رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

:whistle:

یا شیخ

به شمه ای از آن کرامات روحانی خویش پرده از راز این حکایت بردار :ws44:

مریدان در حال جامه دریدن :ws28:

به درستی که ما از رکب خوردگانیم :there:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یا شیخ

به شمه ای از آن کرامات روحانی خویش پرده از راز این حکایت بردار :ws44:

مریدان در حال جامه دریدن :ws28:

به درستی که ما از رکب خوردگانیم :there:

هیییییییییی:sigh:

تخم ها رو شکستی برادر ؟

این تخم هایی که تو مارکت ها میفروشنو دیدی ؟

اگر دیدی بریم برای بدست آوردن X و معادله را حل کنیم:ws28:

2. استفاده از لامپ برای تأمین گرما، و قرار گرفتن تخم ها در معرض نور مستقیم موجب خراب شدن تخم ها شده.:mpr:

این اصلا مشکلی نداره !!!من با لامپ جوجه گردم قبلا و لامپ یو وی نبوده که برادر من

بعدشم مگه ترموکوبل نذاشته بودی ؟ لامپ از کجا اومد یهو ؟:ws52:

3. عدم کنترل رطوبت محیط عامل نتیجه نگرفتن بوده.wht.gif

این تا حدی درسته و برای برطرف کردنش از تکنیک خود پرنده ماده استفاده کن !! مقداری پر از این مغازه هایی که تشکو این حرف ها میدوزن یگیر و با اسپری شیشه شور هر چند ساعت چند تا پاف کن روش !! تخم ها رو روی پر ها بچین!! هر 10 12 ساعت مقدار کمی آب اسپری کن

خود پرنده هم پر میریزه !!! این کبک های عوضی رو ببین :ws28:

اما اینجوری هم نیست که یکم رطوبت کم بشه مرخص بشن و لونه پرنده هم همینه

گاهی پرنده پا میشه میره یک فری بخوره و یکسره روی تخم نمیخوابه که!! گاهی آفتاب میوفته اصلا روی تخم ها یا باد رطوبت رو خشک میکنه

4. تعداد دفعات چرخش تخم ها زیاد بوده (حدوداً هر 90 دقیقه

:w58:

اگر مدام نباشه اشکالی نداره و خود ماده هم کثل مجسمه نیست که تکون میخوره و موقع تکون خوردن تخم هم جابه جا میشه

اما هر شاید 5 ساعت برای چرخش مناسب باشه که البته آرام و نه یهویی !! اون پوسته نازکی که روی محتویات تخم رو میگیره نباید پاره بشه !! یک لایه نازک مثل پوست داخل پیاز و بسیار ظریف روی محتویات تخم رو میگیره و زمانی که محتویات درون تخم ویسکوز میشه وزنش هم بالاتر میره و به سادگی با تکون خوردن شدید و یا چرخش یهویی اون پوسته پاره میشه :w02:

اما در مورد نطفه !!

این تخم ها همون تخمهایی هستن که تو مارکت ها میفروشن و برای خوردن در نظر میگیرن

تخم نطفه دارو بسته بندی نمیکنن بره تو بقالی برای خوردن !!!

اما اگر بدبده ها رو در شرایطی امن نگه داری که آدم زیاد باهاشون در تماس نباشه (یکسره بالا سرشون نری) و آمار بگیری که وقتی تخم کردن سریع و داغ داغ برشون داری میتونی به نطفه دار برسی (البته به شرط اینکه بدبده ها کلا عقیمنباشن !!چون بدبده عقیم اینجوری نیست که جفتگیری نکنه اما تخمش نطفه نداره!!

ولی اگر یک عکس از بدبده های گرامت بذاری بهت میگم داستانشون چجوریه

بدبه مثل مرغ و بقیه پرنده ها نیست و اگر دیده باشی ایستاده تخم میکنه :icon_pf (34): و نمیخوابه

تخمش اینقدر محکم هست که نشکنه و راحت میوفته روی زمین

همون موقع که افتاد و تخم گرمه باید برش داری بذاری تو دستگاهت

و البته دستگاه و جایی که تخم ها هستن هم باید ضد عفونی باشه

ماده میره خاک بازی میکنه و با پرای خاکیش بلده چیکار بکنه

اما آیا شیخ ما هم میره خاک بازی ؟:whistle::ws28::ws28::ws28:

مکان تخم ها رو با فرمالین یا متانول یا الکل صنعتی ضد عفونی کن و بعدش تخم ها رو بچین

نیازی هم به صبر کردن کامل نیست بابا!! یک هفته بذار بمونه بعد ببین تخم سبک شده یا نه !! گفتم دیگه اگر دیدی سبک شده کلا بیخیال جوجه گرفتن شو ولی اگر دیدی مثل تخم مرغ آب پز (البته نه به اون شدت !!!) دیدی سنگین شده حله برو بخواب روش ! :ws3: نه شوخی میکنم ولی اگر دیدی سنگین شده ادامه بده که جوجه میشه

لامپ هم لازم نیست چه خبره ؟ کبک من تو کارخونه رفته بود زیر موتور یخچال تخم کرده بود و زیاد هم نمیخوابید و بوقی بکبار میرفت تکونشون میداد

گرمای موتور یخچاله اینارو جوجه کرد:ws28:

به اندازه گیری دما زیاد توجه نکن و لامپ کمی زیاد میشه ولی اگر فقط لامپ دم دسته یک چیزی بین لامپ و تخم بذار!! یک پارچه ای ورقی چیزی بذار که دمای لامپ مستقیم تو کله تخم ها نخوره

دما شیکم پرنده رو با دمای مستقیم مقایسه نکن برادر

دما باید بچرخه و غیر مستقیم برسه به تخم نه اینکه گرمای لامپ بخوره تو سرش

لامپو بذار بالا یا بغل یک ورقی پارچه ای چیزی هم بذار یا مثل دیوار آویزون کن بعد تخم ها

دستگاهت دربش بستس دیگه گرما اون تو آهسته آهسته یکنواخت میشه !! فرار نمیکنه که

نباید یهو گرما رو تامین کنی و چند ثانیه بعد دما بره بالا

حالا بازم برو بگو من آدم بدی هستم:w02:

205135_305248829587447_2088619416_n.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...