رفتن به مطلب

آمادگی برای مرحله اول کارشناسی ارشد طراحی شهری

ارسال های توصیه شده

سلام

من تمام پستای این تاپیک و خوندم دست همتون درد نکنه زکات علمتونو میدید

من الان ترم هفتم و عزممو جزم کردم و میخوام کنکور سال بعد انشاالله رتبه تک رقمی بیارم،اگه میشه یک برنامه دوره ای برای امثال من بذارید تا با برنامه شما پیش بریم(ان شالله که پایبندیم)طوری که بتونیم تمام مباحث و مرور کنیم...

مثلا اگه شما بگی برو تا یه هفته دیگه فلان کتابارو بخون میرم هرجورشده چه کتاب و چه فایل pdfشو از نت پیدا میکنم میخونم بعد میام ادامه روند و طی میکنم...اگه کسی توانایی اینکارو داشته باشه از دعای خیرمن یکی بی نصیب نمیمونه

من خیلی موافق این برنامه دادنای کلی نیستم.برنامه باید شخصی باشه.هرکی شرایط خودشو داره.علایق خودشو داره.خودم تو دوسال متوالی کنکور با دوتا برنامه متفاوت پیش رفتم.بخاطر تغییر شرایطم.من تنها خط و ربطی که میتونم بتون بدم همون الویت بندیه و راهنمایی هایی که تو صفحه پنج تاپیک واسه بهتر پیش بردن منابع گفتم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من میخام سال بعد(بهمن 93)کنکور بدم به طراحی شهری علاقه دارم و هر از چند گاهی کتاباشو مطالعه میکنم گرچه دستم اونهمه قوی نیس گاها ترم بالاییا یا حالا بچه های دیگه به من میگن که برو برنامه ریزی چون نه اونهمه فرق دارن این دو گرایش نه تو اونهمه دست قوی داری میخاستم نظرتونو بپرسم؟

دوما من کم کم دارم کتابارو مطالعه میکنم ومیخاستم بدونم از کی به طور منسجم شروع کنم؟برا تاریخ و مباحث و زبان و اسکیس اگه توصیه ای دارید بگید خوشحال میشم

برنامه ریزی و طراحی خیلی با هم فرق دارن.اینکه بعضیا واسه قانع کردن خودشون توجیه می تراشن دلیل نمیشه که شمام خودتونو گول بزنید. بی تعصب میگم، خیلی از بچه های برنامه ریزی به طراحی ها به چشم حسرت نگاه میکنن چون خودشون یه روز با اینجور توجیهات خودشونو قانع کردن که دست از طراحی بکشن. اسکیس دست چندان قوی نمیخاد...اونقدری که میخادو براحتی میشه با تمرین مسلط شد.

از تابستون منسجم شروع کن. راجع به زبان و تاریخ و مباحث توصفحه 5 و 6 و 7 توضیح دادم

لینک به دیدگاه

سلام یه کتاب به زبان انگلیسی معرفی میکنید که نظریه های مختلف درمورد شهرسازی توش باشه (برای تقویت زبان میخوام)اگه کسی معرفی کنه ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سدوست عزیز همه نظریه پردازان طراحی شهری در مقلاتشان که خلاصه ای از کتاب های ان هاست ئر باره نظریاتشان صحبت کردند.مثلا جک نسر یا اپلیارد ، کتاب خاصی نیست که نظریات اندیشمندان در آن باشد مگر کتاب های شخصی آن ها باشد.به نظر من مقالات آن ها را پیدا کنی بهتر است با زدن نام نظریه پرداز می توانی آن ها را پیدا کنی. اگر الان برای کنکور آزاد می خوای آماده بشی بهتره فقط برای تقویت زبان کنک.ر های سال گذشته را بزنی طوری که حفظ بشی.

