رفتن به مطلب

كدام حجاب بهتر است

samaneh66

ارسال های توصیه شده

«قل للمؤمنین یغضو من ابصارهم ویحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن ویحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها» (1) .

به مؤمنان بگو، چشم های خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و عفاف خود را حفظ کنند، این برای آنان پاکیزه تر است; خداوند از آنچه انجام می دهند آگاه است.

و به زنان با ایمان بگو چشم های خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گیرند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که نمایان است، آشکار ننمایند.

اما نظر شخصی خودم اینه که جلبه توجه میکنه و ممکنه مرد زن دار رو هم به بی راهه بکشه ، شما الان فکر می کنی من خیلی ادم گیری هستم نه اینطور نیست من میگم اگه کسی به چیزی اعتقاد داره باید درست اجراش کنه

درود

لازم دونستم به شما اطلاع بدم که بعضی از دوستان این انجمن به وجود خدا اعتقاد ندارن از جمله همین ساناز خانم خودمون/ پس آیه قرآن نوشتن و... کمکی به بحث نمی کنه..

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 84
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

علت؟

مشکل شما مردها با مو چیه؟

من واقعا درکش نمیکنم. :banel_smiley_4:

شما با دیدن چشم ما هم تحریک بشین برای حجاب کامل باید نقاب بزنیم؟

هرچی حکومت و شستشو دهنده های مغزی به خورد آدم های این جامعه دادن شده کلام خدا.

كاملا با اين نظر موافقم ... به نظر من هر چيزي نرمالش خوبه ... نه افراط نه تفريط .... از طرفي من خودم معتقد به آزادي در اين زمينه هستم يعني هر كسي صلاح خودشو بهتر ميدونه و حق انتخاب داره

لینک به دیدگاه
درود

لازم دونستم به شما اطلاع بدم که بعضی از دوستان این انجمن به وجود خدا اعتقاد ندارن از جمله همین ساناز خانم خودمون/ پس آیه قرآن نوشتن و... کمکی به بحث نمی کنه..

خوب اگه ایه قران و .... کمک نمی کنه چرا اصلا این بحث هارو راه میندازین من از اول مخالف همچنین بحث هایی بودممم .

موفق باشید . یا حق :icon_gol:

لینک به دیدگاه
«قل للمؤمنین یغضو من ابصارهم ویحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن ویحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها» (1) . به مؤمنان بگو، چشم های خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و عفاف خود را حفظ کنند، این برای آنان پاکیزه تر است; خداوند از آنچه انجام می دهند آگاه است. و به زنان با ایمان بگو چشم های خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گیرند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که نمایان است، آشکار ننمایند. اما نظر شخصی خودم اینه که جلبه توجه میکنه و ممکنه مرد زن دار رو هم به بی راهه بکشه ، شما الان فکر می کنی من خیلی ادم گیری هستم نه اینطور نیست من میگم اگه کسی به چیزی اعتقاد داره باید درست اجراش کنه

اینهایی که آوردین چه ربطی به موی سر دارن؟ :banel_smiley_4:

بنده یک سئوال ساده پرسیدم،گفتم چرا مو برای فقط شخص شما جلب توجه میکنه؟

موی بلند یک مرد با موی بلند یک زن چه تفاوتی داره که شما مردهای با ایمان رو تحریک میکنه؟

خواهشا از خودتون جواب بدین اینقدر حدیث نیارین.

شما واقعا برین یک کشور خارجی چطوری تو خیابان تردد میکنین،اگه مو از نظر خدای شما عامل تحریکه،همه مسلمونها باید وسط خیابون های غرب غش کنند.

لینک به دیدگاه
درود لازم دونستم به شما اطلاع بدم که بعضی از دوستان این انجمن به وجود خدا اعتقاد ندارن از جمله همین ساناز خانم خودمون/ پس آیه قرآن نوشتن و... کمکی به بحث نمی کنه..

