رفتن به مطلب

سوال و جواب در زمینه ansys

Amin

ارسال های توصیه شده

سوال دوم .مشخصه کسی که می خواد طراحی و انالیز کنه برای مدلسازی یک سرس اندازه گیریها انجام میده و نویسنده هم برای خودش مدلی در نظر گرفته و مختصات ان نقاطو بدست اورده کلا به شما یه پروژه میدن می گن یه خرپا با ارتفاع 20 متر برای ما بزن که این قدر فشارو تحمل کنه دیگه بستگی به خودت داره که چه طور طراحی کنی مختصاتو خودت به دست میاری

منظورم اینه که کتاب از کجا اورده؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در مورد مش بندی در کل 2 نوع مش بندی داریم یا مش بندی free یا اینکه دستی .حالا بذار به طور کلی در این مورد صحبت کنم .برای مش بندی شما می تونید با استفاده از خطوط یا صفحه ها به مشبندی نظم خاصی بدین تا مشبندی خوبی داشته باشین حالا گاهی شکل اسونه و میشه به راحتی خطوط رو سایز بندی کرد و سپس المان بندی کنیم اما گاهی مش بندی سخته و به صورت اتوماتیک المان بندی می کنیم .برای مشبندی هم راههای مختلفی داریم که یه نمونش استفاده از mesh tool هستش کلا هم همه مثل هم هستن فقط راه مشبندیشون فرق می کنه

شرمندم می شه بیشتر توضیح بدید! متوجه نشدم:ws1::ws44:

لینک به دیدگاه
در مورد سوال چهارمت که چرا در جهت x جابجایی رو صفر کرده برای اینکه در اون جهت جابجایی نداریم مسلما وقتی جابجایی نداریم باید صفر در نطر بگیریم در مورد سوال بعد هم با توجه به عددهای مشخص شده متوجه میشه که منظور ااز رنگها چیه !! هر جا ابیه جایجایی کمتر در رابطه با تنش هم همین رنگها به کار میره هر جا تنش بیشتر رنگ قرمز تره :ws24:

خوب منظورم اینه که تو مسئله که ذکر نکرده بود که جابهجایی در جهت ایکس صفره

از کجا باید فهمید صفره و چرا در مسئله های قبل صفر نذاشته بود؟

لینک به دیدگاه
*************8

خوب می خوام مفهومی یاد بگیرم اینه که زحمتش می افته با شما

شرمنده م دیگه:ws44:

راستی یه سوال چرا شما تو تالار کار می کنید ؟این هم اینقدر گسترده!!:ws4:

اول اینکه زکات علم چیه ؟ بعد هم اینکه من نسبت به بقیه مدیرهای انجمن انچنان پر کار نیستم و اینکه چرا مدیران کار می کنن برای اینه که انجمن اهدافی در پیش داره که لازمه ی رسیدن به اون اهداف اینه که تلاش کنیم .در زمینه ی اهداف انجمن به زودی اساس نامه ای منتشر خواهیم کرد تا همه با این اهداف آشنا بشن .

لینک به دیدگاه
منظورم اینه که کتاب از کجا اورده؟

ببین اندازگیریها انچنان مهم نیستن می دونی چرا ؟ چون هر مسئله برای خودش یه سری اندازگیریا داره و در اینده هم اندازگیریا رو خودت باید بگیری لذا شما با نوع حل و چگونگی حل اشنا شو.

شرمندم می شه بیشتر توضیح بدید! متوجه نشدم:ws1::ws44:

در این باره باید یک فایل آموزشی بذارم یا اینکه خودم به طور مفصل توضیح بدم در اینده نزدیک این کارو میکنم

خوب منظورم اینه که تو مسئله که ذکر نکرده بود که جابهجایی در جهت ایکس صفره

از کجا باید فهمید صفره و چرا در مسئله های قبل صفر نذاشته بود؟

شما این طور فرض کن که پول از دو طرف در راستای ایکس گیر هستش .درسته اگر کتاب قبلش می گفت بهتر بود اما نگفتنش هم انچنان مهم نیست چون هدف اموزش قید گذاری هستش یعنی اینکه یاد بگیریم که چه طور در جهات مختلف قید گذاری کنیم

