رفتن به مطلب

آمادگی برای مرحله اول کارشناسی ارشد طراحی شهری

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.

خوبین؟ اول به همه دوستای کنکوریم خسته نباشید میگممممممممم.

متاسفانه من منابع ارشدو تو پیغام خصوصیام داشتم اما پاک شدTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

میخواستم یکی از دوستان واسم منابع ارشد طراحی رو بفرسته:w16:

مرسیییییی.

ایشالله سال بعد قول میدم جز رتبه های خوب بشمhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه
خوب حالا که به سلامتی کنکور رو دادیم ...دوستان لطف کنن برای مرحله دوم ما رو راهنمایی کنن تا بدونیم چه کار باید بکنیم

http://www.noandishaan.com/forums/thread71406-2.html

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

قبلنم گفتم به نظرم بین این دروس و منابعشون نباید مرز قائل شد...اینجا منابع مربوط به هر مبحثو با یه رنگ مشخص کردم دو یا سه رنگه هام بین دروس مشترکن

مبانی

تاریخ

تحلیل

-گلکار، کوروش؛ کندکاوی در تعريف طراحی شهری؛ مرکز مطالعات شهرسازی و معماری ايران.

-گروتر، یورگ؛ زیبایی‌شناسی در معماری؛ ترجمه: جهانشاه پاکزاد؛ دانشگاه شهید بهشتی.

-پاکزاد، جهانشاه؛ مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری؛ وزارت مسکن و شهرسازی

-پاکزاد,جهانشاه-تاریخ شهر و شهرنشینی اروپا

- پاکزاد ,جهانشاه-تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران-

-موريس، جيمز؛ تاريخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضيه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ايران.

- حبیبی، سید محسن؛ از شار تا شهر؛ تهران: دانشگاه تهران.

-استروفسکی، واتسلاف؛ شهرسازي معاصر، از نخستين سرچشمه‌ها تا منشور آتن؛ ترجمه: لادن اعتضادی؛ تهران: مرکز نشر دانشگاهی.

-سیراندیشه ها در شهرسازی 1 و 2 3

مکان های عمومی فضاهای شهری-متیو کرمونا-انتشارات دانشگاه هنر

ر-ضازاده، راضیه؛ مبانی طراحی شهری؛ دانشگاه علم و صنعت

-بيکن، ادموند؛ طراحی شهرها، مترجم: فرزانه طاهری، مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

-بحرینی، حسین؛ تحلیل مبانی نظری طراحی شهری معاصر، دانشگاه تهران

-بنتلی، ای‌ين و دیگران؛ محيطهای پاسخده؛ مترجم: مصطفی بهزادفر؛ تهران: دانشگاه علم و صنعت.

-بحرينی، حسين؛ فرآيند طراحی شهری؛ تهران: دانشگاه تهران.

-براند فری، هيلدر؛ طراحی شهری (به سوی يک شکل پايدارتر شهر)، مترجم: حسين بحرينی، شرکت پردازش و برنامه‌ريزی شهری (نيمه اول كتاب/تا ابتداي نمونه موردي)

-کالن، گوردون؛ گزیده‌ی منظر شهری؛ ترجمه‌ی منوچهر طبیبیان؛ تهران: دانشگاه تهران.

-کریر، راب؛ فضای شهری؛ ترجمه‌ی خسرو هاشمی‌نژاد؛ نشر خاک.

-قريب، فريدون؛ شبکه ارتباطی در طراحی شهری؛ تهران: دانشگاه تهران.

-توسلی، محمود؛ طراحی فضای شهری مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران.

-توسلی، محمود؛طراحی شهری-هنر نو کردن ساختار شهر-مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران.

-توسلی، محمود؛ قواعد و معیارهای طراحی فضای شهری؛ مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران.

-. توسلی، محمود؛ اصول و روشهای طراحی شهری و فضاهای مسکونی؛ مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

- وسلی، محمود؛ ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک؛ انتشارات پیام

-شیعه,اسماعیل-با شهر و منطقه در ایران- انتشارات دانشگاه علم و صنعت ايران

-قباديان، وحيد؛ مبانی و مفاهيم در معماری معاصر غرب، دفتر پژوهشهای فرهنگی یا معماری و شهرسازی قرن بیستم؛مانیاگولامپونیانی ترجمه لادن اعتضادی(لامپونیانی بهتره)

-سلطان‌‌زاده، حسین؛ مقدمه‌ای بر تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران؛ نشر آبی (مرکز نظر دانشگاهی).

