رفتن به مطلب

چرا اینقده ازدواج سخت شده؟

sarevan

ارسال های توصیه شده

اسی من شعار ندادن من 514 تا مهریم بود از شوهرم نه خونه خواستم نه ماشین عقدر کوچولو گرفتیم نزدیک عروسیمون یکی از بستگان که روحش شاد باشه به موقع مرد عروسی هم نگرفتیم فقط لباس عروس پوشیدم یه چند نفری حدودا 60 نفر زدن و رقصیدن و فیلم برداری کردیم فرداش هم رفتیم کیش اینقدر بهمون خوش گذشت اگه صد بار دیگه هم بدنیا بیام عروسی نمیگیرم:icon_redface:

کار خوبی کردین

ما برعکس گفته های همه عروسی رو خیلی مجلل گرفتیم. ولی بعدش به این نتیجه رسیدم که .............

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 189
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کار خوبی کردین

ما برعکس گفته های همه عروسی رو خیلی مجلل گرفتیم. ولی بعدش به این نتیجه رسیدم که .............

عیب نداره رضا الان که مشکلی ندارین یا.........

لینک به دیدگاه
نمیدونم دوستانی که دارن این تاپیک رو دنبال میکنند تو چه رنج سنی قرار دارندولی از اونجایی که خودم ازدواج موفقی داشتم بر خودم لازم دیدم که یه کم از تجربیاتی رو که تو این چند سال بدست اوردم رو براتون بگم.

7سالی هست که ازدواج کردم و خدا رو صد هزار مرتبه شکر از ززندگیم راضیم و بدون کمک پدر رو پای خودم ایستادم تازه بعد از ازدواج ادامه ی تحصیل هم دادم و الحمدالله تو شغل وایندم تاثیر خودش رو گذاشت.

من سنتی ازدواج کردم وولی یه ازدواج سنتی منطقی .

اگه به مساله ای که مطرح کردین کلی نگاه کنیم این تنها ازدواج نیست که امری سخت شده در کلیه امورات روزمره با مشکل مواجهیم صریح تر یعنی زندگی کردن سخت شده.ولی این مشکلات نیستند که باید تغییر کننداین ما هستیم که بایست خودمون رو و شیوه ی فعالیت و خواسته هامون رو تغییر بدیم تا مشکلات دیگه برای ما مشکل تلقی نشن.

توقع بالا ی دخترا و حقوق پایین آقایون نبودن کار که من اصلا بهش اعتقاد ندارم نبودن دختر وپسر قابل اعتماد که این رو هم یه جورایی بهش اعتقاد ندارم و مهیا نبودن خیلی شرایط دیگه به یک طرف ،،،شاید ساده لوحانه به نظر بیاد ولی متاسفانه واقعیت تلخیه و اون دوری جامعه و جوونای ما از دینه که داره این بلا رو که عواقب وخیمی داره رو نصیب مردم ما میکنه.

اگه یه کم منصف باشیم اگه یه کم به دور و برمون نگاه کنیم می بینیم که بواسطه ی همین دوری از دینه که سن ازدواج این قدر بالا رفته .َ

جوونی که خودش رو مقید به مسایل اخلاقی ندونه تو سن پایین این اجازه رو به خودش بده که ازراه غیر شرعی غریزه ی جنسیش رو اشباع کنه ایا لزومی در ازدواج میبینه .البته نمیخوام بگم که فقط میل جنسیه که محرکه ازدواجه ولی باید پذیرفت که قوی ترین غریزه ی انسانی هست و بی تاثیر نیست.

به نظر خودتون همه اونایی که الان صاحب زندگی هستند از روز اول همه ی امکاناتشون مهیا بوده.مسلما اکثرا اینگونه نبودند و کار و تلاششون ر و دوچندان شاید بیشتر کرده باشن.

من ادم خشکه مقدس و مذهبی نیستم و جا نماز هم آب نمیکشم ولی حداقل تو دور وبری های خودم دارم میبینم که نتیجه ازدواجهای مدرن و ازدواجهایی که از خیابان کلید خورده چی بوده یا به طلاق منجر شده یا به خیاانت و در بهترین حالت به اختلافات شدید در زندگی زناشویی.

دیگه عرضی نیست.

