رفتن به مطلب

تحلیل شخصیت شماره 121 ............ .s.f....... (دفتر دوم)

ارسال های توصیه شده

بعد یک سال اومدیم انجمن

سجاد فورا لینک اینجا رو میده:whistle:

شخصیتی کاملا قابل احترام

شوخ و با جنبه

1 انتقاد ازت دارم که خصوصی میگم:w16:

بعد یک سال، خوش اومدی! والا.

خوب کاری کردم. :ws3:

نشنیدی میگن" گوش ما گیر و بدان مجلس کشان" ؟

کشاندم دیگه :ws3:

دیگه تو وعده سر خرمن دادی ها. رفتی ک پ خ کنی :banel_smiley_4:

مرسی وقت گذاشتی و قراره وقت بزاری چ خ کنی :w02: ولت نمی کنم. من چک ها نقد کردم تو این بازار مشهد، چ برسه ب پ خ :w02:

ايليا و وعده‌ي سر خرمن ؟ اين چه حكايت باشد:ws3:

اين شما و اين هم چند مكتوب :2i1d1co:

1. اندر آداب نگارش شيخ ما val.gif

بدان كه او را چون ميل به نگاشت مطلبي دست دهد، تمام سعي خود بكار بندد تا چنانچه مطلب صعب است، آن‌را بر فهم‌كننده سهل نمايد.

پس در اين راه هرآنچه از جملات كه در نظرش حشو جلوه نمايد و زائد، آنرا حذف كند.

و اگر مطلب صقيل باشد، آن‌را به مثال جميل بيارايد چنانكه آن مطلب همچون يك پياله حيلم در ذائقه و عقل سليم مزه نمايد.

و در اين كار هيچ از خداوندگاران پارسي نمي‌هراسد، «كه» را به «ك» و «چه» را به «چ» مخفف نموده با صرفه‌جويي در انرژي روزگار مي‌گذراند.

اما گاه آنچنان بر سبيل افراط مي‌راند كه از مقصود هيچ در مكتوب نمانده و جز وي كس را ياراي خواندن آن نيست w58.gif

پس در يك كلام: وي را عقيده بر آن است كه آدمي را بهتر از هيروگليف خط نيست، و تا اشارت هست، هيچ به زبان حاجت نيست! icon_pf%20%2834%29.gif:ws28:

پ.ن : گفته‌اند آن حكيم را سه گونه نوشتن بود :

اول آنكه هم خود خواندي و هم غير

دوم آنكه خود خواندي و لاغير

سوم آنكه نه خود خواندي و نه غير !!

حكايت پير ما نيز از همين قرار است، و او را از هر سه نوع مكتوب در انجمن موجود. پس آنچه به طنز در بالا رفت، مزاحي با نوع سوم مكتوبات شيخ سجاد بود:4chsmu1:

:ws28: پوکیدم از خنده ایلیا.

جدا همیشه ب استعدادت حسودیم میشده ها:4chsmu1: یادمه قصه نویسی میکردی درباره انجمن. اونا رو برو ادامه بده :ws3: خیلی خوب بود.

نوع سوم رو خوب اومدی. مخصوصا تو جزوه های ریاضی م این مشکل داشتم :ws3:

مرسی وقت گذاشتی :icon_gol:

چی بگم والا ...

خب باشه !

تو خوبی ... :ws3::ws3:

پ ن پ تو خوبی :banel_smiley_4:

والا با این نون وایی شون :ws3:

مرسی اومدی.:icon_gol:

اين اولين تاپيك تحليل شخصيتي هست كه شركت مي كنم.:icon_redface:

خيلي با معرفت، با معلومات و دانش بالا، علاقمند به مطالعه و يادگيري، البته بسيار هم متواضع و فروتن.

هميشه خودتي و اهل ظاهرسازي نيستي.

توي بيان عقيده و نظرت هم ترسي نداري، معمولا راحت بيانش مي كني.

سعي هم مي كني نسبت به اطرافت بي تفاوت نباشي، كاري كه از دستت بر مياد انجام بدي.

فقط بعضي مواقع نميشه متوجه منظورت شد، البته منظورم توي انجمنه. :ws3:

لطف داری. من از تو و یاسر خیلی چیزا یاد گرفتم.

