رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

lost-highway-movie-poster.jpg

Lost Highway

کارگردان David Lynch

واقعا فیلم پیچیده ای بود! حتی به نظرم پیچیده تر از Mulholland Drive ! ولی فیلم خیلی خوبی بود:w16:

به نظرم توی Mulholland Drive جابجایی شخصیت ها خیلی بهتر درومده بود. بعد دوبار نگاه کردن فیلم هنوزم داستانش برای من نقاط مبهم زیادی داره!

• Like 4
لینک به دیدگاه

hgc6rdnb10hkor9xa5ev.jpg

پله ی آخر

کارگردان:علی مصفا

نویسنده : علی مصفا

بازیگران : علي مصفا،ليلا حاتمي،عليرضا آقاخاني

محصول 1390

خلاصه داستان :

امين(آقاخاني) دكتري ميانسال است كه پس از سال ها به ايران برگشته است و به همراه مادرش زندگي مي كند.او بعد از شنيدن خبر مرگ يكي از دوستان كودكي خود به خانه اش رفته و درگير ماجراهاي مرگ او مي شود.

دوست داشتم فیلم رو. فیلم خوش ساختیه. روایت فیلم به شیوه ی غیر خطی هست ولی خیلی خوب و تمیز در اومده تو تدوین. ماشالا الان همه رو آوردن به این شیوه و در اکثر مواقع می بینیم که نه تنها در راستای فیلم نیست بلکه بسیار شلخته و نجسب هم در میاد (نمونه بارزش فیلم "هیچ کجا هیچ کس":icon_razz:). اما در مورد پله ی آخر اصلا اینطور نیست. علی رغم اینکه رفت و برگشت های زمانی زیادی رو میبینیم در طول فیلم، خیلی روان و خوب جلو میره و مخاطب سر در گم نمیشه. با اینکه کار سختیه اما خیلی موفق عمل کرده علی مصفا در این مورد و باید تبریک گفت به ایشون.

فیلم یه مقدار سو رئال هم هست و میشه از بعضی سکانس ها برداشت های مختلفی کرد. مثل پایان بندی فیلم که خوب جذاب تر میکنه این اثر رو.

مهم ترین مزیتی که این فیلم داره اینه که علی رغم این شیوه ی روایی که انتخاب کرده، اصلا رنگ و بوی تظاهر نداره و این برای شخص من خیلی مهمه.

در کل میشه گفت یکی از فیلمای ارزشمند سینمای ایرانه

:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه

فیلم پرسه در مه Landscape in the Mist ساخته تئو انجلوپولوس محصول 1988

نابودم کرد این فیلم!

از ظهر درگیر این فیلمم باید دوباره ببینم و مفصلتر در موردش بنویسم

اولین فیلمی که از انجلوپولوس دیدم کاملا تحت تاثیرم قرار داد

عجب موسیقی وحشتناکی عجب داستانی...

• Like 3
لینک به دیدگاه

فیلم ام m ساخته جوزف لوزی محصول 1951

بازسازی فیلم فریتز لانگ و سینمای اکسپرسیونیستی دهه 30 به هیچ عنوان قابل قیاس با شاهکار لانگ نیست ولی تم مخصوص خودشو داره و نوع روایت جالبتر!

به هرحال لانگدر فیلم ام پدر تمامی قاتلین سریالی سینمارو خلق کرد و از این نظر دین بزرگی بر موضوعات روانشناختی در سینما داره

فیلم جالبیه دوست داشتید اینم در کنار شاهکار فریتز لانگ ببینید

نکته مهم این فیلم بازی دیوید وین بود:جالب

• Like 4
لینک به دیدگاه

prg28ufflbjmchyaxjb2.jpg

Up

محصول ٢٠٠٩ پیکسار/والت دیزنی

کارگردان: پیتر داکتر

خلاصه:

رویای پیر مرد ۷۸ ساله بادکنک فروش – "کارل فردریکسِن" – به تحقق می پیوندد. او هزاران بادکنک را به خانهٔ خودش وصل می‌کند و عازم "آبشار بهشت" در آمریکای جنوبی می شود. پسر بچه ای خوش بین به نام "راسل" به طور اتفاقی با "فردریکسِن" همسفر می شودو...

