رفتن به مطلب

کوکان بی سرپست.....لطفا نظر بدید

yanāl

ارسال های توصیه شده

از اسم تاپیک مشخصه میخوام در مورد چی صحبت کنم صغرا کبری نمیچینم میرم سر اصل مطلب

موضوع کودکان بی سرپست و کودک کار یکی از عمیق ترین دردهای جامعه هستش که متاسفانه فقط لفظی ازش یاد میشه و کار انچنانی برای این کودکان انجام نمیشه چرا که روز به روز تعدادشون بیشتر میشه و وضعشون وخیم تر

شما چه تدبیری برای این موضوع در نظر دارید؟راهکاراتون برای مقابله چیست؟

در شهرتون چقدر این مشکلات رو میبینید؟دولت چقدر به این کودکان کمک میکنه؟چند درصد مردم خیر هستند؟

ماها همیشه حرف زدیم برای اینکه یک بار حرفمون فقط تو مرحله ی حرف نمونه میخوام یه پیشنهاد بدم چندتا از بچه ها موافقن از طرف انجمن نواندیشان یه کودک رو تحت سرپرستی مالی قرار بدیم؟به کمک همین اعضا هر چی تعداد بیشتر خیلی خیلی بهتر.....مونده به نظر شما و کسی که معتمد بچه ها هست ازش خواهش میکنم این مسئولیت رو به عهده بگیره و ما هر ماه مبلغی رو به یه حسابی واریز کنیم اگر 100نفر باشیم ماهیی 10تومان بدیم میشه 1میلیون و این برای یه بچه کافیه

یادتون باشه یه کودک میتونه نسلی رو عوض کنه

منتظر نظراتتون هستم:icon_gol:

نظر بچه ها:

خیلی راههای مختلف وجود داره. در کنار کمک های مادی کمک های تربیتی هم نیازه...چون اینها یک نسلن...جز جمعیت آینده حساب میشن و باید بهشون آموزش داده بشه مثل زبان و غیره.M!Zare

موسسه های معتبر زیادی وجود دارن ک دارن دراین زمینه کار میکنن..کسانی که دوست دارن فعال باشن میتونن به اونجاها مراجعه کنن!

itgirl70

عدد1 رو بفرستید به 30003333 همون موسسه اییه که ماه عسل گفت....Tamana73

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پیشنهاد من اینه که هرکس که درامدی داره ی درصدی ازش رو مشخص کنه و هر ماه یا هر چن وقت ی بار که خودش براش مقدوره ب ی موسسه ی مطمئن یا هر ادم نیازمندی که میشناسه، نقدی یا غیر نقدی کمک کنه.

مثلا یک دهم درامد ماهانه خیلی خوبه.

آقا کسی اسم سایتی که تو ماه عسل زیرنویس کرد ر ومیدونه؟ اسم طرحش مجسنین بود اما من سرچ کردم کلی محسنین اورد.

من همونو میخام... :62izy85:

لینک به دیدگاه
پیشنهاد من اینه که هرکس که درامدی داره ی درصدی ازش رو مشخص کنه و هر ماه یا هر چن وقت ی بار که خودش براش مقدوره ب ی موسسه ی مطمئن یا هر ادم نیازمندی که میشناسه، نقدی یا غیر نقدی کمک کنه.

مثلا یک دهم درامد ماهانه خیلی خوبه.

آقا کسی اسم سایتی که تو ماه عسل زیرنویس کرد ر ومیدونه؟ اسم طرحش مجسنین بود اما من سرچ کردم کلی محسنین اورد.

من همونو میخام... :62izy85:

اسم سایتو پیدا کردید همینجا بذارید ممنون

قبول دارید آدم یادش میره؟فکر میکنم تا وقتی که عادت نکردیم به این کارا سخت میشه عملیش کرد اما فکر خیلی خوبیه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
تاپیک خوبیه و ممنون از پیشنهاد خوبی که دادین....

ماه رمضون که تموم بشه،همه چی فراموش میشه:icon_gol:

چرا فراموش بشه؟چرا تو روزهای عادی میبینیم اما نمیبینیم و بینای نابینا میشیم؟ماه رمضون داره تموم میشه و 11ماه دیگه هم در پیش داریم نباید فکر ی ایده ای حرفی سخنی براش در نظر گرفته بشه؟

بخدا حرف ماه رمضون نیست من هر روز دارم این بچه هارو میبینم و روز به روز بیشتر میشن میخوام یه ایده ای بدیم که همیشه عملیش کنیم همه مون

لینک به دیدگاه
ماه عسل میدیدی عایا:whistle:

یکی از افتخاراتم اینه که چند ساله این برنامه رو ندیدم مدتی بود این موضوع رو میخواستم مطرح کنم و امروز اتفاقی افتاد که باعث شد تاپیک بزنم

دنبال دلیل موضوع نباشید دنبال راهکار باشید منو ول کنید اصل موضوع رو بچسبیید

لینک به دیدگاه

تشکر از دوست عزیز Yamna که دعوت کردن...

