رفتن به مطلب

کوکان بی سرپست.....لطفا نظر بدید

yanāl

ارسال های توصیه شده

من حرفی از بد بودن زدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

من گفتم ازاین دست موسسه ها زیاده!!اگ کسی واقعا قصد کمکه نه فقط حرف و شعار، کافیه اراده کنه و همین فردا بیکی از موسسه ها مراجعه کنه!

خیلی هم حرف خوبی زدید دست شما درد نکنه....

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خیلی هم حرف خوبی زدید دست شما درد نکنه....

سلام.

شماره پیامکی که گفتم بزارید پست اولتون.

شاید کسی همه پست هارو نخونه....

اینجور هرکس بیاد پست اول بخونه شماره رو هم میبینه.

لینک به دیدگاه

والا همه تو خرج خودشون موندن باید مایه داران عزیز یکم لطف کنن و بچه های بی سرپرست رو دریابن . به نظر من یه قرون دو زاری که من و امسال من کمک کنن به یکی میرسه به یکی نمیرسه :ws37:

لینک به دیدگاه

کشوری که ثروتمند باشه قاعدتا نباید چیزی به اسم کودک کار داشته باشه چه برسه به بی سر پرست !!! سرپرستش یک کشور باید باشه

البته کو ثروت(اینجوری میگن)

اینکه افرادی خیر سرپرستی رو قبول کنن ایده آله و دمشونم گرم

اما این وظیفه مسئول های کشوره

وظیفه کشوره که وقتی این کودکهای بی سر پرست و کار رو میبینه به جای حمله کردن بهشون (که با چشم خودم دیدم کتک زدن یک بچه فوقش 8 یا 9 ساله رو به دست سد معبر چی های شهرداری برای فروختن آدامس!!!) شرایطی براشون فراهم کنه آموزش و تحصیل کننو زندگی کنن

در صورتی که از درآمد هنگفتی که ظاهرا الان میگن نه بابا کو درآمد مقداری هم حق اون کودک هستش

دغدغه خلیا از جمله رسانه ها شده کودکای یک کشور دیگه (که البته اینجا پولش جور میشه و داریم و تازه یک بخش بزرگ هم خود مردم کمک میکنن!!! ولی اون طفل معصومی که آدامس میفروشه رو براش قاطی میکنن که مزاحم ما نشو!!!!! فقط هم بلدن دهن رو ببندن و روزه بگیرن !!! ))

خوبه حس انسان دوستیا اما نه وقتی توی کشور خودمون کم نیستن کودکایی که بی سرپرستند و یا به جای اینکه مدرسه باشن سر خیابون هستند و ..............

نه اینجا امریکا هستش که قانونش سرمایه داری باشه و نه سوسیالیستی آلمان!!!

کشوری هستیم که فقط درآمد صنعت پتروشیمی و نفتش و گازش سر به فلک میکشه (که البته میگن تو بگو دوزار!!! نداریم !!!)

همون سوسیالیست آلمان یارو پناهنده میشه از خود اون کشور هم نیست !!! تا بیاد یک جایی بره سر کار یا بفهمن چی بلده یک پولی بهش ماهیانه میدن (هرچند کم ولی میدن)

نه گاز خرکی دارن و نه نزدیک به 60 تا واحد پتروشیمی تو اسکیل خرکی

نفت هم که کلا هیچی

در کنار این خیریه ها سعی کنید جا بیوفته این وظایف مسئولهای یک کشوره

با درآمدی هنگفتی که من فقط چند تاشونو مثال زدم شرایط ایده آل تحصیل و زندگی این افراد رو تامین کنن

هر چقدر هم بگیم تعدادشون زیاده بودجه نیست قابل قبول نیست!!!

برای اینکار به راحتی میشه بودجه در نظر گرفت

نیازی نیست شهرداری بیاد یک خیابونو شخم بزنه از اول دوباره جدول بذاره !!!! و در آخر 2 تا پیمانکار این وسط ................ من خودم جایزه بگیرم و به اندازه موهای سرم هم پروژه های مختلف داشتمو خوشکل میدونم پیمانکار و اونی که ازش درخواست میکنه چیکار میکنن

راه بره پیمانکار آخرشو بهش میگم

البته بیشتر از اون کارفرما اهل سر بالا رفتنه !! چون پروژه ای که انجام میشه در نهایت هیچ تغییری نداره و چند روز بعد یک سازمان دیگه میاد دوباره شخم میزنه و دوباره صاف میکنه!! شهرداری شخم میزنه صاف میکنه بعد مثلا مخابرات میاد دوباره شخم میزنه و الی آخر .....

نه هماهنگن با هم که یکبار شخم بزنن و نه هیچی .......... البته خوب هماهنگ هم باشن به ضرره چون مقدار بودجه دریافتی کم میشه و بالاخره باید یک مایه ای خرج بشه

نیازی نیست تو یک کنسرسیومی که بین یک لایسنسور و یک واحد پتروشیمی برقرار میشه برای خرید تکنولوژی صد نفر چپر چلاق رو ببریم که فرق کلنگ و دمپایی رو تشخیص نمیدن و کلی هزینه سفراتشون میشه برای یک قرارداد!!!

معمولا برای این قراردادها یک تیم چند نفره اینکاره میرن نه یک اتوبوس آدم !!

و هزاران مورد دیگه که بخوام بگم باید شاه نامه بنویسم

با هزینه های همین مسایل شرایط ایده آل زندگی این کودکان فراهم میشه

بودجه اضافی هم نمیخواد

درآمد کم نیست!!!

منابع نفت گاز جدا

پتروشیمی جدا

معادن جدا

عوارض جاده ها جدا

گمرک و هزینه هایی که کارشناساشون روی هوا میپرونن و میگیرن جدا

و هزاران هزینه و درآمد دیگه که هست ولی دراصل نیست و خرج مواردی میشه که بیهوده هستش

صرف جدول چینی ها و تعمیر جاده ها و آزادراه ها که بعد از کلی هزینه و زمان بیهوده هنوزم معیوبه و پر از چاله

خبر پخش میکنه اتوبان فلان تا فلان رو داریم با بودجه فلان میلیار شخم میزنیم!!!!!! یک اتوبوس آدم هم کلنگ به دست رفتن برای افتتاح در صورتی که توی ایران اصلا چیزی به اسم اتوبان ما نداریم !! آزادراهه!!! فرقشون و هزینه هایی هم که تعریف میشه خیلی با هم فرق دارن

ما فقط توی آلمان و آمریکا اتوبان داریم !! جایی که محدودیت سرعت نیست و هزینه های نگهداریش به شدت بالاست!!

خیرها جدا اما جا بندازین این کودکان هم بخشی از هزینه ها هستن !!

