رفتن به مطلب

سوال و جواب در زمینه ansys

Amin

ارسال های توصیه شده

ببین مهندس برای نیروهای فشاری از pressure استفاده کن .نیروهای همین مسئله رو پاک کن و با pressure حلش کن ببین تفاوتی میکنه یا نه.فشار رو بر روی line وارد کن.

در مورد لیست که دستورشو برات نوشتم :ws6: اما خوب از راهی که رفتی هم میشه .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببین مهندس برای نیروهای فشاری از pressure استفاده کن .نیروهای همین مسئله رو پاک کن و با pressure حلش کن ببین تفاوتی میکنه یا نه.فشار رو بر روی line وارد کن.

در مورد لیست که دستورشو برات نوشتم :ws6: اما خوب از راهی که رفتی هم میشه .

دستورشو ندیده بودم .اما چگک کردم . دیدم نوشتید دستتون درد نکنه

اما در مورد فشار خوب نیروی فشاری که استفاده می کنم نیروها عمود بر خط انتخاب شده رسم می شه و یک نیروی فشاری بیشتر ندارم به جای نیروِی گستره .ضمنا راستای نیروی فشاری هم با محور y زاویه دار می شه .

1254827886.bmp

در صورتی که شکل کتاب نیروی گسترده هست اون هم موازی محور y

لینک به دیدگاه

چه قدر سریع عمل می کنی :ws3: خوب ببین قرار نیست که مثل خود شکل در بیاد مهم اینه که فشار رو وارد .البته به شک انداختیم :ws1: کتاب بدیش اینه که جوابو نداده.اما یه نفرو پیدا می کنم و می پرسم که جریان چیه :ws2: در مورد یکیش که درسته اما اگر خطو چند تیکه کنی می تونی چند تا فشار با اندازه های مختلف وارد کنی .

لینک به دیدگاه
چه قدر سریع عمل می کنی :ws3: خوب ببین قرار نیست که مثل خود شکل در بیاد مهم اینه که فشار رو وارد .البته به شک انداختیم :ws1: کتاب بدیش اینه که جوابو نداده.اما یه نفرو پیدا می کنم و می پرسم که جریان چیه :ws2: در مورد یکیش که درسته اما اگر خطو چند تیکه کنی می تونی چند تا فشار با اندازه های مختلف وارد کنی .

خوب دیگه از مشتاقین علمیم دیگه!!!:ws2::ws49::ws28::ws2:

ولی فکر کنم نشه pressure گذاشت چون واحد فشار ib/1n^2 هست اما واحد نیروی گسترده ib/in که کتاب هم ib/in گذاشته

لینک به دیدگاه

احتمالا اینی که میگی درست باشه :ws14: و جوابی که بدست اوردی درست باشه در هر صورت راه حلت درسته و فقط می مونه اعمال نیروش که احتمالا درست باشه :ws2:

لینک به دیدگاه

سلام اقا امین خوبید؟

لطفا یه توضیح در مرود انواع المان ها بدید که اصلا المان چیه ؟

مثلا تا الان

Pipe16,link1,combine14,combine16,beam 3,plan42,....

را کتاب معرفی کرده.خوب مگه المان ها چه فرقی دارن

میشه توضیح بدید؟که چطور باید نوع المان را تشخیص بدیم؟

لینک به دیدگاه

ببینید من می خواستم نییروها رو تو هر المان شکل صفحه 162 بدست بیارم .اما از راه کتاب که رفتم این داده ها رو داد!

1254966965.bmp

نتیجه شده این!

1254992729.bmp

اما من خود م به جای گزینه Miscellaneous از گزینه structura force استفاده کردم. شده این!به اعداد دقت کنید!

1254952875.bmp

خوب فرقش چیه؟

تو زیر گزینه های Miscellaneous دو تا گزینه هست که تو شکل اول هم نشون داده شده.اینها چی هستن؟

لینک به دیدگاه

من هم این مسئله رو حل کردم تفاوتی ندیدم :ws3: لذا میشه نتیجه گرفت که روشت درسته .برای بدست اوردن جواب معمولا میشه از چند روش ایتفاده کرد فقط باید جهت ها رو درست انخاب کنیم .اون 2 تا گزینه مربوط به مسایل زمانی هستن .بعضی وقتها ما گامهای زمانی داریم و در چند زمان چند بار نیرو وارد می کنیم .به مسائل ارتعاشی و دینامیکی و مبحث خستگی که برسی بیشتر با این 2 مورد اشنا میشی .

