رفتن به مطلب

اعتقاداتی که انسانیتو زیر پا بزاره به چه درد می خوره؟

ارسال های توصیه شده

خانوما فرض کنید تو وضعیتی قرار دارید که می تونید با لمس کردن گرفتن یا بغل کردن یه مرد غریبه از صدمه دیدن طرف جلو گیری کنید مثلا روی پله برقی کنار مردی ایستاده اید که نمی تونه تعادل خودشو حفظ کنه و میخواد بیفته ..ایا اعتقادتون اجازه میده این کارو انجام بدید ...(ما که تکلیف مشخصه کلا تو کار خیریم)

یا وقتی توی یه جمعی مثلا اتوبوس زنی رو میبنید که حجاب اسلامیشو رعایت نکرده (مثلا روسریش رو دوشش افتاده ) خود خانما اونقد چپ چپ نگاش میکنن که از رو بره بدون اینکه دنبال دلیلش باشن شاید اون زن مریض باشه و اجساس گرما و تب کنه اونقد که حواسش با اطراف و موقعیتش نباشه

کلا فکر نمی کنید خیلی وقتا اعتقادتمون انسانیتو زیر پا له میکنه ایا؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 97
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چه موضوع جالبی :a030:

خب من در مورد اول حتما به اون آقا کمک می کنم...شاید در شرایط عادی از دست زدنهای غیر ضروری:ws3:به مردا خودداری کنم اما جایی که نیاز باشه واسه کمک کردن حتما این کارو می کنم.

اعتقادات آدم که نباید جلوی انسانیتو بگیره.اگه کسی هم خیلی معتقد باشه، این کارش درسته که به خاطر مرد بودن طرف بهش دست نزنه و بزاره بیفته یا هرچیز دیگه؟؟

لینک به دیدگاه

ببین اگه واقعا تو اون لحظه قصد ادم کمک باشه حتما اینکارو میکنه

من خودم یه بار زیر بغل یه پیرمرد رو تو همون اتوبوسی که میگید گرفتم چون اصلا نمی تونست بالا بیاددر هم درحال بسته شدن بود

نه کسی بهم بد نیگا کرد نه اون پیرمرده برداشت بد کرد

درضمن داداشی دیگه دوره این چیزا گذشته هیشکی به این مسایل حساس نیس بعضیا بیخود دارن حساسش می کنن

لینک به دیدگاه
چه موضوع جالبی :a030:

خب من در مورد اول حتما به اون آقا کمک می کنم...شاید در شرایط عادی از دست زدنهای غیر ضروری:ws3:به مردا خودداری کنم اما جایی که نیاز باشه واسه کمک کردن حتما این کارو می کنم.

اعتقادات آدم که نباید جلوی انسانیتو بگیره.اگه کسی هم خیلی معتقد باشه، این کارش درسته که به خاطر مرد بودن طرف بهش دست نزنه و بزاره بیفته یا هرچیز دیگه؟؟

بحث سر ثانیه هاست

مغز تو باید این کار براش جا افتاده باشه که کمک کردن به یه مرده غریبه تو اون شرایط مهمترینه

ممکنه اون طرف هفتا ملق بزنه پرت بشه پایین بعد تو بگی اخی می تونستما اما تو شک بودم

بعضیا هم که اونقد بدبینن که باورشون نمیشه میزارن طرف بمیره بعد افسوس میخورن

بعضیا هم میگن افرین به خودمون که اعتقاداتمون رو حفظ گردیم حالا طرفم مرد خو مرد مهم پیروزیه اسلامه که شد

لینک به دیدگاه

یکی از دوستام تعریف میکرد تو دانشگاهشون یکی از پسرا بخاطر یه مریضی سر کلاس بیهوش میشه و جالب اینکه کنار دستش هم یه دختر نشسته بوده!

پسره یه دفعه از حال میره و میفته روی پای دختره دختر هم هولش میده که با سر میخوره زمین و تمام صورتش کبود میشه!!!

