رفتن به مطلب

بیاتو بپرس جواب بده,یادبده یاد بگیر

ارسال های توصیه شده

:mrsbeasley:من بگم؟

تیم= کاروانسرا

تیمچه= تیم+چه= کاروانسرای کوچک

پرذله= اطراف مرکز شهر

چهارسو= محل تقاطع دو راسته اصلی بازار

خانبار= کانبار= محل انبار

کیاخره= همون کهندژ دوره ساسانیان

واستریوشان= به طبقه مردم معمولی تو دوره ساسانیان می گفتن

نقیب= از این واژه تو دوره زندیه استفاده می شده( اگر اشتباه نکنم) به معنای رئیس بزرگ قبیله

هیپارخی= تو دوره سلوکیان، از واحد های تقسیم بندی شهر بوده که خودش از چند تا استاتما تشکیل می شده

انشهریک= به گروهی از بزرگان در سده نخست میلادی گفته می شده؟؟ :ws52:

اگر درست گفتم بهم آفرین می گین؟؟؟ :ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 173
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:mrsbeasley:من بگم؟

تیم= کاروانسرا

تیمچه= تیم+چه= کاروانسرای کوچک

پرذله= اطراف مرکز شهر

چهارسو= محل تقاطع دو راسته اصلی بازار

خانبار= کانبار= محل انبار

کیاخره= همون کهندژ دوره ساسانیان

واستریوشان= به طبقه مردم معمولی تو دوره ساسانیان می گفتن

نقیب= از این واژه تو دوره زندیه استفاده می شده( اگر اشتباه نکنم) به معنای رئیس بزرگ قبیله

هیپارخی= تو دوره سلوکیان، از واحد های تقسیم بندی شهر بوده که خودش از چند تا استاتما تشکیل می شده

انشهریک= به گروهی از بزرگان در سده نخست میلادی گفته می شده؟؟ :ws52:

اگر درست گفتم بهم آفرین می گین؟؟؟ :ws37:

حالا همش درست نبود ولی خیلی خیلی خوب بود:icon_gol:

چنتاش اشتب بود ببینم می تونی درستش کنی یا نه!!!:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام دوستان منم وظیفه دونستم چند سوال طرح کنم،امیدوارم مفید باشه

1-مهمترین شخص در برنامه ریزی مسکن چه کسی بود؟

2-در تاریخ ایران طراحی جامع شهر البته نه به صورت امروزی در کجا و چگونه انجام شد؟

3-مدرسه موراتوری پیروی چه اندیشه ای بود(با توضیح مختصر)وروش استدمن در طراحی شهری را توضیح دهید؟ زیاد شد،نه؟!عذر می خوام.

مرگ پایان کبوتر نیست،مرگ وارونه ی یک زنجره نیست،مرگ در ذهن اقاقی جاریست(سهراب)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ،خوبین؟از اونجا که احتمالا ددر تشریف بردین و کسی حوصله گشتن و واسه جوابای سوال نداشته :icon_pf (34):،منابع سوالا رو میگم وبعدا به طور کامل جوابارو واستون میذارم:

1_مامفورد،شهر در بستر تاریخ،بلوریان

2_دهاقانی،برنامه ریزی شهری در ایران

3_معماریان،سیری در مبانی نظری معماری

لینک به دیدگاه
1-مهمترین شخص در برنامه ریزی مسکن چه کسی بود؟ مهندس احمدی نژاد بخاطر طرح مسکن مهر

2-در تاریخ ایران طراحی جامع شهر البته نه به صورت امروزی در کجا و چگونه انجام شد؟ در نایسر

3-مدرسه موراتوری پیروی چه اندیشه ای بود(با توضیح مختصر)وروش استدمن در طراحی شهری را توضیح دهید؟ احتمالاً از شیخ رضا طالبانی، روش استدمن هم یه بار خودت فکر کنم گفتی که یه نرم افزاره که انواع طرح خانه ها رو میده و هر بار که شرطی براش میزاری طرح ها کمتر میشه(نمی دونم این بود یا یکی دیگه ولی اگه این باشه خوب یادم مونده نه؟ ولی احتمالاً اشتباهه چون گفتی در طراحی شهری)

ممنون از سوالات

خیلی خیلی خوشحالم که طراح سوال تو نیستی:banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه

1-مهمترین شخص در برنامه ریزی مسکن چه کسی بود؟ اگه بگم خودم ریا میشه ولی شوما خودتون قضاوت کنید

2-در تاریخ ایران طراحی جامع شهر البته نه به صورت امروزی در کجا و چگونه انجام شد؟مسلما نایسر نبوده ولی این جور که بوش میاد احتمالا اصفهان دوره صفویه ولی مطمحن نیستم

3-مدرسه موراتوری پیروی چه اندیشه ای بود؟ پیرو روش های اصولی و منطقی بوده اگه تونستی این رو ثابت کنی که من اشتباه کردم یه جایزه دارید وروش استدمن در طراحی شهری را توضیح دهید؟ روشش خیلی خوب بوده