لینک به دیدگاه

سلام .من سوال 1 صفحه 158 رو انجام دادم . وحلش کردم .اما نمی دونم خواسته هاشو چه جوری پیدا کنم؟

خواست هاش

مقدارنیرو تنش و جابه جایی ماکزیمم در هر میله

چکار باید کنم

؟

لینک به دیدگاه
سلام .من سوال 1 صفحه 158 رو انجام دادم . وحلش کردم .اما نمی دونم خواسته هاشو چه جوری پیدا کنم؟

خواست هاش

مقدارنیرو تنش و جابه جایی ماکزیمم در هر میله

چکار باید کنم

؟

ببین کلا برای مشاهده نتایج باید از general postproc استفاده کنی .الان هم برو همون جا و از دستورات زیر تنش و جابجایی رو پیدا کن

برای تنش:

main menu>general postproc>>plot result>>contour plot>>nodal solution یا element solution

قسمتی که نوشته stress تنشها رو نشون میده و قسمتی که نوشته displacement جابجایها رو در هر جهتی که می خوای نشون میده

لینک به دیدگاه
فرق nodAL solution با element solution چیه؟

اما این سوال برای اینکه متوجه بشی چه فرقی می کنن برو تنشو از هر 2 روش بدست بیار ببین چه تفاوتی میکنن و نتیجه رو به من بگو ؟

بعد هم اینکه در گفتگو صمیمانه مکانیک شرکت کن تا هم ما با تو بیشتر آشنا بشیم هم شما با ما .و همجنین در تاپیک تشکیل تیم های نرم افزاری هم شرکت کن :ws2:

لینک به دیدگاه
ببین کلا برای مشاهده نتایج باید از general postproc استفاده کنی .الان هم برو همون جا و از دستورات زیر تنش و جابجایی رو پیدا کن

برای تنش:

Main menu>general postproc>>plot result>>contour plot>>nodal solution یا element solution

قسمتی که نوشته stress تنشها رو نشون میده و قسمتی که نوشته displacement جابجایها رو در هر جهتی که می خوای نشون میده

خوب نه اینو می دونم .این کانتور اونها را نمایش می ده ! مننمایش عددیشونو می خوام مثلا بگه تو المان 1 مقدارش اینقدره تو المان 2 اینقدر و...

در ضمن برای نیروها تو هر عضو؟

لینک به دیدگاه

خوب این طور خفن میشه چون باید از جدول استفاده کنی و اول یه جدول تعیین کنی و هر جا رو که می خوای نیروشو ببینی مشخص کنی .به نظرم الان این کارو نکن .البته برای شکلهای ساده که تعداد مشخص و کمی نود دارن میشه با استفاده از لیست نیرو هارو ببینی تو هر گره .یه کم که جلوتر بری به اینمسائل میرسی

لینک به دیدگاه
خوب این طور خفن میشه چون باید از جدول استفاده کنی و اول یه جدول تعیین کنی و هر جا رو که می خوای نیروشو ببینی مشخص کنی .به نظرم الان این کارو نکن .البته برای شکلهای ساده که تعداد مشخص و کمی نود دارن میشه با استفاده از لیست نیرو هارو ببینی تو هر گره .یه کم که جلوتر بری به اینمسائل میرسی

خوب بدبختی ش اینه که اخرشم

یعنی اخر فصل خرپاها تو تمرینات اخر فصلشم

لینک به دیدگاه

ببین من الان تهران هستم و دسرسی به انسیس ندارم برو تو همون قسمت ها و دنبال گزینه حل لیستی بگرد اگر هم پیداش نکردی جمعه که رفتم اهواز بهت میگم .در کا نگران نباش چون تو تمرینات بعدی خود کتاب توضیح میده

لینک به دیدگاه

خوب سید جواب المان سولوشن . نودال سولوشنو پیدا کردی ؟؟

برای لیست کردن مقدار نیروها در گره ها از مسیر زیر استفاده کن :

general postproc>>list results>>nodal solutiion

اینو که بزنی حله :ws2:

لینک به دیدگاه

سلام.ممنونم پاسخ دادید!