بالاخره دیدم این انیمیشن رو

هر چند نصفه نیمه قبلا دیده بودمش ولی کامل تونستم ببینمش بالاخره

نظر من: زیبا، لذت بخش و بشدت حال خوب کن

:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه

ywayakiribm4mmmg7xj.jpg

Venus in fur (ونوس در خز)

کارگردان: رومن پولانسکی

نویسنده: دیوید ایویس

بازیگران:امانوئل سنیه ،متیو آمالریک

محصول 2013

خلاصه:

داستان درباره یک کارگردان تئاتر (متیو آمالریک) است که قصد دارد رمان «ونوس در پوست خز» نوشته لئوپولد فون زاخر-مازوخ، نویسنده اتریشی - که واژه مازوخیسم از نام او گرفته شده - را که سال ۱۸۷۰ منتشر شد، روی صحنه ببرد و برای نقش اصلی که زنی شهرآشوب است به دنبال بازیگر می‌گردد.

امانوئل سینیه همسر پولانسکی در «ونوس در پوست خز» نقش بازیگری را دارد که می‌کوشد کارگردان را قانع کند او بهترین گزینه برای بازی در این نمایش است.

این فیلم هم مانند فیلم قبلیش (کشتار) در یه فضای بسته اتفاق میفته و کاملا دیالوگ محوره. با اینکه بار دراماتیکی بالایی داره ولی من خیلی لذت نبردم از فیلم. خیلی دوست ندارم فضای کاراش رو. البته فیلم پیانیست رو خیلی دوست داشتم

• Like 3
لینک به دیدگاه
فیلم پرسه در مه Landscape in the Mist ساخته تئو انجلوپولوس محصول 1988

نابودم کرد این فیلم!

از ظهر درگیر این فیلمم باید دوباره ببینم و مفصلتر در موردش بنویسم

اولین فیلمی که از انجلوپولوس دیدم کاملا تحت تاثیرم قرار داد

عجب موسیقی وحشتناکی عجب داستانی...

Spow جان

من این فیلم رو تو سینما به همراه چندتا از دوستام دیدم.

بعد از مدتها یه اشک اساسی ریختم. امیدوارم دوباره فرصت بشه یه بار دیگه اینو ببینم. دو تا فیلم آنجلوپولوس اشک منو درآورد یکی این یکی هم دشت گریان

آنجلوپولوس حیف شد. :no:

• Like 4
لینک به دیدگاه
Spow جان

من این فیلم رو تو سینما به همراه چندتا از دوستام دیدم.

بعد از مدتها یه اشک اساسی ریختم. امیدوارم دوباره فرصت بشه یه بار دیگه اینو ببینم. دو تا فیلم آنجلوپولوس اشک منو درآورد یکی این یکی هم دشت گریان

آنجلوپولوس حیف شد. :no:

ممنون عزیز

من این فیلم هارو(فیلم های مربوط به کارگردان های سینمای هنری و کاملا مستقل) از یکی از دوستان همکارم گرفتم والانم ارشیومونو کاملتر میکنیم از قضا امروز موقع تحویل شیفت درمورد فیلم بهش گفتم تاکید داشت دشت گریان ویک سه گانه از انجلوپولوس رو ببینم

واقعا اعصاب اهنی و دلی از سنگ میخواد این فیلم رو ببینی و اشکت درنیاد

اهنگش دیوانم کرده

همه اهنگای Eleni Karaindrou رو دیروز دانلود کردم هم تو تورنت هست هم یه سایت فارسی برای دانلود گذاشته

ازقضا تقریبا اهنگساز همه فیلم های انجلوپولوس همین شخصه

فوق العاده بود

• Like 4
لینک به دیدگاه
فیلم بین های حرفه ای به بهشت نمی روند

کارگردان : مسعود ده نمکی

--------

وووی شماها چه طور میرسین اینقدر به طور پیوسته فیلم ببینین :ws3:

تازه الان خیلی درگیر کار و مشغله هامم وگرنه از لیست فیلمایی که باید ببینم وکتابایی که باید بخونم خیلی عقبم:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

ريوبراوو

كارگردان: هوارد هاكس

براي بار چندم ديدم. بعضي از فيلمها رو كه يادم ميره ميشينم دوباره ميبينم.

اين فيلم هميشه جز 10 فيلم برتر تاريخ سينما بوده. خيلي از منتقدين هم اونو بهتر از هر فيلمي ميدونن.

