رفتن به مطلب

چقدر به گذشته آدم ها اهمیت می دین؟

برای گذشته تا چه حد ارزش قائلین؟  

72 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برای گذشته تا چه حد ارزش قائلین؟

• 0
    • 1
    • 22
    • 49

ارسال های توصیه شده

همیشه یه حرفی مثل اینکه ناخن بکشی روی تخته سیاه!! میره رو اعصابم!!

اونم اینکه اکثر مردم وقتی میخوان راجع به کسی نظر بدن فرتی!!می رن سراغ سابقه اش به چیزی که الآن هست توجه نمی کنن

مثلا می گن فلانی رو می گی؟ اونکه تا دوسال پیش تو کوچه خیابونا ول بود حالا چه جوری شده دانشجوی پزشکی نمی دونیم دانشگاه آزاده دیگه منم می رفتم قبولم می کردن!!

یا دختر فلانی رو می گی اونکه دوسال پیش طلاق گرفته!!:icon_pf (34):

یا زن فلانی رو می گی اونکه تا دیروز تو خونه های مردم کار می کرد حالا شوهرش تو بانک برنده شده حالا واسه ما آدم شده!!:ws25:

و از همه بدتر:

یا فلانی رو می گی اون که باباش معروفه به ....

هزاری هم که بگی خودش پسر نجیب و خوبی باشه پسر همون ....فلانه!! بلاخره خون اون بابا تو رگ هاشه الانم که خوب باشه بلاخره به روزی ذات خودش رو نشون می ده!!

عوضش قلانی رو ببین هزاری هم که الواتی کنه بازم همه می گن پسر فلان تجاره باباش همه جا آبرو می خره واسش:ws18:

:sigh::sigh::sigh::sigh::sigh::sigh::sigh:

شما چطور چقدر گذشته آدم ها براتون مهمه؟

فکر می کنین می شه فقط از روی گذشته آدم ها برای آنچه که در آینده خواهند شد تصمیم گرفت؟

فکر می کنین فقط گذشته برای ارزش گذاری ادم ها ملاک خوبیه؟

یا اصلا به این معتقد هستین که گذشته مرد و تموم شده یا اینکه شما نظرتون اینه که گذشته همیشه رد پایی در آبنده خواهد گذاشت؟؟

ملاک ارزش گذاری شما چیه؟ خود شخص؟ گذشته اش ؟حالش؟ یا ژنتیکش و خانواده اش؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ملاک ارزش گذاری من برا آدمها ، خودشون و شخصیت خودشونه ، اما نمی شه خانواده و محیطی که فرد در ان بزرگ شده و پروش پیدا کرده رو نادیده بگیریم ، چون در هر حالی محیط اثرات خودش رو بر فرد می زاره ، گلی که زیبا ترین و خوش بو ترین و بهترین باشه ، وقتی تو محیطی که آلوده و بد بو قرار بگیره پزمرده می شه و عطرش هم به مشام نمی رسه !!

اما چه بسا گل پژمرده و زشت تو زیبا ترین و بهترین شرایط هم زشت و چروکیده است .

تنها گذشته برای ارزش گذاری آدمها کافی نیست اما درصد کوچیکی از ارزش گذاری رو به خودش اختصاص می ده !

لینک به دیدگاه

چقدر گذشته آدم ها براتون مهمه؟

50 درصد گذشته برای من اهمیت داره،چون گذشته روی تشکیل شخصیت خیلی اثر داره.

اما از آنجا که آدم قابل تغییر کلی است،میشه در مواقعی گذشته را فراموش کرد.

البته یکسری خراش هایی در ذهن خود طرف میذاره که به مرور زمان قابل ترمیمه.....

لینک به دیدگاه
ملاک ارزش گذاری من برا آدمها ، خودشون و شخصیت خودشونه ، اما نمی شه خانواده و محیطی که فرد در ان بزرگ شده و پروش پیدا کرده رو نادیده بگیریم ، چون در هر حالی محیط اثرات خودش رو بر فرد می زاره ، گلی که زیبا ترین و خوش بو ترین و بهترین باشه ، وقتی تو محیطی که آلوده و بد بو قرار بگیره پزمرده می شه و عطرش هم به مشام نمی رسه !!

