رفتن به مطلب

تختگاه هیچکس

تختگاه هیچکس مستند قابل قبولی است؟  

8 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. تختگاه هیچکس مستند قابل قبولی است؟

• 1
    • 7

ارسال های توصیه شده

اروپایی ها تاریخ نداشتشونو چنان با مبالغه آّ ب و تاب میدن که بگن بودن تو تاریخ

ما تاریخ داشته خودمونو داریم زیر سوال میبریم

چرا؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 78
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به این لینک مراجعه کنید و

دو مقاله ی جالب را به نقل از دکتر عبدالله شهبازی دانلود کنید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

درود

تخت گاه هیچ کس دستاوردی ارزشمند است برای دورغگویان دغل بازی که سالها برای ساخت این مجموعه صبر کردند

مستندی است سراسر دروغ و سو استفاده

سو استفاده از ترفند های تصویری

نا آگاهی های تاریخی

عدم شناخت و آگاهی از باستان شناسی

عدم شناخت از علم معماری سنتی

و....

سازندگان این مستند هدفشان قشر عظیمی بوده و هست که تنها می بینند و هرگز در صدد تحقیق و پرسش بر نمی ایند و با این شک تازه متولد شده به زندگی می پردازند و کم کم باور هایشان کم رنگ می شود و آماده برای پذیرش مطالبی جایگزین

این مستد حاوی مطالبی به واقع خنده دار و دروغ هایی شاخ دار است که کافی است بیننده تنها یک کتاب در مورد بنای تخت جمشید خوانده باشد تا به ابطال آن رای دهد

بگذریم در جایی دیگر اگر لازم شد مفصل توضیح می دهم

اما در مورد تاریخ و بحث های پیش آمده

دوست ما جناب هری پاتر به نوعی سعی بر این دارد که بگوید تاریخ همین حال است

و نه افتخاری ندارد و نه تفاخری

اما دوست من

آنچه این اندیشه را در ذهن های مردمان ایجاد می کند از خود بی گانگی و از خود بی خودی است

همین گزینش نام شما نشان می دهد که چگونه شیفته ی شخصیتی خیالی هستید که جز تخیلات مالیخولیایی یک نویسنده نیست

چرا می بایست جذابیت های داستانی رستم برای ما نا شناخته باشد و جوان و مهندس مملکت ما شیفته ی فردی چون هری پاتر گردد تا بدین حد که نامش را هر چند در دنیای مجاز برای خویش بر گزیند؟

شما نا آگاهانه کورش را با اسکندر قیاس می کنید در حالی که به گواه تمام تاریخ نویسان در فتح بابل خون از دماغ یک نفر ریخته نشد اما در فتوحات اسکندر تا سالیان بعد از عبور او جنبنده ای در شهر ها نجنبید

چطور به کورش و اندیشه ی او فخر نورزیم در حالی که بعد از 2500 سال بشر از لحاظ ذهنی به آزاد منشی او می رسد و قانون های حقوق بشری وضع می کند؟

چطور بر او نبالیم در حالی که در زمان او و به حمایت او سد هایی بنا شد که هنوز که هنوزه از اعجاب تاریخ است؟

چطور بر پدران خویش نبالیم در حالی که اولین ها بوده و هستند؟

-اولین جراحی مغز باز در شهر سوخته

-اولین چشم مصنوعی در شهر سوخته

-اولین امپراطوری بزرگ و مدنی جهان

-احداث اولین راه های اذتباطی گسترده

-اولین انیمسشن جهان در شهر سوخته

-اولین سفال ها در تپه های سیلک

-اولین مردمان یکتا پرست

-اولین احداث کنندگان راه های آبی(کانال سویز)

-اولین کشتی رانان

-اولین کاشفان قاره ی امریکا

-سازنده ی بزرگترین برج آجری دنیا

-سازندگان تنها منار های جنبان دنیا

-اولین بهره جویان از نفت

-اولین سازندگاه سیستم لوله کشی آب

-اولین بهره وران از گاز سیستم اگو

-اولین پدید آوارندگان نقش های توپولوژیک در کاشی کاری ها

-اولین ثبت کنندگن موسیقی(باربد)

-برترین شاعران دنیا

-برترین پزشکان دوران کهن

-برترین اندیشمندان دنیا

-اولین مردمانی که کبیسه را نگاه داشتند

و......

