رفتن به مطلب

چرا اینقده ازدواج سخت شده؟

sarevan

ارسال های توصیه شده

بله همه اینا درست که نیمی از ایمان کامل میشه و باعث میشه آدم کمتر سمت گناه بره و باعث رشد میشه و.......خیلی مسائل دیگه که از مزیت های ازدواج هست.

منم با ازدواج مشکلی نداره اتفاقا طرفدارش هستم ولی من میگم زمونه عوض شده شرایط تشکیل زندگی سخت شده......

ازدواج خوبه ولی آیا به هر قیمتی؟؟؟؟؟؟؟

عزیزم متوجه منظورت نمیشم یعنی چی آیابه هر قیمتی؟

مسلمه که باید یه حد اقل هایی مهیا باشه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 189
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بله منم همین و میگم دیگه که باید شرایط و آمادگی رو برای ازدواج و اداره یک زندگی داشت ولی به اینکه ازدواج نیمی از دین هست و ..... نمیشه اکتفا کرد.

حالا یه سوال چرا الان در کشور ما از هر 10 تا ازدواج 6 تا از اون ها منجر به طلاق میشه؟

آیا به خاطر اینه که شناخت از هم ندارن؟اگر آره چه جوری میشه این شناخت رو بدست آورد؟

لینک به دیدگاه
بله منم همین و میگم دیگه که باید شرایط و آمادگی رو برای ازدواج و اداره یک زندگی داشت ولی به اینکه ازدواج نیمی از دین هست و ..... نمیشه اکتفا کرد.

حالا یه سوال چرا الان در کشور ما از هر 10 تا ازدواج 6 تا از اون ها منجر به طلاق میشه؟

آیا به خاطر اینه که شناخت از هم ندارن؟اگر آره چه جوری میشه این شناخت رو بدست آورد؟

عزیزم در اینکه آمار طلاق بالاست باهاتون موافقم ولی به این نسبتی که شما بیان کردین یه جورایی شک دارم

بحث شناخت یکی از دلایله اونم نه از دلایل اصلی.

مهمترین اصل اینه که معیارهایی اصیل که یه زندگی مشترک می بایست بر مبنای اونها پایه گذاری بشه به فراموشی سپرده شده و معیارهای کاذب و خوش رنگ و لعاب جای اونها رو گرفتند.

تو پست اولم تو این تاپیک عرض کردم بی تفاوت شدن به دین و فراموش کردن قداست ازدواج موجب بوجود امدن وضع کنونی ماست.

متاسفانه یه سری فرهنگهای غربی که ازپایه و اساس دارای انحرفات عدیده ای هستندبه فرهنگ جامعه ی ما غالب شده موجبات بی اخلاقی ها را در جامعه فراهم کرده اند.

سئوال شما تخصصی بودو از حیطه تخصص بنده خارج در حد اطلاعاتم سعی کردم به ان بپردازم.

موید باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنونمم دوست عزیز ولی خوب این فرهنگ ها اومده باید چی کار کرد؟

آماری رو که خدمتون گفتم من خودم از یکی از اساتید دانشگاه شنیدم.....

ممنون شما هم موفق باشید

لینک به دیدگاه
ممنونمم دوست عزیز ولی خوب این فرهنگ ها اومده باید چی کار کرد؟

آماری رو که خدمتون گفتم من خودم از یکی از اساتید دانشگاه شنیدم.....

ممنون شما هم موفق باشید

جسارتا استاد شما تحقیق میدانی داشته اند؟

خود شما تو اطرافینت نگاه کن ببین واقعا از ده تا شون شش نفرشون از هم جدا شدن؟

در مورد فرهنگ که نمیشه همه چیز رو از دولت و مجلس و صدا سیما و... طلب کرد

پس خود ما چی ؟

آیا این دولت و مجلس هستند که تاوان طلاق ها و اختلافات مربوط به ازدواجهای ناموفق رو به طور مستقیم پرداخت میکنند یا خود اون افراد

پس برای هر تغیری بایست از خود فرد شروع کرد .

بلند پروازی و خودسری های نابجا عقل کل دانستن خود و عدم عبرت از تجربه دیگران واصرار بر تکرار عمل مشابه چنین عقوبتی را بهمراه خودش میاره

سوای همه ی انیها تبلیغات ضد دینی رسانه های غربی در این جدایی ها کم اثر نبوده و نیست وکسی نمیتونه موثر بودنش رو انکار کنه

یه آمار سرا نگشتی توی اقوام خودتون بگیرین مابین اقوامی که مذهبی هستند و به شرع و عرف پایبندند و دسته ی دیگری که در نقطه ی مقابل ایشان قرار دارن وخودتون به درصد موفقیت و خوشبختی این دو طیف متفاوت در یک زندگی موفق (از لحاظ انسجام خانوادگی)نمره بدین

اگه منصفانه این کار رو انجام بدین به صحت عرایضم پی میبرید.

مشکل فرار ما از دینه و اینکه فراموش کردیم کامیابی در دنیا و اخرت فقطو فقط از راه عمل به شرع مقدس حاصل میشه و لاغیر

لینک به دیدگاه
اين كه دندون داره چطو از شير تازه گرفتينش:ws52:2 سال داره ديگه

تازه دو سالشه

بعد مشکل تو که نیست مشکل ماست دندونو میگم

خوب دخترتو گاز نمیگیره

لینک به دیدگاه
امين؟:ws52:

ماشالا ارتبتطات عنكبوتيه

اين شقي كجاست؟:w00:كي به تو گفته:w00:

بابا لو نده اسم پسرزم و دامادت امینه

پس جانننننننننننننننننننن پدرزنو .و دوماد هم اسمن هه هه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...