رفتن به مطلب

سوال و جواب در زمینه ansys

Amin

ارسال های توصیه شده

با سلام

میخواستم یه مقدار در مورد تفاوت روش های عددی زیر بدونم؟

روش تفاضل محدود (Finite Difference)

روش اجزای محدود (Finite Element)

روش حجم محدود (Finite Volume)

روش اجزای مرزی (Boundary Element)

روش بدون شبکه (Meshless)

به یه توضیح مختصر درمورد هر کدوم از این متد ها و همچنین یه مثال از نرم افزارهایی که با استفاده از این روش ها کار میکنند نیاز دارم. مثلا میدونم انسیس و کامسول از نرم افزارهای المان محدود هستند. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

میخواستم یه مقدار در مورد تفاوت روش های عددی زیر بدونم؟

روش تفاضل محدود (Finite Difference)

روش اجزای محدود (Finite Element)

روش حجم محدود (Finite Volume)

روش اجزای مرزی (Boundary Element)

روش بدون شبکه (Meshless)

به یه توضیح مختصر درمورد هر کدوم از این متد ها و همچنین یه مثال از نرم افزارهایی که با استفاده از این روش ها کار میکنند نیاز دارم. مثلا میدونم انسیس و کامسول از نرم افزارهای المان محدود هستند. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

با تشکر

هر کدوم از اینا یک صفحه توضیح میخوادا مهندس !!!

نمیشه خلاصه گفت هر کدوم چی هستن، تفاوت اینها در نحوه نگرششون به مسئله هست.

مثلا روش تفاضل محدود رو بیشتر در تحلیل های انتقال حرارتی میشه دید که نیاز به دانستن نقطه به نقطه دما در یک سیال یا پره است، یا روش بدون شبکه که المان بندی نداریم و مثلا توی یک جریان سیال میان تعدادی نود تعریف میکنن.

برای کارهای مکانیک جامدات، مخصوصا تحلیل تنش و ... توصیه ها روی المان محدود هست، معمولا تو کتاب های المان محدود در بخش مقدمه توضیحاتی درباره این روش ها داده شده.

با سلام خدمت دوستان

من میخواستم بین اباکوس و انسیس یکی رو برای یادگیری انتخاب کنم به نظر دوستان کدومشون برای طراحی مکانیک و استفاده در رشته مکانیک مناسبتر است . آیا انسیس توانایی تحلیلهای دینامیکی داره آیا با نرم افزارهای طراحی مکانیک ( کتیا و سالیدورکز) لینک میشود و یا فایل بصورت اسمبلی وارد میکند و اینکه تو ایران کدومشون طرافدار بیشتری از نظر علمی و بازار کار داره

لطف کنید کمک کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنم

با توجه به قابلیت بهتر آباکوس در مدلسازی، به سراغ این نرم افزار بروید به مراتب بهتر هست.

همچنین انسیس میزان هنگ کردن و جواب های پرتش به دلیل شکسته شدن قفل در ایران، ممکنه دردسر براتون درست کنه.

من با توجه به تجربه صنعتی که داشتم، آباکوس رو بیشتر میپسندیدن چون یوزر فرندلی تر هست و به دلیل محیط خوب طراحی، نیازی خاصی هم به لینک کردن به کتیا به نظر نمیاد داشته باشین.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان من می خوام فاصله ی بین دو تا نود رو توی نرم افزار انسیس بدست بیارم. یعنی می خوام ببینم فاصله ی بین دو نود چند میلی متر هست. چطور می تونم؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من می خوام فاصله ی بین دو تا نود رو توی نرم افزار انسیس بدست بیارم. یعنی می خوام ببینم فاصله ی بین دو نود چند میلی متر هست. چطور می تونم؟

preprocessor---modeling---check geom--- kp distances

میتونی روش نقطه تعریف کنی یا بخش node distance رو بزنی، فاصله بین دو نود رو ببینی.

کلا برای به دست آوردن ابعاد از بخش chek geom استفاده میکنند.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
preprocessor---modeling---check geom--- kp distances

میتونی روش نقطه تعریف کنی یا بخش node distance رو بزنی، فاصله بین دو نود رو ببینی.

کلا برای به دست آوردن ابعاد از بخش chek geom استفاده میکنند.

ممنون:icon_gol:

nod.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

دارم براده برداری رو تو Wb شبیه سازی میکنم ...

البته فعلاً دست گرمیه ...

اما خیلی کند پیش میره ...

30% از CPU مصرف میشه و 3 GB از رمم ...

امکانش هست از منابع سیستم بشه که بیشتر استفاده کنه و سریع تر حل کنه ؟

اگه هست ، کجا باید تنظیمش کرد ؟

و نمیدونم کجا ولی تو یکی از تاپیکا درباره شبکه کردن کامپیوترا برای استفاده از امکانات همشون خونده بودم ، کسی هیچ تجربه ای داره ؟

ممنانیم ...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
با سلام خدمت دوستان

من میخواستم بین اباکوس و انسیس یکی رو برای یادگیری انتخاب کنم به نظر دوستان کدومشون برای طراحی مکانیک و استفاده در رشته مکانیک مناسبتر است . آیا انسیس توانایی تحلیلهای دینامیکی داره آیا با نرم افزارهای طراحی مکانیک ( کتیا و سالیدورکز) لینک میشود و یا فایل بصورت اسمبلی وارد میکند و اینکه تو ایران کدومشون طرافدار بیشتری از نظر علمی و بازار کار داره