موفق باشی

لینک به دیدگاه
سلام یه کتاب به زبان انگلیسی معرفی میکنید که نظریه های مختلف درمورد شهرسازی توش باشه (برای تقویت زبان میخوام)اگه کسی معرفی کنه ممنون میشم
Urban Design Reader Matthew Carmona and Steve Tiesdell ببین می تونی پی دی افشو پیدا کنی

از لینچ و مدنی پور و جیکوبز و خیلی های دیگه مقاله داره

ترجمه دکتر ذکاوت هم تو بازار هست ...حداقل تلاششو کرده

لینک به دیدگاه

سلام مهندسgizmo جان ازتون واقعا سپاسگذارم که به ما کمک میکنید مطالبتون خیلی مفیده من امسال تقریبا با برنامه ومنابعی که معرفی کرده بودید برا آزمون طراحی شرکت کردم با اینکه از آزمون خ راضی نبودم اما الان امیدم فقط به آزمون اسکیسه ازتون کمک وراهنمایی میخام که کدوم موسسه و پیش کدوم استاد برم اینم بگم تازه کارم خیلی خیلی ممنون میشم زودی جوابمو بدین چون دارن کلاسا شروع میشنو منم بین انتخاب این همه استاد گیج شدم ممنونم:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام مهندسgizmo جان ازتون واقعا سپاسگذارم که به ما کمک میکنید مطالبتون خیلی مفیده من امسال تقریبا با برنامه ومنابعی که معرفی کرده بودید برا آزمون طراحی شرکت کردم با اینکه از آزمون خ راضی نبودم اما الان امیدم فقط به آزمون اسکیسه ازتون کمک وراهنمایی میخام که کدوم موسسه و پیش کدوم استاد برم اینم بگم تازه کارم خیلی خیلی ممنون میشم زودی جوابمو بدین چون دارن کلاسا شروع میشنو منم بین انتخاب این همه استاد گیج شدم ممنونم:ws37:

امیدوارم تو تئوری نتیجه خوبی بگیری و در نهایت هم موفق باشی...ما یه تاپیک مخصوص اسکیس طراحی شهری داریم که البته به اندازه اینجا فعال نیست. ...اگه بچه ها استقبال کنن میتونیم بحثای خوبی داشته باشیم

[h=1]*با هم اسکیس طراحی شهری یاد بگیریم*[/h]

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام یه عده کتاب که ذاتا مهما که اونارو تقریبا میدونم ولی درمورد کتابای زیر منو راهنمایی کنید که کدومارو واسه ارشد بخونم و کدوماشون مهمن؟

سیمای شهر – شهرسازی تخیلات و واقعیات - تیوری شکل شهر – تاریخ شهر(بنه ولو) – آشنایی با معماری جهان(زارعی) – آفرینش مراکز شهری سرزنده(بهزادفر) - زیرساخت های شهری(بهزادفر) – فضای شهری(راب کریر) – آیین شهرسازی پایدار(بهزادفر) – کتاب سبز(؟)

ضمننا کتابای مدنی پور و لنگ کدوماشو بخونم؟

بعضیا عقیده دارن که کتاب فلان(مثلا کتاب شورای عالی) چون خلاصش هس نخون این حرف درسته؟

لینک به دیدگاه

سلام یه عده کتاب که ذاتا مهما که اونارو تقریبا میدونم ولی درمورد کتابای زیر منو راهنمایی کنید که کدومارو واسه ارشد بخونم و کدوماشون مهمن؟

سیمای شهر – شهرسازی تخیلات و واقعیات - تیوری شکل شهر – تاریخ شهر(بنه ولو) – آشنایی با معماری جهان(زارعی) – آفرینش مراکز شهری سرزنده(بهزادفر) - زیرساخت های شهری(بهزادفر) – فضای شهری(راب کریر) – آیین شهرسازی پایدار(بهزادفر) – کتاب سبز(؟)

ضمننا کتابای مدنی پور و لنگ کدوماشو بخونم؟

بعضیا عقیده دارن که کتاب فلان(مثلا کتاب شورای عالی) چون خلاصش هس نخون این حرف درسته؟

