رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

بابابزرگ من حدود 4 ماه هست که چندتا بلدرچین خریده، و چند ماهه که همگی از تخم های کوچولوی پر خاصیتشون لذت می‌بریم.

حالا قصد داریم که نسبت به تکثیر این فسقلیا اقدام کنیم، و خلاصه یه تعداد فرزند فسقلی تر تحویل جامعه‌ی بلدرچینی بدیم :4chsmu1:

بعد از یک مقدار گشت و گذار در اینترنت متوجه شدیم که برای این کار نیاز به دستگاه جوجه‌کشی داریم.

حالا باتوجه به اینکه ساخت یک نمونه دستگاه جوجه کشی خونگی کار سخت و هزینه برداری نیست، تصمیم دارم خودم مدیریت این پروژه رو متقبل بشم :w58:

بنابراین از کلیه ی متخصصان امر جوجه کشی و علوم ذی ربط، همچنین کلیه ی صاحبان صنایع و مالکان واحدهای خصوصی یا دولتی :ws28: دعوت میکنم به ما بپیوندند و خلاصه اگر هر نکته ای در رابطه با طرح و نقشه های ما دارند اعلام بفرمایند تا هرچه بهتر به نتیجه برسیم و به این ترتیب دور هم از دعای خیر جمعی بلدرچین دم بخت برخوردار شویم :w16:

باتشکر فراوان - بق بقو بق بق :w16:

iebmcvap2h7m89j55e8i.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب اگر قراره ما به عنوان یک مادرخوانده عمل کنیم، باید شرایطی که یک بلدرچین مادر تا بیرون اومدن جوجه ها از تخم ایجاد میکنه رو مهیا کنیم.

بنابراین چیزی که نیاز داریم عبارته از :

1. گرما
  2. رطوبت
  3. یکم جابجایی تخم ها
  4. مهر مادری :sigh:

از اونجایی که ما نمی‌تونیم وظیفه ی آخری که حتما یکی از مهم‌ترین شرایط خدادادی قضیه است رو ایجاد کنیم، بهتره با دعای خیر، و امید داشتن به اینکه جوجه هایی فکلی و قشنگ قراره از این تخم های خوش آب و رنگ بیرون بیان انرژی های مثبتمون رو به سمت بچه ها هدایت کنیم :w16:

گرما :

طبیعتاً روش های زیادی برای ایجاد گرمایی که ما میخوایم وجود داره، اما طبیعتاً قابل کنترل ترین روش استفاده از لامپ یا المنت برقی هست.

حالا با توجه به گرمای حدود 37 درجه ای و حجم کوچکی که ما داریم، بنظرم خیلی تفاوتی بین انتخاب این دو گزینه (از نظر مصرف انرژی) وجود نداره.

بنابراین برای اینکه یکم زیبایی و امنیت طرح رو هم بالاتر ببریم میتونیم از لامپ استفاده کنیم.

رطوبت :

طبیعتاً برای تامین رطوبت باید از آب استفاده بشه.

بنابراین میشه یک ظرف اب، داخل مخزنمون داشته باشیم. بالاخره با همین دمای 37 درجه هم به مرور زمان یک رطوبت نسبی ایجاد میشه دیگه.

حالا بازم برای تامین بهتر این رطوبت، ظرف آب رو به لامپ نزدیکتر میکنیم. ( نه که بچسبونیم به لامپ دیگه! )

حالا یک راه دیگه هم وجود داره، اونم اینکه مثلا از یک دستگاه بخور استفاده کنیم (ما بهش میگفتیم بُخور :ws3:) البته در اینصورت حتماً باید توجه ویژه ای به دمای مخزن هم داشته باشیم وگرنه ممکنه به جای جوجه، بلدرچین آبپز تحویل بگیریم :icon_pf (34):TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

اما جابجایی تخم ها :

میتونیم از دو حالت دستی یا اتومات استفاده کنیم.

نکته ای وجود داره اینه که نباید تخم ها ضربه بخورن و خلاصه معلومه که هرچی کمتر دستکاری بشن قطعاً بهتره.

