رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 102
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مهمترین ویژگی تزیین معماری سنتی ایران چی هست؟

اگه اشتباه نکنم کاشی کاری مهمترین ویژگی تزیین معماری سنتی ایران که در ادامه همان آجرکاری است

لینک به دیدگاه
اگه اشتباه نکنم کاشی کاری مهمترین ویژگی تزیین معماری سنتی ایران که در ادامه همان آجرکاری است

کاملا درسته

کاشی کاری مهمترین ویژگی تزئین معماری سنتی ایران هست

ممنون

حالا شما سوال بپرسید بقیه دوستان بیان نظرشونو بگن:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سجاد جواب سوال منو نداده بودن آخه:banel_smiley_4:

خودم می گم

ایمحوتب معمار مصری به عنوان اولین هنرمندیه که اسمش در تارخ مدون ثبت شده!

ندیدم سوالتو

بعله اولین معمار ایمحوتپ :w16:

لینک به دیدگاه

سلام

از اول همه این مشکل رو داشتن>>>> o.k.b مخفف چیه؟؟

یکی از خودش درآورد که ok base point !!! ولی من قانع نشدم . میشه از اساتیدتون بپرسید از دکتراشون :دی

سوال کردین؟

جواب ؟؟؟:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سوال کردین؟

جواب ؟؟؟:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

OKB is a transliteration of the Russian acronym for "Опытное конструкторское бюро" - Opytnoe Konstructorskoe Byuro, meaning Experimental Design Bureau. During the Soviet era, OKBs were closed institutions working on design and prototyping of advanced technology, usually for military applications.

البته یه اصطلاح المانی هم هست برای تجهیزات ومتعلقات دروپنجره به کار میره

من دقیق نمیدونم چیه ولی دوستان معمار میتونن توضیح بهتری داشته باشن

لینک به دیدگاه
OKB is a transliteration of the Russian acronym for "Опытное конструкторское бюро" - Opytnoe Konstructorskoe Byuro, meaning Experimental Design Bureau. During the Soviet era, OKBs were closed institutions working on design and prototyping of advanced technology, usually for military applications.

داره جالب میشه

اینا رو از کجا فهمیدی؟:w16:

بچه های معماری عقب نمونید!!:ws3:

لینک به دیدگاه
داره جالب میشه

در کتاب رسم فنی و نقشه کشی در عمران نوشته:

O.K.Bمخفف جمله اختلاف سطح از کف تا سطح زیر چهار چوب پنجره می باشد

و در فرهنگ آلمانی oler kante buschtong اتلاق می شود:w16:

لینک به دیدگاه
مهمترین ویژگی تزیین معماری سنتی ایران چی هست؟

چند نقش اساسی برای تزیین بنابه نوعش وجود داره...:w16:

برخی تزیینات سازه ای هستند مثل انواع کاربندیها

برخی دیگه که از صفویه به بعد خیلی رواج یافتند مثل انواع کاشی ها نقش زیباشناسی دارند.

:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
نوشته اصلی توسط spow viewpost.gif

داره جالب میشه

حالا فرض کن اصطلاح آلمانیشو هم فهمیدی؟:ws46:

به چه دردت می خوره آخه؟:w00:

فوقش واسه پز دادن خوبه....

لینک به دیدگاه
حالا فرض کن اصطلاح آلمانیشو هم فهمیدی؟:ws46:

به چه دردت می خوره آخه؟:w00:

فوقش واسه پز دادن خوبه....

شما که اینهمه چیزی میدونید ازش استفاده میکنی؟:w00:

حالا من وقتی رفتم آلمان بهشون میگم این ارتفاع لبه ی پنجرتون چرا فُلانه !!! (ایراد بنی اسرائیلی) یکم کلاس میزارم.:ws3:

اطلاعات برای پز دادن نیست ! من تا وقتی به جواب سوال نرسم صورت مسئله رو بی دلیل پاک نمیکنم!:ws46:

حال کردی چقدر از خودم تعریف کردم.:ws28:

لینک به دیدگاه
چند نقش اساسی برای تزیین بنابه نوعش وجود داره...:w16:

برخی تزیینات سازه ای هستند مثل انواع کاربندیها

برخی دیگه که از صفویه به بعد خیلی رواج یافتند مثل انواع کاشی ها نقش زیباشناسی دارند.

