رفتن به مطلب

دومین میزگرد خانواده با موضوع " راز زندگی مشترک موفق "

afa

ارسال های توصیه شده

دومین میزگرد بحث خانواده برگزار میشود .

این میزگرد به مدت 10 روز برگزار خواهد شد

دوستان میتوانند بدون ایجاد اسپم نظرات خود را در این تایپیک درج کنند ........ هر کسی در این زمینه دیدگاه و تجربه ای ( که حتما برای سایرین مفید خواهد بود ) خواهد داشت.

با تشکر:icon_gol:

6hywu2oofzpygv799c0n.jpg

• Like 25
لینک به دیدگاه

سلام

به نظرم زندگي موفق توي نظرات مخالف هم هست كه دو طرف بتونند در عين حالي كه نظر خودشون رو دارند نظر طرف مقابل رو هم درك كنند و به آرامش برسند مثل من وهمسرم

مسلما دو نفر ديدگاه و نظر مشترك توي همه زمينه ها ندارند مهم تطبيق دادند نظراتشون با هم است

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام

من که تجربه ای ندارم در این زمینه

چون هنوز زندگی مشترک ندارم!!!!

ولی اگه بچه ها شروع کنن به بحث منم گرم میشم:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

بنده مجرد تشریف دارم و در نتیجه زندگی مشترک هنوز رازشو به من نگفته ولی بر اساس دخالت های فراوانی که در زندگی مشترک دیگران داشتم فهمیدم که یه زندگی مشترک خوب وقتی شکل میگیره که بر اساس اعتماد پایه ریزی بشه که این یعنی عاری از دروغ باشه چون حتی یه دروغ هم کلی از رشته ها رو پنبه میکنه و ممکنه تاثیرش تا آخر عمر هم در زندگی بمونه

در کل: اعتماد متقابل و متعارف============راز زندگی مشترک

:icon_redface:

• Like 7
لینک به دیدگاه

یکی از مهمترین نکات تو زندگی مشترک اینه که تفاوت سلایق پذیرفته بشه تو زندگی و اگه واقعا بی ضرره، قبول بشه

من خودم اولا یه کم گیر میدادم،اما دیدم نمیشه رفتار همسرمو عوض کنم و مهمتر اینکه اون رفتارا بی خطر بود تصمیم گرفتم قبولشون کنم و باهاشون کنار بیام

• Like 8
لینک به دیدگاه

مثل اینکه باید خودم وارد قضیه بشم:ws3:

صداقت پایه اساسی یه زندگی مشترکه.

نزدیکی عقاید (مذهبی و غیر مذهبی) میتونه تاثیر گذار باشه.

( مثلا" من با کسی که ولایی باشه نمیتونم زندگی کنم :ws3:)

• Like 6
لینک به دیدگاه

اونی که بی رنگ نوشتین،نشون دهنده مذهبی بودنه یا نبودن؟:ws52:

همون موردی که اشاره کردین،بسته به شدت علاقه به اونطرف داره.اینکه اون برای طرف مقابلتون حکم کسی رو داره که بدون اجازش آب نمیخوره،یا نه.شایدم تنها به عنوان مرجع تقلید قبولش داشته باشه

• Like 3
لینک به دیدگاه
مثل اینکه باید خودم وارد قضیه بشم:ws3:

صداقت پایه اساسی یه زندگی مشترکه.

نزدیکی عقاید (مذهبی و غیر مذهبی) میتونه تاثیر گذار باشه.

( مثلا" من با کسی که ولایی باشه نمیتونم زندگی کنم :ws3:)

:w16:

مهمترین اصل زندگی همینه در واقع سه اصل مهم زندگی

صداقت

محبت

و وفاست

در یک جمله با محبت شروع کنید با صداقت همراهی اش کنید و با وفاداری تا پایان بمانید:wubpink::icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

دروغ نگم ما تجربه زندگی مشترک کم داشتیم اما با اینکه نخوردیم نون گندم ولی دیدم دس مرد ...از تجربه های بزرگترا هم شنیدیم ..مثلا .

بقول اقا جون دوتا ادم عاشق خیلی خیلی بهم احترام میزارن نه برا رنگ رو همدیگه ها ، احترام میزارن برا که خیلی همدیگه رو دوس دارن مهم اون احترمه است که بهش میگن عشق...خلاصه جنس این احترامه یه جورایی فرق میکنه ..ادم باید تجربش کنه و گرنه همیشه براش یه راز میمونه !!!