جا بندازین خلق الله آموزش ببینن موجب تولد این بچه ها نشن وقتی قراره رهاش کنن!!! همشون که در اثر سانحه و امثالش بی سرپرست نشدن!!! تعداد زیادی رها شدن

همونطوری که الان هر کانالی از تی وی ایران رو میبینی مدام در مورد احکام ماه رمضان و............. صحبت میککنو آموزش میدن خب به مردم آموزش این چیزا رو هم بدن

لینک به دیدگاه

متاسفانه من الان در حد و توانایی نیستم که بخوام از نظر مالی کمکی بکنم ، اگه خدا در آینده ای نزدیک توانایی لازم رو به این بنده حقیر بده حتما تا جایی که در توانم باشه سرپرستیشونو قبول میکنم .

پیشنهاد من اینه اگه کسی واقعا توانایی اینکارو داره سرپرستی حداقل یکی رو بعهده بگیره. من تصمیم دارم بعد ازدواجم تو اولین فرصت با بعهده گرفتن سرپرستی یکی از این بچه های بی سرپرست شروع کنم و اگه خدا یاری کرد به این کار ادامه بدم . امیدوارم خدا این توانایی و لیاقت رو بهم بده .

اینم پیشنهاد تمنا خانومه که تو پیاما گفته بودن نقل گرفته بشه تا بقیه ببینن.

عدد1 رو بفرستید به 30003333 همون موسسه اییه که ماه عسل گفت....

Tamana73

لینک به دیدگاه

این موسسه ای که ماه عسل گفت فرو نمیدونم

اما من به نیکوکاران شریف کمک میکنم

هر ماه یه پولی میریزیم

خیلی وقتا یادم میره مددکارم زنگ میزنه یاد اوری میکنه

جای خوبی هم هست

میخواین شماره مددکارمو بدم یا یه روز قرار بزاریم بریم

لینک به دیدگاه

تنها کاری که از دستت بر میاد اینه که غصه بخوری.بخور که همه دارن میخورن داداش.

نه جایی میشه نگهشون داشت نه اگه بهشون پول بدی تو جیب خودشون میره.اینارو میارن ول میکنن تو شهر واسه همین کار :

جریحه دار کردن احساس من و تو و پول در اوردن . البته من تا جایی که بتونم بهشون پول میدم چون نمیتونم بهشون بگم نه...ولی در کل چاره ای نیست رفیق تعدادشون از چاره و منابع در دسترس ما بیشتره

لینک به دیدگاه

سلام ابتداازدوس عزیزیمنابخاطردعوت من تشکربسیارمی کنم سپس از دوستمون yanāl عزیزبخاطراین موضوع زیبا.

من باآقاروزبه موافقم این کمک های مافایده ای نداره کودکان کاریک ابزاربرای کسب درامدهستند.

آیااینهاکه توی مترو،سطح شهریاهرجای فال میفروشند یا...درامدمال خودشونه.به نظرم هرچی هم کمک کنیم بازهم کودکان کارهستندچون بهترین راه برای به رحم آوردن دل شمامی باشد.

مردم،مردم،مردم..........وبازهم مردم تاکی ؟دولت چی ؟دوست عزیز M!Zare حرف دل مارازد (وظیفه دولت تامین فضای کاری و ساختن جامعه با تصمیمات دراز مدت و مثبت هست...اما اگر نظام اقتصادی سالم تری داشتیم اینقدر مشکلات ایجاد نمیشد..دولت لطف کنه جلوی اختلاس های بعدی بگیره ممنونش میشیم)

یه نکته دیگری هم هست البته به نظرمن واونهم بچه دارشدن مردم !وقتی بدون برنامه وزیرساخت به مردم ساده بگوییم بچه دارشوید همین می شود.بابااین بچه هاخرج دارند،کارمی خواهند،خوراک می خواهند،آموزش می خواهندو...دیگر.

یه چیزی هست میگن پروازبهشون یادبده یه همچین چیزی (مسخره نکن:5c6ipag2mnshmsf5ju3بلدنیست دیگه)

یه چیزی اگرنواندیشان یایکی بیادیه کارخونه بزنه وبه این افرادکاربده ودرقبال کاربهشون پول بده بهمراه آموزش رایگان بهتره یاهمینجوری.

اینای که گفتم یکوقت فکرنکنیدمن مخالفم نه بلکه کاملاهم موافقم با کمک ،این احساسات منه بعضی ازکمکهاحالاچه مالی چه...باشه، دیدی به محض کمک انسان شادمی شه وبه یک آرامشی میرسد اینهاخوبه ولی بعضیهاهیچی.

یه چیزی هم بگم بعض انسانهای پولداردرسطح جهان هستندکه به افرادی کمک می کنندآنهااعتقاددارندکه کمک باعث بیشترشدن سرمایه می شود.چون این افرادآرزوی موفقیت برای اونهامی کنندوهمین باعث موفقیت بیشترمی شود.

من خودم دوست دارم ازنزدیک کمک کنم وخوشحالی کودک راازنزدیک لمس کنم ولی تابحال اینشرایط رانداشتم ازنزدیک به بچه ای کمک کنم

چرااین برنامه اسمشونیار ماخودمون همداریم بـــــا بــــــا لنـــــــــگ درازای انــــــــجمن نـــــــواندیشـــــــان

شایداینی که میگم به موضوع هیچ ربطی نداشته باشه (نه که اوناش ربط داشت:banel_smiley_4:) نظری های که هست می پزیم چراهمش بایدبرودتوشکم همسایه (البته خیلیهاهستندمیبرندخیریه)

خیلی حرف زدم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
مودب باشید آقا.

دوستان سایت و شماره خواسته بودن منم گفتم.

در شان من نیست برخورد بدی داشته باشم باهاتون.

یه شماره دادن به دوستان که توجه هم کنید خودشون گفته بودن کسی ماه عسل دیده بگه منم گفتم.

متاسفم واسه طرز فکرتون.

یه ثوابه.

ناراحت نشو محمد علی چیزی تو دلش نیست منظوری نداشت.

خیلی باشخصیت تر از این حرفاست که بخواد توهین کنه به کسی.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مودب باشید آقا.

دوستان سایت و شماره خواسته بودن منم گفتم.

در شان من نیست برخورد بدی داشته باشم باهاتون.

یه شماره دادن به دوستان که توجه هم کنید خودشون گفته بودن کسی ماه عسل دیده بگه منم گفتم.

متاسفم واسه طرز فکرتون.

یه ثوابه.