درمورد اهمیت کتابها بازم ارجاعتون میدم به لیستی که با الویت بندی از منابع تهیه کردم...از بین عناوینی که نام بردین عنوان اول و سوم رو سیر اندیشه ها بقدر کفایت پوشش داده...دو تا عنوان آخر اهمیت چندانی ندارن...کتابای سبز تو اکثر منابع جمع بندی شده ی مباحث عمومی پوشش داده شده...بقیه عنوانام اگه خونده بشن بد نیست....به ترتیب اهمیت اگه بخواین بخونین به نظر من اینطور پیش برین: آفرینش مراکز...،فضای شهری کریر، معماری جهان زارعی، شهرسازی تخیلات، زیر ساخت.....در کل اگه وقتتون زیاده مثلن دارین از الان برا کنکور سال بعد میخونین میتونین خیلی از کتابا رو بخونین...اگه وقتتون کمه مجبورین یه سری کتاب کم اهمیت تر یا وقت گیر ترو با خلاصه هاش پیش برین...تا مجبور نشدین اینکارو نکنین...اصلو بر کتاب بذارید و از خلاصه ها برای مرور استفاده کنین...انتشارات عصر کنکاش خلاصه های خوبی بر حسب مواد امتحانی منتشر کرده

لنگ دو تا کتاب منتشر شده تو ایران داره....طراحی شهری شو بخون ...آفرینش نظریه ترجمه افتضاحی داره...مدنی پور هم من بشخصه بجز یه مقاله چیزی ازش نخوندم...اونم با ترجمه بد...نظری راجع بش ندارم...کلن هرچی بیشتر کتاب بخونی بهتره ولی دچار وسواس نشو

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام سال نو همگی مبارک،gizmoجان مدرسان شریف برای تاریخ و مبانی نظری یه کتاب526صفحه ای داره که کتابارو با هم ترکیب کرده قسمتی از اون رو برات گذاشتم برای تاریخ و مبانی نظری اگه بخوام اونو بخونم باتوجه به اینکه من دنبال رتبه تک رقمی هستم نظرت چیه؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

میشه ترتیب دانشگاها رو تو انتخاب رشته از نظر بار علمی و رتبه جهانیشون بزارید ؟

برا انتخاب رشته

سلام.

تا جایی که میدونم دانشگاه ها رو براساس یه رشته خاص رتبه بندی نمی کنن و منبعی واسه این قضیه نیست.

لینک به دیدگاه
سلام سال نو همگی مبارک،gizmoجان مدرسان شریف برای تاریخ و مبانی نظری یه کتاب526صفحه ای داره که کتابارو با هم ترکیب کرده قسمتی از اون رو برات گذاشتم برای تاریخ و مبانی نظری اگه بخوام اونو بخونم باتوجه به اینکه من دنبال رتبه تک رقمی هستم نظرت چیه؟

راستش من ندیده میگم انقدر دنبال تلگرافی درس خوندن نباشین...این کتابا و جزوه ها وقتی خوبن که شما به اصل منابع مسلط باشین...بعد با این جور کتابا میتونید مرور کنید یا بصورت زنجیره ای اطلاعات از پیش به ذهن سپرده رو بازیابی و یادآوری کنین، ولی قبلش بهتره حتمن منابع رو خونده باشین...ازونجایی که کنکور یه پدیده ی سنجش چرت و غیر استاندارده ممکنه کسی با اینجور کتابا هم به رتبه ی خوب برسه ها...ولی هم شانسش کمتره و هم اطلاعاتش خیلی کم عمق و سطحیه...کتابای طراحی شهری انقدر شیرینن که حیفه آدم وقتی فرصتشو داره وقتشو بذاره پای جزوه های نچسب خانه شهرسازان و مدرسان شریف و پارسه و کیمیا فکر و ...

فایلتونم دیدم و همچنان نظرم همونه....

لینک به دیدگاه

سلام!

