رفتن به مطلب

با هم طراحی کنیم

ارسال های توصیه شده

خوب خیلی جالبه بتونیم مدلی بسازیم که چند کاربر داشته باشه .طرحی هم که گذاشتی خیلی جالبه :w16: .انسان از طرحای قشنگ لذت میبره .البته در اینده باید سعی کنیم طرحها را به سمت طرحهای صنعتی سوق بدیم .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 97
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خيلي خوبه. اصل طراحي هم همينه. در عين خلاقيت ، جذابيت هم ملاکه. با نظر دوستمون کاملا موافقم. پس حالا مورد کاملا واضحه. البته يادمون باشه هرگونه کپي برداري ممنوعه. ولي ميشه ازش ايده گرفت.

خب به نظر من اين طرح و مخلوط کردنش با چنتا طرح ديگه يه کار عالي در مياد. طرحي که گذاشتين خيلي جالبه ولي ميشه چنتا المان ديگه هم بهش اضافه کرد که به نظر من با تحليل ضعفاي اين مدل صندليا ميشه مدل بهتري ارايه داد.

حالا هرکي ميتونه تحليل کنه و انتقاد کنه بگه.

لینک به دیدگاه
.

Openaire_2.jpg

يه مشکل عمده که اين طرح داره اينه که نشيمنگاه صندلي تخته و روسطوح ناهموار مشکل زاس و اگه دقت کرده باشين سطح تماسش با زمين خيلي کمه(بخاطر انحناشکل بون کفشه)

و امکان ليز خوردنش هم هس.

نظرتون چيه؟؟؟؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام

برای سطح تماس می تونید یه قطعه جانبی اضافه کنید

نکاتی که ممکنه کمتر به چشم بیاد

1- به فکر این باشید که طراحی باید روش تولید قطعه را هم مد نظر بگیرد

2- جنس چوب بسیار مهم است .پیشنهاد من چوب روسی است .

3- تمرکز تنش توی قسمت تکیه گاهی نشیمنگاه وجود داره .

به نظر من ره حل کلی برای این مشکلات و مشکلی لیز خوردنش اضافه کردن یه قطعه جانبی

لینک به دیدگاه

کاملا درسته. حالا بیایم هرکی با اون مکانیزمی که مد نظرشه یه نمای شماتیک (حالا چه دستی و چه تو کامپیوتر ) بکشه تا بررسی کنیم کدوم ایده بهتره یا از بین همه شون یه مدل خوب در بیاریمو روش کارای تحلیلی کنیم.

هر کی موافقه شروع کنه :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

صندلیمون به نظرم تنظیم ارتفاع باید داشته باشه برای این کار به نظرتون چه کار کنیم ؟

باید بتونه حرکت کنه برای اینکار چه کار کنیم ؟ خوب اینو خودم جواب میدم از چرخ استفاده میکنیم :ws52:

باید بتونه 360 درجه بچرخه برای این کار از چی استفاده کنیم ؟

تکیه گاهش هم باید قابلیت خم راست شدن داشته باشه /

البته میشه هیچ کدوم از قابلیتهای بالا را نداشته باشه اینا همش نظر بود .

لینک به دیدگاه

مدل شماره 2 که امین گذاشته خوبه .

1- می شه برای این که ارتفاعش تنظیم بشه از پیچ و مهره ذوزنقه ای استفاده کرد.

2- سیستم مغناطیسی هم خوبه ولی فکر کنم .از لحاظ علم پزشکی ضرر داشته باشه

3- استفاده از سیستم تلسکوپی

4-استفاده از بوش

مهمترین بخش این مدل صندل تکیه گاه های اون هستن که تمام بار رو متحمل می شن

ژاپن به مدت 40 سال کپی برداری اتومبیل های کشور های دیگه رو انجام می داد و بعد از به دست آوردن تجربه های مناسب اولین خوردو تمام ژاپنی خودش رو ساخت ( البته مطالعات این کار حدود 28 سال طول کشید)

پس دست به کار شید

لینک به دیدگاه

trey_chair.jpg

به نظر من قسمت فوقانی جدامیشه و از قسمت نشیمنگاه به عنوان میز یک فضای کار استفاده میشه و امکان افزایش یا کاهش ارتفاع را داره کسی می تونه در مورد مکانیزم این صندلی توضیح بده طراح اون خوب فکری کرده.

لینک به دیدگاه

درسته .اما فکر کنم اینجا منظور دوستان برای امکان تغییر ارتفاع .تغییر بیشتر دامنه ارتفاع اونه به طور مثال چند سانتی-چند سانتی متر

نه یه یک دفعه ای این قدر زیاد .

احتمالا از طریق سیستم ریلی این کار انجام می شه( جدا شدن )

خوب میشه حتی یه مکانیزم ریلی دیگه هو از طرفین طراحی کرد تا دامنه میز کار بیشتر بشه .البته این کار باید از روی حساب کتاب باشه .