شما دخترا بودین چیکار میکردین؟؟

لینک به دیدگاه
بحث سر ثانیه هاست

مغز تو باید این کار براش جا افتاده باشه که کمک کردن به یه مرده غریبه تو اون شرایط مهمترینه

ممکنه اون طرف هفتا ملق بزنه پرت بشه پایین بعد تو بگی اخی می تونستما اما تو شک بودم

بعضیا هم که اونقد بدبینن که باورشون نمیشه میزارن طرف بمیره بعد افسوس میخورن

بعضیا هم میگن افرین به خودمون که اعتقاداتمون رو حفظ گردیم حالا طرفم مرد خو مرد مهم پیروزیه اسلامه که شد

درستش اینه که کمک کنم.حالا به قول شما بحث سر ثانیه هاس.اگه بتونم حتما کمک می کنم.اما وقتی شرایط اونقدر اضطراریه، دلم نمیاد بزارم طرف بیفته بعد بکم می تونستم کمک کنما!!

یکی از دوستام تعریف میکرد تو دانشگاهشون یکی از پسرا بخاطر یه مریضی سر کلاس بیهوش میشه و جالب اینکه کنار دستش هم یه دختر نشسته بوده!

پسره یه دفعه از حال میره و میفته روی پای دختره دختر هم هولش میده که با سر میخوره زمین و تمام صورتش کبود میشه!!!

ای بابا :icon_pf (34):

من دیگه هلش نمی دادم طرفو رو زمین :jawdrop:

لینک به دیدگاه
ببین اگه واقعا تو اون لحظه قصد ادم کمک باشه حتما اینکارو میکنه

من خودم یه بار زیر بغل یه پیرمرد رو تو همون اتوبوسی که میگید گرفتم چون اصلا نمی تونست بالا بیاددر هم درحال بسته شدن بود

نه کسی بهم بد نیگا کرد نه اون پیرمرده برداشت بد کرد

درضمن داداشی دیگه دوره این چیزا گذشته هیشکی به این مسایل حساس نیس بعضیا بیخود دارن حساسش می کنن

یهنی میگی همه چی اوکیه هیچ خبری نیست خیالم راحت باشه .؟

نه سارا جان وقتی یه سلام کردن ساده که نشانه ابراز دوستی و احترام و صمیمیت حتی تو فامیل بین دو جنس زن و مرد نادرست باشه نشون میده که هنوز خیلی عقبیم خیلی

لینک به دیدگاه

احتمال میترسیده ایدز بگیره

لینک به دیدگاه
یهنی میگی همه چی اوکیه هیچ خبری نیست خیالم راحت باشه .؟

نه سارا جان وقتی یه سلام کردن ساده که نشانه ابراز دوستی و احترام و صمیمیت حتی تو فامیل بین دو جنس زن و مرد نادرست باشه نشون میده که هنوز خیلی عقبیم خیلی

بقیه رو نمیدونم ولی برا من این قضیه حل شده هس

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
خانوما فرض کنید تو وضعیتی قرار دارید که می تونید با لمس کردن گرفتن یا بغل کردن یه مرد غریبه از صدمه دیدن طرف جلو گیری کنید مثلا روی پله برقی کنار مردی ایستاده اید که نمی تونه تعادل خودشو حفظ کنه و میخواد بیفته ..ایا اعتقادتون اجازه میده این کارو انجام بدید ...(ما که تکلیف مشخصه کلا تو کار خیریم)

یا وقتی توی یه جمعی مثلا اتوبوس زنی رو میبنید که حجاب اسلامیشو رعایت نکرده (مثلا روسریش رو دوشش افتاده ) خود خانما اونقد چپ چپ نگاش میکنن که از رو بره بدون اینکه دنبال دلیلش باشن شاید اون زن مریض باشه و اجساس گرما و تب کنه اونقد که حواسش با اطراف و موقعیتش نباشه

