رفتن به مطلب

کشور ما پیشرفته هست؟ طبعا نه.

ارسال های توصیه شده

سلام

به نظرم خیر امکانش نیست

در کل یک کشور باید تو اکثر موارد پیشرفت کنه و امکان پیشرفت تو یکی نیست.مثلا هیچ کشوری نمیشناسید که از نظر صنعتی پیشرفته باشه بعد از نظر اقتصادی ضعیف باشه

لینک به دیدگاه
امکان به‌وجود آمدن دانشگاهِ مدرن در کشوری غیرمدرن.

آیا چنین امکانی هست؟

درود

منظور از مدرن چیه؟

ب کار گیری تکنولوژی های جدید؟

یا صرفا ظاهر سازی؟

مورد دوم اینک: دانشگاهی ک تمام تکنولوزیک باشه خوب نیست.

حس ارتباط با طبیعت درون ذات همه گونه های بشر هست. کاغذ بهتره. اما با بهره گیری ترکیبی از تکنولوژی و سنتی می شه بهترین نتیجه رو گرفت.

لینک به دیدگاه

ملاک سنجش مدرن بودن یا نبودن یک کشور از نظر من نه تکنولوژی و نه امکانات مادی هست ، تفکر مدرن یک کشور مدرن میسازه و کشور ما با نوع تفکر حاکم براون هیچگاه مدرن خواهد شد

لینک به دیدگاه
درود

منظور از مدرن چیه؟

ب کار گیری تکنولوژی های جدید؟

یا صرفا ظاهر سازی؟

مورد دوم اینک: دانشگاهی ک تمام تکنولوزیک باشه خوب نیست.

حس ارتباط با طبیعت درون ذات همه گونه های بشر هست. کاغذ بهتره. اما با بهره گیری ترکیبی از تکنولوژی و سنتی می شه بهترین نتیجه رو گرفت.

درود

مدرن یعنی رسیدن به نقطه تکامل در همه قاعده های مرتبط

با مورد دوم که فرمودید کاملا موافقم.

لینک به دیدگاه
ملاک سنجش مدرن بودن یا نبودن یک کشور از نظر من نه تکنولوژی و نه امکانات مادی هست ، تفکر مدرن یک کشور مدرن میسازه و کشور ما با نوع تفکر حاکم براون هیچگاه مدرن خواهد شد

بله. کاملا درسته. تفکر مدرن در سایه امکانات و تکنولوژی حاصل میشه که برعکسش هم ممکنه. یعنی با تفکر مدرن میتوان به همه امکانات مادی و تکنولوژیکی دست یافت.

لینک به دیدگاه
بله. کاملا درسته. تفکر مدرن در سایه امکانات و تکنولوژی حاصل میشه که برعکسش هم ممکنه. یعنی با تفکر مدرن میتوان به همه امکانات مادی و تکنولوژیکی دست یافت.

امکانات و تکنولوژی تفکر ساز نیست کما اینکه در کشوری مثل عربستان به رغم برخورداری از انواع امکانات و تکنولوژی به مرحمت دلارهای نفتی خبری از تفکر نیست ، چیزی که تفکر رو میسازه جدا شدن از سطحی نگری به مدد مطالعه و سنجش آموخته ها در ترازوی عقله

لینک به دیدگاه
امکانات و تکنولوژی تفکر ساز نیست کما اینکه در کشوری مثل عربستان به رغم برخورداری از انواع امکانات و تکنولوژی به مرحمت دلارهای نفتی خبری از تفکر نیست ، چیزی که تفکر رو میسازه جدا شدن از سطحی نگری به مدد مطالعه و سنجش آموخته ها در ترازوی عقله

از جنبه عمومی بانظر شما موافقم .

لینک به دیدگاه
این معنی مدرن نیست..

