رفتن به مطلب

جهان "سفید ها"

El Roman

ارسال های توصیه شده

به نظر من باید همواره با خودمون و اطرافیان صادق باشیم!من هم این موضوع رو میخواستم یه جور دیگه مطرح کنم!واقعیتش دنیای مجازی با دنیای واقعی کمی فرق میکنه البته از لحاظ این که من یه کم انتظاراتم ناخوداگاه از اطرافیانم رفته بالا ولاغیر!وجه اشتراکی بین دنیای مجازی و حقیقی نمی تونم پیدا کنم شاید چون باید کمی محتاطتر و محافظه کارتر باشیم شاید سطحی نگری دلیلشه شاید چون زود قضاوت میکنیم و نمی تونیم همدیگر رو خوب درک کنیم!البته جامعه ای که داریم توش زندگی میکنیم یک سر دارد و هزار سودا!

لینک به دیدگاه

به نظر من دلیل اینکه در دنیای مجازی اکثرا سفید هستن اینه که تقابل در دنیای مجازی به شکل دنیای واقعی وجود نداره.

یعنی اینکه در دنیای مجازی افراد در برخورد با هم و محیط دچار بعضی از محدودیتها نمیشن که باعث بوجود اومدن بعضی از ناهنجاریها بشه.بطور مثال پدیده حسادت کمتر اتفاق می افته یا مسائل آنچنانی پیش نمیاد که بخوان سر زرنگ بازی در بیارن یا سر هم کلاه بذارن و....

همچنین طیف افراد دنیای مجازی خصوصا در جایی مثل نواندیشان-از لحاظ سن و سال و تحصیلات و انعطاف پذیری- تقریبا به سمت یکدست شدن پیش میره(البته نه کاملا).

مورد دیگه بنظر من انگیزه ورود به این انجمن هاست که بازهم تقریبا با کمی اختلاف اکثرا انگیزه های یکسان دارن.

البته تمام مواردی که گفتم نظر شخصی منه وقابل انتقاد،و حتما استثنا هم داره.

لینک به دیدگاه

مورد دیگه بنظر من انگیزه ورود به این انجمن هاست که بازهم تقریبا با کمی اختلاف اکثرا انگیزه های یکسان دارن.

مثلا چه انگیزه هایی دارند اکثر کسانیکه در دنیای مجازی و سایت ها عضو میشوند؟

لینک به دیدگاه

تو محیط مجازی شاید ی مقداری ادم سعی کنه خودش رو بهتر از واقعیت نشون بده ولی به نظرم ادمها تو محیط مجازی همچین سفید هم نیستند

نمونش دعواهایی که تو همین محیط اتفاق می افته و صحبت هایی که اینجا گفته میشه

ادما برای بد بودن دلیل میخوان که اگه بشون داده بشه مجازی و واقعی نداره که البته ی مقداری اینجا این دلیل کمتره

لینک به دیدگاه
وقتی میری بیرون و تو دنیای واقعی اطرافت غالبا پر از آدمای خاکستریست ، آدمایی که کم و بیش بی فرهنگ هستند ،بعضی وقتا دروغ میگن ،بعضی وقتا غیبت میکنن ،بعضی وقتا فحش میدن ،بعضی وقتا کلک میزنن ،بعضی وقتا نامردی میکنن ،بعضی وقتا مزاحم میشن ،بعضی وقتا متحجر هستند ،بعضی وقتا تحقیر میکنند و ...

ولی وقتی از دنیای حقیقی وارد این دنیای مجازی میشی ، خیلیا ، خیلی خیلیاش ، سفید مطلق هستند ، همه آدمای با فرهنگ ، مودب ، با شخصیت ، راستگو ، باکلاس و ... هستند.

h4alehtt631mvpu6us70.jpg

چرا؟

آیا واقعا آدم سفید ها بیشتر به این دنیای مجازی علاقه دارند؟

یا نه اینها همان خاکستری ها هستند؟

اگر همان خاکستری ها هستند ، چرا این مردم میتونند در این دنیای مجازی (به خصوص فرومها و جوامع مجازی که افکارشون ثبت میشه) سفید باشند ولی در واقعیت خاکستری میشوند و گاها در خلوت خود سیاه؟

آیا اینجا تمرینی برای سفید بودن یا ادای سفید ها را در آوردن هست یا تمرینی برای 2 رنگ بودن؟

آیا بهتر نیست اینجا هم شکل خودمان باشیم و کمتر ادای آدم خوب ها رو در بیاریم؟؟

آدما از جنس برگند. گاهی سبزند، گاهی پائیزن و زردند. زمستون دیده نمی شن. تابستون سایبون سبزند. آدما خیلی قشنگن. حیف که هر لحظه یه رنگند…!!!