هزاران اولین های دیگر

اما باید دید که چه شد از این پدران به این پسران رسیدیم

چه شد که به یکباره مردمان این سرزمین غرق در خرافه و جادو و جمبل گردیدند و سیمرغ علم و آگاهی از آسمان این پهنه رخت بر بست و جای به جغد شوم خرافه داد

باید کاوید و اندیشید

باید همت ورزید تا به دانش و سپس عبرت دست یافت

می بایست یک دل بود تا به نتیجه رسید

می بایست با تکیه و افتخار به نقاط مثبت و روشن تاریخ ایران زمین سعی در جبران سیاهی ها و نقاط منفی تاریخ نمود

می بایست بر فرهنگ پدرانمان که موجب این دستاورد ها می گردید چنگ زد تا به دستاوردهایی در آن سطح و بلکه بیشتر دست یازید

می بایست آداب های مردمان کهن را از نو باز آموخت و به کار بست تا موجب آبادانی این کشور شد

می بایست شال همت بر کمر بست تا به خویشتن ثابت کنیم که آنچه از آن شکوه ایران زمین یاد می شود افسانه نبوده و به واقع می تواند تکرار شود

اما در گام نخست می بایست پیله ی از خود بیگانگی را درید

لینک به دیدگاه

با یه مستند ساختگی دارن کم کم تاریخ پر افتخارمونو مث یه پاذل بزرگ تیکه هاشو یکی یکی برمیدارن که آخرش نفهمیم چی بودیم،چی شدیم

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

چه بحث جذابی بود ... زمانی که من هری پاتر تخلص میکردم...

چرا می بایست جذابیت های داستانی رستم برای ما نا شناخته باشد و جوان و مهندس مملکت ما شیفته ی فردی چون هری پاتر گردد تا بدین حد که نامش را هر چند در دنیای مجاز برای خویش بر گزیند؟

شما نا آگاهانه کورش را با اسکندر قیاس می کنید در حالی که به گواه تمام تاریخ نویسان در فتح بابل خون از دماغ یک نفر ریخته نشد اما در فتوحات اسکندر تا سالیان بعد از عبور او جنبنده ای در شهر ها نجنبید

چطور به کورش و اندیشه ی او فخر نورزیم در حالی که بعد از 2500 سال بشر از لحاظ ذهنی به آزاد منشی او می رسد و قانون های حقوق بشری وضع می کند؟

چطور بر او نبالیم در حالی که در زمان او و به حمایت او سد هایی بنا شد که هنوز که هنوزه از اعجاب تاریخ است؟

چطور بر پدران خویش نبالیم در حالی که اولین ها بوده و هستند؟

یاد باد...

لینک به دیدگاه

هر روز که میگذرد و بیشتر فکر میکنم.

میبینم که چگونه ریشه های تاریخی مان را بزرگ کردیم...

و چه جفاها بر ما رفت ...

و اندوهگین شدم از تعصب ...

و سرکوب نقد ...

و نقادانی خود سرکوبگر ...

و تاریخی مبهم ...

و سندی که گواهی میکرد که حتی سفرنامه ناصرخسرو توسط کمپانی هند شرقی تحریف شده!

و نسل آریایی ای جعل شده

و ما در حصار از غیرت آریایی

و تاریخی ریشه دار در پس این غیرت

که برای همیشه پاک شد.

و ما چقدر ساده لوحانه...

به آغاز تاریخمان از هخامنشیان فخر فروختیم

و ندانستیم

که بسیاری از مشکلات امروزمان

در پس همین غیرت هاست...