اما این نودال سولوشن توش هیچی نبود ضمنا شما نوشتید دمقدار نیرو تو هر نود در صورتی که صورت سوال مقدار نیرو تو هر المان خواسته! رفتم تو element solution گزینه structural fore رو انتخاب کردم که نشون داد!

البته این راه رو قبلا رفتم .می خواستم مطمئن شم پرسیدم.

بازم ممنون

و

لینک به دیدگاه

ببخشید

ببینید مثلا تو دو تا شکل زیر گزین ههای nodal solution و element solution اغلبشون شبیه هم هستند.مثل stress ,plastic strain و... که بعضی مشابه ها رو هم رمگ کردم

می خوام بدونم فرق هر جفت هم رنگ چیه؟

1254629603.jpg

1254600671.jpg

لینک به دیدگاه

یا مثلا تو همون سوال 1 صفحه 158 که نیروهای تو ی هر المان رو خواسته بود من از گزینه element solution و سپس structural force استفاده کردم .که نتایج زیر رو بهم داده

منتها هر دو تا عکس زیر دوتاشون تو یه صفحه بودن که من دو تکه کردم

سوالم اینه

من چطور می تونم بفهمم که نیرو تو هر المان چقدره؟>

الان شماره المان ها رو زده و براش مقدار هم اورده اما مثلا شماره المان 3 یا 4 چندجا هست و تو هر کدوم مقدارشون فرق می کنه !

می شه کمکم کنید؟

1254671363.jpg

1254611967.jpg

لینک به دیدگاه

خدا منو ببخشه اگر اشتباه این جوابو بهت داده باشم :ws3: از دوستان اگر کسی این مطلبو می خونه و فکر می کنه استدلال من اشتباه منو یاری کنه.

خوب من بهت گفتم بری ازمایش کنی ببینی فرق دارن یا نه برای این بود که ببینی اعداد تقریبا نزدیک هم هستم .المان سولوشون تحلیل رو بر روی المانها انجام میده و نودال بر روی گره ها فرقشون هم اینه که نودال دقیق تر هستش و به جواب نزدیک تره ولی هر دو جواب رو به ادم میدن :ws2: لذا نگران این نباش که از کدوم استفاده کنی .سوال آخرت هم باید خودم حلش کنم تا بهتر بتونم جواب بدم چون به چیزی شک دارم اگر اجازه بدی در فرصت مناسب جواب این سوالتو بدم .(می بینم که دیگه از المانهات لیست می گیری :ws2:)

لینک به دیدگاه
خدا منو ببخشه اگر اشتباه این جوابو بهت داده باشم :ws3: از دوستان اگر کسی این مطلبو می خونه و فکر می کنه استدلال من اشتباه منو یاری کنه.

خوب من بهت گفتم بری ازمایش کنی ببینی فرق دارن یا نه برای این بود که ببینی اعداد تقریبا نزدیک هم هستم .المان سولوشون تحلیل رو بر روی المانها انجام میده و نودال بر روی گره ها فرقشون هم اینه که نودال دقیق تر هستش و به جواب نزدیک تره ولی هر دو جواب رو به ادم میدن :ws2: لذا نگران این نباش که از کدوم استفاده کنی .سوال آخرت هم باید خودم حلش کنم تا بهتر بتونم جواب بدم چون به چیزی شک دارم اگر اجازه بدی در فرصت مناسب جواب این سوالتو بدم .(می بینم که دیگه از المانهات لیست می گیری :ws2:)

خوب لسیت گرفتن که کاری نداره که نمیدونم من اینطور رفتم نمی دونم که درسته یا نه!!

رفتم یه table درست کردم

element table >>difine table>>dof solution

درسته؟؟!!

لینک به دیدگاه

یه سوال

چطور بار گسترده باید تعریف کرد؟

تو مسئله 4 صفحه 154 بار گسترده گذاشته که من بلد نیستم چطور باید این کارو کرد؟

من خودم اول مدلو با keypoint و lime درست کردم بعد مش زدم

بعد رو هر کدام از نودها بار گذاشم از طریق مسیر زیر

define load>> structursl force>> force &moment

شد این که فکر نمی کنم درست باشه

نظر شما چیه اقا امین؟؟

1254767855.bmp

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...