واقعا بهتون برخوردفقط شوخی کردم ببخشیداگرجسارت کردم .بداخلاق:sad0:

من کی گفتم کی گفته، شمارش که هیچی ادرس خونشونم بده

راستی کدام طرز فکر می شود دقیق تربگید

همش تقصیریمناخانومه که منودعوت کردمن که نمی تونم جلوی زبونموبگیرم آخرشم خودموبکشتن میدم

لینک به دیدگاه
والا همه تو خرج خودشون موندن باید مایه داران عزیز یکم لطف کنن و بچه های بی سرپرست رو دریابن . به نظر من یه قرون دو زاری که من و امسال من کمک کنن به یکی میرسه به یکی نمیرسه :ws37:

ماهی 10تومان میشه یه ساندویچ ما:w16:همه تو جامعه کمک کنن میشه یه کاری کرد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

کشوری که ثروتمند باشه قاعدتا نباید چیزی به اسم کودک کار داشته باشه چه برسه به بی سر پرست !!! سرپرستش یک کشور باید باشه

البته کو ثروت(اینجوری میگن)

اینکه افرادی خیر سرپرستی رو قبول کنن ایده آله و دمشونم گرم

اما این وظیفه مسئول های کشوره

وظیفه کشوره که وقتی این کودکهای بی سر پرست و کار رو میبینه به جای حمله کردن بهشون (که با چشم خودم دیدم کتک زدن یک بچه فوقش 8 یا 9 ساله رو به دست سد معبر چی های شهرداری برای فروختن آدامس!!!) شرایطی براشون فراهم کنه آموزش و تحصیل کننو زندگی کنن

در صورتی که از درآمد هنگفتی که ظاهرا الان میگن نه بابا کو درآمد مقداری هم حق اون کودک هستش

دغدغه خلیا از جمله رسانه ها شده کودکای یک کشور دیگه (که البته اینجا پولش جور میشه و داریم و تازه یک بخش بزرگ هم خود مردم کمک میکنن!!! ولی اون طفل معصومی که آدامس میفروشه رو براش قاطی میکنن که مزاحم ما نشو!!!!! فقط هم بلدن دهن رو ببندن و روزه بگیرن !!! ))

خوبه حس انسان دوستیا اما نه وقتی توی کشور خودمون کم نیستن کودکایی که بی سرپرستند و یا به جای اینکه مدرسه باشن سر خیابون هستند و ..............

نه اینجا امریکا هستش که قانونش سرمایه داری باشه و نه سوسیالیستی آلمان!!!

کشوری هستیم که فقط درآمد صنعت پتروشیمی و نفتش و گازش سر به فلک میکشه (که البته میگن تو بگو دوزار!!! نداریم !!!)

همون سوسیالیست آلمان یارو پناهنده میشه از خود اون کشور هم نیست !!! تا بیاد یک جایی بره سر کار یا بفهمن چی بلده یک پولی بهش ماهیانه میدن (هرچند کم ولی میدن)

نه گاز خرکی دارن و نه نزدیک به 60 تا واحد پتروشیمی تو اسکیل خرکی

نفت هم که کلا هیچی

در کنار این خیریه ها سعی کنید جا بیوفته این وظایف مسئولهای یک کشوره

با درآمدی هنگفتی که من فقط چند تاشونو مثال زدم شرایط ایده آل تحصیل و زندگی این افراد رو تامین کنن

هر چقدر هم بگیم تعدادشون زیاده بودجه نیست قابل قبول نیست!!!

برای اینکار به راحتی میشه بودجه در نظر گرفت

نیازی نیست شهرداری بیاد یک خیابونو شخم بزنه از اول دوباره جدول بذاره !!!! و در آخر 2 تا پیمانکار این وسط ................ من خودم جایزه بگیرم و به اندازه موهای سرم هم پروژه های مختلف داشتمو خوشکل میدونم پیمانکار و اونی که ازش درخواست میکنه چیکار میکنن

راه بره پیمانکار آخرشو بهش میگم

البته بیشتر از اون کارفرما اهل سر بالا رفتنه !! چون پروژه ای که انجام میشه در نهایت هیچ تغییری نداره و چند روز بعد یک سازمان دیگه میاد دوباره شخم میزنه و دوباره صاف میکنه!! شهرداری شخم میزنه صاف میکنه بعد مثلا مخابرات میاد دوباره شخم میزنه و الی آخر .....

نه هماهنگن با هم که یکبار شخم بزنن و نه هیچی .......... البته خوب هماهنگ هم باشن به ضرره چون مقدار بودجه دریافتی کم میشه و بالاخره باید یک مایه ای خرج بشه

نیازی نیست تو یک کنسرسیومی که بین یک لایسنسور و یک واحد پتروشیمی برقرار میشه برای خرید تکنولوژی صد نفر چپر چلاق رو ببریم که فرق کلنگ و دمپایی رو تشخیص نمیدن و کلی هزینه سفراتشون میشه برای یک قرارداد!!!

معمولا برای این قراردادها یک تیم چند نفره اینکاره میرن نه یک اتوبوس آدم !!

و هزاران مورد دیگه که بخوام بگم باید شاه نامه بنویسم

با هزینه های همین مسایل شرایط ایده آل زندگی این کودکان فراهم میشه

بودجه اضافی هم نمیخواد

درآمد کم نیست!!!

منابع نفت گاز جدا

پتروشیمی جدا

معادن جدا

عوارض جاده ها جدا

گمرک و هزینه هایی که کارشناساشون روی هوا میپرونن و میگیرن جدا

و هزاران هزینه و درآمد دیگه که هست ولی دراصل نیست و خرج مواردی میشه که بیهوده هستش

صرف جدول چینی ها و تعمیر جاده ها و آزادراه ها که بعد از کلی هزینه و زمان بیهوده هنوزم معیوبه و پر از چاله

خبر پخش میکنه اتوبان فلان تا فلان رو داریم با بودجه فلان میلیار شخم میزنیم!!!!!! یک اتوبوس آدم هم کلنگ به دست رفتن برای افتتاح در صورتی که توی ایران اصلا چیزی به اسم اتوبان ما نداریم !! آزادراهه!!! فرقشون و هزینه هایی هم که تعریف میشه خیلی با هم فرق دارن

ما فقط توی آلمان و آمریکا اتوبان داریم !! جایی که محدودیت سرعت نیست و هزینه های نگهداریش به شدت بالاست!!

خیرها جدا اما جا بندازین این کودکان هم بخشی از هزینه ها هستن !!

