رفتن به مطلب

مسابقه اطلاعات عمومی (دور ششم)

ارسال های توصیه شده

در مورد شرایط عادلانه الزاما به معنی این نیست که هر سه نفر دو توپ مشکی می بینن، ممکنه منظور از طراح سوال این باشه که تو شرایط یکسانی قرار دارن و فقط از رنگ توپ دو نفر دیگه اطلاع دارند. مورد بعدی هم اینکه اگه تمام توپ ها قرار هست که یه رنگ باشن چرا فقط یه نفر تونست حدس بزنه.

به هر حال درست یا غلط بودن این جواب اصلا برای من مهم نیست، چون شاید یکی دو دقیقه هم براش وقت نذاشتم، حتی سرچم نکردم. اما در مورد دو سوال دیگه بد نیست بیشتر بررسی کنیم، که بعضی آمارهای ذکر شده درست نیست و یا استدلال های شخصی مبنا قرار گرفته.

سوال 2) از بازیگران هالیوود که در 64 مراسم رسمی بازیگری نامزد دریافت جایزه شد و در بیست و یکی از این مراسم ها، جایزه را دریافت نمود. اولین فیلم تلویزیونی خود را نیز در اواخر دهه 1950 بازی نمود. همچنین دو کتاب نوشت که در واقع خط داستانی زندگینامه وی بودند.

مورد اول که سامیار بهش اشاره کرد تعداد نامزدی این بازیگر بوده، البته معمولا به صورت مجزا از جوایز اعلام میشه و با هم همپوشانی ندارن. اگه سایت معتبرتر Internet Movie Database یا همون IMDB.com رو چک کنیم، تعداد نامزدی و همینطور جوایز این بازیگر متفاوت با عددای ذکر شده هستش:

35 wins and 38 nominations

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اگه بخوایم مجموع هم در نظر بگیریم 73 خواهد شد.

در مورد منبع مورد اشاره توضیحی در مورد تلوزیونی بودن فیلم اول داده نشده، حتی جمله مورد سوال در دو جای متن با دو عدد متفاوت ذکر شده:

کتاب دوم اشاره شده در منبع هم در Amazon به عنوان جلد دوم اولی ذکر شده، ضمن اینکه کتاب های دیگه ای هم از ایشون وجود داره:

سوال 3) یکی از هنرمندان اسپانیایی که در سن 17 سالگی اولین فیلم خود را بازی کرد و طی چند سال به محبوبیتی رسید که تنها در دهه 1960 توانست در بیش از 28 فیلم بازی کند. او در چند فیلم به عنوان خواننده نیز ایفای نقش نمود و توانست در همان دهه چند ترک موسیقی پاپ نیز ارائه کند. همچنین در شعر، نقاشی و نویسندگی نیز دستی داشت.

اشاره ای منبع مورد نظر به سن شروع نکرده، ولی توی IMDB چیز دیگه ای عنوان شده:

دلیل پرکار شدنشون زیباییشون بوده، همینطور تعداد کارهای دهه 60 دقیقا برابر 28 بوده که یکیش هم سریال بوده:

البته ویکی پدیا هم فکر کنم 27 تا اثر برای این دهه لیست کرده.

در آخر هم جا داره واقعا تشکر کنم که این دو روز کلی وقتمون رو برای سرچ دو سوال آخر گرفتین.

سلام داداش ایمان چطوری ؟:icon_redface::icon_gol:

در مورد سوال سوم، ترجمه متنی که از سایت معتبر IMDB گذاشتی میشه:

در نهم جولای 1943 در اسپانیا متولد شد. دوره حرفه ای خود را در سن هشت سالگی به عنوان رقاص و خواننده فلامینکو آغاز کرد. برای اولین بار در سن شانزده سالگی برای بازی در اولین فیلم به عنوان خواننده انتخاب شد.

