رفتن به مطلب

حضور زنان در ورزشگاهها هم خط قرمز شد

Lean

ارسال های توصیه شده

گروه ورزشي: آیت‌الله مکارم شیرازی حضور زنان در ورزشگاهها را خط قرمز دانست.

این مرجع تقلید در دیدار رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به مسئله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اشاره کرده و گفت: جامعه فوتبال نباید به حضور بانوان در ورزشگاهها اصرار داشته باشد زیرا حضور بانوان در ورزشگاهها خط قرمز است. آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: نمی‌توانیم هر کاری که غربی‌ها انجام می‌دهند بپذیریم، خط قرمزهایی در آئین ما وجود دارد که باید آن را رعایت کرد و استقلال فرهنگی را حفظ کنیم. ایشان بر گسترش اخلاق و فرهنگ اسلامی در فعالیتهای ورزشی تاکید کرد و گفت: گاهی در برخی کشور‌ها در یک مسابقه فوتبال چند نفر کشته می‌شوند، که اگر ورزش رنگ فرهنگ اسلامی داشته باشد، چنین مسائلی بوجود نمی آید.

بهارنیوز

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بزارفریادبلندبشه بزاربدشون بیاداین عقیده منه ولی توهین ،به نظرمن مقصراصلی این اتفاقات خودمردمند.خب چرا؟برای اینکه کاراشتباه راجواب ندادیم والان هم این قدرت اینقدرزیاده وبایکسری ترفندهای مانندگرانی مردم رامنحرف کرده که دیگرمردم توانایی حرف زدن راندارند.

زدن مردم اینهم ترفندخوبیست برای ترساندن.

ایجادبعضی ازشایعه های دروغ وترسناک.

اعتیاداینهم حقه خوبیسست.

سطح سوادراکنترل کردن تانذاری همه باسوادبشن!

لباس شخصی اینهم خوبست!

یه چیزی یادآمدیه زمانی مامیرفتیم باشگاه صبح زنانه وبعدازضهرمردانه،من یه روزضهرخیلی زودرفتم دربسته بودپرسیدم چراکفت شیخ گفته زنهاچون عرق می کنندودستگاههاخیس می شودبایدیه زمانی بگذردتاهمه دستگاهاخشک شوند:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

دوست گرامی، مثل اینکه قرار بر این بود ک توهینی نشه.. چ ب افراد مذهبی چ غیر مذهبی

حرف زدن درباره حضور زنان در ورزشگاه ها چیز تخصصیه؟؟؟؟؟؟!!!! اونم تو جامعه ای ک همه ب نوعی علامه دهرن؟؟

حالا جدا از حرف ایشون، شما خودتون حاضرید خواهرتون بره تو محیطی ک ب جای اینکه فرهنگی ورزشی باشه، خیلی راحت میشه توش مدرک فحشای ناموسی و غیر ناموسی رو گرفت؟؟ یا اینکه ب نظرتون الان میشه خانوما با خیال راحت برن ورزشگاه و نگران خیلی از مسایل نباشن؟؟ وقتی ک این مسایل برطرف بشه و محیط واقعا ورزشی بشه و حاشیه هاش خیلی بیشتر از اصل موضوع نباشه، میشه درباره حضور زنان صحبت کرد

لینک به دیدگاه

در کل برا فوتبال ایران همین آقایونم که میرن استادیوم اضافه کاریه. در ضمن فرهنگ حضور خانوما تو استادیوم وجود نداره که اگه الان شروع بشه به فرهنگ سازی ده بیست سال زمان میبره. اونم هیچ وقت شروع نمیشه...

لینک به دیدگاه

ببخشید،ازشماوکل انجمن هم منظرت می خواهم ..شمادرست می گید تندحرف زدم شایدهم به کسی بربخورد.ولی ایندفعه مثل خیلی جاهای دیگه ازبعضی رفتارهاوحرکتهاعصبانی شدم وکنترل خودم راازدست دادم چشم سعی می کنم بیشتررعایت کنم(الان می خواهیدبگیدتوجیه کردم)

این تخصص کیست ؟یعنی بایدبرسی شودبرای حق یک انسان !

خب کی این مسایل برطرف می شود؟زمانش کی است؟ماچکاربایدبکنیم؟بعضی مواقع بله بایدصبرکردولی تاکی به نظرمن بعضی مواقع بایدیکم خشونت واجبارهم جاشنی کارکرد.

