رفتن به مطلب

سوالات الکترونیک

hosseinassar

ارسال های توصیه شده

یه لوزی ایستاده، روی قطر کوچک (در راستای افق که به دو مثلث ساقین یکی بالا یکی پایین تقسیم میکنه ) یه آمپرسنج از 4-20میلی آمپری داریم

سلام دوست من...ممنون...

حالا یه سوال:ws38: این 4 تا 20 میلی آمپر که میگی ینی چی؟؟؟چرا صفر تا 20 میلی آمپر نیست؟؟

اعداد 100 یا 1000 مقاومت سنسور برحسب واحد اهم در صفر درجه سانتی گراده

دقیقا همینه که میگید:w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 197
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوست من...ممنون...

حالا یه سوال:ws38: این 4 تا 20 میلی آمپر که میگی ینی چی؟؟؟چرا صفر تا 20 میلی آمپر نیست؟؟

دقیقا همینه که میگید:w16:

1 - علت اينكه حد پايين اين جريان 4 ميلي آمپره اينه كه اگر سيم قطع بشه جريان صفر ميشه ولي اگر محدوده پايين صفر ميلي آمپر باشه اونوقت نميشه تشخيص داد كه اين مقدار صفر ، داده است و يا به خاطر قطع شدن سيمه. علت اينكه اين مقدار از 4m A شروع ميشود و نه از مثلا 2 ميلي آمپر , اين است كه حداقل جريان مورد نياز براي باياس مدارات مي باشد .

2 - علت اينكه اين جريان در حد ميلي آمپره و نه مثلا ميكرو آمپر اينه كه در مقابل نويز مقاوم باشه .

3 - علت اينكه از جريان استفاده شده و نه ولتاژ هم اينه كه نويز رو جريان اثر كمتري داره و امپدانش خطوط در مقدار اون تاثير نداره . همچنين ميشه انشعابهاي مختلفي از اون گرفت چون مقدار مقاومت خطوط تاثير نداره.

لینک به دیدگاه
لطفا اینجا اگر کسی تعمیرات یوپی اس کار میکنه یا کسیو که رو یوپی اس تخصصی کار میکنه میشناسه لطفا بگه من چند تا سوال دارم

سلام دوست عزیز

[h=4]s.B.p[/h]پایان نامشون یو پی اس بوده اگه سوالی ازشون دارید میتونید بپرسید

لینک به دیدگاه
سلام.آموزش نرم افزار سیلواکو دارید؟:banel_smiley_4:

براي شروع كار فايل آموزشي زير را بگيريد:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این هم لینک نرم افزار :

لینک به دیدگاه
مرسی:hapydancsmil:

عزیزم خیلی خوشحالم از خوشحالیت...

اینو ببین محیط برنامه ست جاهایی که کدا رو وارد میکنه

منبع

قابل توجه خانمای مهندس این مجموعه جدید درواقع اتحاد دو نرم افزار دیگه ست که یکیش اسم خانم (Athena) و این نشون دهنده اینه که در تمام عصر ها و قرون مردسالاری نیست:w16:

اما باید ازین حالتم خارج شه:icon_gol:تا دیگه مهندسین برق رو فقط به کاراییش بشناسن ...

خانمای مهندس لطفا هرجا که شنیدین شمارو چه به این رشته ها بلندتر از قبل قد علم کنید:icon_gol:

اما هر مشکلی که داشتی اینجا مطرح کن و راه حلشو اگه خودت یا هرکس دیگه تونستن حتما بذارن تا فرداروزی کسی تو شرایط شما سختی کمتری متحمل شه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.کسی آموزش تصویری نرم افزار hspice نداره؟یه چیزی که خیلی خوب از اول کار با hspice همه چیز رو به طور تصویری نشون بده:icon_pf (72):

قصدداری قطعه طراحی کنی یا تمرین کلاسیه؟

با گسترش و پیچیدگی روزافزون مدارهای الکترونیکی استفاده از کامپیوتر در تجزیه و تحلیل اینگونه مدارها از ضرورت برخوردار است. کامپیوتر کمک می‌کند تا بتوانیم بینش خود را در موارد زیر، دربارهٔ مدارهای الکترونیکی تعمیق دهیم:

