رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

مرسی اتفاقا منم همینو دارم :icon_redface: خیلی خیلی ممنونم :icon_redface:

یکی از مقالاتی که توی همایش اندیشه و فناوری های نو در معماری ارائه شد با همین موضوع بام سبز بود:w16:

این سه تا دتایل رو از همون مقاله برات میذارم امیدوارم کمکت کنه اگر اصل مقاله هم لازم داری تا بهت بدمش:a030:

6eiz9g7ovmje07z18y8.jpg

d67c2xq4k03p4hayueop.jpg

taip61sekgjzbuslw0k.jpg

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

راستی سارا جان این مقاله هم مطالب خوبی داره شاید به دردت بخوره:a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread108822.html

اگر مقاله دیگه ای هم داشتی که نیاز به ترجمه داره میتونی از بچه های تیم ترجمه کمک بخوای:w16:

http://www.noandishaan.com/forums/thread108698.html

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام بچه ها کسی از دوستان پروژه در مورد علل بررسی ناهنجاری های سیمای شهری چیزی نداره برا تحلیل فضای شهری

سلام.شاید این جزوه به دردتون بخوره.....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دلایل زیادی داره...

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام دوستان کسی پاورپوینت یا مطالب خاصی درمورد معماری دوره ی باروک داره؟

ممنونممممممممممممممم

عیدتووونم مبارک همگی:banel_smiley_4:

سلام.سال نو شماهم مبارک...اینجا شاید باشه....مطالب کامل بود کپی کن توپاور

سلام.بچه ها کسی تعریف درست درمونی از معماری بقعه ها داره؟

سلام.اینجا یه نگاهی کن شاید باشه.

• Like 3
لینک به دیدگاه

:gnugghender::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf:

از بس که شیرین و خوبه رشته مون hapydancsmil.gif

آره طراحانش همه بومی هستن:w16:

متاسفانه اطلاعات طراحیش دیر به دستم رسید وگرنه تو مجله هم میزاشتم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif باشه چشم شماره ی بعدی اطلاعات دیگه ای از این بنا میزارم :a030:

طراحی توسط : شاهین حیدری و لیدا الماسیان

کارفرما : دانشگاه سمنان

تیم طراحی : سروش مجیدی ، زهرا همدانی ، هلاله علایی ، ندا دهقانی، مریم ایوبی، مریم شکوهی، رمزی مونا، نرگس دهقانی

مشاوران: معماری موج نو (سازه، مکانیک، برق)

• Like 3
لینک به دیدگاه
:gnugghender::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf:

سلام مهندس خوش اومدی:ws3:

حالا چرا گریه میکنی کمکت میکنیم:w16:

چرا درخواستت رو توی عنوان پیام نوشتی!؟:ws37:

مطلب که درباره اش هست اما پلانهاشو باید از گنج نامه خانه های گرگان پیدا کنی:hanghead:

• Like 3
لینک به دیدگاه
گنجنامه خانه های گرگان رو گیر نمیارم.به شدت هم نیازمدم.لطفا کمک دوستان.خانه باقری های گرگان

شما خودت اهل گرگانی؟:ws52:

معمولا گنج نامه خانه های هر شهر رو بزرگترین کتابخانه اون شهر که تقریبا کتابخونه مادر محسوب میشه یا کتابخانه میراث فرهنگی اونجا داره، توی شهرهای دیگه گیر نمیاد(البته تهران ممکنه مال شهرهای دیگه رو پیدا کنی):ws37:

بازم من برات میپرسم اگر چیزی پیدا کردم میذارم:a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوبم ...

من برای مقاله ارشد درباره مدرسه خان اطلاعات می خوام که اگر کسی داره و لطف بهم کنه و کمکم کنه واقعا ممنون می شم.:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام دوستان خوبم ...

من برای مقاله ارشد درباره مدرسه خان اطلاعات می خوام که اگر کسی داره و لطف بهم کنه و کمکم کنه واقعا ممنون می شم.:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

مدرسه خان از جمله بناهای مدارس معروف و بزرگ علوم فقهی دوران صفویه می باشد که در محله اسحاق بیگ شیراز واقع گردیده است ؛ این بنا به همت الله وردی خان افشار والی شیراز و سپه سالار شاه عباس صفوی بنا گذاشته شد ، پس از مرگ ایشان پسرش سردار نامی ایران ، امام قلی خان در سال ۱۰۲۴ هجری قمری کار بنا را به اتمام رسانده ، زیر بنای این محل که به سبک بناهای درون گرا ساخته شده ۷۶۸۶ متر مربع می باشد.