من گفته وبدم که در سن 17 سالگی اولین فیلمش رو بازی کرد. خب جمله من چه تناقضی با توضیحات این متن داره ؟ :hanghead:

تعداد بازی هاش در دهه 60 هم در همون منبعی که معرفی کردم نوشته بیشتر از سی تا بوده :w16:

راستی ویکی پدیا هم به همون اندازه IMDB معتبره، منم واسه اون سوال شما که کل جوابش فقط یک جمله داخل اینترنت بود و اونم تو ویکی پدیا بود کلی وقت گذاشتم :a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 162
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

راستی ایمان جان در مورد سوال اول هم نوشتی ... من خیلی واضح تو صورت سوال مطرح کردم که همینطور به آنها اطمینان داده شده است که شرایط بین سه نفر کاملا عادلانه است. کاملا عادلانه یعنی از همه لحاظ عادلانه دیگه :a030:

در مورد سوال دوم، اون عدد 1954 که قرمز کردی تاریخ نمایش تئاتر بوده و سال 1959 خیلی صریح به عنوان اولین نمایش تلویزیونی بیان شده. تو هر دوتا متنی که گذاشتی

در مورد کتاباشم من تنها چیزی که نوشتم این بود: همچنین دو کتاب نوشت که در واقع خط داستانی زندگینامه وی بودند. این جمله هم تناقضی با اینکه کتاب دوم جلد دوم کتاب اول بوده نداره. اگرچه با توجه به مفهوم جمله که نوشتم خط داستانی زندگیش بودن میشه راحت متوجه شد دنباله همدیگه هستن

تنها مشکل سوال دو تعداد جشنواره ها بوده که من اسکارو حساب نکردم متاسفانه. بقیه اطلاعات همشون درستن

لینک به دیدگاه
سلام داداش ایمان چطوری ؟:icon_redface::icon_gol:

در مورد سوال سوم، ترجمه متنی که از سایت معتبر IMDB گذاشتی میشه:

در نهم جولای 1943 در اسپانیا متولد شد. دوره حرفه ای خود را در سن هشت سالگی به عنوان رقاص و خواننده فلامینکو آغاز کرد. برای اولین بار در سن شانزده سالگی برای بازی در اولین فیلم به عنوان خواننده انتخاب شد.

من گفته وبدم که در سن 17 سالگی اولین فیلمش رو بازی کرد. خب جمله من چه تناقضی با توضیحات این متن داره ؟ :hanghead:

تعداد بازی هاش در دهه 60 هم در همون منبعی که معرفی کردم نوشته بیشتر از سی تا بوده :w16:

راستی ویکی پدیا هم به همون اندازه IMDB معتبره، منم واسه اون سوال شما که کل جوابش فقط یک جمله داخل اینترنت بود و اونم تو ویکی پدیا بود کلی وقت گذاشتم :a030:

سلام

ممنون.

خب گفته شده 16 سالگی انتخاب شده دیگه.

منظورت این جمله هست؟

she played in over thirty altogether from 1960 to 1970

1970 که جزو دهه 60 محسوب نمیشه، بله در کل بیشتر از 30 تا بوده، که تا برای سال 1970 بوده، اینم از همون ویکی پدیا:

The 1960s was a decade that began on 1 January 1960 and ended on 31 December 1969

در مورد ویکی پدیا هم خیلی از مقالاتش توسط ربات ها جمع آوری میشه، ولی توی IMDB مطالب و تغییرات قبل از انتشار چک میشن.

ما سوال غلط طرح نکردیم، توضیحات سوالامون هم عینا تو اینترنت بود.

لینک به دیدگاه

در مورد سوال یک هم من تازه منبع رو چک کردم، شما سوال رو دقیقا به اون شکل مطرح نکردی که جواب هم همون باشه، توی منبع آورده:

competition is extremely fair to all three of them

رقابت برای همه عادلانه هست نه شرایط بینشون، واسه من این دو تا یه مفهوم رو نمی رسونه.

همینطور در ادامه هم بازم نشون میده که این یه رقابت هست و همه می تونن به جواب برسن، بعد اون میگه یه چند دقیقه گذشت یکی دستش رو بالا برد و رنگا رو درست تشخیص داد.