دستگاه های حرفه ای معمولا هر چند ساعت در دو جهت، 45 درجه سینی تخم ها رو کج و راست میکنن.

از طرفی پدربزرگ من طبیعتاً چون سنش زیاده نمیشه روی حالت دستی حسابی باز کرد، بنابراین باید یک طرح برای چرخوندن تخم ها ریخت. :ws38:

هدف از جابجایی هم اینه که جنین یکم تحرک داشته باشه و کلا تنبل بار نیاد ! w63.gif

لینک به دیدگاه

مخزن دستگاه :

برای ساخت مخزن، یقیناً می‌تونیم گزینه های مختلفی رو پیشنهاد کنیم.

اما به چند دلیل من فکر میکنم بهترین پیشنهاد استفاده از این باکس های بزرگ آکاسیوی که برای فروش ماهی و .. استفاده می‌کنند هست (یخدان یونولیتی)

اولاً که این مخازن وزن بسیار کمی دارند و برای جابجایی دستگاه خیلی مناسب خواهند بود.

ثانیاً حسابی عایق حرارتی هستند و شرایط مطلوبی که قراره ایجاد کنیم رو به خوبی حفظ می‌کنند.

ثالثاً عایق صوتی خوبی هم هستند !

به نظر من جوجه های آینده ترجیح میدن قبل از آماده شدن، خیلی سر و صدای ما آدم ها و شهر و ساختمون سازی و .. رو نشنون :banel_smiley_4::ws3:

به هرحال گزینه های بعدی ما هم جنس پلاستیک و بعد چوب هست. اگر نظری برای مخزن دارید بگید :ws38:

من فقط موندم الان از کجا یخدان یونولیتی گیر بیارم :ws3:

بنظرتون برم مرغ و ماهی فروشی ؟! :دی

bera.h1.gif

لینک به دیدگاه
مخزن دستگاه :

برای ساخت مخزن، یقیناً می‌تونیم گزینه های مختلفی رو پیشنهاد کنیم.

اما به چند دلیل من فکر میکنم بهترین پیشنهاد استفاده از این باکس های بزرگ آکاسیوی که برای فروش ماهی و .. استفاده می‌کنند هست (یخدان یونولیتی)

اولاً که این مخازن وزن بسیار کمی دارند و برای جابجایی دستگاه خیلی مناسب خواهند بود.

ثانیاً حسابی عایق حرارتی هستند و شرایط مطلوبی که قراره ایجاد کنیم رو به خوبی حفظ می‌کنند.

ثالثاً عایق صوتی خوبی هم هستند !

به نظر من جوجه های آینده ترجیح میدن قبل از آماده شدن، خیلی سر و صدای ما آدم ها و شهر و ساختمون سازی و .. رو نشنون :banel_smiley_4::ws3:

به هرحال گزینه های بعدی ما هم جنس پلاستیک و بعد چوب هست. اگر نظری برای مخزن دارید بگید :ws38:

من فقط موندم الان از کجا یخدان یونولیتی گیر بیارم :ws3:

بنظرتون برم مرغ و ماهی فروشی ؟! :دی

bera.h1.gif

یا شیخ

چرا تو هر بحثی پرمون به هم میگیره آخه؟:ws28:

شیخ من علاقه شدیدی به کبک ! بدبده !(نوع وحشی همون بلدرچین که قابلیت پرواز کردنم داره ) و باقرقره یا همون سینه سیاه دارم

و تعداد زیادی هم ازشون دارم که همیشه باهام در سفرن:w02:

از تخم همون بدبده وحشی (چون وحشیش کوچیکه و نصف یاکریمه که البته دم نداره ) جوجه هم گرفتم که همون بلدرچین باشه

وحشیش خوندنشم فرق داره

بهترین نژادشم دارم که سفید و انگلیسیه:ws28:

جوجه گرفتن ازش بسیار آسونه یا شیخ

تازه کبک هم گرفتم . البته وحشی که از تو کوه برام آوردن یک چیز دیگه هستش ( هرچند بدجوری میزنه:ws28:)

در حال حاظر 35 کبک موجود دارم و 14 بلدرچین که دو تاش بدبده هستنو وحشی که هی دور سرم پرواز میکنن و الباقی اهلی مثل همون بلدرچینا با نژادهای مختلف