جا بندازین خلق الله آموزش ببینن موجب تولد این بچه ها نشن وقتی قراره رهاش کنن!!! همشون که در اثر سانحه و امثالش بی سرپرست نشدن!!! تعداد زیادی رها شدن

همونطوری که الان هر کانالی از تی وی ایران رو میبینی مدام در مورد احکام ماه رمضان و............. صحبت میککنو آموزش میدن خب به مردم آموزش این چیزا رو هم بدن

حرفتون از خیلی جهات درست و به حق هست در کشور ما پول تو یه قسمت محدودی خرج میشه بین آدمای محدود اینو هیچ بنی بشری نمیتونه انکار کنه چون عیان شده هستش

هرجا دوس دارن ولخرجی میکنن یکیش همون سردر 3میلیاردی که میخوان درست کنن یا مسفارتهای چرت و پرتی که میذارن برای مناطق خاص با پولهای هنگفتی که بریز و به پاش میکنن به خاطر موضوع های فرعی که اصلا اصل دین نیست و الکی دارن اسم خودشونو بزرگ میکنن اما در عمل هیچ کاری نمیکنن طرف خودش شاخ صنعت هستش میگه ما خیلی از پروژه ها رو راه میندازیم میدونیم نتیجه نداره اما بهش بودجه میدن و ما استفاده میکنیم

اینکه بگیم پول نیست اشتباه پول هست اما جاهای بدی خرج میشه

دولت اگر بخواد میتونه وضع رو ساماندهی کنه اما این کارو نمیکنه چون مخالف سیاستش هست اگر به بچه های فلان کشور کمک میکنه دیلیش بازم هم همون سیاست هست سیاستی که بچه های کشور خودشو به نابودی میکشونه

این برمیگرده به هوش مردم ایران و به عملکردشون تو جامعه و درصد بالایش به مسئولین اگر کشوری قدرت اصلی رو خواستار باشه اول باید نظر مردم خودشو جلب کنه ژاپن غول قدرت و اقتصاد بچه هارو جوری تربیت میکنه که از آدم بزرگای ما بهتر عمل میکنن اما تو ایران این چیزا ارزش مند نیست

بابا بچه دار شدن الان اول خطه تازه گفتن باید 5تا 7تا 12تا بیارن:5c6ipag2mnshmsf5ju3عقل ملت کجا رفته الله اعلم

ولی با این حال نباید ساده از کنار این موضوع رد شد باید کمک کرد تا نهادینه بشه

لینک به دیدگاه
تنها کاری که از دستت بر میاد اینه که غصه بخوری.بخور که همه دارن میخورن داداش.

نه جایی میشه نگهشون داشت نه اگه بهشون پول بدی تو جیب خودشون میره.اینارو میارن ول میکنن تو شهر واسه همین کار :

جریحه دار کردن احساس من و تو و پول در اوردن . البته من تا جایی که بتونم بهشون پول میدم چون نمیتونم بهشون بگم نه...ولی در کل چاره ای نیست رفیق تعدادشون از چاره و منابع در دسترس ما بیشتره

سلام ابتداازدوس عزیزیمنابخاطردعوت من تشکربسیارمی کنم سپس از دوستمون yanāl عزیزبخاطراین موضوع زیبا.

من باآقاروزبه موافقم این کمک های مافایده ای نداره کودکان کاریک ابزاربرای کسب درامدهستند.

آیااینهاکه توی مترو،سطح شهریاهرجای فال میفروشند یا...درامدمال خودشونه.به نظرم هرچی هم کمک کنیم بازهم کودکان کارهستندچون بهترین راه برای به رحم آوردن دل شمامی باشد.

مردم،مردم،مردم..........وبازهم مردم تاکی ؟دولت چی ؟دوست عزیز M!Zare حرف دل مارازد (وظیفه دولت تامین فضای کاری و ساختن جامعه با تصمیمات دراز مدت و مثبت هست...اما اگر نظام اقتصادی سالم تری داشتیم اینقدر مشکلات ایجاد نمیشد..دولت لطف کنه جلوی اختلاس های بعدی بگیره ممنونش میشیم)

یه نکته دیگری هم هست البته به نظرمن واونهم بچه دارشدن مردم !وقتی بدون برنامه وزیرساخت به مردم ساده بگوییم بچه دارشوید همین می شود.بابااین بچه هاخرج دارند،کارمی خواهند،خوراک می خواهند،آموزش می خواهندو...دیگر.

یه چیزی هست میگن پروازبهشون یادبده یه همچین چیزی (مسخره نکن:5c6ipag2mnshmsf5ju3بلدنیست دیگه)

یه چیزی اگرنواندیشان یایکی بیادیه کارخونه بزنه وبه این افرادکاربده ودرقبال کاربهشون پول بده بهمراه آموزش رایگان بهتره یاهمینجوری.

اینای که گفتم یکوقت فکرنکنیدمن مخالفم نه بلکه کاملاهم موافقم با کمک ،این احساسات منه بعضی ازکمکهاحالاچه مالی چه...باشه، دیدی به محض کمک انسان شادمی شه وبه یک آرامشی میرسد اینهاخوبه ولی بعضیهاهیچی.

یه چیزی هم بگم بعض انسانهای پولداردرسطح جهان هستندکه به افرادی کمک می کنندآنهااعتقاددارندکه کمک باعث بیشترشدن سرمایه می شود.چون این افرادآرزوی موفقیت برای اونهامی کنندوهمین باعث موفقیت بیشترمی شود.

من خودم دوست دارم ازنزدیک کمک کنم وخوشحالی کودک راازنزدیک لمس کنم ولی تابحال اینشرایط رانداشتم ازنزدیک به بچه ای کمک کنم

چرااین برنامه اسمشونیار ماخودمون همداریم بـــــا بــــــا لنـــــــــگ درازای انــــــــجمن نـــــــواندیشـــــــان

شایداینی که میگم به موضوع هیچ ربطی نداشته باشه (نه که اوناش ربط داشت:banel_smiley_4:) نظری های که هست می پزیم چراهمش بایدبرودتوشکم همسایه (البته خیلیهاهستندمیبرندخیریه)

خیلی حرف زدم :icon_pf (34):

حرفاهای شما دو دوست کامل قبول دارم و درست میگید

ما به عنوان هم وطن هم نوع به عنوان به بشر هیچ نقشی نداریم؟دولت کمک نمیکنه یعنی نمیخواد کمک کنه اون ظلم میکنه مام ساکت نشستیم البته تقصیر ما نیست سیستم کشور همه مون رو اینجوری باراورده ......امیدوارم دولت به فکر بیفته

لینک به دیدگاه
حرفاهای شما دو دوست کامل قبول دارم و درست میگید

ما به عنوان هم وطن هم نوع به عنوان به بشر هیچ نقشی نداریم؟دولت کمک نمیکنه یعنی نمیخواد کمک کنه اون ظلم میکنه مام ساکت نشستیم البته تقصیر ما نیست سیستم کشور همه مون رو اینجوری باراورده ......امیدوارم دولت به فکر بیفته