تا زمانی که نتونی معنی بهتری ارائه کنی , همینه که هست و خیلی هم درسته. ردّ هر چیزی فقط با دلیل ممکنه والّآ سنگ اندازی بحساب میاد.:w16:

لینک به دیدگاه
تا زمانی که نتونی معنی بهتری ارائه کنی , همینه که هست و خیلی هم درسته. ردّ هر چیزی فقط با دلیل ممکنه والّآ سنگ اندازی بحساب میاد.:w16:

توهم سنگ اندازی دارید آقای مشاور؟:w58:

تا جایی که من تو کتابای درسی و غیر درسی خوندم مدرن نقطه تکامل نیست چرا که ایرادهای بسیاری توش هست...

این تعریف شما هست نه تعریف همه گیر علمی....

لینک به دیدگاه
توهم سنگ اندازی دارید آقای مشاور؟:w58:

تا جایی که من تو کتابای درسی و غیر درسی خوندم مدرن نقطه تکامل نیست چرا که ایرادهای بسیاری توش هست...

این تعریف شما هست نه تعریف همه گیر علمی....

تعریف همه گیر علمی که میگید چیه؟ تا عین تعریف رو ننویسی که نمیشه .

لینک به دیدگاه
تعریف همه گیر علمی که میگید چیه؟ تا عین تعریف رو ننویسی که نمیشه .

شما میگید حرف من درسته مگر خلافش ثابت بشه جالبه حالا برفرض محال محال کسی دور و برتون نباشه که چیزی غیر اون بگه پس تو تفکر درست بودنش میمونید؟این همه اطمینان به حرف و اندیشه تون فکر میکنم یکم قابل تامل باشه....

شما بهتره اول خود کلمه ی مدرن و تعریف کنید بعد شاخه هاش رو بنویسید و اولویت بندی کنید که کدام یک از اون ها مد نظرتون هست بعد تعریف جامع ارائه بدید....این میشه یه تعریف قابل قبول

هیچ دوره ای بی عیب و نقص نیست...دوره ی مدرن از دید ما فقط در حال حاضر میشه گفت از نظر تکنولوژی اونم فقط نسبت به قبل تو اوج خودش هست و نسبت به آینده نامعلوم..

از نظر علمی و یادگیری بگید بحثش جداست و از نظر ارزشی بگید یه بحث دیگر

زمینه بندی داره شما کدومش مد نظرتون هست بفرمایید تا من تو اون راستا تعریف کنم...فی الحال عرض میکنم مدرن بودن به معنای کامل شدن نیست .....

لینک به دیدگاه
شما میگید حرف من درسته مگر خلافش ثابت بشه جالبه حالا برفرض محال محال کسی دور و برتون نباشه که چیزی غیر اون بگه پس تو تفکر درست بودنش میمونید؟این همه اطمینان به حرف و اندیشه تون فکر میکنم یکم قابل تامل باشه....

شما بهتره اول خود کلمه ی مدرن و تعریف کنید بعد شاخه هاش رو بنویسید و اولویت بندی کنید که کدام یک از اون ها مد نظرتون هست بعد تعریف جامع ارائه بدید....این میشه یه تعریف قابل قبول

هیچ دوره ای بی عیب و نقص نیست...دوره ی مدرن از دید ما فقط در حال حاضر میشه گفت از نظر تکنولوژی اونم فقط نسبت به قبل تو اوج خودش هست و نسبت به آینده نامعلوم..

از نظر علمی و یادگیری بگید بحثش جداست و از نظر ارزشی بگید یه بحث دیگر

زمینه بندی داره شما کدومش مد نظرتون هست بفرمایید تا من تو اون راستا تعریف کنم...فی الحال عرض میکنم مدرن بودن به معنای کامل شدن نیست .....

همه اینا رو که گفتید جواب خواهم داد. چشم

ولی مورد اول رو لازمه حل کنید بعد. شما که میگید تعریف من اشکال داره , پس لازمه خود شما هم تعریف مدرن رو که بنظرتون درسته رو بگید تا من بخونم و دلیل شما رو ببینم که بتونم روش فکر کنم و بسنجم.

لینک به دیدگاه
همه اینا رو که گفتید جواب خواهم داد. چشم

ولی مورد اول رو لازمه حل کنید بعد. شما که میگید تعریف من اشکال داره , پس لازمه خود شما هم تعریف مدرن رو که بنظرتون درسته رو بگید تا من بخونم و دلیل شما رو ببینم که بتونم روش فکر کنم و بسنجم.