البته منم لازم میدونم به شما اطلاع بدم اینی که شما بهش میگی خدا رو زاییده تفکرات یک آدم عادی میدونم،نه اینکه معتقد باشم جهان آفریدگاری نداره.:w16:

قرار نیست هرچی رو شما در خیالات خودتون به عنوان خدا قبول کردین،همون خالق باشه.:a030:

لینک به دیدگاه
اینهایی که آوردین چه ربطی به موی سر دارن؟ :banel_smiley_4:

بنده یک سئوال ساده پرسیدم،گفتم چرا مو برای فقط شخص شما جلب توجه میکنه؟

موی بلند یک مرد با موی بلند یک زن چه تفاوتی داره که شما مردهای با ایمان رو تحریک میکنه؟

خواهشا از خودتون جواب بدین اینقدر حدیث نیارین.

شما واقعا برین یک کشور خارجی چطوری تو خیابان تردد میکنین،اگه مو از نظر خدای شما عامل تحریکه،همه مسلمونها باید وسط خیابون های غرب غش کنند.

مساله موهای ما نیست هیچ فرقی باهم ندارن

مساله اون چشمای ناپاکیه که از بس ندیدن باهاش تحریک میشن حالا نه که موهارم پوشوندیم تحریک نمیشن!

این جامعه ای که من دیدم با دیدن سوسک ماده که هیچ جذابیتی هم نداره تحریک میشن...

پس بحث راجع بهش آب تو هاون کوبیدنه به نظر من:w16:

لینک به دیدگاه
دائیم همیشه یه حرفی میزنه میگه:

خدا ادم رو .... لخت افرید اینا میخوان به زور لباس کنن تنش

واقعا حرف دل منو میزنه...چه کاریه خب...البته لباس محدود لازمه چون انسان متاسفانه رو دو تا پاش راه میره...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
واقعا حرف دل منو میزنه...چه کاریه خب...البته لباس محدود لازمه چون انسان متاسفانه رو دو تا پاش راه میره...:icon_pf (34):

اما این صحبت ها این مطلب رو که چادر برترین حجاب هست رو نمیتونه نقض کنه.میدونی که؟

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر هر کسی فکر سالمی داشته باشه این فکر سالم روی پوشش اون هم تاپیر میزاره.

من خودم دوس دارم همسر ایندم تفکرات سالمی داشته باشه .نه این که صرفا حجاب مقدس مابانه ای داشته باشه و ذهن بیمارش رو زیر اون پنهان کرده باشه.

اگر فکرش سالم باشه دیگه دغدغه ای نداری که همسرت چی میپوشه

لینک به دیدگاه

به نظر من حجابی خوبه که با عرف جمعی که توش زندگی میکنیم همخوانی داشته باشه فرقی هم نداره که چه اعتقادی داری مگر اینکه از اون ادمهایی باشی که عاشق شنا کردن خلاف جهت اب هستن

لینک به دیدگاه
یعنی چی به وجود خدا معتقدم ولی مادیه؟

اصلا میشه کسی از خدای فرامادی شما و با گذشت اینهمه سال دوباره به خدای مادی برگرده؟

مفهوم خدا با گذشت زمان عوض میشه، من این مفاهیم و تعاریف شما از خدا رو قبول ندارم.

برای همین میگم اونیکه شما کلامش رو به عنوان کلام خدا میذارین درباره حجاب و...، تعریف یک انسان عادی از خالقش هست.

اگر غیر مسلمون هستین(مسیحی یهودی ...) که کاری ندارم منتها اگه مث من شناسنامه ای مسلمون هستن چی باعث شد اینقدر عقایدتون تغییر کنه منظورم چه کتابهایی بودش(اگر محیط و دوست و استاد روتون تاثیر گذاشتن که کار ندارم)

لیست اون کتاب های رو اگه لطف کنید(اینجا مشکلی هست پیغام خصوصی) ممنون میشم اطلاعاتم در این موارد کمه بلکه با افزایش اطلاعات اینجا که نه ول یتو یه تاپیک جدا با هم بحث کنیم...

مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...