رفتن به مطلب

اعتقاد به خوب بودن

p mehdi q

ارسال های توصیه شده

تو شرایط مختلف فرق داره ؛ نمیشه یک جواب کلی داد ،‌خیلی کلی پرسیدی ، کاش یه مثالی چیزی میزدی

یه مثال تو یه جنبه دیگه میزنم

مثلا شما برای بدست آوردن یه کاری باید یه دروغی بگی .

اگه دروغ بگی شاید نتیجه بخش باشه

اگه راست بگی ممکنه ضرر کنی

چی کار میکنی؟

لینک به دیدگاه
یه مثال تو یه جنبه دیگه میزنم

مثلا شما برای بدست آوردن یه کاری باید یه دروغی بگی .

اگه دروغ بگی شاید نتیجه بخش باشه

اگه راست بگی ممکنه ضرر کنی

چی کار میکنی؟

برای به دست آوردن کار دروغ میگم ، البته باز بستگی به دروغش داره ها ولی دروغای کاری معمولا چیزای کوچیک میشه و من میگم اگه لازم باشه.

لینک به دیدگاه

بستگی داره با چه هدف و نیتی خوبی میکنی !!!!

قبل از هر اقدامی نباید توقع زیادی داشت .... هر کاری تو زندگی همچون ایینه عمل میکنه ...

نتیجه هر عملی چه خوب و چه بد شاید بصورت کمال در این دنیا بازتاب نداشته باشه ...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

راستش من معتقدم هرچیزی لیاقت میخواد !! حتی محبت و خوبی ...

من قدیما بی حد و مرز محبت میکردم .. ولی الان میفهمم من مهر و محبت ادم بیشتر از هرچیز دیگه ای ارزش داره پس باید براش ارزش قائل شد و برای هرکسی نباید خرجش کرد!

من از پیش قدم شدن برای کمک و محبت، ابایی ندارم، (حتی برای کسی که نمیشناسم و میدونم این میره و دیگه نمیبینمش!) ولی برای دوستان و اطرافیان برخورد طرف مقابلم تو ادامه این خوبی کردن تاثیر داره.

اگه بدونم طرف مقابلم لیاقتشو داره تا هرجا ازم بربیاد کوتاهی نمیکنم. ولی برای کسی که بدونم محبتمو درک نمیکنه و قدر نمیدونه (مثل عده ای که کلا از همه عالم وادم طلبکارن!) این دایره محبت کردن به مرور کوچیک و کوچیکتر میشه!

منظورمم از قدردونستن، منت گذاشتن یا انتظار جبران داشتن نیست! همینکه بفهمه این کار از رو محبت بوده نه وظیفه و پرداخت بدهی! و حالت طلبکارانه نداشته نباشه،کافیه!!

پ ن: اصولا میگن: " خوبی که از حد بگذرد، نادان گمان بد برد " یا به قول یه دوستی: " لطف مکرر حق مسلم میشه! "

من به این دو مثل خیلی خیلی اعتقاد دارم!

الان به کسی بدی نمیکنم ولی به هرکسی هم کمک نمیکنم!!

لینک به دیدگاه

هر كسي لياقت خوب بودن براش رو نداره

وقتي خيلي خوب باشي انتظار اطرافيان بالا ميره عادت ميشه براشون آخرش هم به ضرر خودمونه

يه دوست داره كه هميشه بهم ميگه تو خيلي دلسوزو مهربوني اين به ضررته ، از اين به بعد اگه دلت برا كسي سوخت بزن تو سرت راتو بكش برو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...