کلا فکر نمی کنید خیلی وقتا اعتقادتمون انسانیتو زیر پا له میکنه ایا؟

پاراگراف دومه رو که نفهمیدم

الان فقط باید خانمها جواب بدن یا ما هم اجازه داریم ؟:ws37:

لینک به دیدگاه

البته من مصداق خوبی برای این قضیه نیستم چون اصلا این اعتقادات برام تعریف شده نیست...مرد و زن در شرایط عادی برای من فرقی نمی کنه توی یه چنین موقعیت هایی جنسیت آخرین چیزیه که بهش فکر می کنم...گرچه که یه بار نزدیک بود به خاطر کمک کردن به یه آدم تاوان خیلی سنگینی رو پس بدم اما خب هنوز نظرم همونه...

لینک به دیدگاه
البته من مصداق خوبی برای این قضیه نیستم چون اصلا این اعتقادات برام تعریف شده نیست...مرد و زن در شرایط عادی برای من فرقی نمی کنه توی یه چنین موقعیت هایی جنسیت آخرین چیزیه که بهش فکر می کنم...گرچه که یه بار نزدیک بود به خاطر کمک کردن به یه آدم تاوان خیلی سنگینی رو پس بدم اما خب هنوز نظرم همونه...

خوبه که گاهی وقتها همچین نظراتی رو هم بشنویم و ببینیم که میشه به جامعه تنها از دید انسانی نگاه کرد و نه جنسی...

منم با شما هم عقیده هستم...

لینک به دیدگاه
خوبه که گاهی وقتها همچین نظراتی رو هم بشنویم و ببینیم که میشه به جامعه تنها از دید انسانی نگاه کرد و نه جنسی...

منم با شما هم عقیده هستم...

آ بارک اللا همینه

ما که نسل سوخته ایم لاقل برا نوه نتیجه هامون اینی که میگی بشه

لینک به دیدگاه
آ بارک اللا همینه

ما که نسل سوخته ایم لاقل برا نوه نتیجه هامون اینی که میگی بشه

البته مشاهدات نشون میده که نتیجه هامون هم اینطوری فکر نخواهند کرد...

لینک به دیدگاه

پاراگراف دومه رو که نفهمیدم

الان فقط باید خانمها جواب بدن یا ما هم اجازه داریم ؟:ws37:

دومی هم همون اولیه دکی جان

هیچ فرق نمی کنه آ قربون پسر

لینک به دیدگاه
یعنی اونا هم نسل سوختن ؟؟!

به شدت...

یا اگرم نباشند... که البته بنده شک دارم... به هر حال این سوختگیه ما از نسلی به نسل دیگر خواهد رسید آقا آرش... ما این سوختگی رو از پدران به ارث بردیم تا اونجایی که بنده خبر دارم...

لینک به دیدگاه
به شدت...

یا اگرم نباشند... که البته بنده شک دارم... به هر حال این سوختگیه ما از نسلی به نسل دیگر خواهد رسید آقا آرش... ما این سوختگی رو از پدران به ارث بردیم تا اونجایی که بنده خبر دارم...

اره تو وبلاگ مملکته داریم نوشته بود :

متولدین دهه چهل تا هفتاد خودشونو نسل سوخته می گن مملکته داریم

یعنی وضعیه به امید ظهور اقا ....آ آ مین

لینک به دیدگاه

اما به نظر من این مسئله الان واسه خیلی از جوونهای ما حل شدس .

مثلا خود که من با اینکه از این دختر همسایمون اصلا خوشم نمیاد اما یه شب میومدم خونه دیدم جلو در سرش گیج رفته اوردمش بالا 3 طبقه .

اینو واسه این گفتم که الان انسانیت خیلی جایگاه بالاتری داره تا این مسائل

البته از نظر دین هم فکر نمیکنم اشکالی داشته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...