رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

خاموت همون میلگردهای عرضی هستش که با فاصله دور میلگرد های طولی پیچیده میشه

خاموت یه میلگرد پیوسته س که میپیچه دور میلگردا ولی میلگردایی که واسه این فنداسون نشون داده اینطوری ن:

طول کاورم که 75 میلی متره. طول خم چنده؟

طول انکر بولت رو میدونین چطور پیدا کنم؟

( قدم به قدم سوال دارم. 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif)

بعد نوشت: نحوه محاسبه طول خم:

مطابق بند 9-18-2-2 الف) مبحث نهم مقررات ملی ساختمان : خم 90 درجه (گونیا) به اضافه طول مستقیم برابر است با حداقل 12db در انتهای آزاد میلگرد.مطابق بند 9-18-2-3 الف) مبحث نهم مقررات ملی ساختمان : حداقل قطر داخلی خم­ها برای میلگردهای اصلی به قطر کمتر از 28 میلی­متر برابر است با : 6db

تذکر: (db قطر آرماتور است)

rkpskt6xidzrxkv0u8gh.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خاموت یه میلگرد پیوسته س که میپیچه دور میلگردا ولی میلگردایی که واسه این فنداسون نشون داده اینطوری ن:

به اینا میگن صفحه مش، مش رویی و مش زیرین که فقط در قسمت فونداسیون استفاده میشه ولی خاموتها در شناژها استفاده میشن این عکس رو ببینید:

02ol2obg5s4jqjvfdfc.jpg

سایتش رو که بهتون دادم. جزئیات دقیقتر محاسبه اش رو اگه میخواین از دوستان عمرانی بپرسید

لینک به دیدگاه

بعد نوشت: نحوه محاسبه طول خم:

مطابق بند 9-18-2-2 الف) مبحث نهم مقررات ملی ساختمان : خم 90 درجه (گونیا) به اضافه طول مستقیم برابر است با حداقل 12db در انتهای آزاد میلگرد.مطابق بند 9-18-2-3 الف) مبحث نهم مقررات ملی ساختمان : حداقل قطر داخلی خم­ها برای میلگردهای اصلی به قطر کمتر از 28 میلی­متر برابر است با : 6db

تذکر: (db قطر آرماتور است)

rkpskt6xidzrxkv0u8gh.jpg

منظور از 12db یعنی 12 برابر قطر میلگرد وقتی می گه شعاع خم برابر 6dbیعنی شعاع خم 6 برابر قطر میلگرد مصرفیه طول وقطر انکر بولت برای ساختمون رو هم مهندس محاسب تعیین می کنه که توی نقشه ایی که قراره شما متره کنی درج شده

لینک به دیدگاه

دوستان از بناهای دوران معماری معاصر ایران راجع به هتل رامسر /میدان بهارستان /شمس العماره فایل /عکس /نقشه /پرسپکتیو ومقاطع درخواست کمک دارم؟؟

واسه درس مبانی نظری

لینک به دیدگاه
دوستان از بناهای دوران معماری معاصر ایران راجع به هتل رامسر /میدان بهارستان /شمس العماره فایل /عکس /نقشه /پرسپکتیو ومقاطع درخواست کمک دارم؟؟

واسه درس مبانی نظری

برای بنای شمس العماره این 2 لینک رو ببینید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

مگه نبشی یه ورق نیست که تا شده پس طولاش باید رو هم ( جمع) حساب بشن و در عرض و ضخامت ضرب بشن . و بعد حجم بدست اومده رو در وزن مخصوصش ضرب کنیم تا به کیلو گرم بدست بیاد .

چرا تو این شکل طولا رو ضرب کرده؟

اینکه دوستمون گفتن باید از جدول اشتال کمک بگیرم . خوب این جدول همه ابعاد رو نداره!

http://www.noandishaan.com/forums/thread139588.html#post1488942

لینک به دیدگاه
مگه نبشی یه ورق نیست که تا شده پس طولاش باید رو هم ( جمع) حساب بشن و در عرض و ضخامت ضرب بشن . و بعد حجم بدست اومده رو در وزن مخصوصش ضرب کنیم تا به کیلو گرم بدست بیاد .

اینکه دوستمون گفتن باید از جدول اشتال کمک بگیرم . خوب این جدول همه ابعاد رو نداره!

http://www.noandishaan.com/forums/thread139588.html#post1488942

اشتال ابعاد استاندارد رو داره دیگه، الان ابعاد نبشی که شما دارید توی اشتال نیست؟

لینک به دیدگاه

تو جدول اشتال در صفحه مربوط به نبشی ها ستونی که با حرف g مشخص شده مربوط به به وزنه که بر حسب کیلوگرم بر متر محاسب شده بعد شما باید اینو در طول نبشی خودتون ضزب کنید

خب فرق زیادی نمی کنه چه شما نبشی یه ورق یکسره حساب کنید چه دو تا بال با هم حساب کنید اگه هم فرقی باشه خیلی کم ه که اونم بخاطر قسمت تاخوردگی نبشی که از ورق کسر میشه