مشکل بتوان عنوان کرد که اندیشه اسلامی در ایران ابتدا در کدامیک از وجوه به فضا و معماری تبدیل شد . براحتی نمیتوان تکامل و ظهور مقوله هایی چون هندسه ، تعادل ، تقارن ، آب ، نور ، حیات و مرکزیت را بیکدیگر تبدیل کرد . همه عناصر و شگردها در نهایت هنر و خلاقیت توامان کوشیده اند تا اندیشه و تفکر توحیدی و خدای گرایانه ای را در قالب خشت و گل و سنگ و سفال جانی دوباره دهند و به زمان و مکان ترجمه ای کنند خیال انگیز.

مدرسه خان از جمله بناهای مدارس معروف و بزرگ علوم فقهی دوران صفویه می باشد که در محله اسحاق بیگ شیراز واقع گردیده است ؛ این بنا به همت الله وردی خان افشار والی شیراز و سپه سالار شاه عباس صفوی بنا گذاشته شد ، پس از مرگ ایشان پسرش سردار نامی ایران ، امام قلی خان در سال ۱۰۲۴ هجری قمری کار بنا را به اتمام رسانده ، زیر بنای این محل که به سبک بناهای درون گرا ساخته شده ۷۶۸۶ متر مربع می باشد که در زمینی به مساحت ۵۰۰۳ متر مربع در دو طبقه بنا گردیده است ، این بنا دارای یکصد حجره جهت اسکان طلاب بوده که در حال حاضر هفتاد هجره به جای مانده و نیز صحن مدرسه با یک حوض هشت گوش در مرکز و ۴ باغچه در چهار طرف آن به همراه درختان نارنج و نخل مزین گردیده است ، طول صحن ۵۱ متر و عرض آن ۴۵ متر می باشد .

سردر ورودی با تزئینات بسیار عالی و ارتفاع چشم گیر ، با کاشی های هفت رنگ تزیین شده و گل بوته های روی کاشی ها از جمله شاهکارهای هنر و معماری و کاشی کاری بوده همچنین بالای سردر، یک کتیبه با خط ثلث عالی و با قلم درشت نوشته شده که بیانگر ذوق والای هنر مند ایرانی است .

دالان ورودی مدرسه به شکل هشتی با سقفی که با شکل زیبا به صورت گنبدی با کاشی لاجوردی آبی و گل بوته های زیبا مزین شده است .

در زمان ساخت و تا عصر زندیه در طرفین جبهه غربی مدرسه دو گلدسته بلند آجری با تزیینات و کاشی کاری مفصلی وجود داشته که به دلیل مسلط بودن بر ارگ حکومتی کریم خان زند ویران گردیده است ، کاشی کاریهای سقف مدرسه مثل مسجد شیخ لطف الله در اصفهان می باشد ، در حاشیه سقف آیات قرآنی با خط ثلث عالی وجود دارد که در کتیبه آن به سال ۱۰۲۴ هجری قمری نگاشته شده ، بالای دالان ، تالار وسیعی است که روزگاری حکیم ملاصدرا ملقب به صدرالمتألهین فلسفه اشراق در آن تدریس میکرده است .

در ۴ سمت حیاط ۴ طاق نمای بلند با کاشی کاری مزین شده است که فقط سر در غربی آن به تازگی مرمت گشته است.

6804cf4f09a49c04d2e4fe7d8bb6f719.jpg

به این لینک ها هم یه سری بزنید :

این لینک هم عکس های خفنی داره :

این عکسا رو هم چند روز پیش خودم گرفتم :

ey90b9dkkk3qcpo7ujy.jpg

mp3ubig0poe49gi6da1x.jpg

ckunndu59kam5p3zbce8.jpg

gas8abxuevlbmtimlgvx.jpg

• Like 9
لینک به دیدگاه

در خواست یک پروژه برای ساخت ماکت

سلام دوستای عزیز...

چند وقته دنبال یه پلان خوب واسه ماکت میگردم...

یه مجتمع که میتونه مسکونی یا تجاری باشه...

یا یه موزه یا بیمارستان...

یه حجم قشنگ و جالب که یه ایده توش باشه...

توروخدا اگر میتونید کمکم کنید.