:icon_pf (44):

سوالتون کو معمار عزیز؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
شما که اینهمه چیزی میدونید ازش استفاده میکنی؟:w00:

حالا من وقتی رفتم آلمان بهشون میگم این ارتفاع لبه ی پنجرتون چرا فُلانه !!! (ایراد بنی اسرائیلی) یکم کلاس میزارم.:ws3:

اطلاعات برای پز دادن نیست ! من تا وقتی به جواب سوال نرسم صورت مسئله رو بی دلیل پاک نمیکنم!:ws46:

حال کردی چقدر از خودم تعریف کردم.:ws28:

ایول بابا...

اما بازم میگم مهم نیست اسم آلمانی O.K.B چی باشه مهم اینه که در مورد این جور چیزا بدونی با توجه به کاربری های مختلف چه تناسبی داره که اونو هم میشه از نویفرت پیدا کرد...:ws3:

لینک به دیدگاه
حالا نوبت منه

کی میدونه معمار آرامگاه باباطاهر همدان کیه؟

آرامگاه باباطاهر در شمال شهر همدان در میدان بزرگی به نام وی قرار دارد. بنای مقبره بابا طاهر در گذشته چندین بار بازسازی شده‌است. در قرن ششم هجری برجی آجری و هشت ضلعی بوده است. در دوران حکومت رضاخان پهلوی نیز بنای آجری دیگری به جای آن ساخته شده بود. در جریان این بازسازی لوح کاشی فیروزه‌ای رنگی مربوط به سده هفتم هجری بدست آمد که دارای کتیبه‌ای به خط کوفی برجسته و آیاتی از قرآن است و هم اکنون در موزه ایران باستان نگهداری می‌شود. احداث بنای جدید در سال ۱۳۴۴ خورشیدی با همت انجمن آثار ملی و شهرداری وقت همدان و توسط مهندس محسن فروغی انجام شده‌است. این بنای تاریخی طی شمار ۱۷۸۰ مورخه ۲۱/۲/۱۳۷۶ به ثبت آثار تاریخی و ملی ایران رسیده‌است. در اطراف بنای جدید فضای سبز وسیعی احداث شده ‌است.

باباطاهر همدانی، معروف به «بابا طاهر عریان»، عارف، شاعر و دوبیتی‌سرای اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم هجری ایران و معاصر طغرل بیک سلجوقی بوده ‌است. بابا لقبی بوده که به پیروان وارسته می‌داده‌اند و عریان به دلیل بریدن وی از تعلقات دنیوی بوده‌ است

آرامگاه شاعر بزرگ باباطاهر سالانه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کرده و مورد استقبال و توجه آنان قرار می‌گیرد.

آرامگاه باباطاهر بر فراز تپه‌ای در شمال غربی شهر همدان واقع شده است که بنای این آرامگاه از شاهکارهای ممتاز و بدیع معماری عصر جدید است که طرح اصلی آن تلفیقی از معماریهای قرن هفتم وه شتم هجری و عصرحاضر می‌باشد.

برج آرامگاه بر قاعده‌ای هشت ضلعی واقع شده که ارتفاع آن از سطح فوقانی تپه ۲۵/۳۰متر و از کف خیابان ۲۰/۳۵متر می‌باشد.

ستونهای هشت گانه برج، قطعه سنگ مزار، کف و پله‌های آرامگاه از سنگ گرانیت حجاری شده است.

نما و فرش بنای آرامگاه باباطاهر همدان از سنگ است و در داخل آن کتیبه‌هایی از کاشی وجود دارد.

باباطاهر یکی از مشهورترین دوبیتی سرایان ایران است که دوبیتی شورانگیز این شاعر و عارف بزرگ مورد توجه همگان است.

در محوطه داخلی آرامگاه ۲۴دوبیتی از سروده‌های باباطاهر بر روی ‪ ‪ ۲۴قطعه سنگ مرمرین نوشته و نصب شده است

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...