مرسی اومدی:icon_gol:

شوخی شوخی با سجاد عزیز هم شوخی...قبلا آمادگی دادم بهشون...:w02:

بسم العُرفا...:ws3:

والا تا یک مدت مونده بودم سجاد فلاپی! کیه!...سجاد اسپو کیه!..اصن سجاد کیه! اصن کی به کیه!:ws52:

هر دوتا مدیر ارشد بودن...هر دوتا هم گُل...البته هر گلی یک بویی داره:whistle:

سعی کردم با به یاد سپردن تصاویر عنوان کاربری هاشون قاطی نکنم!:w16:

اون آدم خسته از پشت که تو یک خیابون تو شب در حال حرکت بود...سجاد اسپو بود....(خدا هر جا هست حفظش کنه..یک سر هم بزنه به ما بد نیست)

این یکی که از خودش عکس می گیره و همش تو کوه و کَمَره و در حالت آویزون و برعکس و تمام قد و از این حرف ها از خودش عکس می زاه این یکی سجاده!:ws3:

تا یک مدت فکر می کردم سرباز فراریه چون لباس های تنش می زد به سربازی...:whistle:

می گفتم بابا این که همش در حال عکس گرفتن از خودشه! دمه مرز بهش پُست ندن که کشور به باد می ره!:whistle:

بعد دیدم یک حرکت هایی می زنه تو تالار ادبیات...با تاپیک بشنو از نی...

دیدم بعععله! این از همون عارف هاست که صبح ها تو بیابون ها رقصی میانه ی مردابم آروزشه! 2rqfst4.gif

و غروب ها در پس تپه ها پنهان می شه..cry2.gif

از تجربیاتشم هم تحلیل عارفانه می زاره به صورت نوشتاری...و برای کم حوصله ها خلاصه اش تصویر پروفایلش می کنه!:ws3:

یعنی اونجا که بنوسه:

دَم به دَم دنیا را به خاری دیدم که باید گُلش را جای دیگر چید!

تصویر پروفایلش می شه :

در کنار رود خوابیده برعکس از خودش عکس گرفته!

برای تامل کنندگان بسی نکات ریز هست!:whistle:

.

.

.

برای من سجاد عزیز...یک آرامش پایداره...:icon_redface:

چه تو نوشته هاش...چه تو تصاویرش....

تاپیک بشنو از نی ش رو که اولین بار خوندم...یادمه بهش پیام دادم...گفتم آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم...چکیده ای از آرامش در معنا...:icon_redface:

از این آدم ها با این مختصات هر چی بیشتر باشه باز کمه...امیدوارم همین روحیه رو حفظ کنین...:icon_gol::icon_redface:

تو پروفشون براشون یک نثر فرستام...اینجا باز نشرش می دم...:w16:

من آن نی بُوَم...

گَر تو در آن بِدَمی..

بند به بند سوخته ی عشق بُوَم....

گَر تو در آن بِدَمی...

نای و نِیَم نیست به دور از عارف، مولوی*...

تو که عارف مسلکی خوب این را می دانی...

*مولوی: بهتر از من می دونی که مولوی و مولانا اصلاح هست که معنای راهنما می ده مخصوصا برای برادرهای اهل سنت مون...اینجا در نقش همون راهنماست و نهاد که افتاد تَهِ نثر...

:icon_gol::icon_redface:

ای بابا. سجاد اسپو هم یادش بخیر. روزگاری بود.

بشنو از نی، از من نیست. جز مختصر خطهایی ک آبی شون میکنم ک مبادا از نی خارج بشن.

من بیشتر اونا رو اونجا جمع کردم ک هر چند وقت مرورشون کنم، هوش نگه دارم ک این هوش از هوش تا نرود، آن دیگر هوش ک باید، نیاید! :ws3:

سام عزیز، ان کردی ک انتظار داشتم. مرسی

ب حد غایی ازین

دَم به دَم دنیا را به خاری دیدم که باید گُلش را جای دیگر چید!

لذت بردم :icon_gol:

لطف کردی وقت گذاشتی :icon_gol::icon_gol:

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام. خب من شما را زیاد نمیشناسم.

ولی تا جایی که تو این چند روز فهمیدم فردی هستین که اطلاعات عمومی و تخصصی غنی و پری دارین:a030:

فرد خونگرم ( مورد داشتیم تا مرز جوش هم پیش رفته:ws28:) شوخ طبعی هستین

• Like 8
لینک به دیدگاه

jpgdg

تحلیل شخصیت شیخ اعظم:ws3:

یکی از کسانی که حس همزاد پنداری دارم بهش از بس مثل من با کیبوردش مشکل داره:icon_pf (34)::ws28:

سجاد رو قبل از اینکه هردو با هم آشنا بشیم من دورادور آشنایی داشتم اون زمان هایی که فعالیتم در نواندیشان کم بود و خدمت بودم هم اینجا هم جاهای دیگه.