یادت بدم یا شیخ؟:ws28:

همشونم تو اتاقم هستن که البته آزمایشگاهه:w02:

درضمن اینا بدجوری خاک بازن و مدام باید یک خاک خوب دم دستشون باشه تا سالم زندگی کنن

نه اینکه بری با بیل خاک بیاری ها !! خاک مرده نه

من شخصا چند تا گلدون حجیم براشون گذاشتم که خودمم توش جا میشم

توشم یک علفی کاشتم اینا هم شیرجه میرن تو گلدون هی حفاری میکنن :ws28: علف رو هم میکنن ولی باز در میاد

خاک بازی نکنن از بین میرن شیخ

کلا تو هر چی صحبت کنی یک چیزی تو خشتک دارم رو کنم یا شیخ

:ws28::ws28:

لینک به دیدگاه

درود ...

سر رشته زیادی در این زمینه ندارم اما مسلما برای این کار مثل هر کار دیگه ای باید حوصله زیادی به خرج بدین ،کلا کار پرورش کار سختی هست؛به خصوص بلدرچین که دردسر بیشتری داره ...

بهر حال فعلا دو تا سایت بهتون معرفی میکنم :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
یا شیخ

چرا تو هر بحثی پرمون به هم میگیره آخه؟:ws28:

شیخ من علاقه شدیدی به کبک ! بدبده !(نوع وحشی همون بلدرچین که قابلیت پرواز کردنم داره ) و باقرقره یا همون سینه سیاه دارم

و تعداد زیادی هم ازشون دارم که همیشه باهام در سفرن:w02:

از تخم همون بدبده وحشی (چون وحشیش کوچیکه و نصف یاکریمه که البته دم نداره ) جوجه هم گرفتم که همون بلدرچین باشه

وحشیش خوندنشم فرق داره

بهترین نژادشم دارم که سفید و انگلیسیه:ws28:

جوجه گرفتن ازش بسیار آسونه یا شیخ

تازه کبک هم گرفتم . البته وحشی که از تو کوه برام آوردن یک چیز دیگه هستش ( هرچند بدجوری میزنه:ws28:)

در حال حاظر 35 کبک موجود دارم و 14 بلدرچین که دو تاش بدبده هستنو وحشی که هی دور سرم پرواز میکنن و الباقی اهلی مثل همون بلدرچینا با نژادهای مختلف

یادت بدم یا شیخ؟:ws28:

همشونم تو اتاقم هستن که البته آزمایشگاهه:w02:

درضمن اینا بدجوری خاک بازن و مدام باید یک خاک خوب دم دستشون باشه تا سالم زندگی کنن

نه اینکه بری با بیل خاک بیاری ها !! خاک مرده نه

من شخصا چند تا گلدون حجیم براشون گذاشتم که خودمم توش جا میشم

توشم یک علفی کاشتم اینا هم شیرجه میرن تو گلدون هی حفاری میکنن :ws28: علف رو هم میکنن ولی باز در میاد

خاک بازی نکنن از بین میرن شیخ

کلا تو هر چی صحبت کنی یک چیزی تو خشتک دارم رو کنم یا شیخ

:ws28::ws28:

یاشیخ شما هم ؟ :ws28:

خب حقیقتاً با مکتب و روضه و منبر زندگی نمی چرخد ما هم زدیم به جوجه کشی :ws28:

بگو یونولیتو از کجا گیر بیارم تو که اینکاره ای :ws28::ws28:

کلا از جوجه کشی بگو شیخ :ws3:

چندتا کبک مولد هم بفرستی برامون بد نیست، بابابزرگ دعات میکنه خبw000.gif :ws28:

لینک به دیدگاه
یاشیخ شما هم ؟ :ws28:

خب حقیقتاً با مکتب و روضه و منبر زندگی نمی چرخد ما هم زدیم به جوجه کشی :ws28:

بگو یونولیتو از کجا گیر بیارم تو که اینکاره ای :ws28::ws28:

یا شیخ اصلا نیازی نیست

دو راه ساده بهت میگم همونو برو :ws28:

من از بستر کاتالیست راکتورها برای جابه جا کردن تخم استفاده کردم :ws28:

اما یک سر برو آهنگری یا تانکر سازی یک ورق 1 میل نازک بگیر چند تا سوراخ بزنو شبیه شونه تخم مرغ و اندازه تخمه درستش کن

فقط کافیه تخمارو بچینی تو اون سوراخا

بعد میگم چیکار بکن جابه جا بشن

گزینه خونگی هم که دیگه آسونه

یک کبوتر باز خفت کن بده بچیده لای تخمای کبوتره :ws28: کفتره حالیش نیست میخوابه روشون جوجه میکنه

کلا از جوجه کشی بگو شیخ :ws3:

درضمن یا شیخ اون تخمایی که اون بلدرا میذارنو تو هم پاتک میزنی میخوریشون جوجه نمیشه :whistle:

چندتا کبک مولد هم بفرستی برامون بد نیست، بابابزرگ دعات میکنه خبw000.gif :ws28:

کبک مولد نداره یکم احساس امنیت کنن همشون مولدن

البته وحشی ها اهلی هاشون که باید سلامت باشن فقط

ببین من یک بدبه دارم پسرمه :ws28: از خودم بیشتر بهش علاقه دارم و هواشو دارم و دختر باز هم بارش آوردم:ws28: همین بدبده 11تا ماده داره و بیشتر جمعیت بلدرچینا دوست دخترای ایننو ماده :ws28: از این مولد تر ؟ همه رو هم هر روز خفت میکنه:ws28::ws28:

سفید انگلیسیه که کمیابه

سفید هست تو بازارا اما انگلیسی نه

ازش الان یک عکس میذارم حال کنی

خاکش به موقع !! دختر بازیش به موقع و بهترین دونه هم بهش میدم که هم خوی وحشی خودشو حفظ کنه و هم درشت بشه ! خودش وحشی نیستا !! تخم وحشیشو گرفتم این در اومد و بزرگ شد

دو مدل دون رو خیلی دوست دارن

اینو از یک بدبده وحشی کشیدم

4 ساله اینو دارم و اینقدری شده

سرحالو رو فرم

سینشم جای دندونای منه ها :ws28: لک شده نیگاه کنی معلومه

چشمکم یاد گرفته میزنه و وقتی هم میگیریمش خودشو لوس میکنه چشمکم میزنه

شیخ اینو بگم این پسر منو اینجوری نیگاه نکنا خیلی باهوشه لامصب

اصلا نمیشه سرشو کلاه گذاشت :ws28:

اونم یکی از کبکای وحشیه نیگاه چه روبه راهه ؟

تو انبار کارخونه پدر نگهشون میدارم

Photo0353.jpg

Photo0352.jpg

Photo0209.jpg

لینک به دیدگاه

یا شیخ اینجا یک دوز استروئید در روز بهش میدادم :ws28:

یک دوز آنابولیک بدجوری بهش میسازه و خیلی سرحالش میکنه

تو نری از اینکارا بکنیا :ws28:

میزنی میکشیشون :ws28:

DSC03464.jpg

Photo0089.jpg

Photo0329.jpg

لینک به دیدگاه
کبک مولد نداره یکم احساس امنیت کنن همشون مولدن

البته وحشی ها اهلی هاشون که باید سلامت باشن فقط

ببین من یک بدبه دارم پسرمه :ws28: از خودم بیشتر بهش علاقه دارم و هواشو دارم و دختر باز هم بارش آوردم:ws28: همین بدبده 11تا ماده داره و بیشتر جمعیت بلدرچینا دوست دخترای ایننو ماده :ws28: از این مولد تر ؟ همه رو هم هر روز خفت میکنه:ws28::ws28:

سفید انگلیسیه که کمیابه

سفید هست تو بازارا اما انگلیسی نه

ازش الان یک عکس میذارم حال کنی

خاکش به موقع !! دختر بازیش به موقع و بهترین دونه هم بهش میدم که هم خوی وحشی خودشو حفظ کنه و هم درشت بشه ! خودش وحشی نیستا !! تخم وحشیشو گرفتم این در اومد و بزرگ شد