- زارعی، ابراهیم؛ آشنایی با معماری جهان؛ همدان: نشر فن‌آوران.

-آفرینش مراکز شهری سرزنده-بهزادفر-شکیبامنش

-شهر و محیط زیست؛طبیبیان(فصل اول و آخر)

-پاکزاد، جهانشاه؛ مقالاتی در باب مفاهیم معماری و طراحی شهری؛ جلد اول و دوم؛ انتشارات شهیدی.

دانش، نوشهرگرایی

-کوآن، رابرت؛ اسناد هدایت طراحی شهری؛ مترجم: کوروش گلکار و سولماز حسینیون؛ انتشارات سلیمی.

-بهزادفر، مصطفی؛ هویت شهری؛ نشر شهر.

-تئوري شكل شهر لينچ

-پیرنیا، محمدکریم؛ آشنایی با معماری اسلامی ایران؛ تدوین غلامحسین معماریان؛ نشر سروش دانش

-زیرساختهای شهری-بهزادفر

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا فایل منابع تو پستای قبلیم نیست...دوباره آپلودش کردم

* دکتر گلکار یه کتاب جدید تالیف کردن با عنوان: آفرینش مکان پایدار

اینو هم به لیست منابع مهم اضافه کنید...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

قبلنم گفتم به نظرم بین این دروس و منابعشون نباید مرز قائل شد...اینجا منابع مربوط به هر مبحثو با یه رنگ مشخص کردم دو یا سه رنگه هام بین دروس مشترکن

مبانی

تاریخ

تحلیل

-گلکار، کوروش؛ کندکاوی در تعريف طراحی شهری؛ مرکز مطالعات شهرسازی و معماری ايران.

-گروتر، یورگ؛ زیبایی‌شناسی در معماری؛ ترجمه: جهانشاه پاکزاد؛ دانشگاه شهید بهشتی.

-پاکزاد، جهان......

بسیار عالی متشکر.

از اسفند دارم بر اساس همین اولویت بندی میخونم.تا نیمه راه اولویت اول پیش رفتم.ولی بعید میدونم یا یک و نیم ماه بشه تموم کرد!(مخصوصن جیمز موریس و شارتاشهر حبیبی با اون نثر مخصوصش!)

یک سوال دیگه!

آزمونهای آمادگی برای ارشد طراحی شهری هم هست؟کدوم موسسات و به چه طریقی؟ سابقا گویا پارسه آزمون هایی رو برگذار میکرد!

لینک به دیدگاه
بسیار عالی متشکر.

از اسفند دارم بر اساس همین اولویت بندی میخونم.تا نیمه راه اولویت اول پیش رفتم.ولی بعید میدونم یا یک و نیم ماه بشه تموم کرد!(مخصوصن جیمز موریس و شارتاشهر حبیبی با اون نثر مخصوصش!)

یک سوال دیگه!

آزمونهای آمادگی برای ارشد طراحی شهری هم هست؟کدوم موسسات و به چه طریقی؟ سابقا گویا پارسه آزمون هایی رو برگذار میکرد!

خواهش می کنم:a030:

جیمز موریس یه مرجع مهم تاریخ شهریه، اما متاسفانه یا شایدم خوشبختانه بیشتر تاریخیه تا تاریخ شهری...متاسفانه چون ممکنه به پرت خونی بیفتین و خوشبختانه چون اون حجمیو که میبینید درواقع بیش از هشتاد درصدش همون حاشیه هاست...شما قرار نیست تاریخ وقایع، تعداد پله ها، ابعاد فضا ها یا اطلاعاتی ازین قبیل که تو کتاب زیاد هم هستن رو حفظ کنین...مهم نیست یه شهر تو دست چنتا دولت یا پادشاه گشته...چه جنگهایی توش اتفاق افتاده...شما باید رو اطلاعات کالبدی و یا حتا وقایع و بینش هایی که تو هر دوره حاکم بوده و رو شکل فیزیکی شهرها و ویژگی های اونا تاثیر میذاشته، یا شهرهای مهم هر دوره که نماینده های تفکر غالب شهرسازی و معماری زمان خودشون بودن یا افراد تاثیر گذار رو کالبد شهر-اعم از معمار و هنرمند یا غیر معمار های علاقه مند مثل پاپ سیکتوس- حساس باشین....شما باید با خوندن این کتاب از شهر رنسانس و باروک و قرون وسطا و ...و ویژگی های شاخص اونها یه تصویر پیدا کنید...این کتاب اطلاعات تصویری و نقشه های خوبی داره...بقول پدر این تاپیک "شاخکات رو مطالب شهری حساس باشه " وگرنه به ما چه که نرون و خشایارشاه و لویی 16 چیکار کردن...

آزمونهای آمادگی...پارسه چند سالیه که دیگه طراحی شهری نداره...خانه شهرسازان معروفترین موسسه برگزار کننده آزمونه،فکر میکنم فقط تو تهرانم برگزار میشه, موسسه های دیگه ای هم هستن مثل کیمیا فکر...من جای شما باشم فکر آزمونو از سرم بیرون میکنم...این موسسه ها برای آزمونهاشون برنامه میدن...برنامه هاشونمجزوه محوره، کتابهایی هم که تو برنامه هست عموما تیکه تیکه و پراکندست،...نمیگن برو کتاب طراحی شهرهارو کامل بخون؛مثلن میگن برو از صفحه 20 تا 70 بخون...این بنظرم فاجعست...چون انسجام مطالعت از بین میره و یه موقع میبینی با یه عالمه کتاب نیمه خونده مواجهی که نمی دونی بری کدومو جمع کنی...اگرم میخوای آزمون بدی برو سراغ این ازمونای اینترنتی ...و در هر شرایطی با برنامه خودت پیش برو...ازین شاخه به اون شاخه نپر

لینک به دیدگاه

ممنون سارا جان از وقتی که میزاری و کمکمون میکنی

• :icon_gol:

فک میکنید بهتره چجوری کتابارو بخونیم . منظورم اینه یه بار رو یه کتاب تمرکز کنیم و تمومش کنیم یا مثلا تو طول روز از 3 تا کتاب یه مقدارشو بخونیم؟

ایا از تاریخ سالها مثلا 1976 و اینجوریام سوال میاد یا بیشتر مفهومیه ؟

لینک به دیدگاه
ممنون سارا جان از وقتی که میزاری و کمکمون میکنی

• :icon_gol:

فک میکنید بهتره چجوری کتابارو بخونیم . منظورم اینه یه بار رو یه کتاب تمرکز کنیم و تمومش کنیم یا مثلا تو طول روز از 3 تا کتاب یه مقدارشو بخونیم؟

ایا از تاریخ سالها مثلا 1976 و اینجوریام سوال میاد یا بیشتر مفهومیه ؟

:icon_gol:

بستگی به خودتون داره...اکثرن اینجورین که اگه تمام روز یه کتابو بخونن خسته میشن...کتابارو سریالیش کنید...ینی مثلن روزی یه فصل از یه کتاب، 30 صفحه از یکی دیگه و...

میتونید از 2تا کتاب شرو کنید و به مرور تعداد مباحثو افزایش بدین...اگه پستای قبلیمو با دقت بخونید میبینید که گفتم سعی کنید تو برنامه روزانتون از هر مبحث یه کتاب داشته باشین...از تاریخ و مبانی شروع کنید و به مرور تحلیلم بش اضافه کنید

یه درصدی از سوالا به محفوظات و درصدی هم به مفاهیم بر میگردن...ولی شما برای حفظ کردن نخونید،برای فهمیدن بخونید...نه وقتش هست نه اهمیتی داره...معمولا سوالای عددی و سال و ماه و روز نمیدن اما چون راجع به کنکور نمیشه نظر قطعی داد قول نمیدم با اینجور سوالا مواجه نشید...اما بنظرم اینجور سوالا و احتمال وجودشون اصلن ارزش وقت گذاشتن نداره...بار علمی هم که ندارن...شما اگه بخواین بیفتین رو دور حفظ همه اعداد و ارقام و اسامی و... باید سالها وقت بذارین...اما اگه مفاهیم رو خوب درک کنید خیلی وقتا تو جواب دادن به سوالات حفظی میتونید با منطق خودتون به جواب برسین

تنها مبحثی که تاحدودی مجبورین بخاطرش به حفظ کردن تن بدین مباحث عمومیه...