حرفتون درست منم عرض کردم شما حوزه ی مشخصی رو بگید من تعریف کنم .....

شما میگید دانشگاه مدرن در کشور غیر مدرن...

تعریفتونم از مدرن اینه که نقطه اوج هر چیزی...

تعریف مدرن یعنی تفکر عقلانی اینکه عقل حاکم بر همه چیز هست....تو دوره مدرن ماشینی شدن و تکنولوژی خیلی پیشرفت کرد و داره پشیرفت میکنه اما از خیلی جهات رو به زوال رفته خیلی از ارزشهارو از بین برده و دچار یک سردرگمی شده....و به خاطر همین دوباره داره نگاهی به گذشته میندازه تا ببینه کجا چی رو جا گذاشته....عقل محوری صرف...

دانشگاه مدرن؟یعنی چی؟یعنی از نظر علمی عالی باشه؟از نظر تکنولوژی و امکانات در حد عالی؟دانشجوهاش باهوش باشن؟یا نه محیط کلیش یه فضای مناسب باشه؟که باید تعریف بشه منظور از فضای مناسب چی هست؟

دوستان یه تاپیکی باز کرده بودن در مورد دانشگاهای دنیا......قالب سنتی اما درون تکنولوژی بیداد میکرد منظورتون از دانشگاه مدرن اینه؟

سوالتون جسارتا ابهام داره....

کشور غیر پیشرفته میتونه به جای کشور غیر مدرن استفاده بشه البته استارتر شماید و من نظرمو عرض میکنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تعریف مدرن یعنی تفکر عقلانی اینکه عقل حاکم بر همه چیز هست....تو دوره مدرن ماشینی شدن و تکنولوژی خیلی پیشرفت کرد و داره پشیرفت میکنه اما از خیلی جهات رو به زوال رفته خیلی از ارزشهارو از بین برده و دچار یک سردرگمی شده....و به خاطر همین دوباره داره نگاهی به گذشته میندازه تا ببینه کجا چی رو جا گذاشته....عقل محوری صرف...

دانشگاه مدرن؟یعنی چی؟یعنی از نظر علمی عالی باشه؟از نظر تکنولوژی و امکانات در حد عالی؟دانشجوهاش باهوش باشن؟یا نه محیط کلیش یه فضای مناسب باشه؟که باید تعریف بشه منظور از فضای مناسب چی هست؟

دوستان یه تاپیکی باز کرده بودن در مورد دانشگاهای دنیا......قالب سنتی اما درون تکنولوژی بیداد میکرد منظورتون از دانشگاه مدرن اینه؟

سوالتون جسارتا ابهام داره....

کشور غیر پیشرفته میتونه به جای کشور غیر مدرن استفاده بشه البته استارتر شماید و من نظرمو عرض میکنم

موفق باشید

موافقم.

متن تاپیک رو عوض کردم. ببینید درست شد؟

لینک به دیدگاه
بله عوض شد

اینارو عرض نکردم که عنوانشو عوض کنید نظر خودم بود اما خیلی ممنون:icon_gol:

خواهش میکنم. منطق شما بسیار دقیق و درست بود . از لطف شما سپاسگزارم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

همون بخش اول گفتار شما منظور منه. یعنی دانشگاهی که از نظر علمی و تکنولوژی و امکانات و دانش مدرسین و انگیزه و هوش دانشجویانش در حد عالی باشه.

لینک به دیدگاه

آیا ایجاد دانشگاه مترادف علم‌آوری و ارتقای فرهنگ است ؟

اگر اختیار اینکار دست من بود، ریشه ی تمام دانشگاه های غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور و .... رو خشک می‌کردم؛ که اینها جز بدبختی و عقب‌ماندگی و زوال چیزی برای این مملکت خراب‌شده نخواهند داشت. افسوس که همیشه عروسک‌ استعماریم. :sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...