موسيقيش آدمو ديوونه ميكنه

• Like 4
لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Vicky Cristina Barcelona

کارگردان: وودی آلن

ژانر: درام ، عاشقانه

محصول 2008 آمریکا و اسپانیا

بازیگران:

ربکا هال (ویکی)

اسکارلت جانسون (کریستینا)

خاویر باردم (جوان)

پنلوپه کروز (ماریا)

خلاصه داستان فیلم:

دو زن جوان آمریکایی به اسامی ویکی و کریستینا برای گذراندن تعطیلات تابستانی نزد یکی از اقوام دور ویکی در شهر بارسلون در کشور اسپانیا میروند. ویکی زنی احساساتی است که بزودی قصد ازدواج با نامزدش داگ را دارد که مردی قابل اطمینان اما غیررمانتیک است. کریستینا نیز دختری خوشگذراناست که قصد دارد در بارسلون ماجراهای جدید عاطفی را تجربه کند. آنها درشهر با مرد نقاشی به اسم جوان آنتونیو آشنا می شوند که هنوز با همسر سابقش ماریا ارتباط دارد و ...

گزیده ی جوایز:

برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن [پنه لوپه کروز] / برنده ی جایزه گلدن گلاب برای بهترین فیلم کمدی یا موزیکال – نامزد جایزه ی گلدن گلاب برای بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال [خاویر باردم]، بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال [ربه کا هال] و بهترین بازیگر نقش مکمل زن [پنه لوپه کروز] و ...

فیلم های وودی آلن همیشه یه حال و هوای خاصی دارن که من خیلی دوست دارم. این فیلم هم همینطور. فضا و خاصه موزیک دلنشینی داشت. فیلمنامه ی منسجمی هم داره. کلا جهان بینی وودی آلن رو دوست دارم.

علی رغم اینکه از آخرین ساخته ی ایشون ( blue jasmine) اونقدرها لذت نبردم این فیلم رو دوست داشتم.

فیلم درباره احساسات، انواع روابط و نیازهای مختلف انسان و همینطور تردیدهاش و تلاش برای یافتن شریک مناسب هست. که خوب تو خیلی از کاراش موضوعیت داره این موارد.

فیلم خوش ساخت و لذت بخشیه با بازیهای خیلی خوب. (مخصوصا پنه لوپه کروز)

اگر دنبال درامی ساده و روان هستید که در عین حال حرف هایی هم واسه گفتن داشته باشه این فیلم میتونه یه پیشنهاد خوب باشه

• Like 2
لینک به دیدگاه

Being John Malkovich

کارگردان: اسپایک جونز

بازیگران: جان گوساک(گریک شوارتز)، کامرون دیاز(لوته شوارتز)، کاترین کینز(ماکسین لوند)، اورسون بین(دکتر لستر)، جان مالکویچ(جان هواریتو مالکوویچ) و.....

محصول 1999

خلاصه:

«کریگ شوارتس»، عروسک گردان خیابانی، با اصرار همسرش، «لوته» ، در شرکت لستر به مدیریت «دکتر لستر» کاری می گیرد؛ شرکتی که در طبقه ی هفت و نیم یک برج اداری قرار دارد. روزی «کریگ» یک در پنهانی را کشف می کند که او را از راهرویی به مغز بازیگری به نام «جان مالکوویچ» می برد و او می تواند برای پانزده دقیقه زندگی او را تجربه می کند...

تعریف این فیلم رو زیاد شنیده بودم. . بالاخره موفق به دیدنش شدم. و اتفاقا خیلی هم دوست داشتم فیلم رو.

یکی از خلاقانه ترین فیلم هایی بود که تا بحال دیدم . فیلمنامه ی خیلی جدید و جسورانه ای داره با پرداخت مناسب.

فیلمنامه ی این کار از چارلی کافمن هست که قبلا من فیلم "درخشش ابدی یک ذهن بی آلایش" رو دیدم ازشون (نویسنده بودن در اون فیلم) و بسیار هم لذت بردم از اون فیلم.

این فیلم هم بسیار خلاقانه بود و البته با کارگردانی قدرتمند. داستان خاص این فیلم کارگردانی هنرمندانه ای رو می طلبید که اسپایک جونز کاملا از پسش بر اومد. فضای فانتزی فیلم بسیار خوب در اومده و شما تا پایان فیلم کنجکاو می مونید که بدونید بالاخره چی میشه. گره گشایی پایان فیلم هم به جا و مناسبه.