اما چه بسا گل پژمرده و زشت تو زیبا ترین و بهترین شرایط هم زشت و چروکیده است .

تنها گذشته برای ارزش گذاری آدمها کافی نیست اما درصد کوچیکی از ارزش گذاری رو به خودش اختصاص می ده !

وراثت و محیط بحثیه که سال های سال دانشمندان مختلف درباره اش نظر دادن و هر کدوم طرفدار یکیشون یا دوتاشون هستن

مثل این فرمول وراثت×محیط

هیچ وقت یه محیط بد نمی تونه از بروز یه ژن خوب جلوگیری کنه

همونطور که یه محیط خوب نمی تونه جایگزین یه وراثت بد بشه

پس ما باید به خود اون آدم توجه کنیم نه محیط یا جبری که روزگار براش به وجود آورده

لینک به دیدگاه

وقتی یه بار از یه نفر ضربه می خوری درست مثل این می مونه که با ماشین بهت زده و داغونت کرده ولی وقتی می بخشیش درست مثل این می مونه که بهش فرصت دادی تا دنده عقب بگیره و دوباره از روت رد بشه تا مطمئن بشه چیزی ازت نمونده ...

اینو با تمام وجودم حس کردم.

هی پیش خودم گفتم...خب آدما اشتباه می کنن...اما دیدم بدتر شد :banel_smiley_4:

اگه تا 2 هفته پیش گذشته ی آدمها برام مهم نبود...از الان خیلی برام مهمه.

نمی گم کامل کات میکنم ولی برخوردم مثل گذشته نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

مهمه

اما به نظرم اول باید پرسید چرا گذشته مهمه یا اصلا مهم نیس

اگه مبنا رو براین بزاریم که میخوایم با این ادم ارتباط طوالانی مدت (ازدواج- دوستی عمیق- شغلی و...) داشته باشیم به نظرم مهمه

چرا مهمه ؟

چون باید دید این انسان از نظر اخلاقی می تونه با من نوعی مچ بشه یا نه

الان خیلیا هستن که یه شبه ظاهر عوض کردن

فکر می کنید اونی که تو یه محیط خونوادگی خوب و نرمال بزرگ شده با فردی که تو محیط پر از کینه و عقده بزرگ شده یکیه؟

لینک به دیدگاه
وراثت و محیط بحثیه که سال های سال دانشمندان مختلف درباره اش نظر دادن و هر کدوم طرفدار یکیشون یا دوتاشون هستن

مثل این فرمول وراثت×محیط

هیچ وقت یه محیط بد نمی تونه از بروز یه ژن خوب جلوگیری کنه

همونطور که یه محیط خوب نمی تونه جایگزین یه وراثت بد بشه

پس ما باید به خود اون آدم توجه کنیم نه محیط یا جبری که روزگار براش به وجود آورده

hاما اگه کتاب تکامل رو خونده باشی اکثراً بر این امر که محیط تاثیری بر بروز ژن ها داره تاکید کردن.

لینک به دیدگاه

برای من گذشته هیچ اهمیتی نداره...این که میگم هیچ،هیچ به معنای واقعی کلمه اس...

سابقه ی ادما تا زمانی که بهم ثابت نشه هیچ معنایی نداره واسم...

به همه ی ادمای اطرافم اجازه دادم و همیشه هم این کارو خواهم کرد تا خودشونو بهم ثابت کنن...هیچوقت هم آدمی که بر اساس گذشته و سابقه ی زندگی خانوادگی و شخصیم روم قضاوت کنه رو نمی بخشم...

لینک به دیدگاه

به همه ی ادمای اطرافم اجازه دادم و همیشه هم این کارو خواهم کرد تا خودشونو بهم ثابت کنن...هیچوقت هم آدمی که بر اساس گذشته و سابقه ی زندگی خانوادگی و شخصیم روم قضاوت کنه رو نمی بخشم...