دو مدل دون رو خیلی دوست دارن

اینو از یک بدبده وحشی کشیدم

4 ساله اینو دارم و اینقدری شده

سرحالو رو فرم

سینشم جای دندونای منه ها :ws28: لک شده نیگاه کنی معلومه

چشمکم یاد گرفته میزنه و وقتی هم میگیریمش خودشو لوس میکنه چشمکم میزنه

شیخ اینو بگم این پسر منو اینجوری نیگاه نکنا خیلی باهوشه لامصب

اصلا نمیشه سرشو کلاه گذاشت :ws28:

اونم یکی از کبکای وحشیه نیگاه چه روبه راهه ؟

تو انبار کارخونه پدر نگهشون میدارم

رد دندون ؟؟؟! :w58: :w58::w58:

یا شیخ اینجا یک دوز استروئید در روز بهش میدادم :ws28:

یک دوز آنابولیک بدجوری بهش میسازه و خیلی سرحالش میکنه

تو نری از اینکارا بکنیا :ws28:

میزنی میکشیشون :ws28:

یاشیخ تصمیم گرفتم سریعاً به سازمان حمایت از حیوانات مراحعه نموده و شکایتی علیهت تنظیم کنم :w000::ws28::ws28:

درباره تخم بلدرچین ها نکته ای گفتی شیخ:ws38:

یعنی بنظرت نطفه ندارند ؟ مستنداتت رو رو کن و ما را از نگرانی برهان:ws3:

لینک به دیدگاه
رد دندون ؟؟؟! :w58: :w58::w58:

آری یا شیخ من این پسر رو گاز میگیرم :ws28: نه گاز که دردش بیادا . گاز مثل ماچ کردن

بابا این کله صبح میپره رو تخت نمیذاره بخوابیم که

یاشیخ تصمیم گرفتم سریعاً به سازمان حمایت از حیوانات مراحعه نموده و شکایتی علیهت تنظیم کنم :w000::ws28::ws28:

خود اهالی اون سازمان بیان ببینن حسرت میخورن چون خودشون امکانات زندگی اینارو ندارن

تو اتاق آزادانه میچرخن همه کار هم میکنن

درباره تخم بلدرچین ها نکته ای گفتی شیخ:ws38:

یعنی بنظرت نطفه ندارند ؟ مستنداتت رو رو کن و ما را از نگرانی برهان:ws3:

اون جوری که اون هر روز ماده رو خفت میکنه و میری برش میداری نه

لینک به دیدگاه
یاشیخ پس راهکار مناسبی که شما پیشنهاد میکنی چیست ؟ :ws38:

یا شیخ

اولا آن بیچاره ها را در جایی نگه دار که زیاد آدمی کنارشون نره

غذایشان را به دون پارس تغییر بده

الباقی هم خصوصی میگم که............:ws28:

لینک به دیدگاه

یا شیخ

اولا آن بیچاره ها را در جایی نگه دار که زیاد آدمی کنارشون نره

غذایشان را به دون پارس تغییر بده

الباقی هم خصوصی میگم که............:ws28:

جاشون حسابی امن و امانه یاشیخ، از بابت مکان خیالت راحت

به علاوه محیط طبیعی هست و حیاط و باغچه های دراندردشت اطرافشون

اما به راستی این "دانه ی پارس" چی هست شیخ ؟

اسمش رو در این سایت ها هم دیده بودم، یاد تلوزیون های پارس افتادم اما چیزی سرم نشد :ws28:

ببین تغذیه فعلی اینها بیشتر کاهو و گندم و پوست تخم مرغ و پودر ماهی و بعضا گوشت و اینها هست.