لینک به دیدگاه
:icon_gol:

بستگی به خودتون داره...اکثرن اینجورین که اگه تمام روز یه کتابو بخونن خسته میشن...کتابارو سریالیش کنید...ینی مثلن روزی یه فصل از یه کتاب، 30 صفحه از یکی دیگه و...

میتونید از 2تا کتاب شرو کنید و به مرور تعداد مباحثو افزایش بدین...اگه پستای قبلیمو با دقت بخونید میبینید که گفتم سعی کنید تو برنامه روزانتون از هر مبحث یه کتاب داشته باشین...از تاریخ و مبانی شروع کنید و به مرور تحلیلم بش اضافه کنید

یه درصدی از سوالا به محفوظات و درصدی هم به مفاهیم بر میگردن...ولی شما برای حفظ کردن نخونید،برای فهمیدن بخونید...نه وقتش هست نه اهمیتی داره...معمولا سوالای عددی و سال و ماه و روز نمیدن اما چون راجع به کنکور نمیشه نظر قطعی داد قول نمیدم با اینجور سوالا مواجه نشید...اما بنظرم اینجور سوالا و احتمال وجودشون اصلن ارزش وقت گذاشتن نداره...بار علمی هم که ندارن...شما اگه بخواین بیفتین رو دور حفظ همه اعداد و ارقام و اسامی و... باید سالها وقت بذارین...اما اگه مفاهیم رو خوب درک کنید خیلی وقتا تو جواب دادن به سوالات حفظی میتونید با منطق خودتون به جواب برسین

تنها مبحثی که تاحدودی مجبورین بخاطرش به حفظ کردن تن بدین مباحث عمومیه...

ممنونم مهربون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام می تونی الویت بندی کتابایی که باید بخونیمو بگی؟

من ترم شش هستم میخام شروع کنم به خوندن ولی نمی دونم کدوم کتابارو بخرم از کجا شروع کنم

کاش بتونی دقیق بگی کلن چه کتابایی بخرم و از کجا شروع کنم

چه کتابایی رو نخرم و از کتابخونه بگیرم بخونم؟

لینک به دیدگاه
سلام می تونی الویت بندی کتابایی که باید بخونیمو بگی؟

من ترم شش هستم میخام شروع کنم به خوندن ولی نمی دونم کدوم کتابارو بخرم از کجا شروع کنم

کاش بتونی دقیق بگی کلن چه کتابایی بخرم و از کجا شروع کنم

چه کتابایی رو نخرم و از کتابخونه بگیرم بخونم؟

عزیزم پستای قبلیو با دقت بخون...حتمن جواب سوالاتو میگیری...من الویتای خودمو به اضافه کتابای جدیدی که از وجودشون خبردار شدم گذاشتم

درصورتیکه بازم کتاب جدیدی بیاد و من بدونم میام همینجا می گم...اگه پستای قبلیو خوندیو بازم سوال داشتی همینجا بپرس...تاجاییکه بتونم و اطلاع داشته باشم راهنمایی می کنم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
خودشون مگه ندارن که دنبالش میگردی؟؟

ابن چه مدل گفتنه :ws28:

ببین مهندس باید با مراکز خانه شهرسازان تماس بگیری یا وارد سایتش بشی.خیلی راحت میتونی جزواتش تهیه کنی.:a030:

لینک به دیدگاه
ابن چه مدل گفتنه :ws28:

ببین مهندس باید با مراکز خانه شهرسازان تماس بگیری یا وارد سایتش بشی.خیلی راحت میتونی جزواتش تهیه کنی.:a030:

مرسی دوستم

آخه من شهرستانم گفتم شاید حتما باید بریم از خود موسسه بگیریمش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...