به شدت از معلوماتش کیفور میشدم و اصتفاده میکردم و به نوعی برام از بهترینهای مکانیک در این دنیای مجازی بود. اینجا با وجه های دیگری از تفکرات این بزگوار آشنا شدم که بر درجه و مرتبه ش نزد ما افزدوه گشته و بسان شیخ اعظم برام قابل احترام بوده و هست.

سجاد کسی هستش که رک و راست همینیه که هست.

با اینکه واقعا سرش شلوغه بازم برای دوستان مجازیش وقت میذاره و اونارو از حضور خودش محروم نمیکنه.

نمیخوام تعریف یا تمجید کنم اما همیشه دو نفر در تالار مکانیک بودن که برام فوق العاده قابل احترام بودن و از جایگاه بالایی برخوردارن و فکر نکنم هیچ وقت یادم برده

سجاد فیلابی و سجاد پور رحیمی.

به واسطه ی مکانیک با این دو عزیز آشنا شدم و بعد از اون با وجوه دیگری از تفکرات این دو عزیز آشنایی پیدا کردم که برام بسیار جالب بود.

در کل سجاد آدمی:

شوخ:laugh2:

صبورw140.gif

عالم به علوم زمانه:ws41::ws3:

خوش مشرب :winesmiley:

لوتی:ws53:

مطالعه گر:ws33:

پ.ن:

به ذهن حقیر نمیرسه ایرادی بگیرم چون خودم پر از ایرادم و برای ایراد گرفتن و نقد شخصیت اصلا آدم موجهی نیستم

:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

عرض ادب

تحلیل سبز قامت انجمن

خب...اولین موردی که میتونم بگم ساکت بودن ه یه شخصیت آروم و تودار البته پیچیده و کمی خود محور

و تمامی تعریف هایی ک دوستان داشتند رو هم تیک میزنم

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلاااااااام از منه:ws3:

بشینید بشینید...بلند نشید :whistle:

از اونجا که من اینجا کارم اذیت و آزاره و اسپم کارمه، زیاد با انسان های فرهیخته همچون شما سعادت تبادل نظر نداشتم:wht:

در اولین دیدار به نظرم فرد آروم و درونگرا بودیدکه با اکثر بچه ها هم دوست بودین ...اما اگه بخواین راجع به مسیله ای بحث کنین سخت میشه ساکتتون کرد:ws3:ولی بسیار جدی به نظر میرسیدین

اما بعدش متوجه شدم که نههه شلوخم هستین،خیلی واقع بینین و کتاب زیاد میخونین برای کنترل افکارتون و یه دسته بندی ذهنی برای حرفایی که میخواین بزنین دارین یعنی الکی حرف نمیزنین...فک کنم دوست خوبی هم باشید از این نظر که کمکی بر بیاد ازتون انجام میدین ولی اگه بر نیاد قول الکی نمیدین...یه ویژگی که خودمم سعی میکنم داشته باشمش اینه که اصلا اهل گلایه نیستین و سعی میکنین بیشتر دنبال راه حل باشید...مخصوصا جدیدا گاهنوشته هاتون عالیه به ادم انرژی میده :hapydancsmil:قبلا هم گفتم بهتون .فک کنم ادمای زیادی باشن که از کنارت بودن خیلی لذت ببرن چون هم شوخی وهم جدی هم میتونی روحیه بدی هم مشاور خوبی باشی ...خدارم دوست داری و با توجه به حالی که داری معلومه خدا هم دوست دارم (نه لزوما اینکه مشکلی ندارین همینکه توانایی کنترل کردنو دارین)

اهل ورزش و تفریحو عکاسی هم خب هستین فک کنم پس روحیتون حساسه اما سعی نمیکنید به خاطر ادمایی که نقش مهمی تو زندگیتون ندارن خودتونو ناراحت کنید:ws3:فقط یه کاری میکنید تا بفهمن اشتباه کارشون کجاست ،به نظرم اهل تلافی هم نیستین:whistle:

در کل راضیم ازت:ws3:

شبیه اینا که فالوت بگیرم شدم:coffeebath:

دوست داشتم نقدم کنم..ولی نقد شناخت کامل تری میخاد قضاوت کار ادمای بزرگه:ws3:در کل سعی کن همیشه خودتو اصلاح کنی کار بدی نیست که:whistle:

.

