رفتن به مطلب

جهان "سفید ها"

El Roman

ارسال های توصیه شده

وقتی میری بیرون و تو دنیای واقعی اطرافت غالبا پر از آدمای خاکستریست ، آدمایی که کم و بیش بی فرهنگ هستند ،بعضی وقتا دروغ میگن ،بعضی وقتا غیبت میکنن ،بعضی وقتا فحش میدن ،بعضی وقتا کلک میزنن ،بعضی وقتا نامردی میکنن ،بعضی وقتا مزاحم میشن ،بعضی وقتا متحجر هستند ،بعضی وقتا تحقیر میکنند و ...

ولی وقتی از دنیای حقیقی وارد این دنیای مجازی میشی ، خیلیا ، خیلی خیلیاش ، سفید مطلق هستند ، همه آدمای با فرهنگ ، مودب ، با شخصیت ، راستگو ، باکلاس و ... هستند.

h4alehtt631mvpu6us70.jpg

چرا؟

آیا واقعا آدم سفید ها بیشتر به این دنیای مجازی علاقه دارند؟

یا نه اینها همان خاکستری ها هستند؟

اگر همان خاکستری ها هستند ، چرا این مردم میتونند در این دنیای مجازی (به خصوص فرومها و جوامع مجازی که افکارشون ثبت میشه) سفید باشند ولی در واقعیت خاکستری میشوند و گاها در خلوت خود سیاه؟

آیا اینجا تمرینی برای سفید بودن یا ادای سفید ها را در آوردن هست یا تمرینی برای 2 رنگ بودن؟

آیا بهتر نیست اینجا هم شکل خودمان باشیم و کمتر ادای آدم خوب ها رو در بیاریم؟؟

آدما از جنس برگند. گاهی سبزند، گاهی پائیزن و زردند. زمستون دیده نمی شن. تابستون سایبون سبزند. آدما خیلی قشنگن. حیف که هر لحظه یه رنگند…!!!

لینک به دیدگاه

چرا فکر میکنید،اساس بر بد بودن انسان هاست و خوب بودن ادا در آوردنه......

چرا فکر نمیکنید،اساس بر خوب بودنه و بد بودن یک جور ادا درآوردن.....

مشکل اصلی تو حداقل جامعه ما،بد بودن مردم نیست،بلکه مشکل اصلی بی اعتمادی مردم نسبت به هم است و همین باعث میشه همدیگر را بد ببینند.

این بی اعتمادی از مســئولان گرفته تا محیط های اداری و رانندگی و......شروع میشه و مرتبا ذهن مردم را بد میکنه.

به نظرم بُعد اصلی و بالای 80 درصد همه ما خوبه،اما قرار گرفتن در جامعه و دیدن یک سری از چیزها ممکنه ما را اونجا بد کنه،اما وقتی بر میگردیم خونه و دوباره پیش خودمان هستیم،همون آدم خوبه میشیم.

در واقع اینجا کسی ادای خوب بودن را در نمیاره،بلکه بیرون از خانه ماسک بدی به صورتش میزنه......

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی تو حداقل جامعه ما،بد بودن مردم نیست،بلکه مشکل اصلی بی اعتمادی مردم نسبت به هم است و همین باعث میشه همدیگر را بد ببینند.

این بی اعتمادی از مســئولان گرفته تا محیط های اداری و رانندگی و......شروع میشه و مرتبا ذهن مردم را بد میکنه.

ولی تو زندگی واقعی و اساسی هست که همه خاکستری هستند

لینک به دیدگاه

من قبلا هم راجع به این موضوع جای دیگه بحث کردم. همین سفید بودن آدما تو دنیای مجازی به سفیدتر شدنشون در دنیای واقعی خیلی کمک میکنه. حداقل واسه من که اینطوری بوده.

در واقع یه جورایی تمرین سفید بودنه واسم.

لینک به دیدگاه

من همیشه سعی کردم خودم باشم

و خوشحالم که همیشه موفق بودم

همه هم خوبیهامو میدونن هم بدیهامو

ناراحت و عصبانی بشم هم بروز میدم ، راضی و شاد باشم هم بروز میدم

کلا همین مدلیم...