خوش به حال همه اونایی که رتبه های امیدوار کننده ای کسب کردن ! تبریک!:icon_gol:

سال پیش من فقط جزوه های خانه شهرسازان رو خوندم!:icon_pf (34): که با حرفی که gizmo عزیز زدن کاملا موافقم! واقعا خوندن خود کتابا خیلی بهتر و منسجم تره و پراکندگی کمتره!من می خوام از الان دوباره شروع کنم!:sad0::4564:

gizmo جان کل تایپیک رو خوندم و استفاده کردم! ولی با توجه به اینکه من سال گذشته وقت محدودی داشتم، هیچ یک از کتابای منبع رو تهیه نکردم و به خوندن جزوه ها اکتفاییدم! من نمی خوام همه کتابارو یه جا بگیرم!:hanghead: اگه لطف کنید 4 تا کتاب برا شروع بهم معرفی کنید!(عصبانی نشید:ws3:) ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام!

خوش به حال همه اونایی که رتبه های امیدوار کننده ای کسب کردن ! تبریک!:icon_gol:

سال پیش من فقط جزوه های خانه شهرسازان رو خوندم!:icon_pf (34): که با حرفی که gizmo عزیز زدن کاملا موافقم! واقعا خوندن خود کتابا خیلی بهتر و منسجم تره و پراکندگی کمتره!من می خوام از الان دوباره شروع کنم!:sad0::4564:

gizmo جان کل تایپیک رو خوندم و استفاده کردم! ولی با توجه به اینکه من سال گذشته وقت محدودی داشتم، هیچ یک از کتابای منبع رو تهیه نکردم و به خوندن جزوه ها اکتفاییدم! من نمی خوام همه کتابارو یه جا بگیرم!:hanghead: اگه لطف کنید 4 تا کتاب برا شروع بهم معرفی کنید!(عصبانی نشید:ws3:) ممنون:icon_gol:

پستام شبیه عصبانیهاست؟!:w58:.:ws3:

کندوکاوی در تعریف طراحی شهری-گلکار

آفرینش مکان پایدار- گلکار

زیبایی شناسی در معماری-گروتر

تاریخ جهان-پاکزاد

از شار تا شهر-حبیبی

کتابای مبانی و تاریخ واسه شروع مناسبن؛ سه تای اول مبانی و دوتای بعدی تاریخن

لینک به دیدگاه
یدونه را بنداز...قبولیای امسالو دعوت کن بیان راهنمایی کنن...یادش بخیر...من تو این تاپیک بزرگ شدم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

یادش بخیر واقعا

خیلی وقت بود اینجا نیومده بودم.

چقدر ذوق و شوق داشتی واسه طراحی شهری

حقا که نتیجه زحماتت رو به بهترین نحو گرفتی

لینک به دیدگاه
پستام شبیه عصبانیهاست؟!:w58:.:ws3:

کندوکاوی در تعریف طراحی شهری-گلکار

آفرینش مکان پایدار- گلکار

زیبایی شناسی در معماری-گروتر

تاریخ جهان-پاکزاد

از شار تا شهر-حبیبی

کتابای مبانی و تاریخ واسه شروع مناسبن؛ سه تای اول مبانی و دوتای بعدی تاریخن

مرسی سارا جون!:icon_gol:

نه خو مهربونی که همچین تایپیکی گذاشتی خانومی!:a030: فقط گفتم نکنه سوالم یه کم تکراری بوده باشه واسه همون! گفتم دست پیش بگیرم دیگه:ws3:

بازم به خاطر این تایپیک و راهنماییات ممنون!:icon_gol:

لینک به دیدگاه
برا اسکیسم راهنمایی میکنین چه کار کنیم تو این مدت زمان باقی مونده که میگن 21 اوم احتمالا اسکیسه ؟:(

واسه اسکیس این تاپیک خیلی میتونه کمکتون کنه:

http://www.noandishaan.com/forums/thread71406.html

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...