رفتن به مطلب

دوست داريد صاحب چه تعداد فرزند باشيد؟

mohsen 88

شما دوست داريد چه تعداد فرزند داشته باشيد؟  

117 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما دوست داريد چه تعداد فرزند داشته باشيد؟

• 21
    • 46
    • 18
    • 14
    • 18

ارسال های توصیه شده

اره خب سخته واقعا...

اما شما که نمیدونین بدون خواهر برادر بزرگ شدن چه قدر ناراحت کننده س...

به همه حسودیت میشه...:ws3:

چرا اتفاقا میدونم به خوبی که چقدر ناراحت کنندست :sigh:

:ws3:

منظورم این بود،این درد من خیلی بیشتر از درد زایمان است......:banel_smiley_4:

جوک گفتی اسی :banel_smiley_4:

طرف میمیره سر زایمان از درد ! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 253
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من یک دندان عقل کشیدم جونم در اومده،وای به روزی که بخوام بچه بزام !!!!

:w00: درد زایمان معادل درد شکستن 20 استخوان توی بدن در یک لحظه هست :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
اره خب سخته واقعا...

اما شما که نمیدونین بدون خواهر برادر بزرگ شدن چه قدر ناراحت کننده س...

به همه حسودیت میشه...:ws3:

من میدونم بدون خواهر زندگی کردن چقدر سخته.باهات همدردی میکنم خانمی:ws44:

لینک به دیدگاه

4 تا :ws3: 2 تا دختر 2 تا پسر . یه در میون اولی دختر بعدی پسر ....

دوست دارم دور و ورم شلوغ باشه خو...البته اگر بتونم به تربیتشون برسم و مشکل مالی برای تامین خواسته هاشون پیش نیاد :ws37:

لینک به دیدگاه

گزینه 4 علاوه بر توانایی مالی باید توانایی تربیت کردنشون هم اضافه میکردی ...به کدوم رای بدم حالا ؟؟؟:ws52:

زدم گزینه 3 :w16:

لینک به دیدگاه

مهم نیست چن تا باشه، دختر باشه یا پسر باشه. مهم اینه که سالم باشه !! crazy.gif

با اجازه من اصلا رای ندادم. به نظرم کلا این نوع سوال از پایه مشکل داره.:w410:

این سوال درست مثل این می مونه که دوست داری ماشین شوهرت چی باشه یا جمال بانو در چه حد باشه.

یه سری سوال کلیشه ای که در نهایت باعث می شه همین تفاهم ها و زندگی های بی نهایت شیرینی که در جامعه می بینیم به وجود بیاد.

می خوام بدونم چن نفر از ما به جایی که فکر کنیم چن تا بچه دوست داریم یا این که اسم این بچه های خیالی رو چی بزاریم، به تربیت درستشون فکر کردیم. تربیت تا سن قبل ازمدرسه که قسمت اعظم شخصیت آینده یه فرد رو می سازه.

اگه امروز می ترسی و دچار تردید هستی یا نه خیلی مطمئن، اگر دچار اعتماد به نفس پایین یا بر عکس بالا هستی، اگر مفاهیمی مثل احترام، دروغ، سردرگمی و....... به نوعی متفاوت برات تعریف شدن نتیجه برخورد والدینت توی سنین خاصی باهات بوده. سنینی که در دید عامه به عنوان ولش کن الان بچست نمی فهمه، بزرگ می شه یادش می ره، از اون یاد می شه.

ولی وقتی فکر می کنم به صورت فطری می دونم بچه بزرگ کردن یعنی چی و ننگم میاد که دوره و کلاس و آموزشی که هیچی چهار تا کتابم که هیچی حداقل چهار نفر رو گوش بدم، وضع می شه همین. بعد یه روز به خودم میام می بینم که چرا من این قدر از بچم فاصله گرفتم. اون وخت انگشت اتهام به سمت جامعه و هر کس دیگه ای نشونه می رم، جز خودم.

من اگه یه روز به جایی و یه مقامی تو این کشور برسم و یه کاره بشم !! اولین کاری که می کنم قانون می ذارم که هیچ شناسنامه ای برای هیچ فرزند به دنیا اومده ای صادر نشه مگر این که والدینش دوره های آموزشی تربیت فرزند رو (که ساعاتش از ساعات گذروندن در معارف اسلامی !! تو دانشگاه ها هم کم تره) گذرونده باشه. و هیچ اسم زن یا مردی توی شناسنامه ای ثبت نشه مگر این که طرفین دوره آموزشی مهارت های زندگی رو گذرونده باشن.

اون وخت شاید بشه به سوال تاپیک هم جواب داد. که اصول کلی یاد گیر، خیلی چیز ها رو دو دو تا چهار تا بکن. اون وقت خیلی تعداد و اسمشون مهم نیست. خودت کم کم بعدا به این نتیجه می رسی که چه طور بهتره.

