رفتن به مطلب

تشکیل تیم رباتیک نواندیشان

Mehdi.Aref

ارسال های توصیه شده

باشه فقط در مورد برنامه نویسی تو دانشگاه یه ذره خوندم ولی طراحی مدار هیچی بلد نیستم باید کمکم کنید:ws37:

طراحی خیلی راحت تر از چیزی هستش که فکر میکنی محمد جان، خیالت راحت :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 218
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آقای مدیر منم بذار توی قسمت طراحی مدارش:w02:

خوراک خودمه:gnugghender::ws3:

چشم مهناز خانم، روی چشم :a030: :icon_gol:

باشه پس منم هستم فقط کمک یادتون نره- ممنون عباس جان خیلی زحمت کشیدی:ws3:

حتما، البته من اطلاعاتم از شما ها کمتره و خودمم قصدم اینه که چیزهای جدید یاد بگیرم از دوستان :icon_redface:

شما لطف داری محمد جان، امیدوارم بتونیم یه تیم خوب و قوی بشیم :ws37:

لینک به دیدگاه
منم بذارین تو تیم برنامه نویسی:flowerysmile:

بسیار عالی :ws37:

من و مهدی و پری خانم برنامه نویسی

مهناز و محمد طراحی

استارت کار تا اینجا خوب خورده، من مطمئنم با وجود این کاربرای خوب، اینبار در حد چند صفحه پست بی نتیجه نمیمونیم و حتما به جاهای

امیدوار کننده ای میرسیم :w16:

دوستای عزیزم یواش یواش باید کار تحقیق و جمع آوری اطلاعات در مورد ربات هدف رو شروع کنیم :a030:

من صورت کلی این ربات رو بگم:

قراره 5 تا سنسور تشخیص رنگ زیر ربات متصل بشه. یکی وسط و بقیه در کنار اون به ترتیب. اگه سنسور وسط خروجی داشته باشه یعنی مسیر درست رو داریم میریم و در صورتی که سنسور دیگه ای خروجی داشته باشه، یعنی خط در مقابل اون سنسور قرار گرفته و باید به نسبت زاویه گردش خط، ربات هم دور بزنه.

مثلا برای گردش به راست، چرخ های سمت راست باید متوقف بشن و چرخ های سمت به اندازه ای بچرخن که خط دوباره روبروی سنسور مرکزی قرار بگیره و ربات دوباره با هر دو چرخ شروع به حرکت کنه.

کارهایی که ما باید انجام بدیم، یکی انتخاب میکروکنترلر متناسب با کاری که میخوایم انجام بدیم و برنامه ریزی اون هستش که وظیفه تیم برنامه نویسیه :w16:

همینطور انتخاب و طراحی منبع تغذیه و اتصالات و مبدل های مورد نیازش و طراحی مدار چاپی که وظیفه تیم طراحیه :w16:

و موضوع مهمی که باید هم در طراحی و هم در برنامه نویسی بهش توجه بشه نوع موتورها و چرخ هایی هستش که قراره استفاده کنیم :ws37:

اگه همه آماده شروع هستین یه تاپیک جداگونه بزنیم و شروع کنیم :a030: :icon_gol:

لینک به دیدگاه
بسیار عالی :ws37:

مهناز و محمد طراحی

استارت کار تا اینجا خوب خورده، من مطمئنم با وجود این کاربرای خوب، اینبار در حد چند صفحه پست بی نتیجه نمیمونیم و حتما به جاهای

امیدوار کننده ای میرسیم :w16:

دوستای عزیزم یواش یواش باید کار تحقیق و جمع آوری اطلاعات در مورد ربات هدف رو شروع کنیم :a030:

من صورت کلی این ربات رو بگم:

قراره 5 تا سنسور تشخیص رنگ زیر ربات متصل بشه. یکی وسط و بقیه در کنار اون به ترتیب. اگه سنسور وسط خروجی داشته باشه یعنی مسیر درست رو داریم میریم و در صورتی که سنسور دیگه ای خروجی داشته باشه، یعنی خط در مقابل اون سنسور قرار گرفته و باید به نسبت زاویه گردش خط، ربات هم دور بزنه.

مثلا برای گردش به راست، چرخ های سمت راست باید متوقف بشن و چرخ های سمت به اندازه ای بچرخن که خط دوباره روبروی سنسور مرکزی قرار بگیره و ربات دوباره با هر دو چرخ شروع به حرکت کنه.

کارهایی که ما باید انجام بدیم، یکی انتخاب میکروکنترلر متناسب با کاری که میخوایم انجام بدیم و برنامه ریزی اون هستش که وظیفه تیم برنامه نویسیه :w16:

همینطور انتخاب و طراحی منبع تغذیه و اتصالات و مبدل های مورد نیازش و طراحی مدار چاپی که وظیفه تیم طراحیه :w16:

و موضوع مهمی که باید هم در طراحی و هم در برنامه نویسی بهش توجه بشه نوع موتورها و چرخ هایی هستش که قراره استفاده کنیم :ws37:

اگه همه آماده شروع هستین یه تاپیک جداگونه بزنیم و شروع کنیم :a030: :icon_gol:

من حاضرم :mrsbeasley:

:hapydancsmil:

یه نکاتی هم هست که وقتی تاپیک رو زدی همونجا میگم:w16:

لینک به دیدگاه

هر کدوم این دوستان اعلام کنن که تمایل دارن تو کدوم یکی از این سه بخش مشارکت داشته باشن. حداقل افراد مورد نیاز برای بخش های مختلف:

برنامه نویسی: 2 نفر

طراحی مدار: 1 نفر

مکانیک: 1 نفر

البته میشه بخش مکانیک رو بعد از انجام قسمت های طراحی مدار و برنامه نویسی هم انجام داد.

خب بسم الله دوستان :a030: :icon_gol:

اقا برای من فرق نمیکنه توی هر قسمتی که مونده باشه فعالیت کنم

لینک به دیدگاه
باشه منم حاضرم بنظر من برای شروع کار بهتره از میکرو کنترلرcodevision avrاستفاده کنیم نظرتون چیه؟:ws38::coffee:

برای برنامه نویسی به زبان C میتونیم از کدویژن استفاده کنیم. تیم برنامه نویسی آزاده که از هر زبانی استفاده کنه، ولی C راحت تره :w16:

راستی همه میخوان بیان برنامه نویسی یه وقت طراحی رو تنها نذارید:4564:

همین که مهناز خانم تو تیم طراحی هستن بسه دیگه :ws3:

لینک به دیدگاه
باشه منم حاضرم بنظر من برای شروع کار بهتره از میکرو کنترلرcodevision avrاستفاده کنیم نظرتون چیه؟:ws38::coffee:

راستی همه میخوان بیان برنامه نویسی یه وقت طراحی رو تنها نذارید:4564:

اقا برای من فرق نمیکنه توی هر قسمتی که مونده باشه فعالیت کنم

اجازه بدید قسمت مکانیکش رو فعلا مشترک بین برنامه نویسی و طراحی در نظر بگیریم، با این حساب آقا مجید هم جزو طراحی باشن.

مهناز و محمد و مجید طراحی

اگر از دوستان کسی خواست به ما ملحق بشه به من اطلاع بده، بسیار خوشحال میشیم

:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...