در مورد اون تاریخ هم متنا رو گذاشتم دیگه، دقیقا یکی هستن:

Peter Seamus O'Toole
(
; 2 August 1932 – 14 December 2013) was an
stage and film actor. He attended the
, and began working in the theatre, gaining recognition as a
actor at the
and with the
, before making his film debut in 1959

O'Toole began working in the theatre, gaining recognition as a
actor at the
and with the
, before making his television debut in 1954. He first appeared on film in 1959 in a minor role in
.

همه حرفام هم با منبع بوده دیگه، لینکش رو گذاشتم.

لینک به دیدگاه

تیمای 1918 و یاشیل امشب سوالاشونو بذارنا. کاری به بحث این دوتا تیم نداشته باشن اگه هنوز ادامه داشت :ws3:

در مورد توپها استدلال تیم نی طلایی اشتباه بوده و پذیرفته نیست. همونطور که قبلاً هم گفته شد.

اما در مورد سوال 3 و سن شروع بازیگری میراندا، 16 سال درسته. چون منم سرچ کردم، جایی اشاره نشده بود که سن 17 سالگی اولین فیلمشو بازی کرده. اگه همچین منبعی هست تیم سایه روشن میتونه معرفی کنه. در غیر این صورت این سوال هم حذف میشه و نتیجه مساوی میشه.

لطفاً در مورد سوالهای دیگه صحبت نکنید و نیاز نیست پاسخ همدیگه رو هم بگین. فقط اعتراضتون رو با دلیل به خود من بگین اگه موردی هست. الانم فقط تکلیف این سوال سه مشخص نیست. که البته فعلاً تصمیم به حذف سوال هست مگه اینکه همونطور که گفتم منبع مشخص و معتبری ارائه بشه که توش گفته باشه اولین فیلم رو سن 17 سالگی بازی کرده.

لینک به دیدگاه

سوالات تیم 1918 از تیم یاشیل :

1. توصیفات زیر بیانگر ویژگی های کدام شخصیت است؟

از ویژگی های چهره او اغراق در اعضای صورت مثل چشم و دهن بزرگ است، کلاه کوچک و لباس با یقه بزرگ می پوشد.

2. بتی که به عنوان خدای صنایع دستی در 4 هزار سال پیش از میلاد دربین النهرین پرستش می شد چه نام داشت؟

3.کدام کلمه انگلیسی را به تنهایی می توان 4 بار استفاده کرد بدون اضافه کردن هیچ فعل کمکی یا حرف ربط ، جمله ای به دست آورد که از لحاظ دستوری و معنا صحیح است؟

لینک به دیدگاه

سوالات تیم یاشیل از تیم 1918:

1.دستیابی به اهداف فردی و سازمانی متقابلا به یکدیگر وابسته است و مرتبط با یک وجه معمول مسلط بر کار کارمند می باشد .کارکنان اعضای سازمانی تشویق می شوند که به اهداف شخصی خود برسند و تلاشی را در راستای دستیابی اهداف سازمانی به منظور نیل به این اهداف شخصی انجام می دهند این متن به چه موضوعی اشاره می کند؟

2. کدام شهر در تامیل نادو فرودگاه دارد؟

3. نصف النهار عبوری از لندن که به نام.......؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.

محمد تو رو خدا چه وضع انجمنه اخه؟

همش دیتا بیس ارور

من تنها فرومی ک الان توش فعالیت دارم فقط نواندیشانه.بعد خستگی طول روز میام اینجا ده دقه با بچه ها شاد بااشیم.

اونم ک با این دیتا بیس ارور فقط رو اعصابه.:w000:دیشب یک ساعت منتظر بودم تا برطرف شه بتونم سوال رو ارسال کنم از صب هم ک این مشکل بود و نشد جوابارو برات ارسال کنم.