فرهنگ ،میخواهم مثال بزنم ولی فکرکنم اگه بگم می گیددوباره توهین کردی پس این مثال رانمیزنم.

موفق باشیدمن بی ادب نیستم فقط یکم تندم.

لینک به دیدگاه

حالا جدا از حرف ایشون، شما خودتون حاضرید خواهرتون بره تو محیطی ک ب جای اینکه فرهنگی ورزشی باشه، خیلی راحت میشه توش مدرک فحشای ناموسی و غیر ناموسی رو گرفت؟؟ یا اینکه ب نظرتون الان میشه خانوما با خیال راحت برن ورزشگاه و نگران خیلی از مسایل نباشن؟؟ وقتی ک این مسایل برطرف بشه و محیط واقعا ورزشی بشه و حاشیه هاش خیلی بیشتر از اصل موضوع نباشه، میشه درباره حضور زنان صحبت کرد

اولا من نمی تونم برای خواهرم تصمیم بگیرم اون خودش انسان هست و عقل داره! و اصلا من کی باشم که بخوام تو کارش دخالت کنم؟ ( واقعا چرا فقط مرد ها تو این سرزمین مدافع حقوق زن ها هستن وقتی خودشون همیشه دوست دارن بقیه براشون تصمیم بگیرن؟؟؟)

در مورد فحش : فقط بهانه است هر جمعی مردانه خالص باشه فحش در اون جریان داره همونطور که هر جمعی زنانه خالص باشه ! وقتی جمع ها دو جنسیتی می شود خود به خود فحشی وجود نخواهد داشت

کدوم مسائل؟ کدوم حاشیه؟ شما فقط به فحش اشاره کردید که توضیح دادم مسائل رو باز کنید خواهشا شاید مسائل نهانی هست که ما بی خبریم

اگر منظورت از حاشیه تبانی و ناپاکی فوتبال هست که این دو موضوع هیچ ربطی بهم ندارند مثلا ما بگیم چون تبانی میشه زن ها فوتبال نبینن:w58: البته فکر کنم منظور شما چیز دیگری بوده خوشحال میشم بحث رو باز کنید و دلایل خودتون رو عنوان کنید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
حالا این همه راه می ری حداقل دو تا تیم به درد خور می گفتی:whistle:

مثلا رئال؟خو برم کابوس ببینم بهتر از اون که:whistle:

خواهشا اسپم نکنید ، واقعا خسته شدم از کسانی که برای بدبختی های این مملکت جوک میسازن

لینک به دیدگاه
خواهشا اسپم نکنید ، واقعا خسته شدم از کسانی که برای بدبختی های این مملکت جوک میسازن

درسته اسپم ما نا مربوط بود ولی جمله ی شما بی مفهومه و یه جورایی با طنز مخالفت کردی

تعریف طنز در ویکی پدیا :طَنز،

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هنری است که عدم تناسبات در عرصه‌های مختلف
را که در ظاهر متناسب به نظر می‌رسند، نشان می‌دهد و این خود مایه خنده می‌شود. هنر
، کشف و بیان
و
عدم تناسب در این «متناسبات» است.

لینک به دیدگاه

فقط برای فوتبال خط قرمزه یا ورزشای دیگه هم خط قرمزه؟

آقای مهدی خودتون توضیح میدید چرا مخالفت میشه با حضور خانمها؟

برای بی ادبی آقایون تو ورزشگاه ها؟

یا برای اینکه ممکنه موقع رفت و امد قاطی بشن؟

یا زنا زیر دست و پا له بشن؟

سوالاتم نه شوخیه نه الکیه.واقعا برام سواله علت مخالفت چیه و برای علتش راه حلی نیس؟:hanghead:

(من تا حالا به این موضوع جدی فکرنکردم و چون خودمم زیاد دوست ندارم برم پیگیر علت مخالفتشون نبودم)

لینک به دیدگاه
درسته اسپم ما نا مربوط بود ولی جمله ی شما بی مفهومه و یه جورایی با طنز مخالفت کردی

تعریف طنز در ویکی پدیا :طَنز،

هنری است که عدم تناسبات در عرصه‌های مختلف
را که در ظاهر متناسب به نظر می‌رسند، نشان می‌دهد و این خود مایه خنده می‌شود. هنر
، کشف و بیان
و
عدم تناسب در این «متناسبات» است.

