رفتن به مطلب

بیاتو بپرس جواب بده,یادبده یاد بگیر

ارسال های توصیه شده

حالا سوال من!

روانکاوی ک تاثیر بسزایی در روند شهرسازی آلمان بعد از جنگ جهانی دوم داشت چه کسی بود؟

سلام براکه م. خاسم، تو چونی؟

نیدونم، ولی حدس میزنم که میچرلیخ باشه

:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 173
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 3 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام دوست جونيام خوفين؟ يه سوال داشتم گفتم از شما بپرسم ببينم ميتونين كمكم كنين يا نه؟ كي ميتونه بهم يه تعريف درست و نسبتا كاملي از فضاي شهري بگه؟ پاركها هم ميتونن فضاي شهري باشن يا نه؟

لینک به دیدگاه
سلام دوست جونيام خوفين؟ يه سوال داشتم گفتم از شما بپرسم ببينم ميتونين كمكم كنين يا نه؟ كي ميتونه بهم يه تعريف درست و نسبتا كاملي از فضاي شهري بگه؟ پاركها هم ميتونن فضاي شهري باشن يا نه؟

تعاریفی از فضای شهری و ابعادش اینجا هست:

http://www.noandishaan.com/forums/thread46671.html

برخی معتقدن که پارک هم میتونه فضای شهری باشه و اکثریت معتقدن که پارک فضای شهری نیست با توجه به تعاریفی که از فضای شهری هستش به نظر منم دومی درست تره.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام

من می تونم:xbex7jmjnhtbacgrr3x

لینک به دیدگاه

فضای شهری درواقع چیزی نیست جزء فضای زندگی روزمره شهروندان که هر روز به صورت آگاهانه و ناآگاهانه در طول راه از منزل تا محل کار ادراک می شود(پاکزاد،1376:ص 32).

همچنین فضای شهری ساختاری سازمان یافته و واجد نظم که بصورت بستری کالبدی برای فعالیت های انسانی درآمده و قابلیت حمل روابط اجتماعی و اهداف فرهنگی را داراست(شیخی،1380).

با توجه به دو تعریف بالا و اون چیزی که توو درس درک و بیان محیط شهری بهمون گفتن و به نظره خودم پارک فضای شهری است.

خلاصه مقاله شکل گیری فضای شهری

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
:ws52:

واقعا همچین چیزی هست

اگه هست بگو تا با یه سرچ ساده معنیشو پیدا کنم

اره مهندس هست:w16:.معنی لغویش نه دوست دارم بدونم معمارا از این لغت کجا استفاده میکنن!!!:ws38:اصلا استفاده میشه؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام عسلا سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی داشته باشین

شناخت تفضیلی محله مورد مطالعه مو براساس روش استادم برسی می کنم که شامل 5 تا بعد :

فرم و کالبد،عملکرد و فعالیت،ادراک معنا و تصورات ذهنی،آسایش و پایداری،اجتماع پذیری که هر کدوم زیر مجموعه دارن نمی دونم شامل چی می شن و باید چجوری بررسی شون کنم چه نقشه یا عکسی بزارم و چه تفسیری داره ممنون می شم راهنماییم کنین.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

تداوم و پیوستگی بصری و کالبدی

نفوذپذیری بصری و فیزیکی

نسبت متعادل توده به فضا

دانه بندی عمودی

منظره و جداره شهری

تناسبات بصری

جزئیات بصری

خط ساختمان و خط تراس طبقات

دسترسی و ارتباطات فضاها

سازگاری فعالیت ها با فرم

دیدن و دیده شدن

قابلیت مکث

انعطاف پذیری فضاها

نمادگرایی،خاطره انگیزی و تثبیت پذیری

خوانایی عملکردها،فرم و ساختارها

غنای حسی و تنوع ادراکی

قابلیت دسترسی روانی

رنگ تعلق و شخصی سازی

هنرهای عمومی

ادراک زمان درفصول مختلف

شخصیت ویژه و هویت فضا

تطابق الگوی رفتارها و فعالیت ها با فرم و فضا

کارایی فرم و فضا با عملکردها

تعدیل و کنترل خرد اقلیم

آفتاب گیری در ساعات و فصول مختلف

لینک به دیدگاه
سلام عسلا سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی داشته باشین

شناخت تفضیلی محله مورد مطالعه مو براساس روش استادم برسی می کنم که شامل 5 تا بعد :

فرم و کالبد،عملکرد و فعالیت،ادراک معنا و تصورات ذهنی،آسایش و پایداری،اجتماع پذیری که هر کدوم زیر مجموعه دارن نمی دونم شامل چی می شن و باید چجوری بررسی شون کنم چه نقشه یا عکسی بزارم و چه تفسیری داره ممنون می شم راهنماییم کنین.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

تداوم و پیوستگی بصری و کالبدی

نفوذپذیری بصری و فیزیکی

نسبت متعادل توده به فضا

دانه بندی عمودی

منظره و جداره شهری

تناسبات بصری

جزئیات بصری

خط ساختمان و خط تراس طبقات

دسترسی و ارتباطات فضاها

سازگاری فعالیت ها با فرم

دیدن و دیده شدن

قابلیت مکث

انعطاف پذیری فضاها

نمادگرایی،خاطره انگیزی و تثبیت پذیری

خوانایی عملکردها،فرم و ساختارها

غنای حسی و تنوع ادراکی

قابلیت دسترسی روانی

رنگ تعلق و شخصی سازی

هنرهای عمومی

ادراک زمان درفصول مختلف

شخصیت ویژه و هویت فضا

تطابق الگوی رفتارها و فعالیت ها با فرم و فضا

کارایی فرم و فضا با عملکردها

تعدیل و کنترل خرد اقلیم

آفتاب گیری در ساعات و فصول مختلف

سلام

من دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم . .. اما چند تا کتاب بهتون معرفی میکنم که میتونید اینها رو پیدا کنید

محیط های پاسخده بنتلی . طراحی خیابان کارگر توسلی ، مبانی و فرایند طراحی شهری پاکزاد .

راجع به چشم انداز سازی به روش ارگون توضیح بدین مرسی:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

چشم انداز سازی هم مقاله گلکار . چشم انداز شهر / محله

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

یه سوال فان هست ولی جدیه خداییش :ws3:

شما مثلا یه جایی تو شهر میخواین برین، مثلا نزدیک ترین دستشویی یا آبمیوه فروشی یا ساندویچی، چجوری پیداش میکنین؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...