لینک به دیدگاه
یه سوال

چطور بار گسترده باید تعریف کرد؟

تو مسئله 4 صفحه 154 بار گسترده گذاشته که من بلد نیستم چطور باید این کارو کرد؟

من خودم اول مدلو با keypoint و lime درست کردم بعد مش زدم

بعد رو هر کدام از نودها بار گذاشم از طریق مسیر زیر

define load>> structursl force>> force &moment

شد این که فکر نمی کنم درست باشه

نظر شما چیه اقا امین؟؟

1254767855.bmp

***********8

سلام.بالاخره فعمیدم.درست گفتید شما باید از pressure استفاده کرد.درسته pressure واحدش ^2ib/in هست اما اگر اون رو بر المان کنیم چون واحد طول هستن)1=l( پس می شه همون ib/in

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.خوبید .ببخشید یه مدت نبودم سوال کنما!!!!:ws3:

می گم من اخر قضیه المان ها را متوجه نشدم. تو صفحه 183 کتا مثلث نارنجی برای تحلیل تیر یک سر گیر دار با سطح مقطع متغیر اومده از المان structural solid >>quad 4node 42 استفاده کرده.من کلا نمی دونم چه موقع باید از چه المان استفاده کرد.موندم .میشه منو از این معمای همیشگی خلاص کنید

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه هم مربوط به همین مسئله دارم بعد از تعیین المان اومده از گزینه option تب element behavior گزینه plan strs w/th و از تب extra surface output گزینه one face i,j&kl را انتخاب کرده اخه برای چی؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سید برای المان قبلا هم گفتم این قدر خودتو اذیت نکن :ws13: کتاب الان پیشم نیست اما با توجه به کاری که می خوای انجام بدی باید option المانئ تغییر بدی مثلا اونجا که نوشته strs w/th می خواسته برای المان ضخامت تعیین کنه .ببین همیشه چند نوع المان می تونی برای یک انالیز داشته باشی که البته یکیشون بهتر از بقیه هستش .فعلا که تجربه کافی نداری المانی که فکر می کنی درسته رو انتخاب کن اگر انسیس ارور داد عوضش کن (به همین راحتی) تا به مرور تجربت زیاد بشه :ws2:

لینک به دیدگاه

سلام تو انالیز مسئله تیر که یک سرش فیکس و سر دیگه اون روی رولر هست.امده روی تمام نودها قید گذاشته برای چی؟؟

قبلا فقط رو جاهایی که نیوری عکس العمل تکیه گاهی وجود داشت قید می ذاشت اما الان اومده روی همه نودها!!

لینک به دیدگاه

نمی دونم کدوم مسئله رو می گی اما یکی شبیه به اینی که گفتی دیدم :ws2: منظورت قید displacement هستش که روی تمام گره ها گذاشته ؟ خوب با توجه به خصوصیات مسئله این کارو کرده .ببین بعضی جاها لازمه برای کل جسم نوع جابجایی رو مشخص کنیم و بگیم که در چه راستاهایی حرکت کنه گاهی اوقات هم لازم نیست این بستگی به مسئله داره و البته خود شخصی که انالیز می کنه باید تشخیص بده چه کار کنه .بعضی اوقات هم نیروها رو به یک سطح از مدل اعمال می کنیم و دیگه نیاز نیست به کلیه گره ها نیرو اعمال کنیم .بستگی به نظر خود انالیزور داره :ws6:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

موضوع برای تحلیل زیاد هستش .مهمترین کاری که می تونی بکنی اینه که به بحثی بپردازی که مهارت بیشتری در اون زمینه داری .الان در مقطع کارشناسی ارشد معمولا مباحثی در زمینه شکست و کامپوزیت به عنوان پروژه برداشته میشه .اما برای مقطع لیسانس انالیزهای تنش بیشتر مد نظر هستش .مثلا تنش در مخازن و ...

مثلا پروژه خود من تحلیل ارتعاش و تنش شافت سانتریفیوژ بود که از نرم افزار انسیس هم استفاده کردم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

ببین دوست من برای اینکه کار خودت راحت بشه و کلا سیستم برنامه انسیس مختص اون انالیز بشه از این ایتم استفاده میشه .مثلا وقتی فقط انالیز استاتیکی مد نظر شماست گزینه استاتیک را انتخاب کن .

لینک به دیدگاه

ممنونم

یه سوال دیگه

برای سوال صفحه 198 همون کتاب اومده برای اعمال نیروی گسترده از pressure روی گزینه beam استفده کرده در حالیکه تا حالا برای اعمال نیروی گسترده از گزینه element استفاده کرده بود.

چرا؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...