که شما میگی میشه به اصطلاح ما زرنگ بازی:banel_smiley_4:و خوبم در این کار پیشرفت داشتیم:icon_pf (34):

دلیل نمیشه چون یکی دروغ میگه اون بشه ارزش که:banel_smiley_4:

بعدشم الان ما 7 هزار سال تاریخ داریم تو همه ی این مدتم دروغ گو رو نکوهش کردن اما بازم ادما دروغ میگن و به تبع نسل خودمون ، و حتی به شخصه خودمون

شما و من میدونیم دروغ بده اما میگیم اما ا:banel_smiley_4:گه یکی بگرسه بده یا خوب میگیم بد

چیز ضد ارزش همیشه ضد ارزش میمونه :banel_smiley_4: مرز خوبی و بدی هم همیشه مشخص بوده :banel_smiley_4:

کاری که من میکنم و خوبی میزارم اسمشو ، اگه ضد ارزش باشه بقیه میگن نه، دیگه خودمونو نمیتونیم گول بزنیم که:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم اگر اسم خوبی خوبی شده. به خاطر اینکه تاثیر مثبت داشته .

اگر من نوعی خوب باشم . و به همه خوبی کنم، چیزی که همیشه ثابته منم،پس همیشه خوبی با منه . و این آرامش و آسایش همیشه من رو در بر میگیره .

حالا اگر به کسی خوبی کردیم . اما اون برخلافش به ما بدی کرد . وجود و همراهی اون بدی برای ما دائمی نیست و بالاخره اون از ما جدا میشه

همه ی اینا رو گفتم که این مطلبو بگم که خوب بودن منتی بر سر دیگران نیست . به خود ما سود می رسونه و به ما آرامش میده

لینک به دیدگاه

:w16:

من فکر میکنم اگر اسم خوبی خوبی شده. به خاطر اینکه تاثیر مثبت داشته .

اگر من نوعی خوب باشم . و به همه خوبی کنم، چیزی که همیشه ثابته منم،پس همیشه خوبی با منه . و این آرامش و آسایش همیشه من رو در بر میگیره .

حالا اگر به کسی خوبی کردیم . اما اون برخلافش به ما بدی کرد . وجود و همراهی اون بدی برای ما دائمی نیست و بالاخره اون از ما جدا میشه

همه ی اینا رو گفتم که این مطلبو بگم که خوب بودن منتی بر سر دیگران نیست . به خود ما سود می رسونه و به ما آرامش میده

اینی که شما میگی خوبی کردن بدون توقع :a030: من خودم به شخصه به این درجه نرسیدم که خوبی بدون توقع خوبی واسه کسی بکنم:a030: من ممکنه به یکی خوبی کنم اما احساس کنم اون شخص داره از این لطف من سو استفاه میکنه اون وقت این کارو نمیکنم

گاهی ما محبتی رو میکنیم اما اون فرد اینو نمیزاره پای محبت میزاره پای وظیفه

هر چیزی حدی داره و جایی ، از اون حد بالاتر میشه حماقت:w16:نیکی که از حد بگذرد نادان گمان بد برد:ws37:

لینک به دیدگاه

خوبین؟

تو شرایط مختلف فرق داره ؛ نمیشه یک جواب کلی داد ،‌خیلی کلی پرسیدی ، کاش یه مثالی چیزی میزدی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...