• بررسی اثر تغییرات اجزاء مدار و محاسبه حساسیت رفتار مدار نسبت به آن (شامل مقاومت‌ها، سلف‌ها، خازن‌ها، دیودها و ترانزیستورها و…)

• در نظر گرفتن آثار غیر خطی المان‌ها در رفتار مدار

• بهینه‌کردن مدار با توجه به موارد فوق

• بررسی رفتار مدار از نظر نویز و اعوجاج‌ها و همچنین از نظر تجزیه و تحلیل در حوزهٔ فرکانس و به‌دست‌آوردن طیف فرکانسی بر مبنای تجزیه و تحلیل فوریه بدون اینکه نیاز به استفاده از دستگاه‌های گران‌قیمتی مانند Noise Figure Meter و یا Spectrum Analyzer داشته باشیم.

نسخه 2005 شامل کرک کامل برنامه و نیز راهنمای نرم افزار به زبان انگلیسی می باشد که در آن شرح کامل مدل های MOSFET (تمام Level ها)، دستورات قابل استفاده در فايل های netlist و رسم شکل موج ها (AvanWaves) و… داده شده است.جهت نصب برنامه به موارد زیر دقت فرمایید:

• پس از نصب برنامه (فايل hspice vX-2005.09 Win.exe)، فايل Crack.bat را اجرا کرده و يکبار رستارت کنيد.

• برای نصب در ويندوز ويستا، روی فايل hspice vX-2005.09 Win.exe کليک راست کرده، Properties را انتخاب کنيد. سپس در بخش Compatibility سيستم عامل Windows XP را انتخاب کرده و سپس برنامه را بروش گفته شده در بالا نصب کنيد.

توسط آقای مهندس محمد مهدی پور در 33 صفحه نگارش شده است همچنین این مجموعه شامل فايل های مورد استفاده برای شبيه سازی مثال های موجود در کتاب را در خود می باشد. در اين خود آموز نحوه شروع يك پروژه شبيه سازی در نرم افزار HSpice توليد شكل موج هاي خروجی و نيز روش تركيب شكل موج ها از چندين مدار را شرح مي دهيم. نسخه HSpice مورد استفاده در مثال هاي انجام شده در اين خودآموز نسخه 2005 است، بنابراين در صورتی كه شم ا از نسخه ديگري از اين نرم افزار استفاده مي كنيد، برخي از تصاوير نشان داده شده در اين خودآموز بسته به نسخه مورد استفاده ممكن است متفاوت باشد. اما توابع اصلی اساساً در نسخه های مختلف بدون تغيير باقی مي مانند.

download.png دانلود مستقیم :

|

size.png حجم فايل : 64 مگابایت

lock.png پسورد فايل :

source.png

لینک به دیدگاه
پروژه ی یکی از درسامه

کلا چیزی از hspice بلد نیستم.مثل video tutorial می خوام:ws52:

شرمنده عزیزم بابت وقفه

تو این فایلو

دانلود کردی؟

خوب نبود؟اتفاقا من هرفایلی که میذارم خودم بررسیش میکنم بنظرم خوب بیاد میذارم...

تازه هر نرم افزار هلپ و نمونه برنامه داره اینم شبیه پی اسپایس ِ وظایفش حالا با یکم تغییر شده اچ اسپایس...

برو بشین رووش کار کن مطمئن باش از پسش برمیای:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام همون فایلی که دوستمون گذاشته بودن خیلی ساده و روان توضیح داده منم ترم پیش با این نرم افزار پروژه داشتم الا هم بلد نبودم از رو این فایل ها خوندم و یاد گرفتم دو تا فایل هم من دارم برات میذارم اگرم سوالی داشتی که بتونم کمکت کنم در خدمتم

لینک به دیدگاه
مرسی.نگاه کردم.فقط من بیشتر واسه تقویت کننده تفاضلی میخوام باشه.مرسی شروع میکنم.بازم تشکر از کمکتون:w16:

تو لینک زیر یه زوج تفاضلی توضیح داده شده و درمورد نت لیست توضیح داده/.

netlist در واقع لیست تمام عناصر و گره های مدار است که طبق دستور العمل به خصوصی نوشته می شود.

لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود.دستتون درد نکنه.یه چیزایی متوجه شدم فعلا.استرس زیاد دارم.یه مقاله isiرو باید با سیلواکو شبیه سازی کنم.اصلا نمیدونماز کجا شروع کنم:4564:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...