رفتن به مطلب

با ارزش ترین دارایی شما چیست؟

pari daryayi

با ارزش ترین دارایی انسانها چیست  

95 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. با ارزش ترین دارایی انسانها چیست

• 5
    • 14
    • 32
    • 18
    • 26

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 93
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اولين چيزي كه خدا در وجود خلق كرد ..........عقل بود

واگر عفل داري .............ايمان پيدا مي كني ....................

وديگه دروغ نمي گويي......

به به چه با جزئیات...

دومین چیزی که خلق کرد چه بود؟

(ناقلا نکنه تو هم دستت با اون بالائی ها تو یه کاسه اس... )

لینک به دیدگاه
در فرهنگ اسلامي......

به ما آموختند كه تمام شر را يكجا اگر جمع شود (شراب - زنا -و.و. ) ودر يك صندوق قرارش دهند وبر روي ان قفل نهند ........

كليد اين قفل دروغ گفتن است

ذر فرهنگ عمومي كه شما از ان خبر نداري مي گويد:

دروغگو دشمن خدا است

دشمن خدا تمام دروغ گویان از راس تا قعر هرم

راست می گم به جان شما!!

گفتم که همان دو مورد که گفتین کافی و روشن بود!

لینک به دیدگاه

کسی که عقل داشته باشه هیچ وقت چشم بسته هر چیزی رو قبول نمیکنه بلکه میره اول تحقیق میکنه و تا بدونه حقیقت کجاس و دروغ کجاس

لینک به دیدگاه

آهان پری گزینه 4 رو یادم رفت بگم:ws3:

آبرو هم خیلی خوبه. لازم و ضروری. به قول خودت همه ما دوست داریم جلوی بقیه متشخص آبرومند جلوه کنیم!!

ولی هیچ وقت نباید به اونم تکیه کرد. اونم یه جورایی ارزش به حساب نمیاد. چون آبرو یعنی حرف مردم. یعنی برچسب که مردم بهت می چسبونن. وتوی جامعه ما این مردم یک شب برچسب خوب و عالی و قدیس به تو می زنن و تو رو ستایش می کنن و تعریف و تمجید و به آنی با یه حرکت بر خلاف انتظارشون برچسب ننگ.

آبرویی که معیارش می شه حرف مردم بر اساس نظرشون در مورد عملکرد تو خیلی برای بقای حیات توی جامعه لازمه ولی ارزش نیست.

لینک به دیدگاه
1- واقعا ارزش چیه؟

2-اینکه رو چه حسابی رو آدما ارزش می ذاریم!؟!

3-پست صفحه 4 (خب مثلا این سوال برام همیشه هست که وقتی یه کسی از سطح خیلی پایین دنبال مای نوعی باشه باید باهاش بد برخورد کرد که حد خودش رو بشناسه؟؟

معمولا نظرات اینه که باید در رفتار جوری برخورد کنیم که طرف پاشو از حد و حدودش نذاره جلوتر

مثال می زنم

یعنی مثلا یه خدمتکار رستوران که به خانمی که اومده غذا بخوره نباید توجهی کنه؟ و اگر کرد باید باهاش چه جوری برخورد کرد؟ا)

به نظر من ، ارزش ، یک کمیت مقداری نیست که بگیم یک انسان چقدر ارزش داره و براش مقدار تعریف کنیم. یک کمیت شدتی هست که هر انسانی وقتی به کمترین درجه ای از فهم و شعور هم برسه اون رو خواهد داشت و اون میتونه اساسی ترین درجه ی ارزش ، یعنی ارزش انسان بودن باشه. . .باقی ارزش ها باید روی همین پایه قرار داده بشه. در برخورد با آدم ها هم همین مساله وجود داره. اولین چیزی که در برخورد با هر کسی باید در نظر گرفت ، پایه ای ترین ارزش اون طرف هست. این که بدونیم اون هم یه آدمه مثل باقی آدم ها . . اینکه اون هم شخصیت داره ، عزت نفس داره ، قادر به تفکر هست ، حق انتخاب داره و . . . چیزی که هر آدمی اون رو داره و نمیشه شخص دیگه ای رو بخاطر داشتن عواطف و عقاید و سایر خصوصیات انسانی ، مورد سرزنش قرار داد و برخورد بدی کرد.