البته من صدام در اومد جلوی دولت ولی خوب نتیجش شد 5+1 ماه زندان اوین.پیشنهاد میکنم به دولت کاری نداشته باشید .نرود میخ اهنی در سنگ برادر من

لینک به دیدگاه
البته من صدام در اومد جلوی دولت ولی خوب نتیجش شد 5+1 ماه زندان اوین.پیشنهاد میکنم به دولت کاری نداشته باشید .نرود میخ اهنی در سنگ برادر من

ای بابا خوب ما همون سعی میکنیم کمک کنیم :whistle:

بازم ممنون بابت نظر امید است عقل بزرگان مملکتمان به کار بیفته

لینک به دیدگاه
حرفتون از خیلی جهات درست و به حق هست در کشور ما پول تو یه قسمت محدودی خرج میشه بین آدمای محدود اینو هیچ بنی بشری نمیتونه انکار کنه چون عیان شده هستش

هرجا دوس دارن ولخرجی میکنن یکیش همون سردر 3میلیاردی که میخوان درست کنن یا مسفارتهای چرت و پرتی که میذارن برای مناطق خاص با پولهای هنگفتی که بریز و به پاش میکنن به خاطر موضوع های فرعی که اصلا اصل دین نیست و الکی دارن اسم خودشونو بزرگ میکنن اما در عمل هیچ کاری نمیکنن طرف خودش شاخ صنعت هستش میگه ما خیلی از پروژه ها رو راه میندازیم میدونیم نتیجه نداره اما بهش بودجه میدن و ما استفاده میکنیم

اینکه بگیم پول نیست اشتباه پول هست اما جاهای بدی خرج میشه

دولت اگر بخواد میتونه وضع رو ساماندهی کنه اما این کارو نمیکنه چون مخالف سیاستش هست اگر به بچه های فلان کشور کمک میکنه دیلیش بازم هم همون سیاست هست سیاستی که بچه های کشور خودشو به نابودی میکشونه

این برمیگرده به هوش مردم ایران و به عملکردشون تو جامعه و درصد بالایش به مسئولین اگر کشوری قدرت اصلی رو خواستار باشه اول باید نظر مردم خودشو جلب کنه ژاپن غول قدرت و اقتصاد بچه هارو جوری تربیت میکنه که از آدم بزرگای ما بهتر عمل میکنن اما تو ایران این چیزا ارزش مند نیست

بابا بچه دار شدن الان اول خطه تازه گفتن باید 5تا 7تا 12تا بیارن:5c6ipag2mnshmsf5ju3عقل ملت کجا رفته الله اعلم

ولی با این حال نباید ساده از کنار این موضوع رد شد باید کمک کرد تا نهادینه بشه

بله دوست گل من

موضوع بچه دار شدن خوب یا بد قبلش نیاز به یک آموزش داره

حالا بعد اقتصادیش به کنار چون خیلی ها شرایطشو ندارن

اما من الان نمیتونم هیچ فعالیتی رو روی هوا انجام بدم

حالا اون یک فعالیت شغلی یا چیزی شبیه به اونه و در نهایتش اینه که ورشکسته یا کلا دارو ندارم از بین میره

اما حداقل موضوع زندگی یک آدم مطرح نیست!! همونو با صد مدل برنامه جلو میرم ولی به زندگی یکی که میرسه مهم نیست.

نمیشه یک بچه رو با زندگی و آیندش بازی کرد

سیاست هم یک اصول و برنامه ریزی میخواد

رشد جمعیت بعد سیاسیش درست اما من الان کبک های خودمم به حال خودشون رها کنم هی زیاد میشن :ws28:

خب کجا نگهشون دارم روی سرم که نمیتونم بذارم

پس با برنامه درست حالا یکی دو تا جوجه هم اومد خیالی نیست

ولی 50 تا کبکو آزاد بذارم به سال نکشیده میشن 150 تا !!!

فکرشو بکن !! مثالم شاید خنده بار باشه اما اسم انسان رو نیاوردم که توهینی ناخواسته نشه

کبکی که تو خونه من به دنیا میاد کوه ندیده که!! خود نر و ماده ای هم که باعث این شدن ندیدن!!

حالا من اینارو ببرم رها کنم تو کوه!!! چی میشه به نظرت ؟ وحشی هستن و میتونن خودشونو جمع و جور کنن ؟ چی میخورن ؟ و...........

حالا داستان کودک هم همینه

بیاد بعد رها بشه بدون هیچ آموزش و درنهایت هم بشه ابزار سوء استفاده افراد خاص یا خود خانواده

بچه های سایر کشور ها هم آدمن و اگر بشه به یک انسان کمکی کرد خیلی هم خوبه ولی نه اینکه از اون طرف بام بیوفتیم

شما میگی دین !! خب از بعد دین هم اول خودی بعد غریبه

الان این بچه های چه سهمی از منابع و هر چیزی که توی این کشور 4 فصل هست دارن ؟

اکثر مردم ندارنا ولی اینا که توانی ندارن خودشونو بالا بکشن

وقتی میگن جمعیت زیاد بشه اول باید شرایطش فراهم باشه

یک چیزی هم خدمتت بگم

البته تمنا میکنم سوء برداشت نشه چون تایپه ممکنه این حرف من بد برداشت بشه و توهین تلقی بشه

نه اتفاقا من اصلا بحثم این چیزا نیست

خود من نزدیک به سه ساله هی میامو میرم

با اینکه تا حالا هیچ چیز مثبتی از این کشور برای خودم ندیدم اما بازم آدم نمیتونه مملکت خودشو رها کنه

برای همین هی میرم بعد از چند روز دوباره برمیگردم تا بتونم جاهایی کمک کنم

برای همین سوء تفاهم نشه عزیز

اما اون یک چیز..........

اکثر مردم ما خودشون درگیری های ذهنی زیادی دارن و حتی بعضی ها با درصدهای خفیف تا حاد اصلا یک سایکوپت هستند

خودشونم نمیدونن با خودشون چند چندن و یک جا از در دروازه تو نمیرن و گاهی از سوراخ سوزن رد میشن

یجا افراطی کمک میدن و یک جا به طرز ترسناک و وحشتناکی لطمه میزنن

نمیشه هم بازش کرد که از کجا اینجوری میشن چون بحثش پیچیده هستش

یک نمونه ساده این سایکوپت بودن همین ماه رمضونه خودمونه

این همه سختی و روز بلند به همراه گرما رو تحمل میکنن و از اون طرف صف های طولانی حلیمو فلانو بهمانو افطاری دادنهای خرکی و هزینه های بسیار

البته من اصلا به اعتقادات کسی کاری ندارم و برای همشون احترام قائلم ولی ........