خدایا تفکر ما را از تعصب بیجا برهان!

لینک به دیدگاه
هر روز که میگذرد و بیشتر فکر میکنم.

میبینم که چگونه ریشه های تاریخی مان را بزرگ کردیم...

و چه جفاها بر ما رفت ...

و اندوهگین شدم از تعصب ...

و سرکوب نقد ...

و نقادانی خود سرکوبگر ...

و تاریخی مبهم ...

و سندی که گواهی میکرد که حتی سفرنامه ناصرخسرو توسط کمپانی هند شرقی تحریف شده!

و نسل آریایی ای جعل شده

و ما در حصار از غیرت آریایی

و تاریخی ریشه دار در پس این غیرت

که برای همیشه پاک شد.

و ما چقدر ساده لوحانه...

به آغاز تاریخمان از هخامنشیان فخر فروختیم

و ندانستیم

که بسیاری از مشکلات امروزمان

در پس همین غیرت هاست...

خدایا تفکر ما را از تعصب بیجا برهان!

با بخشی از حرف شما 100%موافقم و خودمم هم تازگی به اون رسیده ام...اونم اینکه چقدر تعصب میتونه آدمو کور کنه و نتونه تمام حقایقو ببینه و باعث پس رفتش میره..

اما با این حرفایی مثل نسل آریایی جعل شده و تاریخ مبهم 100% مخالفم....کدوم بخش از تاریخ ما مجهوله...میشه توضیح بدید

(شایدم هنوز زیادی تعصب دارم اما حرفتون برام غیر قابل قبوله....)

لینک به دیدگاه
با بخشی از حرف شما 100%موافقم و خودمم هم تازگی به اون رسیده ام...اونم اینکه چقدر تعصب میتونه آدمو کور کنه و نتونه تمام حقایقو ببینه و باعث پس رفتش میره..

اما با این حرفایی مثل نسل آریایی جعل شده و تاریخ مبهم 100% مخالفم....کدوم بخش از تاریخ ما مجهوله...میشه توضیح بدید

(شایدم هنوز زیادی تعصب دارم اما حرفتون برام غیر قابل قبوله....)

دوست عزیزم...

با دست آویز کردن همین نسل آریایی و همنژاد بودن با انگلیسی ها و هندی ها ، سالهای سال این مملکت مورد استعمار قرار گرفته ...

جعلی بودن این واژه به معنی نداشتن تاریخی ریشه دار در این مملکت نیست ...

بدین دلیل ما با آن مخالفت میکنیم که ذهنمان نمیتواند چنین عدم صحت چنین دروغ بزرگی را بپذیرد! بیاییم تمام اقوال را بشنویم و بهترینشان را انتخاب کنیم...

من دلیل این صحبت هایم را در پستی گذاشته بودم:

شايد زماني براي ايجاد هويتي ملي، نياز به اغراق، تحريف و در نهايت باليدن به خود داشتيم، ولي امروزه كه هم در پي ريشه يابي ضعفهاي امروزين خو، و به هم دنبال چاره جويي براي برداشتن گامهايي درست در جهت تعالي جامعه و وطن خود هستيم، ديگر نميتوان و نبايد به خودفريبي و داشتن غروري كاذب ادامه داد.