لطفا...cry.gif

خیلی وقته خودمو به این در و اون در میزنم

امید وارم یکی اینجا کمکم کنه دیگه واقها خسته شدم...frown.gif

راستی بچه ها این ویژگی هارو هم داشته باشه:

1-دارای اختلاف سطح های زیاد

2-حدالامکان پنجره هاش خاص باشه.(ساده نباشه)

3تو مقیاس یک صدم ارتفاعش حدودا 4 تا 4/5 باشه.

4-حجم های مختلف داشته باشه.

5-و دارای نما ها و حجم سه بعدی یا یه تصویر 3D-max باشه...

میسی...wink.gif

اگر تو کاراتون موجود دارید یه عکس ازش بزارید اگر همونی بود که دنبالش بودم بهتون پیام میدم عزیزان...icon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gif

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام دوستان خوبم ...

تو آرشیوم داشتم. نمیدونم از کجا قبلا دانلود کرده بودم. با پوزش از منبع فایل :icon_redface:

• Like 6
لینک به دیدگاه
در خواست یک پروژه برای ساخت ماکت

سلام دوستای عزیز...

چند وقته دنبال یه پلان خوب واسه ماکت میگردم...

یه مجتمع که میتونه مسکونی یا تجاری باشه...

یا یه موزه یا بیمارستان...

یه حجم قشنگ و جالب که یه ایده توش باشه...

توروخدا اگر میتونید کمکم کنید.

لطفا...cry.gif

خیلی وقته خودمو به این در و اون در میزنم

امید وارم یکی اینجا کمکم کنه دیگه واقها خسته شدم...frown.gif

راستی بچه ها این ویژگی هارو هم داشته باشه:

1-دارای اختلاف سطح های زیاد

2-حدالامکان پنجره هاش خاص باشه.(ساده نباشه)

3تو مقیاس یک صدم ارتفاعش حدودا 4 تا 4/5 باشه.

4-حجم های مختلف داشته باشه.

5-و دارای نما ها و حجم سه بعدی یا یه تصویر 3D-max باشه...

میسی...wink.gif

اگر تو کاراتون موجود دارید یه عکس ازش بزارید اگر همونی بود که دنبالش بودم بهتون پیام میدم عزیزان...icon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gificon_gol.gif

:icon_gol::a030:

باید تاپینکتو اینجا میزدی : :w16:

کمک- درخواست-سئوال-پروژه ی درسی

لینک زیر :

http://www.noandishaan.com/forums/thread21401-217.html#post1197576

یا خودت انتقالش بده یا اینکه یکی پیدا بشه و انتقالش بده به : کمک- درخواست-سئوال-پروژه ی درسی

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام سلام

کسی هست اینجا که در رابطه با ضوابط و استانداردها و یا طرح در رابطه با طراحی پارک و مکان های شهری برای معلولین داشته باشه؟

یعنی هرچیزی که مربوط به ایجاد فضاهای شهری برای معلولین باشه!!!!

lw5hljjm2f86vvvmd1q8.jpg

:sad0: PLEASE HELP ME :sad0:

• Like 5
لینک به دیدگاه
دوستان من باید خصوصیات 4 اقلیم ایران رو به صورت گرافیکی نشون بدم ، شما نمونه ای در این مورد ندارید که کمکم کنه ؟:icon_gol:

منظورت این طوری عزیزم؟

الان امکان عکس گرفتن ندارم اگه منظورت اینه بگو تا یه کتاب بت معرفی کنم.

gqwsywevwf626qg36wfa.jpg

• Like 8
لینک به دیدگاه
منظورت این طوری عزیزم؟

الان امکان عکس گرفتن ندارم اگه منظورت اینه بگو تا یه کتاب بت معرفی کنم.

gqwsywevwf626qg36wfa.jpg

آره تقریبا ، استادمون منظورش رو به طور دقیق نگفت ولی همین جوری میشه دیگه ، مرسی

میشه اسم کتاب رو بهم بگی گلم

• Like 5
لینک به دیدگاه
دوستان من باید خصوصیات 4 اقلیم ایران رو به صورت گرافیکی نشون بدم ، شما نمونه ای در این مورد ندارید که کمکم کنه ؟:icon_gol:

مینا جان تو کتاب آموزش راندو مرتضی صدیق صفحه 145 تا 148 در این مورد داره.

اگه خواستی بگو ازش عکس بگیرم بهت بدم:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

آره تقریبا ، استادمون منظورش رو به طور دقیق نگفت ولی همین جوری میشه دیگه ، مرسی

میشه اسم کتاب رو بهم بگی گلم

"کتاب بوم و اقلیم به زبان تصویر" از مرتضی صدیق :icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...