ولی خیلی کم هستند که به جای این داستانا سعی در این دارن حداقل این یک ماه رو کمی هم به بی سرپرست ها حال بدن

لزومی نداره مد بشه باشگاه و رستوران رزرو کنیم 100 تا میهمان و افطاری بدیم و میلیونی هزینه کنیم

به نظر شما تعداد همین مراسم ها کمه ؟حداقل نزدیک 10 تا خود من که روزه هم نمیگیرم( و میدونم خیلی از میهمانهای دعوت شده هم نگرفتن) دعوت شدم که حوصله میهمانی بازی ندارم و نمیرم . توی این مراسم ها اکثرن به فکر اینن ال الله اکبر رو بگن سریع چپ کنن روی غذا و تا سر حد مرگ فقط بخورن نمونش شرکت ایکس که پارسال مدام شگفت زدم میکردن :ws28:

کسی وقتی داره خودشو سیر میکنه به فکر بی سرپرست هست ؟

من توی پست قبلیم مسئول های کشور رو گفتم

الانم خود مردم رو

برای آخر بحثم هم یک چیزی رو میگم

الان نگاه میکردم دیدم چند تا پست رو محمد پاک کرده بود

نمیدونم موضوعش چی بوده اما اگر محمد این بحثهایی که پیش میاد رو کنترل نکنه چی میشه ؟

مسئولیت این سایتو وقتی راهندازی کردن قبول کرده و سعی میکنه از هرج و مرج و موارد دیگه جلوگیری کنه و نظم برقرار بشه

حالا برعکسشم هست !!فرض کن این سایتو تک تک اعضا رفته باشن با هم دیگه سرورو و........... خریده باشن و محمد رو به عنوان نمایندشون بکنن مسئولش

اگر محمد ببینه من عضو بوق تشریف دارم و هر سازی باشه میرقصم خب اونم میگه کی به کیه و هر از گاهی اشکل میندازه و هر طوری منافعش مطرح باشه عمل میکنه

برای همین تو پست قبلیم گفتم در کنار خیر و خیریه جا بیوفته اینا هم بخشی از وظایف مسئول های کشوره

برای این مسایل هم بودجه ها و امکناتی در نظر گرفته بشه (البته نه یک کارشناس الکی که تخصصی نداره و به قول شما حیف و میل بشه بودجه )

موازی با این بودجه آموزش هم داده بشه که هی بچه های اینجوری به دنیا نیان

در کنار سیاست افزایش جمعیت برنامه ریزی هم بکنن که اتفاقات اینشکلی نیوفته

و افرادی بار بیان که به قول شما مثل ژاپن به درد بخور باشن

که اول از همه باید مسئول این کار خودش بدرد بخور باشه تا قضیه رو هضم کنه و بتونه اجراییش کنه .

منی که تخصصم صنعت پتروشیمیه نمیتونم یک تیمی که برای دیپلماسی میره رو هدایت کنم و فرق کلنگ رو با دمپایی تشخیص نمیدم

دوست خوبم ما خودمون هنوز مسئول درست نداریم

تخصص لازمش نیست و در اصل کسی سر جای خودش نیست

کل سوژه کشور هم شده یا گم و گور شدن یک پول یا دکلی چیزی یا ............. براش جوک بسازن و بخندن و دزده هم بگه چه بوقن !!!

چند روز پیش کارت اعتباریم تموم شده بود و نیاز داشتم یک تراکنش خارجی انجام بدم

ریال برداشتم رفتم بانک گفتم مستر یا ویزا میخوام و درخواست چند کارت یا یک کارت با اعتبار 20 هزار دلار رو دادم . بعد رئیس شعبه مثل جغد فقط نگاه میکرد

میگم چرا اینجوری نگاه میکنی ؟

برگشته میگه ما اصلا نمیتونیم همچین چیزی رو به شما بدیم فکر کردی رفتی فلان بانک آلمانی ؟ و بعد از کلی حرف زدن باز ربطش داد به تحریمو خلاصه با هزار داستان بافتن بالاخره گفت باشه فقط یک راه داره و با یک کارمزد خرکی اینو طی 20 روز از طریق یک بانکی توی باکو برات تهیه میکنیم

یک فرم گذاشت جلوم که من باید صد مدل تهعد میدادم و مدارکی مثل اصل پاسپورت و........... رو هم ارائه میدادم!! و در آخر هم نشد !!!!!! چون من پاسم ایرانی نیست و طبق یک داستانی که گفت و منم نفهمیدم آخرش چی شد و با چند تا تبصره و تک ماده :ws28: گفت نمیشه و باید تابعیتت ایرانی باشه !! بهش گفتم به نظرت من تابعیتم مال کجاست ؟ مدارک ایرانی هم دارم و کارت ملی و..... رو بهش دادم !! میگه خب این قبول حالا یک پاس ایرانی هم بده !! من حساب کردم با کارمزد و درخواست یک پاس ایرانی که بدردم هم نمیخوره و زمانی که صرف میکنم هزینه بالایی رو باید بابت برداشت از حساب خودم بدم!!!!! بی خیال شدم و از طریق دوستم توی آلمان تراکنش رو انجام دادم

بعدش به این فکر میکردم با خودم که من برای یک مبلغ ریز و خرده پول که تازه متعلق به خودمم هم هست این همه بگیر و ببند دارم

پس چطوری هر هفته یکی رو اعلام میکنن فلان میلیارد دلار و هزاران میلیارد رو بلند کرده و زده به چاک ؟

چجوری تونسته این پول رو خارج کنه و جوابی هم پس نده ؟

آخه مگه میشه ؟ یک گوشی نیست که بذارم تو جیبم از فرودگاه رد بشم که ! میشه شما این مبالغ رو خارج کنی و هیچ بانکی هم نفهمه ؟

من از حساب خودم نمیتونستم برداشت کنم بعد .......... خب بابا چرا این افراد میشن مسئول بعد هم این داستانها بالا میاد ؟

تهشم میری میبینی یارو زیر دم گربه هم لگد نزده بعد مدیر فلان جا بوده !! هیچ تخصصی و هیچی

توقع من هم بی جا هم به جاست که میگم وظیفه اوناس که به این کودکا برسن

بی جا چون از کی دارم میخوام ؟ کسی که سر در نمیاره یا به فکر وارداتی هستش که کرده و درگیر خرید دلار و کش رفتنشه ؟

به جا چون اون کودک هم سهمی از این کشور داره

...........................................