در رابطه با اون سوالت که روو چه حسابی رو آدم ها ارزش گذاری میکنن ، نکته ای وجوود داره و اونم اینکه ارزش رو چی تعریف کنیم. در نظر خیلی از افراد ، ارزش معیاری هست برای مقایسه ی برتری آدم ها نسبت به هم که طبق همین تعریف ، هرکسی معیار های خاص خودش رو برای این برتری تعریف کرده. . . با این وجوود ، ارزش یه چیز مطلق نیست که یه سری خصویات ویژه داشته باشه و هرکسی که اون خصوصیات ویژه رو داشت ، با ارزش ترین انسان تلقی بشه. پایه ی ارزش گذاری هر انسانی ، تفکرات اون انسان هست. اینکه در نظر اون شخص ، معیار یک انسان ایده آل چی هست ، اینکه اون انسان ایده آل چه خصوصیات ویژه ای داره که دیگران ندارن . . .آخرین نکته هم اینکه عقاید و معیار های هر شخصی ، نتیجه ی تفکرات اون شخص هست و باید در نظر هر کسی -لااقل به لحاظ هم نوع بودن - قابل احترام باشه.

لینک به دیدگاه
در فرهنگ شماها دروغ گفتن ...............ماليات ندارد لذا به راحتي دروغ ميگوئيد

من اگر عقل وايمان ندارم ؛ ولايت فقيه ؛ به دردم نمي خورد .............

هيچي به دردم نمي خورد ؛ جز خاك گور

من با عقاید شما 100٪ مخالفم

ولی قصدم شوخی بود

امیدوارم از شوخیم ناراحت نشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
آهان پری گزینه 4 رو یادم رفت بگم:ws3:

آبرو هم خیلی خوبه. لازم و ضروری. به قول خودت همه ما دوست داریم جلوی بقیه متشخص آبرومند جلوه کنیم!!

ولی هیچ وقت نباید به اونم تکیه کرد. اونم یه جورایی ارزش به حساب نمیاد. چون آبرو یعنی حرف مردم. یعنی برچسب که مردم بهت می چسبونن. وتوی جامعه ما این مردم یک شب برچسب خوب و عالی و قدیس به تو می زنن و تو رو ستایش می کنن و تعریف و تمجید و به آنی با یه حرکت بر خلاف انتظارشون برچسب ننگ.

آبرویی که معیارش می شه حرف مردم بر اساس نظرشون در مورد عملکرد تو خیلی برای بقای حیات توی جامعه لازمه ولی ارزش نیست.

به نظر من ، ارزش ، یک کمیت مقداری نیست که بگیم یک انسان چقدر ارزش داره و براش مقدار تعریف کنیم. یک کمیت شدتی هست که هر انسانی وقتی به کمترین درجه ای از فهم و شعور هم برسه اون رو خواهد داشت و اون میتونه اساسی ترین درجه ی ارزش ، یعنی ارزش انسان بودن باشه. . .باقی ارزش ها باید روی همین پایه قرار داده بشه. در برخورد با آدم ها هم همین مساله وجود داره. اولین چیزی که در برخورد با هر کسی باید در نظر گرفت ، پایه ای ترین ارزش اون طرف هست. این که بدونیم اون هم یه آدمه مثل باقی آدم ها . . اینکه اون هم شخصیت داره ، عزت نفس داره ، قادر به تفکر هست ، حق انتخاب داره و . . . چیزی که هر آدمی اون رو داره و نمیشه شخص دیگه ای رو بخاطر داشتن عواطف و عقاید و سایر خصوصیات انسانی ، مورد سرزنش قرار داد و برخورد بدی کرد.

در رابطه با اون سوالت که روو چه حسابی رو آدم ها ارزش گذاری میکنن ، نکته ای وجوود داره و اونم اینکه ارزش رو چی تعریف کنیم. در نظر خیلی از افراد ، ارزش معیاری هست برای مقایسه ی برتری آدم ها نسبت به هم که طبق همین تعریف ، هرکسی معیار های خاص خودش رو برای این برتری تعریف کرده. . . با این وجوود ، ارزش یه چیز مطلق نیست که یه سری خصویات ویژه داشته باشه و هرکسی که اون خصوصیات ویژه رو داشت ، با ارزش ترین انسان تلقی بشه. پایه ی ارزش گذاری هر انسانی ، تفکرات اون انسان هست. اینکه در نظر اون شخص ، معیار یک انسان ایده آل چی هست ، اینکه اون انسان ایده آل چه خصوصیات ویژه ای داره که دیگران ندارن . . .آخرین نکته هم اینکه عقاید و معیار های هر شخصی ، نتیجه ی تفکرات اون شخص هست و باید در نظر هر کسی -لااقل به لحاظ هم نوع بودن - قابل احترام باشه.

