رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 3 هفته بعد...
  • پاسخ 102
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مثِ اینکه کسی قصد سوال پرسیدن نداره:banel_smiley_4:

من میپرسم :دی

به چند طریق میتوان از تقارن برای سازماندهی فرم و فضاها در یک ترکیب معماری استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

به دو طریق

1- سازماندهی کل بنا متقارن باشد.

2-تقارن موضعی: که به بنا اجازه میدهد در برابر شرایط استثنایی عکس العمل نشان داده و خود را با آن تطبیق دهد.

لینک به دیدگاه
سوال بعدی:

شیوه های هفتگانه معماری ایران با ذکر دوره های تاریخی(پادشاهی)؟؟

لینک به دیدگاه

زایکوسیل تنها ماده محلول در آب در دنیا است که برای ضد آب سازی مصالح ساختمانی استفاده می شود. زایکوسیل تمام سه ویژگی برتر لازم برای مواد ضد آب را در خود دارد. زیرا :

1) نانو تکنولوژی است ولایه های زیرین غیر آلی را در سطح مولوکولی ضد آب می کند.

2) دوستدار محیط زیست است و به صورت محلول در آب استفاده می شود و voc آن برای هر متر مربع اعمال شده به طور قابل توجهی کمتر از فناوری مشابه پایه حلالی است.

3) این محصول بر پایه شیمی ارگانو سیلیکون و یک ماده واکنشی است ، بنابراین با سطح زیر لایه غیرآلی واکنش داده و پس از انجام واکنش جزیی از ساختار آن می شود به همین دلیل ماندگاری طولانی را فراهم می آورد.

زایکوسیل به دلیل اندازه نانو به عمق زیر لایه نفوذ کرده و خاصیت آب گریزی را برای بیش از 20 سال حفظ می کند. این محصول بسیار مقرون به صرفه است. هزینه زایکوسیل 10 تا 20% هزینه فناوری سیلان پایه حلالی است. زایکوسیل و محلول آن غیر قابل اشتعال است و اعمال آن به راحتی با برس ، غلتک و اسپری بدون فشار امکان پذیر است. هیچ وسیله یا اقدام ایمنی خاصی برای کاربرد این ماده لازم نیست.

مهناز جون درسته؟

لینک به دیدگاه

من خودم اینو از ویکی پدیا پیدا کردم:

الف ) بررسی بهترین ترکیبات عایق با توجه به بهترین تاثیر جهت آب گریزنمودن و با بیشترین پایداری ومقاومت ، بدون تغییردر خصوصیات فزیکی در سطح مورد نظر.

ب ) اعمال با روش های مختلف با توجه به مدت زمان جهت رسیدن به روش بهیینه که بیشترین تاثیر گذاری داشته باشد.

بهترین روش اجراء با توجه به سطح مورد نظر به دست آید.

ج ) بررسی های اولیه با توجه به اعمال عایق برسطح مورد نظرکه شامل مراحل زیر است:

1- بررسی تغییرات فیزیکی اعمال شده بر روی سطح به علت اعمال عایق

2- بررسی مقایسه ای مدت زمان ا عمال با توجه به میزان جذب سطحی

3- با توجه به انتخاب بهترین حالت وروش اجرا و بهترین ترکیب عایق تحت بررسی های اولیه بهترین نتایج در جلسه ای در دو هفته آینده و با هماهنگی قبلی اعلام خواهد شد.

آزمو نهای بعدی برای تعیین پایداری و حفظ خصوصیت،آب گریزی سطح تحت شرایط جوی متفاوت ودر طول مدت زمانمی باشد که شامل مجموعه ای از آزمون های تسریع شرایط محیطی که شامل آزمون uv ، وآزمون تائو فریزر وآزمون تر وخشک شدن متناوب و غیره می باشد.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
سلام من برای درس معماری اسلامی موضوع کبوتر خانه انتخاب کردم ولی نمی تونم رفرنس براش پیدا کنم کسی کتابی بجز سفر نامه می شناسه؟؟؟

توی گوگل سرچ کنی مطلب و عکس زیاد هست که گیر بیاری ..

كبوترخانه ها اعجاز معماري ايراني - دکتر حبیب الله متحدین

معماري داخلي كبوترخانه ها استثنايي است؛ عظمت اين بناها هم به سبب گسترگي و شكوه و هم به سبب تنوع در فرم اعجاب برانگيز است و اين بناها مانند ساير آثار معماري ايراني هم از عملكرد وافر و هم از فرم زيبايي پيروي كرده است.

معمار ايراني به دليل نگاه عالمانه به اقليم و علم زيست شناسي، عجايبي حيرت برانگيز و ماندگار را در اين سياره خاكي تحت عنوان كبوترخانه هاي ايراني خلق كرده و چه زيبا، اين هماهنگي برجهاي به رنگ خاك با سياره خاكي در وحدت از روزگاران پيش به يادگار مانده است، كه حقيقتاً سزاوار است به آنها برتر از عجايب هفتگانه عالم نگاه كرد.

..................................

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

در گذشته ی معماری که ما به آن می بالیم،آّب نقش مهمی رو بازی می کرده.این عنصر حالا چگونه در معماری معاصر ما پیشرفت کرده؟چند وقت پیش کتاب طراحی شهری و معماری کنار آّب را خوندم اثر مشترک کلود پراورنزو و فلیپ دوآن و...ترجمه دکتر شالی امینی.این سیر تو اروپا واسم منطقی بود،می خواستم ببینم تو ایران چه طور؟ما که ادعامون می شه چی؟اگه واقعا سیری رو به پیشرفت بوده من رو بی اطلاع نگذارید.

لینک به دیدگاه
در گذشته ی معماری که ما به آن می بالیم،آّب نقش مهمی رو بازی می کرده.این عنصر حالا چگونه در معماری معاصر ما پیشرفت کرده؟چند وقت پیش کتاب طراحی شهری و معماری کنار آّب را خوندم اثر مشترک کلود پراورنزو و فلیپ دوآن و...ترجمه دکتر شالی امینی.این سیر تو اروپا واسم منطقی بود،می خواستم ببینم تو ایران چه طور؟ما که ادعامون می شه چی؟اگه واقعا سیری رو به پیشرفت بوده من رو بی اطلاع نگذارید.

اتفاقا" من چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد نقش آب در معماری. پیداش کنم می ذارم براتون :w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...