لینک به دیدگاه

چرا؟

آیا واقعا آدم سفید ها بیشتر به این دنیای مجازی علاقه دارند؟

یا نه اینها همان خاکستری ها هستند؟

اگر همان خاکستری ها هستند ، چرا این مردم میتونند در این دنیای مجازی (به خصوص فرومها و جوامع مجازی که افکارشون ثبت میشه) سفید باشند ولی در واقعیت خاکستری میشوند و گاها در خلوت خود سیاه؟

آیا اینجا تمرینی برای سفید بودن یا ادای سفید ها را در آوردن هست یا تمرینی برای 2 رنگ بودن؟

آدما از جنس برگند. گاهی سبزند، گاهی پائیزن و زردند. زمستون دیده نمی شن. تابستون سایبون سبزند. آدما خیلی قشنگن. حیف که هر لحظه یه رنگند…!!!

گاهی وقتا آدما باید نقاب به چهره بزنن ، چون اگه این کارو نکنن باعث ناراحتی اطرافیانشون میشن !

لینک به دیدگاه

به نظر من مهمترین دلائلش اینه که:

1- تو طرف رو نمیبینی. خیلی از میمیک های صورت طرف رو نمی بینی.

2- اینجا اول فکر میشه بعد صحبت میشه. خیلی از ماها توی دنیای واقعی اول صحبت میکنیم بعد فکر میکنیم!

3-آدما خوبن. ذاتشون خوبه. میل به خوبی دارن.

4- آدم ها دوست دارند دیگران در موردشون خوب قضاوت کنن.

خود من عیب های زیادی دارم که ممکنه اصلا توی پست هام توی انجمن به چشم نیاد.

من اینجا فکرم رو بیان میکنم. نه رفتارم رو. فکر و رفتار آدمها گاهی وقت ها خیلی تفاوت پیدا میکنه!

لینک به دیدگاه

2- اینجا اول فکر میشه بعد صحبت میشه. خیلی از ماها توی دنیای واقعی اول صحبت میکنیم بعد فکر میکنیم!

من اینجا فکرم رو بیان میکنم. نه رفتارم رو. فکر و رفتار آدمها گاهی وقت ها خیلی تفاوت پیدا میکنه!

درسته. همونطور که هممون میدونم چه کاری خوبه و چه کاری بده. ولی در عمل کمتر میتونیم به خوبها عمل کنیم. و شاید به این دلیل اینجا خوب جلوه میکنیم که رفتارمون با تفکرمون بیشتر درگیر میشه. و همونطور که گفتم تاثیر خوبی رومون میزاره. یه جورایی بعد از یه مدت به عادت تبدیل میشه. من که احساس میکنم از فضاهای مجازی تاثیر زیادی گرفتم و قطعا هم مثبت بوده.

لینک به دیدگاه

همينايي كه گفت!:ws37:

لینک به دیدگاه

به نظرم بُعد اصلی و بالای 80 درصد همه ما خوبه،اما قرار گرفتن در جامعه و دیدن یک سری از چیزها ممکنه ما را اونجا بد کنه،اما وقتی بر میگردیم خونه و دوباره پیش خودمان هستیم،همون آدم خوبه میشیم.

در واقع اینجا کسی ادای خوب بودن را در نمیاره،بلکه بیرون از خانه ماسک بدی به صورتش میزنه......

مخالفم

لینک به دیدگاه

مخالفم هم اینجا هم بیرون از دنیای اینترنت آدما با خوبی‌‌ها و بدی‌هاشون هستن نه خوب مطلق دیدم نه بد مطلق و هیچ وقت هیچ کسو نمیشه کامل شناخت و قضاوت کرد یهو میبینی‌ یه آدمی‌ که یه فکر دیگه‌ای راجبش میکردی یه کاره دیگه کرد هم اینجا تو اینترنت هم خارج از اینجا

لینک به دیدگاه
گاهی وقتا آدما باید نقاب به چهره بزنن ، چون اگه این کارو نکنن باعث ناراحتی اطرافیانشون میشن !

نه من هیچوقت نقاب به چهره نزدم چون دوست دارم خودم باشم

حالا یکی میخواد ناراحت بشه یا نشه

من خودمم

هرچند خیلی وقتها به ضررم تموم شده ولی ساده بودن و صداقت رو دوست دارم...