اگه بخوایی ازدواج کنی (البته اگه مجردی) بفهمی طرفت قبلا 2 تا زن داشته که کتکشونم میزده میگی گذشته واسم مهم نیست و زنش میشی؟؟:w16:

لینک به دیدگاه
اگه بخوایی ازدواج کنی (البته اگه مجردی) بفهمی طرفت قبلا 2 تا زن داشته که کتکشونم میزده میگی گذشته واسم مهم نیست و زنش میشی؟؟:w16:

اگه بهم ثابت بشه که تغییر کرده آره...البته اگه دوسش داشته باشم...که اونم مراحل خاص خودش رو داره...:w16:

لینک به دیدگاه
گذشته خیلی مهمه

آدمی که الان هست همون آدمه گذشتست مگر اینکه خلافش ثابت بشه

درسته اما میشه براش خیلی تبصره گذاشت برای همین من می گم بهتره که اینو یه قانون همگانی ندونیم و در یه مورد و یکسان در مورد همه تصمیم نگیریم بخواین می تونم چندین مثال نقض بیارم

البته اینایی که شما تو مثالها گفتی دیگه گذشته نیست

اونی که باباش معروفه به ... گذشتس؟:ws52:

منظورم از این مثال ژنتیک فرد بود اینکه مثلا چون باباش دستش کچ بوده پس حتما خودش هم قابل اعتماد نیست برای همین از کار بیکارش کنن!!با وجود صلاحیت هایی که داره این میشه رد گذشته و ژنتیک در حال و آینده فرد

اینجاست که یه تصمیم ساده می تونه تمام زندگی مسی رو عوض کنه:icon_gol:

وقتی یه بار از یه نفر ضربه می خوری درست مثل این می مونه که با ماشین بهت زده و داغونت کرده ولی وقتی می بخشیش درست مثل این می مونه که بهش فرصت دادی تا دنده عقب بگیره و دوباره از روت رد بشه تا مطمئن بشه چیزی ازت نمونده ...

اینو با تمام وجودم حس کردم.

هی پیش خودم گفتم...خب آدما اشتباه می کنن...اما دیدم بدتر شد :banel_smiley_4:

اگه تا 2 هفته پیش گذشته ی آدمها برام مهم نبود...از الان خیلی برام مهمه.

نمی گم کامل کات میکنم ولی برخوردم مثل گذشته نخواهد بود.

آره عزیزم منم راجع به آدمایی که دچار اختلال های شخصیتی هستن صحبت نمی کنم من می گم راجع به همه یک جور صحبت نکنیم در این موارد هستن کسایی که به دلیل شرایط محیطی آدم خوبی نتونستن بشن اما حالا می شه حداقل یه فرصت بهشون داد

بازم می گم در مواردی که شخص صلاحیتش رو داشته باشه

مثال می زنم مثلا شخصی در خانواده غیر مذهبی بزرگ شده باشه اما خودش آدم خوب و معقولی باشه ما بهش برچسب کافری و ... بزنیم و نخوایم چه می دونم مثلا بهش دختر بدیم:w58: در صورتی که هستن آدمای خیلی مومنی که تو خانواده های بی دین بزگ شدن و بر عکسش که امروزه خیلی به چشم می خوره!!!!

لینک به دیدگاه

این دیدگاه رو من هم قبول دارم اما یه چیزی رو اضاقه کنم راستش رو بخوای تو این دنیا این دیدگاه فقط به ضرر منو توئه عزیزم می دونی چرا؟همونطور که گفتم اکثریت افراد از این اخلاق سوءاستفاده می کنن و اقلیتی هستن که قابل اطمینانن من ضربه شو خوردم اما هنوز دیدگاهم همینه با این فرق که این بار خیلی دیر به آدما اعتماد می کنم اگه طرف لیاقتش رو داشته باشه دیگه تا آخرش بهم اثبات می شه و هیچ وقت گذشته برام اهتمیتی نداره:icon_gol:

مهمه

اما به نظرم اول باید پرسید چرا گذشته مهمه یا اصلا مهم نیس

اگه مبنا رو براین بزاریم که میخوایم با این ادم ارتباط طوالانی مدت (ازدواج- دوستی عمیق- شغلی و...) داشته باشیم به نظرم مهمه

چرا مهمه ؟

چون باید دید این انسان از نظر اخلاقی می تونه با من نوعی مچ بشه یا نه

الان خیلیا هستن که یه شبه ظاهر عوض کردن

فکر می کنید اونی که تو یه محیط خونوادگی خوب و نرمال بزرگ شده با فردی که تو محیط پر از کینه و عقده بزرگ شده یکیه؟

تو این که اکثریت افراد اینطوری هستن که تو می گی حرفی ندارم اما دقیقا مثالم رو بالا هم گفتم خیلی عینی و ملموس می شه مضمون همین سریال هایی که می ذاره این صدا و سیمای میلی و غیر میلی!