.

.

.

همینا یهویی به ذهنم اومد:icon_gol:مراقب خوبیاتون باشید لااقل

ببخشید بابت تاخیر:w12:

• Like 10
لینک به دیدگاه
سلام. خب من شما را زیاد نمیشناسم.

ولی تا جایی که تو این چند روز فهمیدم فردی هستین که اطلاعات عمومی و تخصصی غنی و پری دارین:a030:

فرد خونگرم ( مورد داشتیم تا مرز جوش هم پیش رفته:ws28:) شوخ طبعی هستین

درود.مرسی ک اومدید/:icon_gol:

خون تو چ دمایی جوش میاد مگه:ws3:

jpgdg

تحلیل شخصیت شیخ اعظم:ws3:

یکی از کسانی که حس همزاد پنداری دارم بهش از بس مثل من با کیبوردش مشکل داره:icon_pf (34)::ws28:

سجاد رو قبل از اینکه هردو با هم آشنا بشیم من دورادور آشنایی داشتم اون زمان هایی که فعالیتم در نواندیشان کم بود و خدمت بودم هم اینجا هم جاهای دیگه.

به شدت از معلوماتش کیفور میشدم و اصتفاده میکردم و به نوعی برام از بهترینهای مکانیک در این دنیای مجازی بود. اینجا با وجه های دیگری از تفکرات این بزگوار آشنا شدم که بر درجه و مرتبه ش نزد ما افزدوه گشته و بسان شیخ اعظم برام قابل احترام بوده و هست.

سجاد کسی هستش که رک و راست همینیه که هست.

با اینکه واقعا سرش شلوغه بازم برای دوستان مجازیش وقت میذاره و اونارو از حضور خودش محروم نمیکنه.

نمیخوام تعریف یا تمجید کنم اما همیشه دو نفر در تالار مکانیک بودن که برام فوق العاده قابل احترام بودن و از جایگاه بالایی برخوردارن و فکر نکنم هیچ وقت یادم برده

سجاد فیلابی و سجاد پور رحیمی.

به واسطه ی مکانیک با این دو عزیز آشنا شدم و بعد از اون با وجوه دیگری از تفکرات این دو عزیز آشنایی پیدا کردم که برام بسیار جالب بود.

در کل سجاد آدمی:

شوخ:laugh2:

صبورw140.gif

عالم به علوم زمانه:ws41::ws3:

خوش مشرب :winesmiley:

لوتی:ws53:

مطالعه گر:ws33:

پ.ن:

به ذهن حقیر نمیرسه ایرادی بگیرم چون خودم پر از ایرادم و برای ایراد گرفتن و نقد شخصیت اصلا آدم موجهی نیستم

nv,n

تو خود دانی، چ گفتم.

روایت است: چون مشکلات دو زبانه بودن کیبورد بر مردمان زمانه اوفتاد، کس زبان دیگری نفهمد مگر ب رمز گشایی :ws3:

دقیقا منم بات هم دردم ناصر :icon_pf (34):

اولا عادت نداشتم، دو سه خط می نوشتم، بعد صفحه مانیتور نگاه میکردم :-|

لطف کردی مهندس. لطف کردی وقت گذاشتی. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

عرض ادب

تحلیل سبز قامت انجمن

خب...اولین موردی که میتونم بگم ساکت بودن ه یه شخصیت آروم و تودار البته پیچیده و کمی خود محور

و تمامی تعریف هایی ک دوستان داشتند رو هم تیک میزنم

درود.

خوش اومدین. چ عجب ازین ورا :banel_smiley_4:

میگم مهندس، تیک زدن هم خودش کاری است بس سهمگین :ws3: خسته نباشی:ws3:

مرسی ک شرکت کردی:icon_gol:

از اونجا که من اینجا کارم اذیت و آزاره و اسپم کارمه، زیاد با انسان های فرهیخته همچون شما سعادت تبادل نظر نداشتم:wht:

در اولین دیدار به نظرم فرد آروم و درونگرا بودیدکه با اکثر بچه ها هم دوست بودین ...اما اگه بخواین راجع به مسیله ای بحث کنین سخت میشه ساکتتون کرد:ws3:ولی بسیار جدی به نظر میرسیدین