چی بگیم والا ..خدا داند و اقاجونمون ....ما که نفهمیدم تا حالا !

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر من یه زندگی مشترک خوب اینه که با اختلاف نظر های هم کنار بیایم

غیر ممکنه تو زندگی مشکل به وجود نیاد اما با صحبت کردن همه چی حل میشه

اگه لجبازی نباشه که محشره:w16::ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
اونی که بی رنگ نوشتین،نشون دهنده مذهبی بودنه یا نبودن؟:ws52:

همون موردی که اشاره کردین،بسته به شدت علاقه به اونطرف داره.اینکه اون برای طرف مقابلتون حکم کسی رو داره که بدون اجازش آب نمیخوره،یا نه.شایدم تنها به عنوان مرجع تقلید قبولش داشته باشه

اون اعتقادیه!!!

مذهبی نیست ولی اعتقادیه.. اونم از نوع مهمش:ws3:

آخه از این به بعد این قضیه هم بصورت یک معیار باید روش حساب بشه:ws50:

• Like 3
لینک به دیدگاه
اون اعتقادیه!!!

مذهبی نیست ولی اعتقادیه.. اونم از نوع مهمش:ws3:

آخه از این به بعد این قضیه هم بصورت یک معیار باید روش حساب بشه:ws50:

درسته قبول دارم مهمه

یکی از دوستای من رو این مساله حساس بوده.حالا که مرجع تقلید همسرشه،تاثیر بدی رو زندگیشون نذاره و تا حالا هم که خوشبختانه نذاشته

الان تو بحث مرجع تقلید،تفاوت بنیادی که همون اصول باشه دیگه وجود نداره و تو چیزای جزئی تر ممکنه تفاوت باشه که خدا رو شکر به زندگی لطمه ای نمیزنه:w16:

پس به نظر من بهتره ببینین طرف مقابلتون تا چه حد یه نفر رو قبول داره.آیا افراطیه این اعتقاد یا نه

• Like 3
لینک به دیدگاه
درسته قبول دارم مهمه

یکی از دوستای من رو این مساله حساس بوده.حالا که مرجع تقلید همسرشه،تاثیر بدی رو زندگیشون نذاره و تا حالا هم که خوشبختانه نذاشته

الان تو بحث مرجع تقلید،تفاوت بنیادی که همون اصول باشه دیگه وجود نداره و تو چیزای جزئی تر ممکنه تفاوت باشه که خدا رو شکر به زندگی لطمه ای نمیزنه:w16:

پس به نظر من بهتره ببینین طرف مقابلتون تا چه حد یه نفر رو قبول داره.آیا افراطیه این اعتقاد یا نه

کلا وقتی به یه چیزی اعتقاد دداری که میتونه طرفت رو اذیت کنه بد میشه:ws3:

چه افراطی و چه تفریطی:ws3:

من که با نامزدم کاملا" اعتقاداتمون یکیه

به همین دلیل دیگه به تفاوتش فکر نمیکنم:girl_blush2:

• Like 3
لینک به دیدگاه

ممنون از حضور دوستان ..................

همونطور که دوستان عرض کردن برای یک زندگی مشترک موفق در درجه اول صداقت و محبت مهمه ..........

البته معیار صحیح انتخاب رو هم بررسی کردیم ، از جهاتی درسته که زن و شوهر باید در برخی خصوصیات تناسب داشته باشند ، اما باید توجه کنید که تفاوت در سلایق نباید موجب بروز مشکل بشه ....

همسران باید با احترام به سلایق یکدیگر به حل مشکلات بپردازند ..............

• Like 6
لینک به دیدگاه

راستش منم مجردم ولی خب از دورنمای زندگی دیگران و اطرافیان میشه به رازای زندگی مشترک موفق پی برد.

به نظر من عاشق بودن خیلی مهمه !چون در این صورته که میتونی همه جوره باهاش کنار بیای و در تمام شرایط زندگی کنارش باشی...:wubpink:

یکی از مهمترین جنبه های دیگه زندگی اینه که هروقت ناراحتی یا دلخوریی ازش داشتیم،فیس تو فیس باهاش درمیون بزاریم و همچنین علاقه و دوست داشتنمون رو!! :wubpink:

• Like 6
لینک به دیدگاه

عشق به زندگي -به خوشي ها به ناراحتي ها

عشق به يه لقمه نون خورن با دل خوش كنارهم

عشق به داشتن ونداشتن

عشق به قهر وآشتي گريه و خنده

عشق به .......

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...