ای بابا فقط شاه نامه مینویسم و خودندش هم سخته و به درد هیچ کسی هم نمیخوره

امیدوارم اذیتت نکرده باشم با متن های طولانیم

موید باشی عزیز

لینک به دیدگاه
بله دوست گل من

موضوع بچه دار شدن خوب یا بد قبلش نیاز به یک آموزش داره

حالا بعد اقتصادیش به کنار چون خیلی ها شرایطشو ندارن

اما من الان نمیتونم هیچ فعالیتی رو روی هوا انجام بدم

حالا اون یک فعالیت شغلی یا چیزی شبیه به اونه و در نهایتش اینه که ورشکسته یا کلا دارو ندارم از بین میره

اما حداقل موضوع زندگی یک آدم مطرح نیست!! همونو با صد مدل برنامه جلو میرم ولی به زندگی یکی که میرسه مهم نیست.

نمیشه یک بچه رو با زندگی و آیندش بازی کرد

سیاست هم یک اصول و برنامه ریزی میخواد

رشد جمعیت بعد سیاسیش درست اما من الان کبک های خودمم به حال خودشون رها کنم هی زیاد میشن :ws28:

خب کجا نگهشون دارم روی سرم که نمیتونم بذارم

پس با برنامه درست حالا یکی دو تا جوجه هم اومد خیالی نیست

ولی 50 تا کبکو آزاد بذارم به سال نکشیده میشن 150 تا !!!

فکرشو بکن !! مثالم شاید خنده بار باشه اما اسم انسان رو نیاوردم که توهینی ناخواسته نشه

کبکی که تو خونه من به دنیا میاد کوه ندیده که!! خود نر و ماده ای هم که باعث این شدن ندیدن!!

حالا من اینارو ببرم رها کنم تو کوه!!! چی میشه به نظرت ؟ وحشی هستن و میتونن خودشونو جمع و جور کنن ؟ چی میخورن ؟ و...........

حالا داستان کودک هم همینه

بیاد بعد رها بشه بدون هیچ آموزش و درنهایت هم بشه ابزار سوء استفاده افراد خاص یا خود خانواده

بچه های سایر کشور ها هم آدمن و اگر بشه به یک انسان کمکی کرد خیلی هم خوبه ولی نه اینکه از اون طرف بام بیوفتیم

شما میگی دین !! خب از بعد دین هم اول خودی بعد غریبه

الان این بچه های چه سهمی از منابع و هر چیزی که توی این کشور 4 فصل هست دارن ؟

اکثر مردم ندارنا ولی اینا که توانی ندارن خودشونو بالا بکشن

وقتی میگن جمعیت زیاد بشه اول باید شرایطش فراهم باشه

یک چیزی هم خدمتت بگم

البته تمنا میکنم سوء برداشت نشه چون تایپه ممکنه این حرف من بد برداشت بشه و توهین تلقی بشه

نه اتفاقا من اصلا بحثم این چیزا نیست

خود من نزدیک به سه ساله هی میامو میرم

با اینکه تا حالا هیچ چیز مثبتی از این کشور برای خودم ندیدم اما بازم آدم نمیتونه مملکت خودشو رها کنه

برای همین هی میرم بعد از چند روز دوباره برمیگردم تا بتونم جاهایی کمک کنم

برای همین سوء تفاهم نشه عزیز

اما اون یک چیز..........

اکثر مردم ما خودشون درگیری های ذهنی زیادی دارن و حتی بعضی ها با درصدهای خفیف تا حاد اصلا یک سایکوپت هستند

خودشونم نمیدونن با خودشون چند چندن و یک جا از در دروازه تو نمیرن و گاهی از سوراخ سوزن رد میشن

یجا افراطی کمک میدن و یک جا به طرز ترسناک و وحشتناکی لطمه میزنن

نمیشه هم بازش کرد که از کجا اینجوری میشن چون بحثش پیچیده هستش

یک نمونه ساده این سایکوپت بودن همین ماه رمضونه خودمونه

این همه سختی و روز بلند به همراه گرما رو تحمل میکنن و از اون طرف صف های طولانی حلیمو فلانو بهمانو افطاری دادنهای خرکی و هزینه های بسیار

البته من اصلا به اعتقادات کسی کاری ندارم و برای همشون احترام قائلم ولی ........

ولی خیلی کم هستند که به جای این داستانا سعی در این دارن حداقل این یک ماه رو کمی هم به بی سرپرست ها حال بدن

لزومی نداره مد بشه باشگاه و رستوران رزرو کنیم 100 تا میهمان و افطاری بدیم و میلیونی هزینه کنیم

به نظر شما تعداد همین مراسم ها کمه ؟حداقل نزدیک 10 تا خود من که روزه هم نمیگیرم( و میدونم خیلی از میهمانهای دعوت شده هم نگرفتن) دعوت شدم که حوصله میهمانی بازی ندارم و نمیرم . توی این مراسم ها اکثرن به فکر اینن ال الله اکبر رو بگن سریع چپ کنن روی غذا و تا سر حد مرگ فقط بخورن نمونش شرکت ایکس که پارسال مدام شگفت زدم میکردن :ws28:

کسی وقتی داره خودشو سیر میکنه به فکر بی سرپرست هست ؟

من توی پست قبلیم مسئول های کشور رو گفتم

الانم خود مردم رو

برای آخر بحثم هم یک چیزی رو میگم

الان نگاه میکردم دیدم چند تا پست رو محمد پاک کرده بود

نمیدونم موضوعش چی بوده اما اگر محمد این بحثهایی که پیش میاد رو کنترل نکنه چی میشه ؟

مسئولیت این سایتو وقتی راهندازی کردن قبول کرده و سعی میکنه از هرج و مرج و موارد دیگه جلوگیری کنه و نظم برقرار بشه

حالا برعکسشم هست !!فرض کن این سایتو تک تک اعضا رفته باشن با هم دیگه سرورو و........... خریده باشن و محمد رو به عنوان نمایندشون بکنن مسئولش

اگر محمد ببینه من عضو بوق تشریف دارم و هر سازی باشه میرقصم خب اونم میگه کی به کیه و هر از گاهی اشکل میندازه و هر طوری منافعش مطرح باشه عمل میکنه

برای همین تو پست قبلیم گفتم در کنار خیر و خیریه جا بیوفته اینا هم بخشی از وظایف مسئول های کشوره

برای این مسایل هم بودجه ها و امکناتی در نظر گرفته بشه (البته نه یک کارشناس الکی که تخصصی نداره و به قول شما حیف و میل بشه بودجه )

موازی با این بودجه آموزش هم داده بشه که هی بچه های اینجوری به دنیا نیان

در کنار سیاست افزایش جمعیت برنامه ریزی هم بکنن که اتفاقات اینشکلی نیوفته

و افرادی بار بیان که به قول شما مثل ژاپن به درد بخور باشن

که اول از همه باید مسئول این کار خودش بدرد بخور باشه تا قضیه رو هضم کنه و بتونه اجراییش کنه .