اما بعدش متوجه شدم که نههه شلوخم هستین،خیلی واقع بینین و کتاب زیاد میخونین برای کنترل افکارتون و یه دسته بندی ذهنی برای حرفایی که میخواین بزنین دارین یعنی الکی حرف نمیزنین...فک کنم دوست خوبی هم باشید از این نظر که کمکی بر بیاد ازتون انجام میدین ولی اگه بر نیاد قول الکی نمیدین...یه ویژگی که خودمم سعی میکنم داشته باشمش اینه که اصلا اهل گلایه نیستین و سعی میکنین بیشتر دنبال راه حل باشید...مخصوصا جدیدا گاهنوشته هاتون عالیه به ادم انرژی میده :hapydancsmil:قبلا هم گفتم بهتون .فک کنم ادمای زیادی باشن که از کنارت بودن خیلی لذت ببرن چون هم شوخی وهم جدی هم میتونی روحیه بدی هم مشاور خوبی باشی ...خدارم دوست داری و با توجه به حالی که داری معلومه خدا هم دوست دارم (نه لزوما اینکه مشکلی ندارین همینکه توانایی کنترل کردنو دارین)

اهل ورزش و تفریحو عکاسی هم خب هستین فک کنم پس روحیتون حساسه اما سعی نمیکنید به خاطر ادمایی که نقش مهمی تو زندگیتون ندارن خودتونو ناراحت کنید:ws3:فقط یه کاری میکنید تا بفهمن اشتباه کارشون کجاست ،به نظرم اهل تلافی هم نیستین:whistle:

دوست داشتم نقدم کنم..ولی نقد شناخت کامل تری میخاد قضاوت کار ادمای بزرگه:ws3:در کل سعی کن همیشه خودتو اصلاح کنی کار بدی نیست که:whistle:

.

.

.

.

درود.

از معدود پستهایی ک چندی پیشتر هم بهش اشاره کردم و بعد از خوندنش اینطوری شدم:w58: معاذالله، این چ شگفت است :ws38: بعد ک فنجون قهوه رو دیدم گفتم یحتمل از قهوه قجری ک ایلیا، آن شاعر دوران، به کام من ریخته، چینین فالی گرفتید و از کثرت تعجبم کاست :ws3:

قضاوت کار ادمهای بزرگه، یعنی بالا چند کیلو؟ 120 کیلو ب بالا؟ البته ک هر نظری، قضاوتی داره. حالا ب قول مولانا، ما طعم های شیرین رو نمی فهمیم ولی یک ذره تلخی انتقاد رو برچسب قضاوت می زنیم و ترش رو می شیم. باشد ک چنین نباشیم و این داستان مولانا #11 رو هم بخونیم. کوک شیم.

مرسی ک اومدین و وقت گذاشتید:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلام :ws3:

به به چه تاپیکی حیف ک من با گوشی ام و نمیتونم طولانی تحلیل کنم:banel_smiley_4:

از حق نگذریم بچه خوبی هستی نگران نباش:w02:

همه ماها یسری تیک های شخصیتی داریم ک تو هم مستثنا نیستی :banel_smiley_4:

سعی نکن هنیشه برای همه خوب باشی گاهی به نظرم میاد تمام سعیت اینه ک کسی رو ناراحت نکنی اتفاقا گه گاهی لازمه ک ناراحت کنی چون توقع ادمها بالا نمیره اگر همه رو راضی نگه داری عقب میفتی از پیشرفت:icon_razz::vahidrk:

عاشق گشت ک گذار و کوه و دشتی احتمالا رفیق باز هم هستی تنها ک حال نمیده بره ادم:ws3::ws3:

دو مورد دیگه هستش هی نمیدونم بگم یا نه:banel_smiley_4:

در اینده نچندان دور کور میشی بدبخت:w58: کمتر کتاب بخون:w02:

بازم هستا ولی تو گفتی زیاد نظر نده:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام :ws3:

به به چه تاپیکی حیف ک من با گوشی ام و نمیتونم طولانی تحلیل کنم:banel_smiley_4:

از حق نگذریم بچه خوبی هستی نگران نباش:w02:

همه ماها یسری تیک های شخصیتی داریم ک تو هم مستثنا نیستی :banel_smiley_4:

سعی نکن هنیشه برای همه خوب باشی گاهی به نظرم میاد تمام سعیت اینه ک کسی رو ناراحت نکنی اتفاقا گه گاهی لازمه ک ناراحت کنی چون توقع ادمها بالا نمیره اگر همه رو راضی نگه داری عقب میفتی از پیشرفت:icon_razz::vahidrk:

عاشق گشت ک گذار و کوه و دشتی احتمالا رفیق باز هم هستی تنها ک حال نمیده بره ادم:ws3::ws3:

دو مورد دیگه هستش هی نمیدونم بگم یا نه:banel_smiley_4:

در اینده نچندان دور کور میشی بدبخت:w58: کمتر کتاب بخون:w02:

بازم هستا ولی تو گفتی زیاد نظر نده:ws3:

درود:ws28:

چ عجب ازین ورا :ws3:

اینقد دنبال پول نباش. یکم بیا انجمن پست بده:banel_smiley_4:

مرسی. بحث رادیکال بودن، یکی از رایج ترین مشکلات بین همه ماست. ممنون ک وقت گذاشتی. :icon_gol:

در ضمن کتاب خوندن، نور چشم رو زیاد می کنه :ws3: تو نمیدانی، از آقاتون بپرس بهت میگه :w02:

• Like 5
لینک به دیدگاه

.

.

.

.

خداييش اين تحليل خيلي خوب بود . مرسي از اين همه هوش و دقت :clapping::ws50:

و اما بعد، طرح سه مساله‌ توحيدي :zadan:

مسأله‌ي اول : درباره جاودانگي سجاد

چنين گفته‌اند كه او پيش از محمدادمين در انجمن ثبت نام نموده و پيش از آنكه انجمن بود شود او بوده است! و تا آن زمان كه سرور نابود شود، و آخرين ادمين از تخت سلطنت به زير كشيده شود، در انجمن خواهد بود. يوزرش مبرا از هرگونه آف شدن است و آن‌زمان كه آن‌را آف بيني، اين گمان تو باشد و هيچ حقيقت ندارد! حكايت او مثال خورشيد است كه چون در جايي غروب نمايد، ابلهان گمان برند كه آن هست نيست شده است! اگرچه كه خورشيد هست، اما اين نيست جز كوتاه نظري. پس اگر يوزر او را آف ديدي، ظن بيهوده مبر، كه او همچنان هست، اما در جاي ديگر است!

مسأله دوم : حكايت انالحق گفتن او

پس چون دانستي كه او هستي است كه پيش از همه هستندگان بوده است، و پس از همه‌ي نيست‌شدگان نيز خواهد بود، بدان كه او مبرا از هرگونه فساد و زوال است، و اگر گفت انالحق، دعوي باطل نكرده است.

مسأله سوم : شبهه پرستش سجاد

و اما چون او را حق شناختند، پس كوته‌نظري باشد اگر در پرستش‌ او قصور نموده و قيام ننمايند. ليكن عده‌اي اين شبهه ايجاد نموده كه آيا بر ماست كه سجادپرست شويم و كسي را كه همچون ما انساني بيش نيست بپرستيم؟ و آيا اين شرك نباشد؟! در جواب اينان بايد گفت، اي ابلهان، آيا تابحال هيچ آفتاب‌گردان را ديده‌ايد كه آفتاب‌پرست پرست شود؟ اما بسيار آفتاب‌گردان ديده‌ايد كه آفتاب‌پرست بود! حكايت شما قوم همين است، و سجادپرستي، هزار مرتبه بهتر از سجاده‌پرستي است! و در اين جمله لطايف و نكات بسيار است، باشد كه تامل كنيد.

• Like 5
لینک به دیدگاه

درود.

از معدود پستهایی ک چندی پیشتر هم بهش اشاره کردم و بعد از خوندنش اینطوری شدم:w58: معاذالله، این چ شگفت است :ws38: بعد ک فنجون قهوه رو دیدم گفتم یحتمل از قهوه قجری ک ایلیا، آن شاعر دوران، به کام من ریخته، چینین فالی گرفتید و از کثرت تعجبم کاست :ws3:

قضاوت کار ادمهای بزرگه، یعنی بالا چند کیلو؟ 120 کیلو ب بالا؟ البته ک هر نظری، قضاوتی داره. حالا ب قول مولانا، ما طعم های شیرین رو نمی فهمیم ولی یک ذره تلخی انتقاد رو برچسب قضاوت می زنیم و ترش رو می شیم. باشد ک چنین نباشیم و این داستان مولانا #11 رو هم بخونیم. کوک شیم.