الباقی ماجرا رو هم اگر عمومی گفتی هم موجبات تشکر خلق الله رو فراهم میکنی، به هرحال ما در تالار علوم دامی انجمن هستیم و بحث علم این چیزها سرش نمی‌شود :whistle::ws3:

لینک به دیدگاه
این دون پارس یا شیخ

یاشیخ بعدا سرفرصت ما رو از حکمت اسم این غذا هم آگاه کن

باشه فردا میرم ببینم چی گیرم میاد :w16:

با ما همراه شو شیخ کبیر، به زودی چند واحد کنترل حرارت و سیستم گردش مرکزی هم وارد بازی می‌کنیم که بیشتر خوش بگذره :ws28: ارادتمند شماییم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
یاشیخ بعدا سرفرصت ما رو از حکمت اسم این غذا هم آگاه کن

باشه فردا میرم ببینم چی گیرم میاد :w16:

با ما همراه شو شیخ کبیر، به زودی چند واحد کنترل حرارت و سیستم گردش مرکزی هم وارد بازی می‌کنیم که بیشتر خوش بگذره :ws28: ارادتمند شماییم :icon_gol:

تنکولات سدیم شیخ

شبت گودی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

و اما بعد، پیرو مذاکراتی که شب گذشته با شیخ صورت گرفت، امروز جهت بدست آوردن "دان پارس" و یک "جعبه ی یونولیت" به مکان هایی بس غریب سفر نمودیم که شرح آن در این مجال نمی‌گنجد :icon_pf (34)::ws28:

بعد از تکاپوهای بسیار، مرکز فروش فوم و پلاستیک و آکاسیو جات شهر را یافتیم :ws3: و یک جعبه یخدان یونولیتی به ابعاد 40*45*63 (ارتفاع*عرض*طول) تهیه نموده و بابت آن 30 هزار تومان وجه رایج مملکت به آن فروشنده‌ی محترم تسلیم نمودیم.

همچنین بعد از سرکشی به چند مغازه ی پرنده فروشی و دوستان یک کیلو دون پارس مرغوب (به نظر من البته:ws28:) به قیمت2500 تومان جهت تقویت بنیه و مشاعر خانواده ی بلدرچینی پدربزرگ تهیه نمودیم.

راستی در بین راه یک نکته به ذهنم رسید، اون هم اینکه از "کارتن پلاست" هم میشه برای ساخت مخزن استفاده کرد، البته این یکی رو باید به صورتی طولی خریداری کرده و بعد با چسب یا میخ، حجم سه بُعدی مورد نظر رو ایجاد کرد.

اما باز هم بنظر من بهترین مخزن، همین جنس یونولیت هست :w16:

2.jpg

1.jpg

لینک به دیدگاه
خب اگر قراره ما به عنوان یک مادرخوانده عمل کنیم، باید شرایطی که یک بلدرچین مادر تا بیرون اومدن جوجه ها از تخم ایجاد میکنه رو مهیا کنیم.

بنابراین چیزی که نیاز داریم عبارته از :

1. گرما
  2. رطوبت
  3. یکم جابجایی تخم ها
  4. مهر مادری :sigh:

از اونجایی که ما نمی‌تونیم وظیفه ی آخری که حتما یکی از مهم‌ترین شرایط خدادادی قضیه است رو ایجاد کنیم، بهتره با دعای خیر، و امید داشتن به اینکه جوجه هایی فکلی و قشنگ قراره از این تخم های خوش آب و رنگ بیرون بیان انرژی های مثبتمون رو به سمت بچه ها هدایت کنیم :w16:

گرما :

طبیعتاً روش های زیادی برای ایجاد گرمایی که ما میخوایم وجود داره، اما طبیعتاً قابل کنترل ترین روش استفاده از لامپ یا المنت برقی هست.

حالا با توجه به گرمای حدود 37 درجه ای و حجم کوچکی که ما داریم، بنظرم خیلی تفاوتی بین انتخاب این دو گزینه (از نظر مصرف انرژی) وجود نداره.

بنابراین برای اینکه یکم زیبایی و امنیت طرح رو هم بالاتر ببریم میتونیم از لامپ استفاده کنیم.

رطوبت :

طبیعتاً برای تامین رطوبت باید از آب استفاده بشه.

بنابراین میشه یک ظرف اب، داخل مخزنمون داشته باشیم. بالاخره با همین دمای 37 درجه هم به مرور زمان یک رطوبت نسبی ایجاد میشه دیگه.

