رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

میدونم سوالم مسخره است اما به شک افتادم

میشه بگین تبعاد و اندازه واسه یه ساختما مصالح بنایی چطوری؟

ضخامت پی؟

فاصله ستون؟

دوست خوبم ساختمان سازه بنایی اگه منظور ماسونیه که ستون نداره اما اگه منظور نیم اسکلته حداکثر فاصله ستونها 4متره و فنداسون روهم معمولا با ابعاد 40 *40 اجرا میکنن

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

من رشته لیسانسم عمران نقشه برداری و فوقم معماریه

برای انجام یه پروژه برای کسری خدمتم ازم موضوع خواستن

چون ارگانی که ازش پروژه می خوام کارهای نقشه برداری بیشتر انجام میده ، گفته که موضوعی بینابین معماری و نقشه برداری معرفی کن تا ما بررسی کنیم

خودشون گفتن مثلا معماری و gis

اگه امکانش هست دوستانی که تجربه ی کار یا پژوهش دارن یه موضوعی بینابین این دو رشته بهم معرفی کنن

اگه مرتبط با شهرسازی و Gis باشه که یه معمار از پسش بر بیاد هم مشاید بتونه کمک کنه

خیلی واجبه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خوبین من عضوجدیدم میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد نحوه طراحی هتل داره؟:ws52:

سلام، به جمع نواندیشان خوش اومدید

لینک زیر رو ببینید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه پروزه دارم در مورد محیط و رفتار ولی عکس واسش ندارم

اگه مطلب خوب ،عکس خوب ... دیگه در مورد محیط رفتار داشتید بهم خبر بدید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. من پروزم عوض شده. حالا باید خانه ی جهان ارایی کاشان ماکتشو درست کنم. نظری پیشنهادی واسه ساختش چی دارید؟ متریال چی استفاده کنم؟اون تو رفتگی ها ی در و دیوارو چطور نشون بدم.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان. من پروزم عوض شده. حالا باید خانه ی جهان ارایی کاشان ماکتشو درست کنم. نظری پیشنهادی واسه ساختش چی دارید؟ متریال چی استفاده کنم؟اون تو رفتگی ها ی در و دیوارو چطور نشون بدم.

سلام

به نظر بنده برای این کار بهترین متریال همون مقوا هستش، با مقوای ضخیم دیوار اصلی رو دربیارید بعد با یک مقوای نازکتر اون قسمت بالایی قوس ها رو کار کنین و مرحله آخر اون قابی که دیوار رو به سه قسمت تقسیم کرده دوباره با همون مقوای نازک دربیارید و روی کل دیوار بچسبونید.

t88bev6ylubu569fhrj.jpg

لینک به دیدگاه
سلام نظرتون در مورد این حجم برای هتل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gzfjhhw635hccse5vmyv.jpg

مگه میشه یه حجم همینجوری فی البداهه زد و بهش کاربری داد؟!!! :ws3:شما باید حجم و پلان رو با هم کار کنی، اونم با شروع از دیاگرام ها.

شما الان یه حجم رو دلخواه میزنی بعد به زور میخوای پلان رو به خوردش بدی، میشه اصلا همچین چیزی؟ معمولا طراحی های فرم گرا پلان رو فدای فرمشون میکنن، که در زمینه موضوع شما هم بدترین کار اینه که پلان فدا بشه.

با اصول طراحی کنین:a030:

لینک به دیدگاه
مگه میشه یه حجم همینجوری فی البداهه زد و بهش کاربری داد؟!!! :ws3:شما باید حجم و پلان رو با هم کار کنی، اونم با شروع از دیاگرام ها.

شما الان یه حجم رو دلخواه میزنی بعد به زور میخوای پلان رو به خوردش بدی، میشه اصلا همچین چیزی؟ معمولا طراحی های فرم گرا پلان رو فدای فرمشون میکنن، که در زمینه موضوع شما هم بدترین کار اینه که پلان فدا بشه.

با اصول طراحی کنین:a030:

این حجم خودم برای هتل در نظر گرفتم راجع به پلانشم فکر کردم تا حدودی

لینک به دیدگاه
این حجم خدم برای تل در نظر گرفتم خدم زدم راجع به پلانشم فکر کردم تا حدودی

میدونم خودتون در نظر گرفتید، ولی بحث من اینه که پلان و حجم با هم باید جلو بره، الان شما حجم رو انتخاب کردی ولی میگید روی پلان تا حدودی فکر کردم! یعنی هنوز نه پلانی و نه دیاگرامی زدید، وقتی برید روی کار پلان اونوقته که میبینید چقدر رو فرم تاثیر میزاره و شاید کامل این فرم تغییر کنه :icon_redface:

لینک به دیدگاه
میدونم خودتون در نظر گرفتید، ولی بحث من اینه که پلان و حجم با هم باید جلو بره، الان شما حجم رو انتخاب کردی ولی میگید روی پلان تا حدودی فکر کردم! یعنی هنوز نه پلانی و نه دیاگرامی زدید، وقتی برید روی کار پلان اونوقته که میبینید چقدر رو فرم تاثیر میزاره و شاید کامل این فرم تغییر کنه :icon_redface:

پس چرا استادا اول حجم و کاسپت میخوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:4564:

لینک به دیدگاه

واس ماام اول حجم خواست..

شماام خودت اول تحلیل کن پلان بکش مواردی که میخوای داخل پلان باشه رو تکمیل کن....در آخر حجم بزن...اینطور راحت تر میتونی رو حجم کار کنی یه جاهایی رو فقط واسه نما استفاده کن اگه پلانت ساده شد..

حجم بزنی بعد پلان خیلیییییی سخت میشه واست.

لینک به دیدگاه
سلام

به نظر بنده برای این کار بهترین متریال همون مقوا هستش، با مقوای ضخیم دیوار اصلی رو دربیارید بعد با یک مقوای نازکتر اون قسمت بالایی قوس ها رو کار کنین و مرحله آخر اون قابی که دیوار رو به سه قسمت تقسیم کرده دوباره با همون مقوای نازک دربیارید و روی کل دیوار بچسبونید.

t88bev6ylubu569fhrj.jpg

مرسی. ولی این حجمی که قوسها به بیرون اومدست.با مقوا تنها چطور میشه نشون داد؟؟ مثلا اگر با فوم بخوام انجام بدم . حالت قوس برش بدیم بچسبونیم همین حالتو بهمون میده

لینک به دیدگاه

خب همینجا ثابت میکنن که چقدر استادن دیگه!!!:icon_redface:

مرسی. ولی این حجمی که قوسها به بیرون اومدست.با مقوا تنها چطور میشه نشون داد؟؟ مثلا اگر با فوم بخوام انجام بدم . حالت قوس برش بدیم بچسبونیم همین حالتو بهمون میده

متوجه منظورتون نشدم! کدوم قوس ها؟ اگر پنج و هفت هارو میگید باید اونارو روی مقوا رسم کنین و بعد ببرید اون تیکه بالایی که باقی میمونه رو روی کار بچسبونید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...