رفتن به مطلب

نظرسنجی سومین مسابقه عکس با دوربین شخصی - موضوع غروب

5 عکس برتر کدامند ؟  

306 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. 5 عکس برتر کدامند ؟

ارسال های توصیه شده

یکی هم عکس منو تحلیل کنه :ws37:

این سارا کجاست قرار شده بیاد همشو تحلیل کنه :ws3:

سلام:icon_pf (44):.دوستان نظرات کاملی دادن.دستشون درد نکنه.:icon_gol:

نظر من اینه که همینطوری دوستانه عکسا تحلیل بشن تا کم کم حرفه ای تر بشیم و بیشتر از هم چیز یاد بگیریم.

به نظر من در مورد عکاسی از طبیعت برای عکاسای آماتور که بیشتر برای دل خودشون عکس می گیرن مهمترین چیز دید خوب و شکار لحظه هست که با یه کادر بندی مناسب می تونه به یه اثر هنری تبدیل بشه.کادر بندی درست می تونه به چشم نوازی تصویر خیلی کمک کنه. دو عکسی که تحلیل شد کادربندی نسبتا خوبی داشتن.

:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 130
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

و اما نفر سوم. عکس شماره 8:

gr3rvcj0w1cvri6v3at5.jpg

خب قبل از هر چیز: :banel_smiley_4:

و اما ادامه:

به نظرم کادربندی مناسبی براش در نظر گرفته نشده و می تونست با یه کمی جابجایی دوربین عکس خیلی بهتری بشه :w16: از اون عکسای هنری جالب میشد.

مرکزیت خورشید تو این عکس خیلی شدیده و کاملاً دید رو متوجه خودش می کنه و اثر جزئیات اطراف رو کمتر میکنه.

• Like 4
لینک به دیدگاه

gr3rvcj0w1cvri6v3at5.jpg

و اما ادامه:

به نظرم کادربندی مناسبی براش در نظر گرفته نشده و می تونست با یه کمی جابجایی دوربین عکس خیلی بهتری بشه :w16: از اون عکسای هنری جالب میشد.

مرکزیت خورشید تو این عکس خیلی شدیده و کاملاً دید رو متوجه خودش می کنه و اثر جزئیات اطراف رو کمتر میکنه.

منم همین نظر رو دارم.

البته به نظر من سوژه ی خوبی رو انتخاب کرده

یه توضیح کوچولو هم در مورد کادر بندی می دم.اگه شما کادر عکستونو هم عمودی و هم افقی به سه قسمت تقسیم کنید به این خطوط خطوط طلایی و به نقاط برخوردشون نقاط طلایی می گن.بهتره سوژه ی اصلی رو اینا قرار بگیره نا عکس چشم نواز تری داشته باشیم!

• Like 4
لینک به دیدگاه

نقطه ی وسط نقطه ی صفره.معمولا تو عکسایی که می خواین تقارن رو نشون بدین یا هدف خاصی از قرار دادن سوژه تو این مکان دارید این کارو بکنید.

• Like 4
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

gr3rvcj0w1cvri6v3at5.jpg

و اما ادامه:

برو بابا...اونموقع 1مگا پیکسلو با تیر میزدن....دوربین نبود که!

همینم با 1 مگاپیکسل انداختم....:icon_pf (34):

تو جزئیات تو ویلای مردمو می خوای چیکار؟:w00:

اگه دوربینو اینور اونور میکردم ویلاهای مردم میوفتاد...عکسم ازون حالت طبیعت محورش خارج میشد...ازین صحنه ی غروب یچنتا عکس دیگه هم انداختم....بخواید نشونتون میدم....اونا هم بدک نیستن!:ws3:

مثلاً من به شخصه این عکسو خیلی دوس داشتم....ولی دیگه اونیکی رو برا مسابقه انتخاب کردم:

0p68mrujcvqb8k57fv7.jpg

اینم بود که منو یاد منجی و این حرفا تو تاپیکی تو مهندسان مینداختو بیخیالش شدم....:icon_pf (34):

lka963o5r5oq7127a5q5.jpg

اینیکی محشر بود...ولی کادرش تنظیم نبود!:banel_smiley_4: (از تو ماشنین نداختم دستم لرزید!)

z50sqtmo6f9radgs2qga.jpg

اینم نور خورشدیش تنظیم نبود....:banel_smiley_4:

rkk2p4o46ggmhwxf6kiv.jpg

حالا بریم سر اصل مطلب...عکسم کجاش چی بود؟:ws3:

لینک به دیدگاه
دیگه شیکار میشه کرد....گفتیم بذاریم کوشولوهای سایتم طعم اول شدنو بچشن...:smiley (18):

نکش اون بدمصبو هوا آلوده شد:w00:

یه نظر خواهی قبل از انتخابت میذاشتی بد نبود:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه

gr3rvcj0w1cvri6v3at5.jpg

من عکسشو دوست دارم خیلی قشنگ و هنریه شبیه کارت پستال شده ... یکم کیفیتش پایینه که اونم دیگه تقصیر عکاس نبوده

• Like 4
لینک به دیدگاه
نمیشه....فاز میده....بیا توام بکش!:smiley (18):

اونموقع قبل برگذاری انتخاب بهترین عکس از مسابقه اخراج میشدم!:banel_smiley_4:

من نفس بکشم خیلی هنر کردم :ws44:

اینقدر بکش تا خفه بشی :banel_smiley_4:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مقسی افسانه بانو...فقط من این وسط یه چیزی رو متوجه نشدم...هنری کی بید؟:JC_thinking:

عادت میکنی....اولش یکم سخته و سرفه میکنی....بعد که عادت کردی میای سیگارتو از من میگیری!:ws3:

عمرا

آلرژی فصلی نداری شش ماه از اول سال نفس کشیدنت فقط با دهنت باشه شش ماه دومم سرما بخوری تا دیگه دودی نشی

سیگارتو تو حلقت خاموش میکنمها نکش دیگه اعصاب ندارم:w00:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مقسی افسانه بانو...فقط من این وسط یه چیزی رو متوجه نشدم...هنری کی بید؟:JC_thinking:

عادت میکنی....اولش یکم سخته و سرفه میکنی....بعد که عادت کردی میای سیگارتو از من میگیری!:ws3:

عکست هنریه دیگه....هنرو متوجه نمیشی و عکس هنری گرفتی ؟ :ws28:

اسپم دیگه ممنوع اون موقع که آزاد بود برا این بود که تاپیک بیاد بالا ملت رای بدن :ws3: الان وسط تحلیل عکس ها دیگه ممنوعه :icon_gol:

عمرا

آلرژی فصلی نداری شش ماه از اول سال نفس کشیدنت فقط با دهنت باشه شش ماه دومم سرما بخوری تا دیگه دودی نشی

سیگارتو تو حلقت خاموش میکنمها نکش دیگه اعصاب ندارم:w00:

:ws28:

قرار شد عکس ها تحلیل بشن پس اسپم ممنوع حتی شما دوست و همشهری عزیز :icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
عکست هنریه دیگه....هنرو متوجه نمیشی و عکس هنری گرفتی ؟ :ws28:

اسپم دیگه ممنوع اون موقع که آزاد بود برا این بود که تاپیک بیاد بالا ملت رای بدن :ws3: الان وسط تحلیل عکس ها دیگه ممنوعه :icon_gol:

:ws28:

قرار شد عکس ها تحلیل بشن پس اسپم ممنوع حتی شما دوست و همشهری عزیز :icon_gol:

باشه خب جزو تحلیل بود دیگه

من رفتم من که نبودم :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
ایشششش....پس حالا که اینطور شد اسپمامو پاک کن!:ws3:

آخی از اول تاپیک داره جز میزنه اسپماشو پاک کنی خب چرا پاکشون نمیکنی ؟ دق آورد بچه:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
آخی از اول تاپیک داره جز میزنه اسپماشو پاک کنی خب چرا پاکشون نمیکنی ؟ دق آورد بچه:ws3:

خودش هم میتونه پاک کنه به من چه :ws3: من حوصله ندارم برگردم عقب همه پستها رو بخونم اسپمهاشو پاک کنم.:ws3:

خب بریم سراغ یه عکس دیگه.... :w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
بریم......

خب نوبتی هم باشه نوبت عکس نفر چهارمه عکس پرتو

عکس شماره 14 : بالای کوه های زاگرس(عکس از داخل هواپیما گرفته شده)

vvef4emkm1ebm7r6vm9x.jpg

دوستان بفرماین تحلیل :ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه

:ws52:

خب عکس پرتو عکس جالبیه , یعنی یه کم متفاوته نسبت به بقیه ی عکسا :w16:

اما راستش خیلی واضح نیس :ws52: یعنی اون پایین ( کوها ) معلومن ها اما اون وسطا معلوم نیس دقیقا چه اتفاقی افتاده ( حداقل واسه من معلوم نیس ) ! :ws37:

بعد هم اینکه به نظر من بیشتر طلوعه تا غروب :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

بسیار عالی ...:icon_gol:

من این عکس رو با موبایل گرفتم ...

میدونید که کفیت دوربین موبایل پایینه ... شیشه هواپیما هم که خودش عامل پایین اومدن کیفیت و وضوح بود ...

قبول دارم اگر کمی رنگ غروب به نارنجی مایل بود، زیباتر میشد ...

چون ارتفاع بالا بود، و همش هم ابر و مه، در واقع فکر می کنم دلیل انعکاس نور، ابرها بوده که اینجور شده ...

:w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...