مرسی ک اومدین و وقت گذاشتید:icon_gol:

بیشتر ازینا میدونم:whistle:ولی بقیش پولیه:ws3:

#11 عالی بود :a030:

درسته سرتاسرحرفام قضاوته ولی مثبتارو میگیم شما اگه داری خب میگی درسته، نداشتیم فک میکنی بهش بازم خوبه(گرچه ممکنه بعضی مثبتا یه نقطه منفی و ضعف باشه )...ولی نقد ممکنه باعث کدر شدن خاطره بشه ...دوسش ندارم

ولی کلا من خوبیای ادمارو بیشتر میبینم...این مشکلم دارم منفی بافی از حرکت کسی ندارم...:hapydancsmil:

الکی مثلا دیگه:innocentsmily:

منو نمیکشتی حرف زیاد برا گفتن داشتم:icon_razz:

..

.

.

.

بیا با هم کار کنیم قهوش از شما فالش از من:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

اینکه خون تو چه دمایی جوش میاد بستگی به موضوع داره که چقدر داغ باشه :ws38:

تازه به ظرفیت دمایی شما هم وابسته است :whistle:

یا اینکه چقدر متن نفوذ داشته باشه :gnugghender:

راستی این یادم شد بگم ........ شما خیلی قلم خوبی دارین و جدا صاحب سبک هستین:ws3::whistle:

من خیلی نوشته های شما رو دوست دارم بخصوص وقتی درون مایه طنز داره:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

و اما بعد، طرح سه مساله‌ توحيدي :zadan:

مسأله‌ي اول : درباره جاودانگي سجاد

چنين گفته‌اند كه او پيش از محمدادمين در انجمن ثبت نام نموده و پيش از آنكه انجمن بود شود او بوده است! و تا آن زمان كه سرور نابود شود، و آخرين ادمين از تخت سلطنت به زير كشيده شود، در انجمن خواهد بود. يوزرش مبرا از هرگونه آف شدن است و آن‌زمان كه آن‌را آف بيني، اين گمان تو باشد و هيچ حقيقت ندارد! حكايت او مثال خورشيد است كه چون در جايي غروب نمايد، ابلهان گمان برند كه آن هست نيست شده است! اگرچه كه خورشيد هست، اما اين نيست جز كوتاه نظري. پس اگر يوزر او را آف ديدي، ظن بيهوده مبر، كه او همچنان هست، اما در جاي ديگر است!

مسأله دوم : حكايت انالحق گفتن او

پس چون دانستي كه او هستي است كه پيش از همه هستندگان بوده است، و پس از همه‌ي نيست‌شدگان نيز خواهد بود، بدان كه او مبرا از هرگونه فساد و زوال است، و اگر گفت انالحق، دعوي باطل نكرده است.

مسأله سوم : شبهه پرستش سجاد

و اما چون او را حق شناختند، پس كوته‌نظري باشد اگر در پرستش‌ او قصور نموده و قيام ننمايند. ليكن عده‌اي اين شبهه ايجاد نموده كه آيا بر ماست كه سجادپرست شويم و كسي را كه همچون ما انساني بيش نيست بپرستيم؟ و آيا اين شرك نباشد؟! در جواب اينان بايد گفت، اي ابلهان، آيا تابحال هيچ آفتاب‌گردان را ديده‌ايد كه آفتاب‌پرست پرست شود؟ اما بسيار آفتاب‌گردان ديده‌ايد كه آفتاب‌پرست بود! حكايت شما قوم همين است، و سجادپرستي، هزار مرتبه بهتر از سجاده‌پرستي است! و در اين جمله لطايف و نكات بسيار است، باشد كه تامل كنيد.

اری. ما نیز، در تحیری عظیم ازین شگرف سر خویشتن در گریبان نهادیم و ب راه بی بازگشتی م.امید ره سپار گشتیم:ws3:

هههه. :ws28: چ حکایت ها درین مشت استخوان بوده و ما چ بی خبر :ws3:

ترجیح میدم کامنتی ندم روش، چنین جسارت در این کالبد ندارم ک بر نبشته ای اینچنین، سیاهه ای بنویسیم.

مرسی اومدی ایلیا :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

بیشتر ازینا میدونم:whistle:ولی بقیش پولیه:ws3:

#11 عالی بود :a030:

درسته سرتاسرحرفام قضاوته ولی مثبتارو میگیم شما اگه داری خب میگی درسته، نداشتیم فک میکنی بهش بازم خوبه(گرچه ممکنه بعضی مثبتا یه نقطه منفی و ضعف باشه )...ولی نقد ممکنه باعث کدر شدن خاطره بشه ...دوسش ندارم

ولی کلا من خوبیای ادمارو بیشتر میبینم...این مشکلم دارم منفی بافی از حرکت کسی ندارم...:hapydancsmil:

الکی مثلا دیگه:innocentsmily:

منو نمیکشتی حرف زیاد برا گفتن داشتم:icon_razz:

..