لینک به دیدگاه

من همینجوری که اینجام اونجا هم هستم فقط اونجا کمی زود عصبانی میشم و حساسم ولی اینجا نه!چون وقتی اینجا عصبانی میشم نمیتونم داد بزنم و کسیم صدامو نمیشنوه و هم اینکه وقتی از دست کسی ناراحت میشم فقط چهرم تغییر میده و بعضی وقتا اشک میریزم که طرفم نمیبینه که بفهمه از دستش ناراحت شدم

لینک به دیدگاه

آدمهایی که برای ناراحت نکردن دیگران و جلب توجه دیگران ادای سفید ها رو در میارن و میتونن پا روی خودشون و افکار خاکستریشون بزارن ؛ مثل آدمایی هستند که به خاطر ساندیس پا روی حقیقت میزارن !

اگر بخواهیم کسی رو ناراحت نکنیم چرا واقعا سفید نشیم و اداش رو در میاریم؟

من که ترجیح میدم خودم باشم و کمتر دوستم داشته باشن تا الکی جوری بشم که دوستم داشته باشن

:w16:

لینک به دیدگاه

گاهی وقتا این خود ماییم که فکر می کنیم آدما بدن...

تا وارد دنیای آدم ها نشی و توی لحظه هاشون غرق نشی نمی تونی قضاوت کنی که خوب یا بدن.. واسه خود من بارها پیش اومده که خیلی ها تو نگاه اول به دلم

ننشستن و حالا مهم ترین آدم های زندگیم هستن و فرصت بودن با خیلی ها هم به خاطره قضاوت های زود و عجولانه از دست دادم... کلا باید این طور به آدم ها

نگاه کرد که همه خوبن مگر اینکه خلافش ثابت بشه...تجربه که به من اینو یاد داده..!

لینک به دیدگاه
مخالفم هم اینجا هم بیرون از دنیای اینترنت آدما با خوبی‌‌ها و بدی‌هاشون هستن نه خوب مطلق دیدم نه بد مطلق و هیچ وقت هیچ کسو نمیشه کامل شناخت و قضاوت کرد یهو میبینی‌ یه آدمی‌ که یه فکر دیگه‌ای راجبش میکردی یه کاره دیگه کرد هم اینجا تو اینترنت هم خارج از اینجا

خب خیلی از متغییر هایی که دنیای واقعی داره اینجا نداره. خیلی از متغیر هایی که مجازی داره داره واقعی نداره .

درصد چیزی که شما میفرمائید توی دنیای مجازی خیلی کمتره.

لینک به دیدگاه
مخالفم

پس اقلا نظرت را بگو !!!!!

یعنی از نظر شما همه آدم ها ذاتشون بده و اینجا خودشان را خوب نشان میدهند؟

چون من گفتم همه آدم ها ذاتشان خوبه،اما در دنیای بیرون ممکنه بد بشوند،شما گفتی مخالفم،چرا؟

لینک به دیدگاه

جالبه معمولا ادمایی که خودشون هستن حتی اگر سفید هم نباشند حتی اگر بدی هایی داشته باشن گاهی دروغ بگن گاهی غیبت کنن و ..... ولی اگه خودشون باشن و وانمود به چیزیی که نیستن نکنن محبوبتر هستن

کسی فهمید چی گفتم؟ احساس میکنم جمله بندیش بد بود ولی حال ندارم درستش کنم :ws3:

لینک به دیدگاه
جالبه معمولا ادمایی که خودشون هستن حتی اگر سفید هم نباشند حتی اگر بدی هایی داشته باشن گاهی دروغ بگن گاهی غیبت کنن و ..... ولی اگه خودشون باشن و وانمود به چیزیی که نیستن نکنن محبوبتر هستن

من فهميدم :ws37:

اوهوم...آدم كلا وقتي خودش باشه خيلي خيلي بهتره

تظاهر كردن...چه به خوبي و چه بدي...يه وجهه بدي درست مي كنه...مصنوعي ميشه رفتار!

لینک به دیدگاه

من 3 بار خوندم تا فهمیدم :ws3:

ولی مخالفم :ws3: چاپلوسان محبوب ترند:shame:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...