رفتن به مطلب

دومین میزگرد خانواده با موضوع " راز زندگی مشترک موفق "

afa

ارسال های توصیه شده

سلام به همه..........

:a030:

به نظر من در ابتدا حق گویی و صداقت و عشق به همدیگر در سایه محبت خداوندی بهترین مورد برای شروع و ادامه یک زندگی مشترک هستش......

اینکه زن و شوهر موارد و مسائل همدیگه رو بیان کنند و با معیار حق به بررسی و رفع مشکل اقدام کنند.....

و این حق همان دستورات الهی در قالب ادیان توحیدی است.....

موارد متفاوت در زن و شوهر ناقض همدیگه نیستش. بلکه ممکنه نقطه تکمیل کننده مسئله باشه........

به این صورت که این تفاوت ها رو با هم جمع می کنیم و برای بهترین حالت ممکن از ترکیب هر دو سلیقه استفاده می کنیم....

نباید اختلاف نظرها و یا در برخی موارد تایید نظر یکی از زن و یا شوهر به عنوان مطلب حق و مطلوب برای مسئله ای منجر به جبهه گیری و یا این تعریف بشه که خوب باید دفعه بعدی حرف من باشه......

دین و عقل و عشق و حق رو با هم و برای هم و در راه خدا استفاده می کنیم و این منجر به بهترین حالت برای زندگی زناشویی میشه و زندگی ای نورانی به بار میاره......

موارد فوق شامل تقلیدهای کورکورانه از موارد و اظهار روشنفکری های بی دلیل و منطق حق نمیشه.....

امیدوارم که زندگی همه زوج های انجمن به خیر و خوبی باشه و مجردها هم با شناخت حق و حقیقت و با توکل به ذات اقدس الهی توی زندگیشون موفق باشند و ازدواجی شایسته و از روی شناخت براشون رقم بخوره........... :ws21: :icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

هفت راز ازدواج موفق

1) زوج های موفق خواسته ها و انتظارات خود را به صراحت می گویند.

2) زوج های موفق فردیت خود را حفظ می كنند.(آنان یكدیگر را تشویق می كنند تا همیشه"ما" نباشند و زمانی هم برای "خود" داشته باشند و به كارهای مورد علاقه خود بپردازند.بدین ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می كند و زندگی ، شاداب می شود.)

3) زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند. آنان همدیگر را دست كم نمی گیرند و همیشه به فكر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند.

4) زوج های موفق روش های حل اختلاف را می آموزند.

5) زوج های موفق با هم رشد می كنند.

6) زوج های موفق برای حفظ روابط می كوشند.

• Like 5
لینک به دیدگاه

به نظرم مورد اول ممکنه یه کم نادیده گرفته بشه بین دوطرف به علت علاقه زیاد

اینکه فکر کنن ممکنه ابراز خواسته ها و انتظاراتشون باعث رنجش و ناراحتیه طرف مقابل بشه:ws52:

اون موقع چیکار میشه کرد؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
به نظرم مورد اول ممکنه یه کم نادیده گرفته بشه بین دوطرف به علت علاقه زیاد

اینکه فکر کنن ممکنه ابراز خواسته ها و انتظاراتشون باعث رنجش و ناراحتیه طرف مقابل بشه:ws52:

اون موقع چیکار میشه کرد؟

شاید زیاد بهش توجه نشه ولی لازمه ......

این برمیگرده به شناخت اولیه .... باید انتظارات خودشون رو از اول بگن ، تا فرد مقابل خواسته های طرف مقابل خودشو بدونه !!!!

صراحت بهتره ......

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام .مرسی afa

من سوالم اینه چه جوری میشه طرفتو بشناسی طوری که برا 1 عمر بتونی بهش اعتماد کنی ؟

به نظر من جلسات خرف زدن و اینا کافی نیست .

خیلی مورد هارو میشناسم که به اینکه تعداد جلسات زیاد بوده ولی.........

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام .مرسی afa

من سوالم اینه چه جوری میشه طرفتو بشناسی طوری که برا 1 عمر بتونی بهش اعتماد کنی ؟

به نظر من جلسات خرف زدن و اینا کافی نیست .

خیلی مورد هارو میشناسم که به اینکه تعداد جلسات زیاد بوده ولی.........

جلسات معارفه و گفتگو بی تاثیر نیس ......

در ضمن اول باید خودت و علایقت رو بشناسی ....

شناخت کافی افراد در این جلسات کافی نیس ، گاهی بعضی عکس العمل ها در حواشی زندگی و روابط بوجود میاد و برخی رفتارها شکوفا میشه .....

اما در مجموع تعدد جلسات گفتگو ، تحقیق از اطرافیان و از همه مهمتر شناخت دوستان طرف مقابل خیلی کمک کننده است ...........

• Like 6
لینک به دیدگاه
هفت راز ازدواج موفق

2) زوج های موفق فردیت خود را حفظ می كنند.(آنان یكدیگر را تشویق می كنند تا همیشه"ما" نباشند و زمانی هم برای "خود" داشته باشند و به كارهای مورد علاقه خود بپردازند.بدین ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می كند و زندگی ، شاداب می شود.)

3) زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند. آنان همدیگر را دست كم نمی گیرند و همیشه به فكر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند.

ممنونم عافا جان از زحماتت..... :icon_pf (44):

خوشبخت و سربلند باشی الهی...... :ws21: :icon_gol::icon_gol:

برای مورد شماره 1 صددرصد موافقم. لزومی به حاشیه روی نیستش. اگه موارد و نیازها به صراحت گفته بشه با همکاری و هفکری هم میتونند به بهترین شیوه ممکن برای تعالی و رفع نیازهاشون قدم بردارند و این بهترین حالت هستش.

برای مورد دوم هم آره تا حدودی. این من و منیت نباید با زور و جبر همراه باشه و از طرفی این ما هم نباید نفی کننده حضور شخص به عنوان یک نفر باشه. این من و ما باید در کل به مصلحت کل زن وشوهر و در برابر موارد دارای مفسدت باشند و نه موردی برای ابراز وجود و به رخ کشیدن توانایی های فردی این دو. ملاک زمان استفاده من و ما هم حق و مصلحت امر جاری برای اجرا باشه خیلی خوب میشه.

مورد سوم هم که مشخصه.

در مورد 4 گاهی اوقات اختلافی پیش میاد و بعضی هم از بستگان و نزدیکان نقش تحریک کننده رو برای ضعیف کردن زن و شوهر رو دارند و یه جبهه به زن مواردی رو از نقاط ضعف مرد در مورد مسئله مورد اختلافشون بزرگنمایی می کنند و یه عده هم نقاط ضعف زن رو به مرد به نوعی خاص بیان میکنند.

این دو از احساس درونی هم اگه بی خبر باشند و بر اساس شماره 1 به صراحت بیان نکنند مواردشون رو خدایی ناکرده منجر به ناراحتی و کدورت غیر قابل فراموشی میشه و واقعاً مشکل ایجاد میکنه و این خیلی آزار دهنده هستش.

2 مورد بعدی هم بمونه میام میگم دوباره...... :ws3:

عافا جان بازم ممنونم آبجی گلم...... :icon_gol::icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

با سلام

خوب به نظرم هر زندگی همان قدر که میتونه مشکلاتی داشته باشه میتونه خوبی های زیادی داشته باشته بستگی به دید انسان از مسایل داره که چه طوری ببینیم اگر دو نفر همه تلاش وکوششان محبت کردن به یکدیگر ورفع خواسته ها در حد توان باشد حتی اگر خواسته ای هم نتونیم رفع کنیم بلاخره اثبات میکنیم که به فکر یکدیگر هستیم

• Like 4
لینک به دیدگاه

با سلام و درود خدمت دوستان عزيز

و سپاس از مدير محترم بخش خانواده ، دوستان بسيار زيبا و كامل پاسخ اين سوال رو دادند و حرف خاصي نمي مونه ؛ به نظر من مهم ترين مسئله عشق ورزيدن به خود و زندگي هست .

وقتي عشق ورزيدنه بود همه ي گيزنه هاي ديگه خود به خود مياد . :icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

دومین میزگرد خانواده با موضوع " راز زندگی مشترک موفق " بعد از 10 روز ، با یک جمع بندی تمام میشود .

--------------------------------------------

هفت راز ازدواج موفق

مسلما دو نفر ديدگاه و نظر مشترك توي همه زمينه ها ندارند مهم تطبيق دادند نظراتشون با هم است

اعتماد متقابل و متعارف============راز زندگی مشترک

یکی از مهمترین نکات تو زندگی مشترک اینه که تفاوت سلایق پذیرفته بشه

صداقت پایه اساسی یه زندگی مشترکه.

نزدیکی عقاید (مذهبی و غیر مذهبی) میتونه تاثیر گذار باشه.

سه اصل مهم زندگی

صداقت

محبت

و وفاست

دوتا ادم عاشق خیلی خیلی بهم احترام میزارن نه برا رنگ رو همدیگه ها ، احترام میزارن برا که خیلی همدیگه رو دوس دارن مهم اون احترمه است که بهش میگن عشق

عشق به زندگي -به خوشي ها به ناراحتي ها

عشق به يه لقمه نون خورن با دل خوش كنارهم

عشق به داشتن ونداشتن

عشق به قهر وآشتي گريه و خنده

به این صورت که این تفاوت ها رو با هم جمع می کنیم و برای بهترین حالت ممکن از ترکیب هر دو سلیقه استفاده می کنیم....

دین و عقل و عشق و حق رو با هم و برای هم و در راه خدا استفاده می کنیم و این منجر به بهترین حالت برای زندگی زناشویی میشه و زندگی ای نورانی به بار میاره......

وقتي عشق ورزيدنه بود همه ي گيزنه هاي ديگه خود به خود مياد .

با تشکر از حضور همه دوستان:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...