لینک به دیدگاه
1-مهمترین شخص در برنامه ریزی مسکن چه کسی بود؟ اگه بگم خودم ریا میشه ولی شوما خودتون قضاوت کنید

2-در تاریخ ایران طراحی جامع شهر البته نه به صورت امروزی در کجا و چگونه انجام شد؟مسلما نایسر نبوده ولی این جور که بوش میاد احتمالا اصفهان دوره صفویه ولی مطمحن نیستم

3-مدرسه موراتوری پیروی چه اندیشه ای بود؟ پیرو روش های اصولی و منطقی بوده اگه تونستی این رو ثابت کنی که من اشتباه کردم یه جایزه دارید وروش استدمن در طراحی شهری را توضیح دهید؟ روشش خیلی خوب بوده

واقعا جوزف جان من لحظه به لحظه ی سال تحویل فقط به درگاه ایزدی دعا می کردم که هموطنان با نبوغی مثل شمارو واسمون حفظ کنه ،به وجود نوابغی مثل شما واقعا افتخار می کنم،منم واسه همین رفرنس زدم که بچه ها کتبا خودشون خدماتتون به جامعه بشری ببینن،ببخش بهت قول داده بودم اینارو به کسی نگم ولی خوب!!!:ws3:.سوال 3 م کافی و خیلی شفاف توضیح دادی!

لینک به دیدگاه

سلام

از دوستان و آشنایان عزیز و جامعه محترم نو اندیشان خواهشمند است هرکی مطلبی راجع به تعاریف و تاریخچه بازار داره در اختیارم بذاره

کارم خیلی گیره:ws44:

از همکاریتان متشکرم :w16::w16::w16::w16::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

از دوستان و آشنایان عزیز و جامعه محترم نو اندیشان خواهشمند است هرکی مطلبی راجع به تعاریف و تاریخچه بازار داره در اختیارم بذاره

کارم خیلی گیره:ws44:

از همکاریتان متشکرم :w16::w16::w16::w16::icon_gol::icon_gol:

آقا علی ی سری به کتابای پیرنیا و معماریان بزن،اسماشون میدونی.دهاقانی هم کلی توضیح داده،مامفورد هم در شهر در بستر تاریخ در سطح جهانی ی اشاراتی داشته،از شارتاشهر حبیبی و تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران نوشته سلطان زاده که خودت میدونی،جیمز موریس و زوکر هم مطالبی گفتن البته لینکهایی که معرفی کردن جای خود دارد و خیلی خوبن.دست رفقا درد نکنه:a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان منم وظیفه دونستم چند سوال طرح کنم،امیدوارم مفید باشه

1-مهمترین شخص در برنامه ریزی مسکن چه کسی بود؟

2-در تاریخ ایران طراحی جامع شهر البته نه به صورت امروزی در کجا و چگونه انجام شد؟

3-مدرسه موراتوری پیروی چه اندیشه ای بود(با توضیح مختصر)وروش استدمن در طراحی شهری را توضیح دهید؟ زیاد شد،نه؟!عذر می خوام.

مرگ پایان کبوتر نیست،مرگ وارونه ی یک زنجره نیست،مرگ در ذهن اقاقی جاریست(سهراب)

خوب حالا وقتشه که جوابارو بگم،اول ی کوچولو انتقاد داشته باشم،از بچه ها انتظار میره که مشارکت کنن و من حتی رفرنس زدم ولی غیر از دو نفر کسی چیزی نگفت،حداقل بچه های طراحی شهری که سوالا بیشتر به حوزه ی اونا مربوط میشد شرکت می کردند امیدوارم این رویه ادامه پیدا نکنه! و اما سوالا:

1-sir titus salt (سر تیتوس سالت)

2-در زمان شاه عباس بزرگ و با اجرای طرح احیای اصفهان،این طرح به شیوه ی اصفهان اجراشده ،به این صورت که در بافت قدیم دخالت صورت نگرفت بلکه بافت جدیدی در کنار بافت قدیم ایجاد شد و چهار باغ و میدان نقش جهان و بخش قیصریه ی بازار اصفهان حاصل این امر بزرگ شهرسازی هستند،در این طرح بازار اصفهان عامل اصلی اتصال بافت قدیم و جدید بودند.

3-مدرسه موراتوری در دورانی که نهضت مدرن دراوج قدرت نمایی خود به سر می برد اندیشه پست مدرن را مطرح کرد،موراتوری اسم پایه گذار این مدرسه در ایتالیا بود وتمام کارها وآثار و آموزه های حاصل از اندیشه های این مدرسه روح پست مدرن داشت.روش استدمن روشیست که آقای استدمن ابداع کردند،در این روش فضایی بدون محدودیت شکلی مطرح می گردد و تمامی حالات حاصله و ممکن نمایش داده می شود،فرضا سه پلازا را فرض کنید و هر کدام با هر طرحی که باشند،تمامی حالات و ترکیبات حاصل از آنها ترسیم شده و در نهایت محدودیت ها به آن اعمال می گردد،مثلا جهت تابش آفتاب و باد و حتی نوع مسیر سواره وهزینه ها و ی جورایی مشابه روش گراف میمونه که در آینده به امید خدا توضیح خواهم داد...:a030:

لینک به دیدگاه
آقا علی ی سری به کتابای پیرنیا و معماریان بزن،اسماشون میدونی.دهاقانی هم کلی توضیح داده،مامفورد هم در شهر در بستر تاریخ در سطح جهانی ی اشاراتی داشته،از شارتاشهر حبیبی و تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران نوشته سلطان زاده که خودت میدونی،جیمز موریس و زوکر هم مطالبی گفتن البته لینکهایی که معرفی کردن جای خود دارد و خیلی خوبن.دست رفقا درد نکنه:a030:

ممنونم سالی جون:a030::a030:

مهندس این همه منبعی که گفتی یه قرن طول میکشه که پیداش کنم:ws3:

لینک به دیدگاه
ممنونم سالی جون:a030::a030:

مهندس این همه منبعی که گفتی یه قرن طول میکشه که پیداش کنم:ws3:

ای بابا علی خان اینای که سالار گفت همه کار یه روزه. هر کدوم رو که خواستی هست. فقط کتاب زوکر انگلیسیه باید خودت زحمتش رو بکشی.

خه ریکین ئه م ئه نجو مه نه ئه که ینه هه خومانه و . لای هیچ که سو مه یژن دابزانین کومار چا ئه کات.:167::167::167::167:

لینک به دیدگاه
واقعا جوزف جان من لحظه به لحظه ی سال تحویل فقط به درگاه ایزدی دعا می کردم که هموطنان با نبوغی مثل شمارو واسمون حفظ کنه ،به وجود نوابغی مثل شما واقعا افتخار می کنم،منم واسه همین رفرنس زدم که بچه ها کتبا خودشون خدماتتون به جامعه بشری ببینن،ببخش بهت قول داده بودم اینارو به کسی نگم ولی خوب!!!.سوال 3 م کافی و خیلی شفاف توضیح دادی!

در مورد جواب سوال 2 و 3 فک نکنم کسی باهام مخالف باشه

در مورد جواب سوال اول هم نمی خوام نظر خودم رو به کرسی بنشونم راستش چون بین جمهور علما اختلاف نظره ولی اکثریت به من رای میدن:ws3:

لینک به دیدگاه
ای بابا علی خان اینای که سالار گفت همه کار یه روزه. هر کدوم رو که خواستی هست. فقط کتاب زوکر انگلیسیه باید خودت زحمتش رو بکشی.

خه ریکین ئه م ئه نجو مه نه ئه که ینه هه خومانه و . لای هیچ که سو مه یژن دابزانین کومار چا ئه کات.:167::167::167::167:

کوره ژوزف له هر کونه و با بت شن اکات خوم اسازنم:167::167::167::167::ws28:

لینک به دیدگاه
کوره ژوزف له هر کونه و با بت شن اکات خوم اسازنم:167::167::167::167::ws28:

بچه های انجومن من قول دادم نوشته های کردی رو ترجمه کنم ولی این یکی رو تا نصفه نمی تونم بیشتر ترجومه کنم اصلا نفهمیدم این علی چی نوشته

ترجمه تا نصف: بابا جوزف از هر کجا بیاد .......

لینک به دیدگاه
بچه های انجومن من قول دادم نوشته های کردی رو ترجمه کنم ولی این یکی رو تا نصفه نمی تونم بیشتر ترجومه کنم اصلا نفهمیدم این علی چی نوشته

ترجمه تا نصف: بابا جوزف از هر کجا بیاد .......

زیاد به خودت فشار نیار ژوزف جوون

اول یه کلاس کردی بورو بعد مترجمه ملت شو :ws28::ws28::ws28:

یه اصطلاح کردی بود ترجمش این میشه : بابا ژوزف سست عنصره :ws3: هر جایی که به نفعش باشه هست

لینک به دیدگاه
زیاد به خودت فشار نیار ژوزف جوون

اول یه کلاس کردی بورو بعد مترجمه ملت شو

یه اصطلاح کردی بود ترجمش این میشه : بابا ژوزف سست عنصره هر جایی که به نفعش باشه هست

بچه ها به حرف اين عليرضا توجه نكنيد اون جمله اي كه نوشته بود كردي نبود عبري بود:ws3:

ولي با وجود همه ناملايمات كه بر سر راهمه و از سوي كسي حمايت نميشم باز هم اگه كسي كردي بنويسه ترجمه مي كنم، من اصلا حس ناسيوناليستي ندارم

راستي علي جان اگه من سست عنصرم تو سست بنيادي:ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
بچه ها به حرف اين عليرضا توجه نكنيد اون جمله اي كه نوشته بود كردي نبود عبري بود:ws3:

ولي با وجود همه ناملايمات كه بر سر راهمه و از سوي كسي حمايت نميشم باز هم اگه كسي كردي بنويسه ترجمه مي كنم، من اصلا حس ناسيوناليستي ندارم

راستي علي جان اگه من سست عنصرم تو سست بنيادي:ws28::ws28::ws28:

ما نیز دوست داریم ترجمه شود :ws17:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...