فیلم چند تا صحنه ی خیلی خوب داره، برای مثال اونجا که جان مالکوویچ به درون ذهن خودش میره و بیننده نمیدونه که قراره با چه صحنه ای مواجه بشه:

"چه اتفاقی میافتد زمانی که یک شخص به دورن ذهن خودش میرود؟"

خیلی جالب بود اون صحنه.

مهم ترین حرفی که فیلم میخواد بزنه هویت انسان معاصر هست و همینطور از بین رفتن مرزهای هویتی در دنیای جدید( صحنه ی آخر فیلم که متوجه میشیم اون بچه ما حصل معاشقه ی ماکسین و لوته هست. میبینیم که تمام قواعد طبیعی کنار زده میشه و با میانجیگری یک مرد این اتفاق میفته)

در کل فیلم خیلی خوبی بود.

• Like 4
لینک به دیدگاه

Only Lovers Left Alive

نوبسنده و کارگردان : Jim Jarmusch

بازیگران : Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska

خلاصه:

رابطه ی نوازنده ی افسرده ای که به تازگی با همسر خود تجدید دیدار کرده است با ورود نا بهنگام خواهر کوچکتر دچار تزلزل میشود و …

این دومین تجربه ی من از سینمای جیم جارموش بود.

فضای کلی فیلم رو دوست داشتم. این کار هم جز کارای مینیمال قرار میگیره در نهایت سادگی روایت میشه. اینکه رویکرد جدیدی رو در پیش گرفت درباره خون آشام ها جالب بود. با اینکه فیلم درباره دو خون آشامه اما اصلا اسیر کلیشه های رایج این سبک کارا نمیشه.

موضوع اصلی فیلم درباره ی عشقه، علی رغم اینکه فضای کلی فیلم رو دوست داشتم اما باید بگم از نظر فیلمنامه اون جذابیت و تعلیق لازم رو نداره. فیلم برای من کمی خسته کننده بود. ضمن اینکه این عشق عمیق که این دو به مدت چند قرن به هم پیوند داده رو بیننده کامل درک نمیکنه چون اونطور که باید پرداخت نشده. صرف دست هم رو گرفتن یا در آغوش گرفتن این حس رو منتقل نمیکنه.

البته نمیشه این نکته رو نادیده گرفت که شخصیت های فیلم هر دو دلپذیر و دوست داشتنی هستند و بیننده باهاشون همراه میشه.

در کل میشه گفت فیلم نسبتا خوبیه.

پ.ن: مصاحبه ی Tilda Swinton (بازیگر نقش ایوا) که درباره ی این نقش، فیلم و همینطور جارموش صحبت کرده. مصاحبه ی جالبیه که در روزنامه ی اعتماد چاپ شده.

دانلود فایل PDf

• Like 3
لینک به دیدگاه

باباعزیز .... Baba Aziz

کارگردان : ناصر خمیر

محصول مشترک تونس و ایران سال 1382 یا 2005

بازیگر: پرویز شاهین خو ، مریم حمید ، کاوه خداشناس، حسین پناهی و گلشیفته فراهانی

خلاصه : بابا عزیز داستان سفر پیرمردی با نوه كوچكش(ایشتار)، ایشتار در بیابان‌های سوزان به قصد شركت در مراسم عمومی دراویش است كه هر پنج سال یكبار‌ در محلی كه همچون كعبه پذیرای مردم با نژادها و زبان‌های مختلف است، برگزار می‌شود. باباعزیز در طول مسیر برای نوه كوچكش تعریف می‌كند كه چگونه روزی در حشمت و جلال به همه چیز پشت كرده و برای یافتن حقیقت، سال‌ها بی‌حركت به ته بركه آبی خیره شده بود. باباعزیز در طول مسیر در منازل مختلفی توقف می‌كند و با آدم‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود تا این‌كه سرانجام با رسیدن به مكانی كه پیش از این‌ها برای خود تدارك دیده بود، چشم از جهان می‌بندد.

تماشای فیلم خوب بود و لذت بخش...

Bab_Aziz_%282005%29.jpg

• Like 2
لینک به دیدگاه

فیلم Y tu mama tambien [And Your Mother Too] مادر تو هم ساخته الفونسو کوارون محصول 2001

فیلم جالبی بود

توضیحات بیشتر از سایت سکانس برتر

Y tu mamá también / And Your Mother Too / آلفونسو کوارون / ۲۰۰۱

And-Your-Mother-Too-2001-BRRip-720p15-12-43-350x188.jpg

راستیتش هضم این فیلم کمی سخت است ولی خوب اولین فیلمی که از آلفونسو کوارون میخوام معرفی کنم تصمیم گرفتم همین باشه !