لینک به دیدگاه

http://www.noandishaan.com/forums/thread139588.html#post1488942[/quote

دوست خوبم وزن مخصوص هر پروفیل از ضرب عرض در ضخامت در طول 1متر به دست میاد وبعد کافی شما طول مورد نظر تون رو در وزن مخصوص ضرب کنید همین

لینک به دیدگاه
یعنی معرفی طرح در یک شیت طوریکه اگر فرد معمار هم نباشه بتونه از طرح یه جورایی سر دربیاره، یعنی با کلیت کار آشنا بشه

lمثلا گفته دانشگاه رو تو شیت بندی پرزانته بکشید. الان من باید از چند زاویه دانشگاه رو بکشم؟؟ یا فقط یک زاویه؟

لینک به دیدگاه
lمثلا گفته دانشگاه رو تو شیت بندی پرزانته بکشید. الان من باید از چند زاویه دانشگاه رو بکشم؟؟ یا فقط یک زاویه؟

بستگی به فرم بنا داره ولی حداقل دو زاویه باید داشته باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پرازنته یا پرزنتیشن یعنی ارائه وقتی شما قراره کاری رو ارائه بدید باید تمام پلانها + برشها + نما ها وپرسپکتیو بنایی که طراحی کردید رو توی یه شیت ترسیم و برای اینکه کارتون زیبا تر بشه اونو راندو می کنید برای اینکه بهتر متوجه بشید می تونید کارهای بچه هارو توی این تایپیک ببینید http://www.noandishaan.com/forums/thread3545-10.html

لینک به دیدگاه
دوست عزیز پرازنته یا پرزنتیشن یعنی ارائه وقتی شما قراره کاری رو ارائه بدید باید تمام پلانها + برشها + نما ها وپرسپکتیو بنایی که طراحی کردید رو توی یه شیت ترسیم و برای اینکه کارتون زیبا تر بشه اونو راندو می کنید برای اینکه بهتر متوجه بشید می تونید کارهای بچه هارو توی این تایپیک ببینید http://www.noandishaan.com/forums/thread3545-10.html

مرسی کلی. میدونید این قضیش چیه.ما قبلا بهمون گفته بود نما دانشگاه تون رو بکشیم. که پرسپکتیو کشیدیم.الانم هم همینو گفت تو شیت بندی بکشید.حالا من پلاناشو کامل باید بکشم؟

لینک به دیدگاه
مرسی کلی. میدونید این قضیش چیه.ما قبلا بهمون گفته بود نما دانشگاه تون رو بکشیم. که پرسپکتیو کشیدیم.الانم هم همینو گفت تو شیت بندی بکشید.حالا من پلاناشو کامل باید بکشم؟

خواهش می کنم تا جایی که من می دونم اساتید براشون دیدن روند کار توی شیت مهمه یعنی می خوان ببینن که شما چطوری از پلان به حجم رسیدید .این پروژه که می گید مربوطه به چه درسیه؟

لینک به دیدگاه
خواهش می کنم تا جایی که من می دونم اساتید براشون دیدن روند کار توی شیت مهمه یعنی می خوان ببینن که شما چطوری از پلان به حجم رسیدید .این پروژه که می گید مربوطه به چه درسیه؟

درک وبیان محیط. دانشگاه هم دانشگاه خودمونو . نه اینکه خودمون طراحیش کنیم

لینک به دیدگاه
درک وبیان محیط. دانشگاه هم دانشگاه خودمونو . نه اینکه خودمون طراحیش کنیم

برای درک وبیان همون پرسپکتیو ها توی یه شیت که معمولا 50*70 در نظر می گیرن ترسیم می کنید و بعد سعی می کنید با خطوط و راندو کردن بافت مصالح وجنسشون رو نشون بدید ونیازی به ارائه پلان ونشون دادن روند طراحی نیست

لینک به دیدگاه
برای درک وبیان همون پرسپکتیو ها توی یه شیت که معمولا 50*70 در نظر می گیرن ترسیم می کنید و بعد سعی می کنید با خطوط و راندو کردن بافت مصالح وجنسشون رو نشون بدید ونیازی به ارائه پلان ونشون دادن روند طراحی نیست

راندو و رنگ گفته نمیخواد. پس فقط از یک زاویه نما پرسپکتیو رو بکشم کافیه دیگه؟

لینک به دیدگاه
راندو و رنگ گفته نمیخواد. پس فقط از یک زاویه نما پرسپکتیو رو بکشم کافیه دیگه؟

اگه خودش تعداد تعیین نکرده می تونی یه پرسپکتیو بکشی :a030:

لینک به دیدگاه
اگه خودش تعداد تعیین نکرده می تونی یه پرسپکتیو بکشی :a030:

اوکی کلی مرسی . پس این شیت بندی و بقیه قضایا فقط میخواسته مارو درگیر کنه:ws28::5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
برای بنای شمس العماره این 2 لینک رو ببینید:

سالار از بابت این لینک ها ممنون ولی اینها نه نقشه دارن نه پرسپکتیو و... فایلی میخوام که نقشه و پرسپکتیو داشته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...