لطف کنید کمک کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنم

من

انسیس ورک بنچ پیشنهاد میکنم به قدری قدرتمند و جامعه که الان رقیبی نداره ،

تنها نرم افزاریه که تا اونجا که میدونم البته ، میتونه محیطهای کوپل رو یعنی سیالاتی واستاتیکی رو باهم تحلیل کنه.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

کسی مدل کردن پیچ یا به طور کلی مدل کردن رزوه در محیط mechanical APDL رو بلده ؟ برای به دست آوردن تنش ماکزیمم در رزوه ها , آیا لازمه رزوه ها به شکل واقعی مدل سازی بشن ؟ یا راه دیگه ای وجود داره ؟

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

سلام دوستان...من یه تمرین داشتم برا درس اجزا محدود..کسی میتونه کمکم کنه...سوال اینه..اخه من زیاد با انسس وارد نیستم..

استوانه ای به قطر 1 متر تحت فشار داخلی 0.5 بار قرار دارد..ضخامت استوانه 4 میلی متر جنس الومینیوم ....تنش محیطی را با مدلسازی این استوانه در انسیس یافته ..

از المان shell استفاده شود...

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام دوستان یک سوال دارم در مورد المان های انسیس 13

میخوام یه فایل تمرینی را با انسیس 13 تحلیل کنم که این تمرین با استفاده از نسخه های پایین تر حل شده و از المان PIPE59 استفاده شده و حال اینکه در انسیس 13 همچین المانی وجود ندارد !!!!

frown.gif

به نظرتون از کدوم المان جایگزین میشه استفاده کرد ؟!!!

لینک به دیدگاه
سلام دوستان...من یه تمرین داشتم برا درس اجزا محدود..کسی میتونه کمکم کنه...سوال اینه..اخه من زیاد با انسس وارد نیستم..

استوانه ای به قطر 1 متر تحت فشار داخلی 0.5 بار قرار دارد..ضخامت استوانه 4 میلی متر جنس الومینیوم ....تنش محیطی را با مدلسازی این استوانه در انسیس یافته ..

از المان shell استفاده شود...

سلام دوست عزیز و همشهری

شما ابتدا باید در قسمت preprocessor المان خود را تعریف کنید و بعد در همین زیرشاخه ثوابت هندسی از جمله قطر و مساحت و کلا هندسه مدل را تعریف کنید . بعد در همین بخش مدول یانگ قطعه و در صورت لزوم ضریب پواسون را تعریف کنید و سپس به مدل سازی قطعه بپردازید و آن را مش بندی کنید و از قسمت solution مقدار فشار را وارد کرده و در نهایت تنش محیطی را محاسبه نمایید .

موفق باشید !!:icon_pf (44):

راستی با کدوم استاد این درس را دارید ؟!!

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

دوستان با عرض معذرت تاپيك مناسبتري واسه سوالم پيدا نكردم،

كسي ميدونه چطوري از نرم افزار PVelite ميشه براي اتوكد خروجي گرفت؟ نقشه هاش منظورمه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام ....

در انسیس 14 با وجود اینکه در گزینه های IMPORT پسوند فایل های کتیا موجود هست (CAT.part) ولی موفق به Import نشدم ....

(با ورود مدل با پسوند .igs مشکلی ندارم)

کسی میتونه راهنمایی کنه که روند چی هست ؟؟

ممنون .

لینک به دیدگاه

سلام من باید یه مقاله رو سر کلاس کنفرانس بدم یه قسمت مقاله نوشته از المان Plane 182 جهت مدلسازی نمونه در اجزای محدود استفاده کرده و به منظور مدلسازی واقعی تر شرایط اعمال نیرو، سطوح تماس بین غلتک و نمونه، از المان های تماسی target169 و contact175 استفاده کرده. کسی میتونه برام توضیح بده اینا چین و کارشون چیه؟ و من توی توضیح دادن این قسمت باید چی بگم؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان
خواهش میکنم کمکم کنید . پایان نامه ارشد من در مورد مدلسازی هیدرولیکی یک مخزن اب شرب (در تماس با کلر ) که باید توزیع بهینه کلر و توش مدل کنم و لایه بندی حرارتی و با ansys fluent مدل کنم - مخزن مستطیلی 5.5m*33m*24m است و یه تعدادی ستون بتنی وسطشه حالا میخوام بصورت سه بعدی مدلش کنم و مش بندی کنم بعد شرایط مرزی رو بهش بدم اما بلد نیستم . خواهش میکنم کمکم کنید تا سه ماه دیگه باید دفاع کنم . [email]nasermohamadi91@YAHOO.com[/email]

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام به همگی

من در مورد مش بندی سوال دارم

کسی میتونه کمکم کنه؟

باید یک دایره به قطر واحد را با 5دایره ی هم مرکز و4 قطر مش بندی کنم

ممنون میشم اگه کمکم کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. من از انسیس 14 استفاده می کنم. متاسفانه وقتی از المان beam استفاده می کنم 2D elastic موجود نیست. آیا کلا برای این المان دو بعدی تعریف نشده و یا میشه از جای دیگه پیداش کرد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...