:4uboxsmiley::4uboxsmiley:

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

خوبین ؟

اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووه

چه کردین؟

یه یه ساعتی نبودم ها...

صفحه ها رو مطالعه کردم

مطالب جالبی بودش

من نگفتم که شرایط های اینطوری بدن

زیاد خوب نیسن

مثلا همین خانوم شقایق

ازدواجشون ساده بوده

و الان خوشبخت هم هستن

منظور من به صورت کلی این هست که چرا اینها باید بیان و فرهنگ بشن

اینکه خر ج های اضافه رو داشته باشیم؟

من میگم به اندازه باشه...

خیلی چیزها ممکنه اول زندگی نباشه

ولی بعدا بدست بیاد

همه که دارا نیستن

اولش سخته

ولی بعدش...

لینک به دیدگاه
سلام به همگی

خوبین ؟

چه کردین؟

یه یه ساعتی نبودم ها...

صفحه ها رو مطالعه کردم

مطالب جالبی بودش

زیاد خوب نیسن

مثلا همین خانوم شقایق

ازدواجشون ساده بوده

و الان خوشبخت هم هستن

ولی بعدا بدست بیاد

همه که دارا نیستن

اولش سخته

ولی بعدش...

:4uboxsmiley::4uboxsmiley:

لینک به دیدگاه
اگه میتونی بیا املا یادش بده که از بس گفتم داماد آداب خودم قاطی کردم:icon_pf (34)::icon_pf (34):

باشه یادش میدم

اگه عروسم شد دندم نرم یادش میدم

راستی استارتر ازدواجها کامل شد الان داریم دنبال عروس و داماد برا بچه هامون میگردیم

لینک به دیدگاه
باشه یادش میدم

اگه عروسم شد دندم نرم یادش میدم

راستی استارتر ازدواجها کامل شد الان داریم دنبال عروس و داماد برا بچه هامون میگردیم

من که دومادمو پیدا کردم

یه عروسم پیدا کنم دیگه مشکلی نیست:ws3:

لینک به دیدگاه
عیب نداره رضا الان که مشکلی ندارین یا.........

نه بابا. اونم شبی بود بالاخره. خیلی هم خوش گذشت... هم به ما هم به همه مهمونا...

منظورم این بود که اگه الان زمان ازدواجم بود شاید کاری رو که شقایق گفت میکردیم...

البته بقیه هم نظرای متفاوتی دارن.. هر کسی یه جور راضیه دیگه

لینک به دیدگاه
سلام به همگی

خوبین ؟

چه کردین؟

یه یه ساعتی نبودم ها...

صفحه ها رو مطالعه کردم

مطالب جالبی بودش

زیاد خوب نیسن

مثلا همین خانوم شقایق

ازدواجشون ساده بوده

و الان خوشبخت هم هستن

ولی بعدا بدست بیاد

همه که دارا نیستن

اولش سخته

ولی بعدش...

همیشه هم نداری و فقر و بیکاری نیست که به خاطر اون ازدواج نکنند

خیلی از پولدارها هستند که این مشکل دیر ازدواج کردن رو دارند و دلیش رو هم هممون خوب

میدونیم.

خیلی از افراد ثروتمند هستند که ازدواج هم کردند ولی به کانون خانواده پایبند نیستند که در مورد خانمها و هم در مورد اقایون این قضیه مصداق داره وهمگی اینها بر میگرده به مهمی که در پست قبلی عرض کردم .

یه سئوالی دارم از دوستان تا حالا به این فکر کردین یا بهش برخوردین که غالب فیلمهای جدید بالیوود دارن تو ژانر ترویج خیانت بعد از ازدواج ساخته میشن ؟

لینک به دیدگاه
نه بابا. اونم شبی بود بالاخره. خیلی هم خوش گذشت... هم به ما هم به همه مهمونا...

منظورم این بود که اگه الان زمان ازدواجم بود شاید کاری رو که شقایق گفت میکردیم...

البته بقیه هم نظرای متفاوتی دارن.. هر کسی یه جور راضیه دیگه

نظر همه مهمه

هرکسی خوب دلایل خودشو داره

نظرات خودشو داره

یکی به شهرت یکی به سادگی

و یکی ......... چه عرض کنم

من که راضیم شکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...