یعنی یه پسری که اصل و نصب نداره تو پرورشگاه بزرگ شده اما امروزه با تلاش خودش تونسته به بهترین جاهایی برسه که

پسر فلان کارخونه دار تو رفاه کامل نتونسته بهش برسه و تنها افتخارش حساب بانکی پدرشه!

از ارزش کمتری برخوردار بشه

یا برعکسش مثلا دختر مون رو به پسر فلان حاجی بدیم چون خودش یا زنش آدمای خیلی خوبی هستن؟؟

یا یه مثال خیلی معروف تر

یه آقایی یه ازدواج نا موفق داشته به هر علتی که خودش مقصر نبوده!! یا برای هم ساخته نشده بودن

من ِ نوعی نباید زنش بشم چون قبلا یه بار ازدواج ناموفق داشته بدون اینکه کوچکترین تقصیری داشته باشه؟

hاما اگه کتاب تکامل رو خونده باشی اکثراً بر این امر که محیط تاثیری بر بروز ژن ها داره تاکید کردن.

خوندم عزیزم من همه نظریه های وراثتی و تکاملی و محیطی رو می دونم خودم هم دیدگاهم تعاملی حرفم رو دقیقا تو چندتا مثال بالا زدم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سوالت یه خورده سخته واسه همین رفتارهایی که با من وخانوادمو و بزرگانمون میشه رو میسنجمو و جوابتو میگم

گذشته ی من باعث افتخار منو خونواده ی منه اما تو این جامعه به ما بد نگا میشه چون گذشتمون مطابق میل اونا نبوده و نسلمون نمیدونم از کیه

برا خود من شخص خیلی مهمه باید بدونم الان چیه گذشته مهم نیست منظورم از گذشته یک سال دوسال پیش نیست بلکه سالها قبله:a030:

لینک به دیدگاه
سوالت یه خورده سخته واسه همین رفتارهایی که با من وخانوادمو و بزرگانمون میشه رو میسنجمو و جوابتو میگم

گذشته ی من باعث افتخار منو خونواده ی منه اما تو این جامعه به ما بد نگا میشه چون گذشتمون مطابق میل اونا نبوده و نسلمون نمیدونم از کیه

برا خود من شخص خیلی مهمه باید بدونم الان چیه گذشته مهم نیست منظورم از گذشته یک سال دوسال پیش نیست بلکه سالها قبله:a030:

منتظرم ممنون می شم بیشتر توضیح بدین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
منتظرم ممنون می شم بیشتر توضیح بدین:icon_gol:

توضیح بیشتر نمیدونم چی بگم که همه حرفامو زده باشم

اما اینکه از روی گذشته ی ادما ایندشون رو بسازیم کار اشتباهیه البته به نظر من

ادما تغییر پذیرن میتونن خوب بشن یا حتی بد بشن باید دید تو دلشون چه خبره چه تصمیم دارن واسه اینده

اصلا باید بدونیم ادمی که میخوایم در موردش تصمیم بگیریم به گذشته ی خودش افتخار میکنه یا شرمسار باید بدونیم اون چی میگه در مورد گذشتش:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این دیدگاه رو من هم قبول دارم اما یه چیزی رو اضاقه کنم راستش رو بخوای تو این دنیا این دیدگاه فقط به ضرر منو توئه عزیزم می دونی چرا؟همونطور که گفتم اکثریت افراد از این اخلاق سوءاستفاده می کنن و اقلیتی هستن که قابل اطمینانن من ضربه شو خوردم اما هنوز دیدگاهم همینه با این فرق که این بار خیلی دیر به آدما اعتماد می کنم اگه طرف لیاقتش رو داشته باشه دیگه تا آخرش بهم اثبات می شه و هیچ وقت گذشته برام اهتمیتی نداره:icon_gol:

راستش منم زیاد به سودم نبوده این طرز تفکر...لااقل در یه مورد که کاملا رو دست خوردم...اما خب مثال نقضم زیاد دیدم...واسه همین ترجیح میدم مانیفست خودم رو داشته باشم و به اتفاقی که بعدها میخواد بیفته فکر نکنم...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...