حالا بازم برای تامین بهتر این رطوبت، ظرف آب رو به لامپ نزدیکتر میکنیم. ( نه که بچسبونیم به لامپ دیگه! )

حالا یک راه دیگه هم وجود داره، اونم اینکه مثلا از یک دستگاه بخور استفاده کنیم (ما بهش میگفتیم بُخور :ws3:) البته در اینصورت حتماً باید توجه ویژه ای به دمای مخزن هم داشته باشیم وگرنه ممکنه به جای جوجه، بلدرچین آبپز تحویل بگیریم :icon_pf (34):TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

اما جابجایی تخم ها :

میتونیم از دو حالت دستی یا اتومات استفاده کنیم.

نکته ای وجود داره اینه که نباید تخم ها ضربه بخورن و خلاصه معلومه که هرچی کمتر دستکاری بشن قطعاً بهتره.

دستگاه های حرفه ای معمولا هر چند ساعت در دو جهت، 45 درجه سینی تخم ها رو کج و راست میکنن.

از طرفی پدربزرگ من طبیعتاً چون سنش زیاده نمیشه روی حالت دستی حسابی باز کرد، بنابراین باید یک طرح برای چرخوندن تخم ها ریخت. :ws38:

هدف از جابجایی هم اینه که جنین یکم تحرک داشته باشه و کلا تنبل بار نیاد ! w63.gif

داشتم می گشتم یه چیزجالب درباره رطوبت دیدم 32355641904933435137.jpg

فکرکنم ازپیزوهم بشه استفاده کرد که بانوسان شدید آب رابصورت بخاردرمی آورد فقط اینجا بخارما سرده.

گردشم که می شه یک صفه گردون درست کرد که تخم هاراروی آن گذاشت یا تخمهارامیان دومیله گیرانداخت (نه محکم )وزیرآن هم نواری حرکت کنه !

لینک به دیدگاه
داشتم می گشتم یه چیزجالب درباره رطوبت دیدم

فکرکنم ازپیزوهم بشه استفاده کرد که بانوسان شدید آب رابصورت بخاردرمی آورد فقط اینجا بخارما سرده.

گردشم که می شه یک صفه گردون درست کرد که تخم هاراروی آن گذاشت یا تخمهارامیان دومیله گیرانداخت (نه محکم )وزیرآن هم نواری حرکت کنه !

سلام، ایده ای که برای چرخش تخم ها گفتی خوبه. حالا باید طرح های دیگه رو هم بررسی کنیم و آخر سر نتیجه گیری کنیم.

اما درباره رطوبت طرحی که گذاشتی تقریبا مشابه همین میمیونه که ما میخوایم (با استفاده از لامپ) ایجاد کنیم.

به خصوص حالا که یخدان رو به عنوان مخزن انتخاب کردیم میتونیم کف مخزن رو با یک بند انگشت آب پر می کنیم.

حالا،

برای اینکه در آینده دائما نیاز به برداشتن سر مخزن و خبر گرفتن از تخم ها نباشه، من یک شیشه روی درمون تعبیه کردم که مراحل کارم رو به شرح تصویر (فایل rar.) میتونید دنبال کنید :ws3:

البته بجای کاری که من کردم می‌شد با یک چسب (نواری یا چسب برق) شیشه رو روی درب چسبوند، که خوب بنظر من اونطوری خیلی ظاهر قشنگی نداره و مهم تر از اون اینکه اطمینانش هم زیاد بالا نیست. اما با این طرح ساده ای که پیاده کردم هم بنظرم ظاهر تمیزتری داریم هم شیشه جاش مطمئن تر هست. (بعداً یک نوار هم دور این شیشه میگیریم که قشنگ تر هم بشه :w16:).

IMAG0841.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان فیض بردیم ، در ارتباط با ساخت دستگاه کار ساده ای هست . اما

شما تا چه حد پبش رفتید وبعد از این تا کجا پبش خواهد رفت ، منظورم اینکه توسعه ای در کار خواهد بود و برای یک متصدی کار ساخت دستگاه جایی دارید . و مطالعه ای در امر مقرون به صرفه بودن کرده اید ، همچنین چند نفر در ابن کار مشاركت دارند

فرستاده شده از K00Eِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...