بهترین جوابا تا الان مال این دو دوست بوده...:icon_gol: دوستان دیگه نظرات گهر بار را مطرح کنند بازار جایزه را داغ کنیم:ws3:

اما بلاخره ارزش باید یه صفت خوب باشه دیگه

اینکه هر کسی بر اساس افکار خودش یه چیزی رو ارزش بدونه این یکم نامطلوبه

مثل درست کردن یه قانون اساسی می مونه یه جورایی باید دنبال ارزش های واقعی بگردیم

شاید اگه اونا رو بشناسیم یا به بقیه کمک کنیم اونا رو بشناسن دیگه از دست بقیه و حرف ها و رفتار ها شون کمتر حرص بخوریم؟نه؟

لینک به دیدگاه

اما بلاخره ارزش باید یه صفت خوب باشه دیگه

اینکه هر کسی بر اساس افکار خودش یه چیزی رو ارزش بدونه این یکم نامطلوبه

مثل درست کردن یه قانون اساسی می مونه یه جورایی باید دنبال ارزش های واقعی بگردیم

شاید اگه اونا رو بشناسیم یا به بقیه کمک کنیم اونا رو بشناسن دیگه از دست بقیه و حرف ها و رفتار ها شون کمتر حرص بخوریم؟نه؟

درسته ارزش باید یه صفت خوب باشه ولی خوبی در نظر هر کسی متفاوت هست. من یه چیز رو خووب میدونم ، شما هم یه چیز و دیگران هم چیزا های دیگه . . .

در نظر من انسان جوری خلق شده که تمایل به خوبی ها داره. هیچ کسی رو نمیشه پیدا کرد که بگه زیبا سخن گفتن کار درستی نیست یا اینکه محبت به دیگران ، یک کار زشت و ناپسند هست. پس این رو باید به عنوان یه اصل پذیرفت که بعضی از معیار ها در نظر همه ی آدم ها ثابت و یکی هست و تقریبا همه ی انسان ها اون رو دارا هستن و همه در این مورد اتفاق نظر دران . این قانون اساسی که ازش نام بردی میتونه مجموعه ی همین معیار های ثابتی باشه که همه ی انسان ها به اون گرایش دارن و میتونه پایه ی سایر ارزش گذاری های درست و غلط باشه.

مثلا به این فکر کن که یه آدم ، سواد علمی بسیار زیادی داره و بواسطه ی علمش ، بسیار مغرور هست و مدام خودش رو با دیگران مقایسه میکنه و به برتری خودش اذعان داره!

آدم دیگه ای رو در نظر بگیر به همون اندازه سواد علمی داره ولی هیچ وقت علمش رو به رخ کسی نکشیده. مطمئنا در نظر سایرین ، دومین فرد ، ارزش بالاتری در بین مردم داره چون نمونه ی اول ، ارزش های پایه ای رو نادیده گرفته. ارزش هایی که اکثر مردم خواهان اون هستن و بیشتر از هر چیزی به چشم میاد.

فکر کنم یکم شلوغ نوشتم! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
اما بزرگتر از همه این چیزها خانواده خوب هست

چون تنها با وجود یک محیط ارام و خانواده خوب تمام این دارایی ها ارزش پیدا میکنن

از رو دست من تقلب کردی؟ :banel_smiley_4:

اطرافیان شامل خانواده خوب، همسر خوب، فرزند خوب، دوست خوب، همکار خوب و ... :a030:

لینک به دیدگاه

با ارزش ترین دارایی من عقاید و باور های منه......هر وقت اونا رو از دست بدم و به اونا عمل نکنم دیگه چیزی تو دنیا ندارم....:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

اگه یه نگاهی به امار نظر سنجی بندازیم

از 31 نفر شرکت کننده تا به حال 8 نفر سلامتی رو انتخاب نکردن!!

یه سوال از این دوستان

دانشمند بیمار

ثروتمند بیمار

خوشبخت بیمار:w58:

وقتی سالم نیست چی می تونه واسش آرزو و ارزش باشه؟؟

لینک به دیدگاه

یه سوال از این دوستان

دانشمند بیمار

ثروتمند بیمار

نميشه يه چيز تنها رو بعنوان ارزش انتخاب كرد خوب.....مجموعه اي از داشته هاي ماست كه به ما احساس خوشبختي ميده......البته ممكنه يكي كمرنگتر و يكي ديگه پررنگتر باشه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
نميشه يه چيز تنها رو بعنوان ارزش انتخاب كرد خوب.....مجموعه اي از داشته هاي ماست كه به ما احساس خوشبختي ميده......البته ممكنه يكي كمرنگتر و يكي ديگه پررنگتر باشه.:icon_gol:

همه این مجموعه ای که می گی در صورتی امکان وجود پیدا می کنه که تو اول از همه بدونی سالمی و می تونی از خوشبختیت لذت ببری

اما وقتی سالم نباشی و پول و دانش هم نتونه واست کاری کنه! کدوم یکی از اون مجموعه ها به دردت می خوره؟

لینک به دیدگاه

یه سوال از این دوستان

دانشمند بیمار

ثروتمند بیمار

همه این مجموعه ای که می گی در صورتی امکان وجود پیدا می کنه که تو اول از همه بدونی سالمی و می تونی از خوشبختیت لذت ببری

اما وقتی سالم نباشی و پول و دانش هم نتونه واست کاری کنه! کدوم یکی از اون مجموعه ها به دردت می خوره؟

کسی قدر عافیت داند که به مرضی گرفتار شود

در روزگاران قدیم ، پادشاهی با کشتی مسافرت می کرد . این بار خدمتکارش را هم به همراه خود برده بود . خدمتکار که تا آن روز یک بار هم دریا را ندیده و با کشتی مسافرت نکرده بود با دیدن دریا ترسید و به گریه افتاد .