اگه یکی از دوستان که حوصله داره اعضا روی عکس رو شماره گذاری کنه بهتر می شه روش بحث کرد

لینک به دیدگاه

درست هست این دو قسمت از هم جدا میشن و دو کاربری متفاوت برای کاربر به وجود می آورند اما برای زیاد کردن محل جایگاه (شکل2) به نظر من با صفحات کشویی یا حتی لولایی می توان این کار رو انجام داد کار سختی نیست .

اما برای تغییر ارتفاع هم مانند دیگر صندلی های موجود در بازار میشه الگو گرفت . البته من نمی دونم که در حال حاضر برای تنظیم ارتفاع از چه سیستمی استفاده می شه و رایج هست که احتمال زیاد پنوماتیکی یا هیدرولیکی هست و ؟؟؟

در ضمن طراحی یکی از فاکتورهای مهم هزینه هست که با قیمت کم و با کیفیت عالی یک محصول ارائه شود به قول شما کشور ژاپن با تجربه گرفتن از مونتاژ خودرو ساز شد ما اگر بخواهیم طراحی کنیم بهترین این هست که این طراحی را تحلیل کنیم مهندسی معکوس .

قسمتی(شکل1) که از تکیه گاه اصلی جدا می شود(شکل 2) و روی زمین قرار می گیرد روی دو پایه هست منحنی ، شکل، جنس و چندین پارامتر دیگه را باید بررسی کنیم تا بتونیم همین رو کپی کنیم.

نظر شما چی هست؟ببخشید زیاد وقتتون رو گرفتم.

لینک به دیدگاه

از چه سیستمی استفاده می شه و رایج هست که احتمال زیاد پنوماتیکی یا هیدرولیکی هست و ؟؟؟

قدیمیاش از چرخ و حلزون یا پیچ واسه تنظیم ارتفاع استفاده میشه. ولی مکانیزمای جدید از پنوماتیک استفاده می کنن. که خیلی هم سخت نیس.

ضمنا اگه دقت کرده باشین پایه از یه سطح صاف که منطبق به سطح زیرین نشیمنگاه صندلی هس استفاده میکنه که نحوه اتصالش باید بررسی شه.

به نظر من پشتی صندلی باید اصلاح شه چون استاندارد فیزیولوژیکی کمر رعایت نمیشه.

273d1262066837-untitledd-jpg

لینک به دیدگاه

درست هست شاید اشکالاتی داشته باشه اما ما اول باید مکانیزم های اون را شبیه سازی کنیم تا بتوانیم همانند آن طراحی و ساخته شود حالا می توان اشکالات آن را رفع کرد و حتی امکانات بیشتری برای اون در نظر گرفت نظر شما دوستان چیه؟

لینک به دیدگاه

با حسین موافقم .اما داشتم فکر میکردم که اگر ما این کارو بکنیم و تمام محاسبات و ترسیم ها رو انجام بدیم بعدش هر کس می تونه به راحتی این طرح را اجرا کنه :ws52: حالا این طرح نه بالاخره قراره این کار تداوم داشته باشه و کارهای دیگه هم انجام بشه .برای این موضوع چه کار کنیم ؟

مثلا ما همه اندازه ها و .... را بدیم یک نفر هم بیاد بدون اجازه ما طرح را ببره :ws52:

لینک به دیدگاه
زینب خانم بفرمایید چی کار کنیم یا یک برنامه بدین طبق اون طراحی شروع کنیم.

کار از اين قراره. الان طرح کلي رو دارم. ميدونيم چي ميخايم طراحي کنيم. حالا نوبت اينه که شکلشو بصورت شماتيک که بيشتر شامل مکانيزم هاش ميشه رو بکشيم حالا چه دستي چه با نرم افزار. بعد از تاييد شدن مکانيزمش ميريم سراغ تحليلهاش. فعلا تا اينجا رو بريم تا بعد.

با حسین موافقم .اما داشتم فکر میکردم که اگر ما این کارو بکنیم و تمام محاسبات و ترسیم ها رو انجام بدیم بعدش هر کس می تونه به راحتی این طرح را اجرا کنه :ws52: حالا این طرح نه بالاخره قراره این کار تداوم داشته باشه و کارهای دیگه هم انجام بشه .برای این موضوع چه کار کنیم ؟

مثلا ما همه اندازه ها و .... را بدیم یک نفر هم بیاد بدون اجازه ما طرح را ببره :ws52:

:icon_pf (34):راس ميگيا

ميشه ابعاد رو متغير گرفت. يعني همه اطلاعات نباشه. يا يه جوري کارا رو قفل کنيم. اين موضوعي که مطرح کردي رو بايد عميقا بهش فک کرد.:jawdrop:

اگه طرحامونو بدزدن:ws44:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...