بین طنز و هجو تفاوت از زمین تا آسمانه پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونی

[h=1]چرا ایرانیان «لطیفه‌ساز» شده‌اند؟[/h]

لینک به دیدگاه
بین طنز و هجو تفاوت از زمین تا آسمانه پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونی

چرا ایرانیان «لطیفه‌ساز» شده‌اند؟

اینو قبلا خونده بودم

مشکل جامعه شناس هایی از این دست اینه که این موارد رو مختص به فقط ایران می دونن در حالی که همه ی موارد در سراسر جهان وجود دارد

و موضوع بعدی اینکه فواید موضوع رو در نظر نمی گیرند

بیشترین تاکید ایشون روی همبستگی ملی هست که خیلی وقت هست دیگر جوک های قومیتی به شدت کم شده اند

البته این موضوع شباهت زیادی به بحث عدم قبول هست که هر کس علیه اش طنزی ساخته شد مخالفت می کند و ...

لینک به دیدگاه

شما برای خواهرتون تعیین تکلیف میکنید که کجا بره یا کجا نره؟ :ws37:

لینک به دیدگاه

@Mohammad Aref

من واقعا نمیدونم در پستی که از بنده حذف شده چه خلاف قانونی بوده آیا این آدم به شعور ما توهین نکرده؟

خب من فکر میکنم اونقدر مختار باشم که حداقل در قبال رفتار فاشیستی اخیر جناب عارف دیگه در این انجمن حضوری نداشته باشم

با آروزی اندکی بینش و شعور اجتماعی که لازمه توسعه فرهنگ و اجتماع هست برای همگی و آرزوی اینکه مدیریت اقای محمد عارف خلاصه بشه در همین فضای مجازی و خدای نکرده در فضای حقیقی به موقعیت مدیریتی دست پیدا نکنند.

لینک به دیدگاه
@Mohammad Aref

من واقعا نمیدونم در پستی که از بنده حذف شده چه خلاف قانونی بوده آیا این آدم به شعور ما توهین نکرده؟

خدای آقا Leanدرست می گویداگرقرارباشه بحثها نقل قولها اینجوری باین شدت ویرایش بشن دیگه دوستان نظربدن چه فایده ای دارد؟

آیااینجوری واینکارهاراکردندباعث نمی شودبحثهایکنواخت شود؟

واقعاازشما(آقای عارف)توقع نداشتم اینقدرسخت گیری کنید اینهابایددلیلی داشته باشددلیلش چیست؟این سختگیریهابعدازاون پست ایجادشد می خواهم دلیلش رابدانم؟

خب من فکر میکنم اونقدر مختار باشم که حداقل در قبال رفتار فاشیستی اخیر جناب عارف دیگه در این انجمن حضوری نداشته باشم

بله کاملاشمامختاریدواین حق شماست ولی بانیامدن این مشکلات حل نمی شودفقط دوستان خودازجمله من راناراحت می کنید(یک دست صداندارد)

با آروزی اندکی بینش و شعور اجتماعی که لازمه توسعه فرهنگ و اجتماع هست برای همگی و آرزوی اینکه مدیریت اقای محمد عارف خلاصه بشه در همین فضای مجازی و خدای نکرده در فضای حقیقی به موقعیت مدیریتی دست پیدا نکنند.
لینک به دیدگاه
@Mohammad Aref

وقتی تاپیک زده میشه و گفته میشه این نوع بحثا ممنوعه، توقع میره که رعایت بشه. در اصل اون ممنوعیت هم یادآوری قوانین انجمن بود که از قبل بوده. سخت گیری کردم چون قبلش اطلاع رسانی کرده بودم. ولی متأسفانه توجهی نشد.

اگه مدعی هستی این آقا به شعور شما توهین کرده، چرا میای خودت خبرشو میذاری تو انجمن؟

خیلی واضح گفتم انجمن نواندیشان جای این نوع بحثا نیست. هرسایتی چارچوب موضوعات و مقرراتی واسه خودش داره. شما همچین بحثی رو تو سایتی که خودت مدیری انجام میدی؟ بعید میدونم. چون چارچوب موضوعاتش این نیست. همونطور که تو چارچوب موضوعات انجمن نواندیشان نیست.