موضوع بسیار خوبی هست و آقا سید گفتن ایشالا بعد ماه رمضان فراموش نشه که فکر هم نکنم بشه...چون دیگه سن بچه ها از جو گیری گذشته که بگیم جو گیر شده باشن و بخوان حرکتی بزن و فراموش بشه...اتفاقا یکی از نتایج ماه رمضان اگر تلنگر باشه خیلی خوبه..

خودم خیلی تو فکر بودم که اگر یک درآمدی داشتم تو این جاها همکاری کنم و یا حتی بدون درآمد برای آموزش زبان یا خیلی چیزهای دیگه برم و با موسسات همکاری داشته باشم که دو ماه پیش آدرس یک موسسه در شهر خودمون که پرسیدم متاسفانه امکان دسترسی بهش خیلی راحت نبود و منصرف شدم. اما شاید یک راه بهتر پیدا بشه...

یکی از مشکلات این موسسات شاید عدم اطلاع رسانی خودشون هم باشه، چون مردم ما خیلی خوبن و در حد توان دوست دارن کمک کنند، فقط اراده و پیگیری فرق میکنه.

ولی انسان خوشحال میشه که گاهی اوقات میبینه که هنوز هم انسان های خوب و خوبی دور و برمون زیاده....هنوز هم بوی همکاری در جامعه میاد...فقط هم راههای مادی نیست..خیلی راههای مختلف وجود داره. در کنار کمک های مادی کمک های تربیتی هم نیازه...چون اینها یک نسلن...جز جمعیت آینده حساب میشن.

این از مواردی نیست که بشه فقط به دولت محولش کرد..همکاری بزرگی رو میخواد...وظیفه دولت تامین فضای کاری و ساختن جامعه با تصمیمات دراز مدت و مثبت هست...

اما اگر نظام اقتصادی سالم تری داشتیم اینقدر مشکلات ایجاد نمیشد..دولت لطف کنه جلوی اختلاس های بعدی بگیره ممنونش میشیمhanghead.gif

لینک به دیدگاه

ممنون از تاپیک خوبتون.:icon_gol:

منم همیشه دوست داشتم تو این خیریه ها کمک کنم

همیشه هم از دیدن این بچه ها واقعا متاثر میشم:sigh:

نیازی نیست حتما درامدی داشته باشیم:hanghead:

10 تومن چیزی نیست که هر ماه نتونیم کمک کنیم.

امیدوارم ادامه داشته باشه:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
تشکر از دوست عزیز Yamna که دعوت کردن...

موضوع بسیار خوبی هست و آقا سید گفتن ایشالا بعد ماه رمضان فراموش نشه که فکر هم نکنم بشه...چون دیگه سن بچه ها از جو گیری گذشته که بگیم جو گیر شده باشن و بخوان حرکتی بزن و فراموش بشه...اتفاقا یکی از نتایج ماه رمضان اگر تلنگر باشه خیلی خوبه..

خودم خیلی تو فکر بودم که اگر یک درآمدی داشتم تو این جاها همکاری کنم و یا حتی بدون درآمد برای آموزش زبان یا خیلی چیزهای دیگه برم و با موسسات همکاری داشته باشم که دو ماه پیش آدرس یک موسسه در شهر خودمون که پرسیدم متاسفانه امکان دسترسی بهش خیلی راحت نبود و منصرف شدم. اما شاید یک راه بهتر پیدا بشه...

یکی از مشکلات این موسسات شاید عدم اطلاع رسانی خودشون هم باشه، چون مردم ما خیلی خوبن و در حد توان دوست دارن کمک کنند، فقط اراده و پیگیری فرق میکنه.

ولی انسان خوشحال میشه که گاهی اوقات میبینه که هنوز هم انسان های خوب و خوبی دور و برمون زیاده....هنوز هم بوی همکاری در جامعه میاد...فقط هم راههای مادی نیست..خیلی راههای مختلف وجود داره. در کنار کمک های مادی کمک های تربیتی هم نیازه...چون اینها یک نسلن...جز جمعیت آینده حساب میشن.