داستان : تنوچ و خولیو دو دوست همیشگی و جوانی هستند که به دنبال مسافرت دوست دخترهاشون و آشنایی با زن پسر عموی تنوچ در یک مراسم تصمیم میگیرند یک سفر را پایه ریزی کنند و……

اگر بخواهیم آلفونسو کوارون را یک کارگردان مولف و صاحب سبک معرفی کنیم اشتباه کرده ایم، درسته او فیلم سازی ست که کار خودش را به خوبی بلد است ولی یک کارگردان مولف نیست با این وجود از این حق هم نمیشه گذشت او کسی ست که می داند چطور فیلم بسازد.

فیلم And Your Mother Too با عنوان اصلی Y tu mamá también یکی از همان فیلم های جاده ای ست که در دل هر پیچ جاده لایه های درامی خوابانده شده است، فیلمی که در آن مباحثی به اسم بلوغ، کنار رفتن پرده های زندگی در پیش افراد، دروغ، مخفی کاری و رشد به تصویر کشانده می شوند، آنا در نقش زنی مبتلا به سرطان برای فرار از چنگال حقایق زشت زندگی و خیانت های شوهر دل به دریا می زند، او از درد درون آگاه است ولی درد بیرون را با رها کردن خودش در زندگی و سفر می خواهد تسکین ببخشد، خیلی سخت است فیلم را کامل درک کرد با کنایه هایی که به دولت مکزیک زده می شود مخصوصا شرایط نظامی و اقتصادی که نشان داده می شود.

ولی فقط می توان گفت Y tu mamá también فیلمی ست که در آن سفر به مثابه عنصری معرفی می شود که انسان علاوه بر کسب تجربه به شناخت می رسد، تو گویی بسیار سفر باید کرد تا پخته شد.

حواشی فیلم And Your Mother Too :

• بودجه فیلم ۵ میلیون ولی فروش نزدیک به ۳۴ میلیون دلار آمریکا.
  • نویسندگان فیلمنامه آلفونسو کوارون و برادرش کارلوس کوارون بوده اند.
  • فیلم در اسکار سال ۲۰۰۳ در بخش بهترین فیلمنامه اورجینال نامزد اسکار شد ولی رقابت را به شاهکار پدرو آلمادوار یعنی " با او حرف بزن " باخت.

• Like 2
لینک به دیدگاه

Vertigo سرگیجه

کارگردان : Alfred Hitchcock

نویسندگان : Alec Coppel, Samuel A. Taylor

بازیگران : James Stewart, Kim Novak, Barbara Bel Geddes

محصول 1958

جوایز :

نامزد اسکار: بهترین کارگردانی هنری، بهترین صدا

خلاصه داستان :

پلیسی در یک تعقیب و گریز بروی پشت بام های سان فرانسیسکو کشته می شود و باعث مرگ کارگاه اسکاتی فرگوسن است . وی از ارتفاع بشدت می ترسد . او که دچار عذاب وجدان شده است از تشکیلات پلیس بیرون می آید و برای آرامش یافتن به محبوبه اش میچ روی می آورد . یکی اررفقای دوران دانشکده ،اسکاتی را استخدام می کند تا همسرش "lمادلن" را که تمایل به خودکشی دارد را تعقیب کند . در حالی که اسکاتی و مادلن به سوی یک بازی موش و گربه ی مرگبار کشیده شده اند، اسکاتی سراز پا نشناخته عاشق مادلن می شود...

بالاخره دیدم این فیلم رو. با اینکه کارای هیچکاک رو معمولا دوست دارم اما نمیدونم چرا این فیلم خیلی به دلم ننشست. تعریف این فیلم رو خیلی شنیده بودم قبلا اما مانند کارای قبلی هیچکاک برام جذاب نبود. 1 ساعت اولیه فیلم بشدت برام خسته کننده بود ولی خوب نیمه ی دوم بهتر شد. البته مسلما من در جایگاهی نیستم که از هیچکاک ایراد بگیرم :ws3:

و باید گفت فیلم بسیار ارزشمندیه و جزیییات خیلی زیادی داره و از منظر روانشناسی هم خیلی میشه بهش پرداخت. اما خیلی با سلیقه ی من جور نبود. ضمن اینکه اون سکانس پایانی بنظرم خوب در نیومده بود.

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...