درستش نکنی میزارم میرمااا.ببین کی گفتم:icon_razz::sigh:

لینک به دیدگاه

پاسخ تیم 1918 به تیم یاشیل :

1.دستیابی به اهداف فردی و سازمانی متقابلا به یکدیگر وابسته است و مرتبط با یک وجه معمول مسلط بر کار کارمند می باشد .کارکنان اعضای سازمانی تشویق می شوند که به اهداف شخصی خود برسند و تلاشی را در راستای دستیابی اهداف سازمانی به منظور نیل به این اهداف شخصی انجام می دهند این متن به چه موضوعی اشاره می کند؟

مدیریت بر مبنای هدف

2. کدام شهر در تامیل نادو فرودگاه دارد؟

شهرهای :

Chennai

Arakkonam

Uchipuli

Thoothukudi

TiruchirappalliSalem

Coimbatore

Madurai

Vellore

Hosur

همچنین این ایالت 3 پایگاه نظامی مجهز به فرودگاه داره که در شهر های :

چنای، تانجاوور و کویمباتور قرار دارن .

3. نصف النهار عبوری از لندن که به نام.......؟؟؟

نصف‌النهار گرینویچ یا نصف‌النهار مبدأ

لینک به دیدگاه

پاسخ تیم یاشیل به تیم 1918

1. دلقک

2.انکی

3.Buffalo

لینک به دیدگاه

بررسی پاسخ های تیم 1918 به تیم یاشیل

1- دستیابی به اهداف فردی و سازمانی متقابلا به یکدیگر وابسته است و مرتبط با یک وجه معمول مسلط بر کار کارمند می باشد .کارکنان اعضای سازمانی تشویق می شوند که به اهداف شخصی خود برسند و تلاشی را در راستای دستیابی اهداف سازمانی به منظور نیل به این اهداف شخصی انجام می دهند این متن به چه موضوعی اشاره می کند؟

پاسخ تیم 1918: مدیریت بر مبنای هدف

پاسخ تیم یاشیل: یک فرد را تشویق به اولویت دادن به اهداف شخصی بیش از اهداف سازمانی می کند.

پاسخ صحیح: نامشخص. منبع ارائه شده از تیم یاشیل اشتباه بود و تو صفحه چیزی نبود. لطفاً تا امشب منبع معتبر درست ارائه بشه. در غیر این صورت این سوال حذف میشه و امتیازش به تیم 1918 داده میشه.

منبع:

نامشخص

نتیجه: نامشخص

2- کدام شهر در تامیل نادو فرودگاه دارد؟

پاسخ تیم 1918: شهرهای : Chennai, Arakkonam, Uchipuli, Thoothukudi, TiruchirappalliSalem, Coimbatore, Madurai, Vellore, Hosur

همچنین این ایالت 3 پایگاه نظامی مجهز به فرودگاه داره که در شهر های : چنای، تانجاوور و کویمباتور قرار دارن .

پاسخ تیم یاشیل: Chennai,Triuchirapalli,Madurai

پاسخ صحیح: هریک از شهرهای فوق

منبع:

نتیجه: پاسخ صحیح داده شده

3- نصف النهار عبوری از لندن که به نام.......؟؟؟

پاسخ تیم 1918: نصف‌النهار گرینویچ یا نصف‌النهار مبدأ

پاسخ تیم یاشیل: Prime Meridian of 0º Meridian

پاسخ صحیح: نصف النهار مبدا.

منبع:

----------------

فعلاً تیم 1918 به هردوسوال تیم یاشیل پاسخ صحیح داده

لینک به دیدگاه

بررسی پاسخ های تیم یاشیل به تیم 1918

1- توصیفات زیر بیانگر ویژگی های کدام شخصیت است؟

از ویژگی های چهره او اغراق در اعضای صورت مثل چشم و دهن بزرگ است، کلاه کوچک و لباس با یقه بزرگ می پوشد.