هر چقدر پادشاه و اطرافیانش او را نصیحت کردند فایده ای نداشت .

شاه کم کم داشت عصبانی می شد که یکدفعه دانشمندی که با آن ها همسفر بود گفت : " او را به من بسپارید تا آرامش کنم ! " و سپس دستور داد خدمتکار را به دریا بیندازند . او چند بار به زیر آب رفته و بیرون می آمد . بعد گفت : " حالا او را بیاورید و سوار کشتی کنید . " بعد از چند دقیقه خدمتکار در گوشه ای آرام نشست ، پادشاه با تعجب گفت : " چطور آرام شد ؟ " دانشمند گفت : " او سختی غرق شدن و ارزش مکانی (کشتی) که الان در آن قرار گرفته بود را نمی دانست و از ارزش سلامتی اش خبر نداشت ولی حالا که به مشکل و دردسری گرفتار شد قدر سلامتی و موقعیتش را فهمید . " از آن موقع به بعد هر کس از وضعیت خود راضی نباشد و قدر آن را نداند این مثل را برایش به کار می برند

لینک به دیدگاه
یه مدتیه از ارزش های آدما خسته شدم خیلی خسته شدم

از نگاهی که به سر تا پات به لباست ماشین و خونه ت می اندازن ...

از گوش دادن به حرفایی که همش مربوط می شه به من اینم و اینو دارم ...

از منم ِ آدما خسته شدم...

واقعا ارزش یعنی چی؟

چی تو این دنیا از همه چی با ارزش تره؟

اونایی که نداریم و دنبال به دست آوردنشونیم؟!

پس چرا

اونایی که داشتیم و از دست دادیم بعد از ازدست دادنشون تازه با ارزش می شن!؟

ما آدما باید به چی بنازیم؟

به چرک کف دستمون؟!

به علم ناقص و محدودمون

به چی؟

چی واسه شما از همه چی با ارزش تره؟!

یه بار از یه عزیزی که دلش از این ارزش ها خیلی پر بود خواستم واسم بنویسه که نوشت:

چه كسي مي گويد كه گرانــي اينجاست ؟ دوره ي ارزانيست . چه شرافت ارزان ، تن عریان ارزان ،آبروقیمت یه تکه نان، و چه تخفیف بزرگی خوردست در حراجی قیمت هر انسان

راستی به چه قیمتی (به چه ارزشی) حاضریم رو انسانیت پا بذاریم؟

راستی دوستان این بحث از مهمترین دغدغه های فکریه منه تو ذهنم بود که بگم اگه کسی بتونه جواب راضی کننده ای بهم بده حتما یه جایزه خوب از طرف خود من داره که حاضرم بهش هر جوری که دوست داره بدم مثلا شارژ ایرانسل یا کتابی که خیلی دوست داره یا هر امتیازی که می خواد بگم دوستان از من کم و به اون اضافه کنن

چون به نظرم ارزشش رو خیلی داره!:icon_redface::icon_redface:

پس خوب و درست و صادقانه نظر بدیم.w72.gif..:icon_gol:w72.gif:icon_gol:w72.gif:icon_gol:

راستی نظر سنجی چند گزینه ای است

چه بحث قشنگ و خوبی ...

ممنون از موسس این تاپیک ...

باید این تاپیک " مهم " بشه به نظر من .

خوب مطمئنا در درجه اول خانواده و سلامتی برای من از همه چیز مهمتره .

در درجه ی دوم کتابا و جزوات من باارزشترین چیزای من هستن .

صرفا نه فقط بخاطر مطالب علمی که توشون هست .

بلکه بخاطر خاطراتی که لابهلای اونها جاگذاشتم .

از عمری که بخاطر جمع کردن اون خاطرات رفته ...

بعد از اون عکسا و فیلمهای یادگاری که از قدیم دارم .

از دوران دبیرستان تا امروزم ...

بعد از اون دوستایی که دارم ...

دوستایی که با زحمت بسیار زیادی به دستشون اوردم و سعی میکنم اونا رو نگه دارم .

و حسرت من از دست دادن دوستاییه که از دستشون دادم و خاطراتی که میتونستم با دوستام داشته باشم ولی نشد ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...