هر کی خودش باشه بقیه میگن احمقه شیرین عقله و ....

شده تو جمع که باید بخندی خودتو کنترل کنی؟چون میدونی بخندی بقیه کج نگات میکنن مثل همون جامعه ما ست:banel_smiley_4:

من همیشه سعی کردم خودم باشم

و خوشحالم که همیشه موفق بودم

همه هم خوبیهامو میدونن هم بدیهامو

ناراحت و عصبانی بشم هم بروز میدم ، راضی و شاد باشم هم بروز میدم

کلا همین مدلیم...

:icon_redface::icon_gol:

جالبه معمولا ادمایی که خودشون هستن حتی اگر سفید هم نباشند حتی اگر بدی هایی داشته باشن گاهی دروغ بگن گاهی غیبت کنن و ..... ولی اگه خودشون باشن و وانمود به چیزیی که نیستن نکنن محبوبتر هستن

کسی فهمید چی گفتم؟ احساس میکنم جمله بندیش بد بود ولی حال ندارم درستش کنم :ws3:

فهمیدم

درسته:icon_gol:اما همشه همینطوری نیست:icon_gol:

لینک به دیدگاه
گاهی وقتا این خود ماییم که فکر می کنیم آدما بدن...

تا وارد دنیای آدم ها نشی و توی لحظه هاشون غرق نشی نمی تونی قضاوت کنی که خوب یا بدن.. واسه خود من بارها پیش اومده که خیلی ها تو نگاه اول به دلم

ننشستن و حالا مهم ترین آدم های زندگیم هستن و فرصت بودن با خیلی ها هم به خاطره قضاوت های زود و عجولانه از دست دادم... کلا باید این طور به آدم ها

نگاه کرد که همه خوبن مگر اینکه خلافش ثابت بشه...تجربه که به من اینو یاد داده..!

ولی‌ تجربه به من ثابت کرده به هیچ کس اعتماد نکنم هیچ وقت رو طرف مقابلم حساب باز نکنم انتظار بدی از آدمو داشته باشم تا یهو نخوره تو ذوقم هرکی‌ هرچی‌ گفت باور نکنم البته نه که بدبین باشم و.. فقط خیلی‌ آدم هارو خوب نبینم فکر نکنم نه دختره خوبیه یا نه پسر بدی نیست!

لینک به دیدگاه
پس اقلا نظرت را بگو !!!!!

یعنی از نظر شما همه آدم ها ذاتشون بده و اینجا خودشان را خوب نشان میدهند؟

چون من گفتم همه آدم ها ذاتشان خوبه،اما در دنیای بیرون ممکنه بد بشوند،شما گفتی مخالفم،چرا؟

من فک می‌کنم هر آدمی‌ بدی‌ها و خوبی‌‌هایی‌ داره و هر آدمی‌ خیلی‌ پیچیدست و من ممکنه به یه آدمی‌ بگم بد شما بگی‌ خوب من با یکی‌ می‌سازم تو با اون سنگو شیشه این اگه من از کسی‌ خوشم نمیاد و دلیل دارم و ازش بدی دیدم همون شخص میتونه دوست خوبی‌ واسه فرد دیگه‌ای باشه مثلا من نوعی ممکنه غیبت کنم راجع یه چیزی دروغ بگم دله یکیو بشکونم ولی‌ به یکی‌ که احتیاج به کمک داره کمک کنم هوای دوستم رو داشته باشم آدم جذابی باشم و.... خوب ذاته این آدم چیه؟؟؟خوبه؟؟بده؟؟؟؟ هم بدی داره هم خوبی‌ و این چه توی اینترنت چه خارج از اینجا فرقی‌ نمیکنه

لینک به دیدگاه
پس اقلا نظرت را بگو !!!!!

یعنی از نظر شما همه آدم ها ذاتشون بده و اینجا خودشان را خوب نشان میدهند؟

چون من گفتم همه آدم ها ذاتشان خوبه،اما در دنیای بیرون ممکنه بد بشوند،شما گفتی مخالفم،چرا؟

درضمن وقتی‌ میگم مخالفم یعنی‌ مخالفم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
درضمن وقتی‌ میگم مخالفم یعنی‌ مخالفم:banel_smiley_4:

هنوز هم روش صحیح مناظره را یاد نگرفتین و خودتان دوست دارین طرف مقابلتان عصبانی بشه...