منی که تخصصم صنعت پتروشیمیه نمیتونم یک تیمی که برای دیپلماسی میره رو هدایت کنم و فرق کلنگ رو با دمپایی تشخیص نمیدم

دوست خوبم ما خودمون هنوز مسئول درست نداریم

تخصص لازمش نیست و در اصل کسی سر جای خودش نیست

کل سوژه کشور هم شده یا گم و گور شدن یک پول یا دکلی چیزی یا ............. براش جوک بسازن و بخندن و دزده هم بگه چه بوقن !!!

چند روز پیش کارت اعتباریم تموم شده بود و نیاز داشتم یک تراکنش خارجی انجام بدم

ریال برداشتم رفتم بانک گفتم مستر یا ویزا میخوام و درخواست چند کارت یا یک کارت با اعتبار 20 هزار دلار رو دادم . بعد رئیس شعبه مثل جغد فقط نگاه میکرد

میگم چرا اینجوری نگاه میکنی ؟

برگشته میگه ما اصلا نمیتونیم همچین چیزی رو به شما بدیم فکر کردی رفتی فلان بانک آلمانی ؟ و بعد از کلی حرف زدن باز ربطش داد به تحریمو خلاصه با هزار داستان بافتن بالاخره گفت باشه فقط یک راه داره و با یک کارمزد خرکی اینو طی 20 روز از طریق یک بانکی توی باکو برات تهیه میکنیم

یک فرم گذاشت جلوم که من باید صد مدل تهعد میدادم و مدارکی مثل اصل پاسپورت و........... رو هم ارائه میدادم!! و در آخر هم نشد !!!!!! چون من پاسم ایرانی نیست و طبق یک داستانی که گفت و منم نفهمیدم آخرش چی شد و با چند تا تبصره و تک ماده :ws28: گفت نمیشه و باید تابعیتت ایرانی باشه !! بهش گفتم به نظرت من تابعیتم مال کجاست ؟ مدارک ایرانی هم دارم و کارت ملی و..... رو بهش دادم !! میگه خب این قبول حالا یک پاس ایرانی هم بده !! من حساب کردم با کارمزد و درخواست یک پاس ایرانی که بدردم هم نمیخوره و زمانی که صرف میکنم هزینه بالایی رو باید بابت برداشت از حساب خودم بدم!!!!! بی خیال شدم و از طریق دوستم توی آلمان تراکنش رو انجام دادم

بعدش به این فکر میکردم با خودم که من برای یک مبلغ ریز و خرده پول که تازه متعلق به خودمم هم هست این همه بگیر و ببند دارم

پس چطوری هر هفته یکی رو اعلام میکنن فلان میلیارد دلار و هزاران میلیارد رو بلند کرده و زده به چاک ؟

چجوری تونسته این پول رو خارج کنه و جوابی هم پس نده ؟

آخه مگه میشه ؟ یک گوشی نیست که بذارم تو جیبم از فرودگاه رد بشم که ! میشه شما این مبالغ رو خارج کنی و هیچ بانکی هم نفهمه ؟

من از حساب خودم نمیتونستم برداشت کنم بعد .......... خب بابا چرا این افراد میشن مسئول بعد هم این داستانها بالا میاد ؟

تهشم میری میبینی یارو زیر دم گربه هم لگد نزده بعد مدیر فلان جا بوده !! هیچ تخصصی و هیچی

توقع من هم بی جا هم به جاست که میگم وظیفه اوناس که به این کودکا برسن

بی جا چون از کی دارم میخوام ؟ کسی که سر در نمیاره یا به فکر وارداتی هستش که کرده و درگیر خرید دلار و کش رفتنشه ؟

به جا چون اون کودک هم سهمی از این کشور داره

...........................................

ای بابا فقط شاه نامه مینویسم و خودندش هم سخته و به درد هیچ کسی هم نمیخوره

امیدوارم اذیتت نکرده باشم با متن های طولانیم

موید باشی عزیز

حرفات درسته ناراحتی هم نداره نمیدونم چرا هی میگفتین سو تفاهم نشه:ws3:

تو ایران خیلی چیزا ها فرهنگ سازی نشده هر کسی باید از خودش شروع کنه عقل و فهم تو وجود هر آدمی هست خودش باید بفهمه بچه ای میارن مسئولیتش فقط خوردن و نوشیدن و لباس پوشیدن نیست تربیت اصل مهمی هست که بهش اصلا بها داده نمیشه و دلایلش بسیار بسیار زیاد هستش و من نمیتونم همشو بگم چون بحث سیاسی میشه

اما وقتی بچه دار شدن مربوط میشه به سیاست یک کشور و آدمهای زیادی وجود ردارن که متاسفانه دهن بین هستن و ساده نگر خواسته ناخواسته وارد این بازی خطرناک میشن و تعداد فرزندانشون بیشتر میشه بدون اینکه مطمئن بشن از تربیت و آسایشش نمیشه فقط به مردم خرده گرفت چون همه اگاهی کامل ندارن هرچند با یکم تامل میشه فهمید که بابا وقتی نمیتونی چرا میاری از اون گذشته خود کشور در حال حاضر از نظر اجتماع توانایی تربیت فرزندان خوب رو نداره چرا؟چون خیلی چیزا رو بلد نیست کنترل کنه چرا؟چون ادمایی رفتن مسئولیتهایی رو به عهده گرفتن که اصلا نمیدونن چی هست و چی نیست

وقتی میگم باید از خودمون شروع کنیم یعنی همین مهمونی های افراطی ماه رمضون رو جمعش کنیم خانوده ی من جمعش کردن چون هیچ نفعی برای هیچ کدام از فامیل نداشت البته افطاری افراطی منظورم هست....اینم باز فرهنگ سازی نشده و متاسفانه برخلاف اینکه ادعا داریم مسلمونیم ما به شدت اسراف میکنیم و همه مون از کودکان بی سرپست و خانوده هایی که در فقر بسر میبرن میگیم و ابراز ناراحتی میکنیم اما هیچ کدوممون کاری نمیکنیم چون معتقدیم با این کمک ما هیچی درست نمیشه در حالی که اشتباهه ما فقط انتظار داریم دیگران کاری بکنن همین

ممنون از شما مباحث جالی بود

لینک به دیدگاه

من میخواستم بیام بگم دوستان بیان کمک کنید دیدم خدارو شکر فعال تر از من بوده.

دوستان عزیز این کار کار خدا پسندانه ایه ...

خدا خیر بده عوامل برنامه ماه عسل.

یه حرفی که دارم اینکه اگه میتونین توان مالیتون اجازه میده از شهرها و اطراف خودتون شروع کنید اگه نه تو این کارم میشه اینجوری شریک شد.

امیدوارم همتون موفق باشید اگه دارین نیت کنید یه یاعلی بگید شروع کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...