.

.

.

بیا با هم کار کنیم قهوش از شما فالش از من:ws3:

پول اگر نیست، خوب نیست. :ws3: شما کامنت بده در راه خدا :ws3: ک ایزد در بیابانت دهد وای فای رایگان با حجم نامحدود :ws3:

مرسی وقت گذاشتید :icon_gol:

با معرفت.

در کل بچه ی خوبیه.

همین دیگه:ws3:

شما خوش باش. هر وقت اومدی رو زمین، میام سراغت :ws3:

مرسی :icon_gol:

اینکه خون تو چه دمایی جوش میاد بستگی به موضوع داره که چقدر داغ باشه :ws38:

تازه به ظرفیت دمایی شما هم وابسته است :whistle:

یا اینکه چقدر متن نفوذ داشته باشه :gnugghender:

راستی این یادم شد بگم ........ شما خیلی قلم خوبی دارین و جدا صاحب سبک هستین:ws3::whistle:

من خیلی نوشته های شما رو دوست دارم بخصوص وقتی درون مایه طنز داره:icon_gol:

:ws28:

خوب جواب اوردین ها :ws3: یک سری ایهامات زیرکانه داره توشون :ws3:

این کامنت آخری، امیدوار کننده بود. خلاصه اگ رفتم این سمت، یهو یکی بهم گفت کی بت گفته قلمت خوبه، می ندازمشون ب جون شما :ws3:

مرسی ک اومدید و وقت گذاشتین.:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام

کلی شرمنده وقت نکردم بیام زودتر:icon_pf (34): هر چند الانم تحلیل خاصی بنظرم نمیاد :ws52:

فقط اومدم که اومده باشم:w02: خوبی ایشالا؟

درکل سجاد یه شخص خاصی هست از جمله مشهدیهای که خوب در رفتند:whistle: با اطلاعات هستی ، اهل گشت و گذار و تفریحات سالمی ، با معرفتی ، موقع جواب دادن به سوالها خاص خودت جواب میدی

در کل جزو موجودات خوب حساب میشی از نظر بنده :ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام ممنونم از دعوتتون:icon_gol:

راستش من از شما شناخت چندانی ندارم ولی با همین شناخت کم، بنظرم آدم خیلی فهمیدی هستین، منطقی، متفکر، اهل مطالعه و در مجموع شخصیت جالبی دارین :w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

کلی شرمنده وقت نکردم بیام زودتر:icon_pf (34): هر چند الانم تحلیل خاصی بنظرم نمیاد :ws52:

فقط اومدم که اومده باشم:w02: خوبی ایشالا؟

درکل سجاد یه شخص خاصی هست از جمله مشهدیهای که خوب در رفتند:whistle: با اطلاعات هستی ، اهل گشت و گذار و تفریحات سالمی ، با معرفتی ، موقع جواب دادن به سوالها خاص خودت جواب میدی

در کل جزو موجودات خوب حساب میشی از نظر بنده :ws37:

درود. خیلی دیر شد.:ws3: رسما تحلیل ی نفر دیگه شروع شده:ws3:

مرسی ک وقت گذاشتی.:icon_gol: شکر خوبم.:icon_gol:

مشهدی ها مگ چشونه؟ :banel_smiley_4:

سلام ممنونم از دعوتتون:icon_gol:

راستش من از شما شناخت چندانی ندارم ولی با همین شناخت کم، بنظرم آدم خیلی فهمیدی هستین، منطقی، متفکر، اهل مطالعه و در مجموع شخصیت جالبی دارین :w16:

درود:icon_gol:

متشکرم ک اومدید.:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
درود. خیلی دیر شد.:ws3: رسما تحلیل ی نفر دیگه شروع شده:ws3:

مرسی ک وقت گذاشتی.:icon_gol: شکر خوبم.:icon_gol:

مشهدی ها مگ چشونه؟ :banel_smiley_4:

درود:icon_gol:

متشکرم ک اومدید.:icon_gol:

هیچی طوریشون نیست:whistle:

مثل این مشتریها هستند تو لحظه آخر میرسندها دقیقا همون تایم رسیدم قبل از بسته شدن تاپیک:icon_pf (34)::w02:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...