پاسخ تیم یاشیل: دلقک

پاسخ تیم 1918: AUGUSTE CLOWN

پاسخ صحیح: دلقک

منبع:

نتیجه: نامشخص

2- بتی که به عنوان خدای صنایع دستی در 4 هزار سال پیش از میلاد دربین النهرین پرستش می شد چه نام داشت؟

پاسخ تیم یاشیل: انکی

پاسخ تیم یاشیل: انکی

پاسخ صحیح: انکی

منبع:

3- کدام کلمه انگلیسی را به تنهایی می توان 4 بار استفاده کرد بدون اضافه کردن هیچ فعل کمکی یا حرف ربط ، جمله ای به دست آورد که از لحاظ دستوری و معنا صحیح است؟

پاسخ تیم یاشیل: Buffalo

پاسخ تیم 1918: Buffalo

پاسخ صحیح: Buffalo

منبع:

----------------------

تیم یاشیل به هر سه سوال تیم 1918 پاسخ صحیح دادش

لینک به دیدگاه

سوال 1

جواب:

یک فرد را تشویق به اولویت دادن به اهداف شخصی بیش از اهداف سازمانی می کند.

منبع با عکس

rjllszgt13no7ok01py.png

سوال 2 پاسخ مدنظر ما اشاره به اسم این 3 شهر بوده ولی باز هر چی دوست دارین

سوال 3

bzm3pbo6xd6fa0by3mip.png

لینک به دیدگاه

سلام

در مورد سوال 1 که تیم یاشیل از ما پرسیدن منبعی که گذاشتن نشون میده این یه سوال تستی بوده با چند گزینه و اون گزینه ای که با متن مفهوم نزدیکی داره پاسخ صحیح محسوب شده ، یعنی یه چیز کلی ! چوابی که منبع تیم یاشیل گفته خود متنه ، جواب ما هم میتونه درست باشه

در مورد سوال 2 فکر میکنم منبع شما فقط به 3 شهر اشاره کرده در حالی که شهر هایی که در ایالت تامیل نادو فرودگاه دارن بیشتر از 3 تا هستن و جواب ما جامع هست.

در مورد سوال 3 نصف النهار صفر همون نصف النهار مبدا هست

اما در مورد سوال 1 تیم ما جواب درست دلقک آگوست هست ولی تیم یاشیل فقط به دلقک خالی اشاره کردن، چند نوع دلقک هست تو منبع هم اشاره شده ، دلقک صورت سفید، دلقک آگوست و دلقک دارای کاراکتر منحصر به فرد

دلقک صورت سفید آرایش صورتش بیشتر زمینه سفید داره و چشم و دهن معمول خودش هست لباسش هم دارای یقه بزرگ یا کلاه کوچیک نیست

در حالی که دلقک آگوست در آرایش صورت بیشتر چهره اش زمینه رنگی داره و با میک آپ چشم و دهن بزرگ براش طراحی میشه لباسش یقه بزرگ داره و کلاهش به طور محسوس خیلی کوچیک هست

دلقک کاراکتر هم مثل شخصیت چارلی چاپلین در فیلم ها

با تشکر.

لینک به دیدگاه
سلام

در مورد سوال 1 که تیم یاشیل از ما پرسیدن منبعی که گذاشتن نشون میده این یه سوال تستی بوده با چند گزینه و اون گزینه ای که با متن مفهوم نزدیکی داره پاسخ صحیح محسوب شده ، یعنی یه چیز کلی ! چوابی که منبع تیم یاشیل گفته خود متنه ، جواب ما هم میتونه درست باشه

در مورد سوال 2 فکر میکنم منبع شما فقط به 3 شهر اشاره کرده در حالی که شهر هایی که در ایالت تامیل نادو فرودگاه دارن بیشتر از 3 تا هستن و جواب ما جامع هست.

در مورد سوال 3 نصف النهار صفر همون نصف النهار مبدا هست

اما در مورد سوال 1 تیم ما جواب درست دلقک آگوست هست ولی تیم یاشیل فقط به دلقک خالی اشاره کردن، چند نوع دلقک هست تو منبع هم اشاره شده ، دلقک صورت سفید، دلقک آگوست و دلقک دارای کاراکتر منحصر به فرد

دلقک صورت سفید آرایش صورتش بیشتر زمینه سفید داره و چشم و دهن معمول خودش هست لباسش هم دارای یقه بزرگ یا کلاه کوچیک نیست

در حالی که دلقک آگوست در آرایش صورت بیشتر چهره اش زمینه رنگی داره و با میک آپ چشم و دهن بزرگ براش طراحی میشه لباسش یقه بزرگ داره و کلاهش به طور محسوس خیلی کوچیک هست

دلقک کاراکتر هم مثل شخصیت چارلی چاپلین در فیلم ها

با تشکر.