ما ملتي هستيم كه در عمل ميتوان ريشههايمان را تا دوران ماقبل تاريخ پيگيري كرد و كمتر ملتي را ميتوان يافت كه ريشهاي چنان طولاني و استوار داشته باشد. ولي بايد اعتراف كنيم كه در عبرت از تاريخ، به ويژه تاريخ خودمان بسيار ناتوانيم. نه ضرورت عبرت از تاريخ را حس ميكنيم و نه دوست داريم ريشههاي عدم موفقيت خود را در ايجاد يك جامعه ي مدني رديابي كنيم؛ زيرا ناخوشايند است و به قول بعضيها خودزني و مايه ي آبروريزي! به همين دليل بر نقاط ضعف تاريخي خود سرپوش گذاشته و تنها به تجليل گذشتههاي خود و نياكان خود ميپردازيم و فكر ميكنيم با حلوا حلوا كردن دهانمان شيرين خواهد شد. برخي از مطالب را آنقدر گفتهايم و از روي دست همديگر نوشتهايم كه باورمان شده همه ي آنها درست بوده و يا واقعيت داشتهاند. از ديگر سو فراموش ميكنيم كه حتي اگر تمام آن اطلاعات خوشايند تاريخي صحت داشتهباشند، متعلق به نياكان ما بوده و از فضل پدر ما را حاصلي نخواهد بود.

من به وجود ریشه های عمیق در این تاریخ اعتقاد دارم ...

وتنها میخواهم که پرسشگری کنم...

و ریشه های واقعی را بشناسم.

و این تابو خواندن عدم زیر سوال بردن تاریخمان ، دینمان و مسلکمان را بر نمیتابم!

چون هنوز نفهمیده ام چرا با این تفاسیر و اغراق ها! هنوز در حل یک مسئله ی ساده ی اجتماعی عاجزیم!

لینک به دیدگاه

من موافقم که اغراق شده و در پس این حرفها میخواییم ضعفهای امروز رو بپوشونیم ...تعصب باعث میشه صدای مخالف خودمونو بخواهیم به هرطریق شده خاموش کنیم ...

اما به نظرم گذشته کشور ما بسیار باشکوه بوده و نمیشه همتای چندانی براش پیدا کرد...همین اصالت و شکوهش باعث شده که رگه هایی از اون هنوز باقی بمونه...

من دوست دارم ریشه ها و تاریخمو دقیق تر و بهتر بدونم...اما تا اونجایی که شده یه سریا کوبیدنش و یه سریا بزرگش کردن بیش از حد...

وای این دلیل نمیشه که اونو افسانه دونست...ملت بدون گذشته هویت نداره...خیلی از کشورا و اقوام دارن گذشته مبهمی برا خودشون درست میکنن و همه این بحثا چه طرفداری صرف چه کوبیدن اون،آب تو آسیاب اونا ریختنه....

لینک به دیدگاه

نویسنده این مطالب کیه؟؟؟؟

چرا همش یهودیا؟؟؟

پس یعنی آریایی بودن ما رو یهودیای استعمار پیر انگلیس راه انداختن ،مثل یونانیا که کوروش کبیر رو جزء فرزندان خدایانشون میدونستن تا شکستها در زمان هخامنشیان براشون توجیه بشه و بگن ما تحت سلطه بیگانه نیستیم؟؟؟

لینک به دیدگاه
نویسنده این مطالب کیه؟؟؟؟

چرا همش یهودیا؟؟؟

پس یعنی آریایی بودن ما رو یهودیای استعمار پیر انگلیس راه انداختن ،مثل یونانیا که کوروش کبیر رو جزء فرزندان خدایانشون میدونستن تا شکستها در زمان هخامنشیان براشون توجیه بشه و بگن ما تحت سلطه بیگانه نیستیم؟؟؟

چرایی اینکه چرا یهودی ها برای من سواله.

یک دلیل میتونه ریشه دار بودن اون ها نسبت به سایر ادیان باشه.

q6rcs1cbldl7n8qwrk4o.jpg

2c4nfadlf6vw7ttbcoa.jpgdysm1vwmydyj54ro3tyb.jpg

لینک به دیدگاه

نه آخه هرچی آتیشه از گور یهودیا و غربیا بلند میشه....این برا خیلیا سوال نیست اما همش به کوروش و هخامنش و ساسانیا و آریایی شک دارند...خیلی جالبه....

این 2 آقای محترم تاریخدانن یا تاریخ میرزا بنویس؟؟؟به نظرم 100% غرض ورزی پشتش نهفته است...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...