خونسردی را حفظ کنید خونسردی طرف مقابل هم حفظ میشه. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
هنوز هم روش صحیح مناظره را یاد نگرفتین و خودتان دوست دارین طرف مقابلتان عصبانی بشه...

خونسردی را حفظ کنید خونسردی طرف مقابل هم حفظ میشه. :icon_gol:

خونسرد باش essi خونسرد باش خوب مخالفم دیگه!! باشه من با شما یواش برخورد می‌کنم:w16:الانم خونسردم باور کن:ws37:

لینک به دیدگاه
خونسرد باش essi خونسرد باش خوب مخالفم دیگه!! باشه من با شما یواش برخورد می‌کنم:w16:الانم خونسردم باور کن:ws37:

منظورم اینست که لحنتان یک کم تنده،تو اون تاپیک اسلام هم شاید من با نظراتتون موافق بودم،اما لحن تند طرف را پرخاشگر میکنه.....

به هر حال،شما گفتی مخالفی،پس یعنی خودت آنچه را اینجا نشان میدهی،تظاهر است و در دنیای واقعی فرق میکنی؟

لینک به دیدگاه
مثلا چه انگیزه هایی دارند اکثر کسانیکه در دنیای مجازی و سایت ها عضو میشوند؟

بنظر من این انگیزه ها میتونه :

علاقه به گفتگو و اظهار نظر در مورد مسائل (از ساده گرفته تا جنجالی ) در یه محیطی که آرام و شخصی باشه.و پیدا کردن دوستهای مجازی .

نوعی سرگرمی همراه با آرامش ودر تنهایی ،که وقت کاربرو پر میکنه و بعد از مدتی معتاد میشه!

مطالعه و گفتگو و شرکت درمباحث علمی و گاها رقابت بر سر ارائه مطالب جدید و....

اگر جمع بندی کنیم نیاز به حضور در گروه های اجتماعی(اگه یادتون باشه طبق هرم مازلو نیازانسانها بعد از نیازهای فیزیولوژیکی و امنیتی دستیابی به نیازهای گروهی و اجتماعی هستش.)در ضمن اینکه آرامش تنهایی هم برقراره.

در کل این سرگرمی برای کاربران جذابیت داره .

البته سوال جالبی بود که خودش میتونه به دوصورت ،موضوع تحقیق باشه وبصورت استارت تاپیک جداگانه ای ارائه و گفتگو بشه:

یکی چی شد عضو نو اندیشان شدین؟

ودیگه اینکه انگیزه شما از بودن دراین سایت چیه؟

لینک به دیدگاه

البته سوال جالبی بود که خودش میتونه به دوصورت ،موضوع تحقیق باشه وبصورت استارت تاپیک جداگانهای ارائه و گفتگو بشه:

یکی چی شد عضو نو اندیشان شدین؟

ودیگه اینکه انگیزه شما از بودن دراین سایت چیه؟

به نظر من شما تاپیکش را بزنید،شاید به جایی رسیدیم......

لینک به دیدگاه
منظورم اینست که لحنتان یک کم تنده،تو اون تاپیک اسلام هم شاید من با نظراتتون موافق بودم،اما لحن تند طرف را پرخاشگر میکنه.....

به هر حال،شما گفتی مخالفی،پس یعنی خودت آنچه را اینجا نشان میدهی،تظاهر است و در دنیای واقعی فرق میکنی؟

خوب اره یکم لحنم تنده البته نه با همه! نه‌ با کلش مخالفم بودم

لینک به دیدگاه

شده تو جمع که باید بخندی خودتو کنترل کنی؟چون میدونی بخندی بقیه کج نگات میکنن مثل همون جامعه ما ست:banel_smiley_4:

نه نشده :banel_smiley_4:

نظر دیگران اونقدرا برای من نیست که به خاطرش نقش بازی کنم ؛ اگر هم بخوام دیگران راجع بهم خوب فکر کن ، کلا تغییر میکنم و خوب میشم ، نه اینکه اداشو در بیارم :w16::icon_gol:

---------

یک جنبه بحث من هم اینه که چرا وقتی میتونیم اینجا که اکثرا معتادش هستیم و روزانه چند ساعت باهاش زندگی میکنیم خوب باشیم ، چرا تو واقعیت نباشیم ، در واقع به جای نقش بازی کردن ؛ همون آدم سفید بشیم

لینک به دیدگاه
نه نشده :banel_smiley_4:

نظر دیگران اونقدرا برای من نیست که به خاطرش نقش بازی کنم ؛ اگر هم بخوام دیگران راجع بهم خوب فکر کن ، کلا تغییر میکنم و خوب میشم ، نه اینکه اداشو در بیارم :w16::icon_gol:

---------

یک جنبه بحث من هم اینه که چرا وقتی میتونیم اینجا که اکثرا معتادش هستیم و روزانه چند ساعت باهاش زندگی میکنیم خوب باشیم ، چرا تو واقعیت نباشیم ، در واقع به جای نقش بازی کردن ؛ همون آدم سفید بشیم

خو منم میگم مهم نیست اما وقتی دقت میکنم میبینم مهمه:icon_redface: ما اغلبمون درس خوندیم تا بقیه بگن تحصیل کرده ف دانشگاههای خوب میریم تا بقیه بگن فلان دانشگاه و تو مراسم لباس شیک میپوشیم تا بگن خوشتیپ و ... درصد کمی هستن واسه دل خودشون همه اینکارایی که گفتمو انجام میدن البته انسان نیازشه مورد توجه باشه

اینجا اگه ببنی یکی مخالفته میبریش تو لیست سیاه یا تو تاپیکاش نمیری و نقل قولم نمیگیری ازش

اما تو دنیای واقعی باید تحمل کنی طرفو فقط:a030:اینجا من اگه از حرفت خوشم بیاد بهت گل میدم با احساسمو با شکلک نشون میدم اما تو دنیای واقعی خیلیامون احساس طرف مقابلو نمیتونیم تشخیص بدیم

لینک به دیدگاه
خو منم میگم مهم نیست اما وقتی دقت میکنم میبینم مهمه:icon_redface: ما اغلبمون درس خوندیم تا بقیه بگن تحصیل کرده ف دانشگاههای خوب میریم تا بقیه بگن فلان دانشگاه و تو مراسم لباس شیک میپوشیم تا بگن خوشتیپ و ... درصد کمی هستن واسه دل خودشون همه اینکارایی که گفتمو انجام میدن البته انسان نیازشه مورد توجه باشه

اینجا اگه ببنی یکی مخالفته میبریش تو لیست سیاه یا تو تاگیکاش نمیری و نقل قولم نمیگیری ازش

اما تو دنیای واقعی باید تحمل کنی طرفو فقط:a030:اینجا من اگه از حرفت خوشم بیاد بهت گل میدم با احساسمو با شکلک نشون میدم اما تو دنیای واقعی خیلیامون احساس طرف مقابلو نمیتونیم تشخیص بدیم

اینکه درس بخونی یا لباس خوب بپوشی با این موضع فرق داره ، اونجا دروغ نمیگی و تظاهر نمیکنی

ببین انجا هر تایپیکی زده میشه ، همه میان میگن نه من از این کارا (مثلا کار بدی است) نمیکنم من همیشه کار خوبه رو میکنم . کلا کسی به عهده نمیگیره که به عنوان عضوی از این جامعه در زشتی هاش شریکه و خودشم به زشتی هاش دامان میزنه ، منکر وجود آدم سفید نیستم ، چرا هست ولی نه اینقدر

مثلا اگه تایپیک بزنی در مورد بلند بلند حرف زدن! 99٪ میان میگن وای چه کار بدی من اصلا بلندبلند حرف نمیزنم ، و این خیلی مبالغه آمیزه ، اگه اینجا میتونی ادعا بکنی که آدم خوبی هستی لااقل تو دنیای واقعی هم تلاش بکن به خوب بودن! کلی گفتما کسی دلخور نشه

لینک به دیدگاه
اینکه درس بخونی یا لباس خوب بپوشی با این موضع فرق داره ، اونجا دروغ نمیگی و تظاهر نمیکنی

ببین انجا هر تایپیکی زده میشه ، همه میان میگن نه من از این کارا (مثلا کار بدی است) نمیکنم من همیشه کار خوبه رو میکنم . کلا کسی به عهده نمیگیره که به عنوان عضوی از این جامعه در زشتی هاش شریکه و خودشم به زشتی هاش دامان میزنه ، منکر وجود آدم سفید نیستم ، چرا هست ولی نه اینقدر

مثلا اگه تایپیک بزنی در مورد بلند بلند حرف زدن! 99٪ میان میگن وای چه کار بدی من اصلا بلندبلند حرف نمیزنم ، و این خیلی مبالغه آمیزه ، اگه اینجا میتونی ادعا بکنی که آدم خوبی هستی لااقل تو دنیای واقعی هم تلاش بکن به خوب بودن! کلی گفتما کسی دلخور نشه

:icon_gol:

من هیجان زذه بشم اینقدر بلند حرف میزنم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...