سلام مریم جان

در مورد سوال 1 مد نظر ما این بوده که مفهومی که متوجه شدید برا ما بگید این که چن گزینه داره هیچ ربطی نداره جوابی که شما دادید اصلا قابل مقایسه با گزینه ها نیست،،،

در مورد سوال 2 و 3 بحثی ندارم همه چی واضحه..

اما سوال دلقک شرمنده شدم چون روی سوال نگفتید نوعشم مشخص کنید اگه میگفتید من که دلقک پیدا کردم برام کاری نداشت نوعشو بنویسم چون تا آخر توضیحات خوندم من از سوال شما اینطور متوجه شدم که فقط میخوایید بدونید این شخصیت چیه،،،،

در آخر این آخرین جمله ای بود که نوشتم بحثی ندارم اگه داورا حق بدن به شما من و هم گروهی اعتراضی نداریم

لینک به دیدگاه

الگار جان من خدای نکرده با شما یا با هیچ گروه دیگه ای رقابت ندارم ، فقط اون چیزی که به نظرم درست میاد رو گفتم

در مورد دلقک اگه فقط دلقک منظورم بود میتونستم سوالو کلی بپرسم ولی به جزئیات خاص اشاره کردم .

به هر حال هر چی که رای داور باشه ، اون دفعه ما 3 امتیاز رو با وجود اینکه جوابمون درست بود فقط به خاطر یه علامت مساوی از دست دادیم ولی اعتراضی نکردم.

اینبار هم نظر نهایی با داور :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سوال 1

جواب:

یک فرد را تشویق به اولویت دادن به اهداف شخصی بیش از اهداف سازمانی می کند.

منبع با عکس

rjllszgt13no7ok01py.png

سوال 2 پاسخ مدنظر ما اشاره به اسم این 3 شهر بوده ولی باز هر چی دوست دارین

سوال 3

bzm3pbo6xd6fa0by3mip.png

سوال یک رو مرسی از عکس. ولی با لینک نشون بدین. لینکی که بشه وارد صفحه شد. چون لینکی که بهم تو خصوصی داده شده، وقتی میزنم، میگه مطلب مورد نظر وجود نداره :ws52:

در مورد سوال دو قبلاً گفتم سوالی که چند جواب داره، اگه حتی یه جواب هم اشاره بشه و منبع درست باشه، مورد قبوله. نیاز نیست حتماً با جواب سوال کننده هم یکی باشه. که هرچند این جواب این یکی بود. اگه فقط یه شهرم اشاره میشد درست بود. چون تو سوال هم گفته شده کدام شهر؟

در مورد سوال سه هم نصف النهار 0 همون نصف النهار مبدا یا گرینویچ هست:

لینک به دیدگاه

ببخشید من دسترسی درست نداشتم، دیر تونستم به این مسابقه آخر رسیدگی کنم.

با توجه به ارائه منبع و از اونجایی که جواب تیم 1918 به اون جواب نهایی نمیخورد، همون دو سوال صحیح از تیم 1918 پذیرفته میشه.

در مورد دلقک من رفتم نگاه کردم توضیحات رو، بله ویژگی های دلقک های دیگه فرق میکنه.

لینک به دیدگاه
ببخشید من دسترسی درست نداشتم، دیر تونستم به این مسابقه آخر رسیدگی کنم.

با توجه به ارائه منبع و از اونجایی که جواب تیم 1918 به اون جواب نهایی نمیخورد، همون دو سوال صحیح از تیم 1918 پذیرفته میشه.

در مورد دلقک من رفتم نگاه کردم توضیحات رو، بله ویژگی های دلقک های دیگه فرق میکنه.

:w58::w58::w58:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...