این از مواردی نیست که بشه فقط به دولت محولش کرد..همکاری بزرگی رو میخواد...وظیفه دولت تامین فضای کاری و ساختن جامعه با تصمیمات دراز مدت و مثبت هست...

اما اگر نظام اقتصادی سالم تری داشتیم اینقدر مشکلات ایجاد نمیشد..دولت لطف کنه جلوی اختلاس های بعدی بگیره ممنونش میشیمhanghead.gif

نه بابا جوون 20ساله نیستیم که جوگیر بشم سن که میره بالا درد درک هم بیشتر میشه

اتفاقا به نکته ی خیلی خیلی خوبی اشاره کردید یکی از بستگان نزدیکم هفته ای یه بار میره بهشون آموزش میده بچه های خیلی لطیفی هستن و واقعا استعدادهای نابی دارن اما بهشون توجه نمیشه

متاسفانه تو جامعه ما بدون داشتن پول نمیشه قد علم کرد تامین مالی خیلی خیلی مهمه در کنار اون یه انسان نیازمند چیزای دیگری هم هست که باید تامین بشه... بخدا فکر نمیکنم خیلی سخت باشه رفتن و دیدن و محبت کردن کاراهای گروهی نداریم یا بچه های اینجا از هر شهری یا هر کسی با دوستان خودش تو دانشگاه و غیره میتونن برن و سر بزنن اما عملی کردنش بین مردمه زمان میبره

دلیلم از زدن تاپیک این هست که موظف بشیم یه کارایی رو انجام بدیم به قول بچه ها تو حرف و ماه رمضون خلاصه نشه میخوام یه حرکتی یه کاری یه چیزی انجام بشه

لینک به دیدگاه

اگه طرح کارشناسی شده باشه منم شرکت میکنم ...

منظورم اینه طوری نشه که یکی دوبار کمک کنیم و بعد کار بخوابه ... همه ی جوانبو در نظر بگیرین و اگه خدا بخواد منم هستم.

لینک به دیدگاه

مریم به نکته خیلی خوبی اشاره کرد.

من به شخصه برام پیش اومده بخوام کمک کنم ولی نمیدونم چطوری و کجا میتونم با این افراد ارتباط داشته باشم و نتونستم کمک زیادی بکنم.

لینک به دیدگاه

موسسه های معتبر زیادی وجود دارن ک دارن دراین زمینه کار میکنن..کسانی که دوست دارن فعال باشن میتونن به اونجاها مراجعه کنن!

والسلام

لینک به دیدگاه

والسلام

دوست عزیز فکر نمیکنم اگر یه چیزایرو یادآوردی کنیم خیلی بد باشه یا قصد و غرضی داشته باشیم

ما راه هاشو داریم بررسی میکنیم یکی از دوستان هم گفتم اگر موسسه ی خوبی میشناسید ممنون میشیم اسمشو لینکشو بذارید اینجا

لینک به دیدگاه
دوست عزیز فکر نمیکنم اگر یه چیزایرو یادآوردی کنیم خیلی بد باشه یا قصد و غرضی داشته باشیم

ما راه هاشو داریم بررسی میکنیم یکی از دوستان هم گفتم اگر موسسه ی خوبی میشناسید ممنون میشیم اسمشو لینکشو بذارید اینجا

من حرفی از بد بودن زدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

من گفتم ازاین دست موسسه ها زیاده!!اگ کسی واقعا قصد کمکه نه فقط حرف و شعار، کافیه اراده کنه و همین فردا بیکی از موسسه ها مراجعه کنه!

لینک به دیدگاه

سلام....

بهترین قسمت ماه عسل...

چقدر دلم میخواست میتونستم بچه ایی رو بیارم و.....

عدد1 رو بفرستید به 30003333 همون موسسه اییه که ماه عسل گفت....

موفق باشید.

التماس دعا.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من حرفی از بد بودن زدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

من گفتم ازاین دست موسسه ها زیاده!!اگ کسی واقعا قصد کمکه نه فقط حرف و شعار، کافیه اراده کنه و همین فردا بیکی از موسسه ها مراجعه کنه!

اکثرا این موسسات تو تهران و شهرای بزرگ هستند. و از شهرستان فقط کمک مالی میشه انجام داد که بهتر از هیچیه ولی فعالیت هایی که مریم اشاره کرد رو نمیتونیم داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...