اینایی که گفتم با تو نبودم ها محسن جان! یه چیزی تو این عیدی دیدم اعصابم سر اون خرد شده بود.:ws3:

شما که خودت استادی.....:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
مهم نیست چن تا باشه، دختر باشه یا پسر باشه. مهم اینه که سالم باشه !! crazy.gif

با اجازه من اصلا رای ندادم. به نظرم کلا این نوع سوال از پایه مشکل داره.:w410:

.....

شرمنده مريم جان كه نقل قولو پاك كردم....خواستم پستم طولاني نشه.:icon_gol:

اشكالي كه گرفتي وارده...نه به اين تاپيك كه به كل سيستم آموزشي و تربيتي ما...اين يه نظر سنجيه كه كسي كه راي ميده ميتونه با توجه به همه اونايي كه گفتي نظرشو بگه...اين كه توانايي مالي يا تربيتي براي بزرگ كردن بچه داره يا نه؟مثلا" من دوست دارم 2 تا بچه داشته باشم ولي چون ميدونم نه از عهده هزينه اش بر ميام و نه از عهده تربيتشون ميزنم يكي . بقيه هم همينطور...حالا بعضيا هم اون چيزي رو كه دلشون ميخواد رو گفتن.....فكر كنم نشه باور كرد كه آدم بعد از ازدواج به بچه و تعدادش فكر نكنه....

لینک به دیدگاه

البته آینده ی نزدیکش رو نمیدونم :ws3:

ولی من خودم 2 تا تو نظرم ،چون وقتی خودم رو میبینم و با دیگران که تک فرزندن مقایسه میکنم میبینم یه شرایطی دارم که اونا ندارن ، مثلا کسی که میتونه کمکت کنه و مههمتر از همه تنها نیستی و این خودش خیلی خوبه ، به نظر خودم بیشترین تاثیرش در بزرگ سالی ، وقتی که تیر های مشکلات دارن به سمتت میان و تنهایی ، یه خواهر یا برادر میتونه برات یه دل گرمی باشه ( البته این بستگی به شخصیت و اجتماعی بودن خودتم داره ) ...

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
من از بچه دار شدن متنفرم

اما اگه درامد خوبی داشته باشم حاظرم یه دختر سفید و بور تپلی سرپرستیشو بعهده بگیرم:ws37:

این خوبه! وقتی از ایران رفتم و چهل-پنجاه سالم شد شاید رفتم 2-3 تا بچه بی سرپرست آوردم.:ws44:

لینک به دیدگاه
شرمنده مريم جان كه نقل قولو پاك كردم....خواستم پستم طولاني نشه.:icon_gol:

اشكالي كه گرفتي وارده...نه به اين تاپيك كه به كل سيستم آموزشي و تربيتي ما...اين يه نظر سنجيه كه كسي كه راي ميده ميتونه با توجه به همه اونايي كه گفتي نظرشو بگه...اين كه توانايي مالي يا تربيتي براي بزرگ كردن بچه داره يا نه؟مثلا" من دوست دارم 2 تا بچه داشته باشم ولي چون ميدونم نه از عهده هزينه اش بر ميام و نه از عهده تربيتشون ميزنم يكي . بقيه هم همينطور...حالا بعضيا هم اون چيزي رو كه دلشون ميخواد رو گفتن.....فكر كنم نشه باور كرد كه آدم بعد از ازدواج به بچه و تعدادش فكر نكنه....

دقیقا همینه. خوب الان اکثرا که اومدن نظر هم دادن، مجردن.

الان تا قدم اول رو برنداشتی چه طور می تونی قدم دوم رو برداری اونم توهمی و اشتباه.

اصلا به من چه:ws3:

خیلی ها هم اومدن گفتن اگه توانایی مالیشو داشته باشم دوست دارم بیشتر باشه:icon_pf (34):

بعد بعضیا دیگه خیلی ولخرجی کردن گفتن اگه حوصله شم داشته باشم !!

حرف برا گفتن زیاده. ولش کن.....:ws37:

لینک به دیدگاه

من دوتا بچه رو میخوام یکی کمه...

البته دلم میخواد بچه اولم پسر باشه...

حالا شوهرمون کجا بود که داریم برا تعداد بچه تصمیم گیری میکنیم :ws27:

لینک به دیدگاه
منظورم این بود،این درد من خیلی بیشتر از درد زایمان است......:banel_smiley_4:

من یکجا خوندم اگه قرار بود مردا باردار بشن ستون فقراتشون میشکست!!!

راست و دروغش بر عهده نویسنده...:ws51:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...