رفتن به مطلب

کشور ما پیشرفته هست؟ طبعا نه.

ارسال های توصیه شده

آیا ایجاد دانشگاه مترادف علم‌آوری و ارتقای فرهنگ است ؟

اگر اختیار اینکار دست من بود، ریشه ی تمام دانشگاه های غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور و .... رو خشک می‌کردم؛ که اینها جز بدبختی و عقب‌ماندگی و زوال چیزی برای این مملکت خراب‌شده نخواهند داشت. افسوس که همیشه عروسک‌ استعماریم. :sigh:

خب من دانشگاه نرفتم ونمی توتنم دراین باره نطربدم ، ولی اون چیزی که می بینم ومی شنوم کارها وحرکات یک دانشجونیست اینجوری برمیادکه دانشجویان ماصرفا بخاطر درس به دانشگاه نمیرند متعصفانه تعدادی برای خوشگذرانی و اینکه وقتشون بگذره میرن !

عروسک‌ استعماریم- چگونه می شود ماعروسک باشیم تاخودمون نخواهیم ما می خواهیم اینجوری باشیم من اگرنخواهم ودوست نداشته باشم کسی هندونه زیربغلم بزاره نمی تواند ! چرا ما شخصیت واقتدارنداریم .

مطمعنا اینعا ربط به تفکرمادارد. ما همون ایرانی هستیم پس چی شده؟

مانمی توانیم دانشگاه قدرتمندداشته باشیم چون تفکرات ما قدرتمندنیست ؟

لینک به دیدگاه
خب من دانشگاه نرفتم ونمی توتنم دراین باره نطربدم ، ولی اون چیزی که می بینم ومی شنوم کارها وحرکات یک دانشجونیست اینجوری برمیادکه دانشجویان ماصرفا بخاطر درس به دانشگاه نمیرند متعصفانه تعدادی برای خوشگذرانی و اینکه وقتشون بگذره میرن !

عروسک‌ استعماریم- چگونه می شود ماعروسک باشیم تاخودمون نخواهیم ما می خواهیم اینجوری باشیم من اگرنخواهم ودوست نداشته باشم کسی هندونه زیربغلم بزاره نمی تواند ! چرا ما شخصیت واقتدارنداریم .

مطمعنا اینعا ربط به تفکرمادارد. ما همون ایرانی هستیم پس چی شده؟

مانمی توانیم دانشگاه قدرتمندداشته باشیم چون تفکرات ما قدرتمندنیست ؟

بله، چون تفکر ما علمی نیست. و اصلاً نیاز علمی‌ای احساس نمی‌کنیم. یعنی بافت جامعه‌ی ما دانشگاه رو به عنوان نیاز خودش احساس نکرده که بعد به سراغش بره، بلکه فقط به گمان اینکه با وارد کردن دانشگاه اندیشه‌ورزی و پیشرفت را وارد مملکتش می‌کنه هی به تاسیس دانشگاه پرداخته. زهی خیال خام که این نباشد جز عروسکی برای بازی کودکان. متاسفانه صنعت و اقتصاد و زندگی اجتماعی ما هم در اکثر موارد همینطوره و همه چیز بیشتر از اینکه برخواسته از نیاز و فکر و ذائقه‌ی واقعی و تلاش خود ما باشه، وارداتی هست. :icon_pf (34):

و این تضاد علت ناکامی و شکست ما در تمامی این حیطه‌هاست.

لینک به دیدگاه

مشکلات فراتر از وضعیت کمی یا کیفی دانشگاه های ماست ، اگر دانشگاه های ما در رنکینگ جهانی 100 دانشگاه برتر دنیارو هم تسخیر کنند تفاوت چندانی برای ما نخواهد داشت ، رویکرد علمی و تکنولوژیکی درمان درد این کشور نیست ، چرا که برایند نیروها در این کشور خنثی است زمانی میتوان به پیشرفت کشور امید داشت که نهادهای اجتماعی و سیاسی همه دریک راستا و به سمت یک هدف حرکت کنند زمانی که سیستم با مجموعه ای از نیروهای متنافر هدایت بشه مشخصا به جایی نمیرسه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

معلومه که امکانش هست.سرمایه گذاری زیاد روی اون دانشگاه کنن، بهترین استادا رو بیارن، حقوق زیاد بدن ، دانشجویای قوی رو بیارن معلومه که میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...