هرکس واسه فعالیت خودش مختاره. این فعالیت اگه تو چارچوب قوانین انجمن باشه که ما خیلی ممنونشم هستیم. ولی اگه تو چارچوب قوانین نباشه و بر اساس قوانین ذهنی خودش میخواد باشه، جلوش گرفته میشه. حالا به هرشکلی مثل همین حذف پست. فرقی هم نمیکنه کاربر تازه وارد باشه یا قدیمی یا مدیر و مسئول و دوستای خیلی صمیمی. هرچیزی جای خودشه.

لینک به دیدگاه
اولا من نمی تونم برای خواهرم تصمیم بگیرم اون خودش انسان هست و عقل داره! و اصلا من کی باشم که بخوام تو کارش دخالت کنم؟ ( واقعا چرا فقط مرد ها تو این سرزمین مدافع حقوق زن ها هستن وقتی خودشون همیشه دوست دارن بقیه براشون تصمیم بگیرن؟؟؟)

در مورد فحش : فقط بهانه است هر جمعی مردانه خالص باشه فحش در اون جریان داره همونطور که هر جمعی زنانه خالص باشه ! وقتی جمع ها دو جنسیتی می شود خود به خود فحشی وجود نخواهد داشت

کدوم مسائل؟ کدوم حاشیه؟ شما فقط به فحش اشاره کردید که توضیح دادم مسائل رو باز کنید خواهشا شاید مسائل نهانی هست که ما بی خبریم

اگر منظورت از حاشیه تبانی و ناپاکی فوتبال هست که این دو موضوع هیچ ربطی بهم ندارند مثلا ما بگیم چون تبانی میشه زن ها فوتبال نبینن:w58: البته فکر کنم منظور شما چیز دیگری بوده خوشحال میشم بحث رو باز کنید و دلایل خودتون رو عنوان کنید:icon_gol:

درسته، هر کسی عقل داره و میتونه تصمیم بگیره؛ منظورم از اون حرف اینه ک شما آقایون خودتون میدونید ک چ فحشا و حرفایی زده میشه و علی الخصوص ناموسیاش! ک خب ممکنه 1 نفر با خواهرش یا همسرش بره و اون خانم یا خانم ها هم اون حرفا رو بشنون و ب غیرت آقا بربخوره و بگه چرا ب خواهر من توهین شده و داستانی شروع بشه و درگیری و چیزای دیگه و... البته اینو عرض کنم ک مفهوم حرف من سنجش عیار غیرت مردا نیست. در ضمن آقا افشین شما کجا زندگی میکنی؟ من و شما و بقیه، همه داریم تو این جامعه زندگی میکنیم، خدا نکنه یه عده تو همین محیط اجتماع (مثال ساده اش تو خیابون) عصبی بشن و دهنشون باز بشه، اونا حتی رعایت حضور بچه و خانواده رو نمیکنن.. اون وقت میگید جمع ک دوجنسیتی بشه فحشا حذف میشه؟؟!!!!

نه بابا مسایل تبانی و این حرفا چیه؟! منظورم مسایلیه ک مرتبط با جنسیت زنان میشه.. من خودم با حضور زنان در ورزشگاه ها مخالف نیستم چ بسا ک اگر حضور زنان هم آزاد بشه جز اولین نفراتی باشم ک بنابر علاقه خودم، برای دیدن بازی های والیبال و وزنه برداری هم برم و حتی خیلی دوست دارم تو زورخونه ها هم برم.. ولی الان نمیشه ب خصوص، ب خصوص، بخصوص تو استادیوم ها، چرا؟ چون اون امنیت خاطری ک باید باشه نیست.. جامعه ما دچار فقر فرهنگی شده و این ب این معنیه ک خانم ها باید نگران این باشند ک بعد از اتمام بازی ها، تن و بدنشون ب دست یه سری آدم عوضی (عذر میخوام از گفتن این لفظ _ بلا نسبت دوستان :icon_redface:) زیارت نشه! یا اینکه همون آدما بخوان بیفتن دنبال دختر و زن مردم و این مساله، دغدغه سازه برای خانم ها و خانواده هاشون.. مساله فحش و از بین رفتن حرمتا هم ک ... البته 1 سری مسایل دیگه هم هست ک خب، نمیتونم بازش کنم :icon_redface: جامعه کنونی ما این طوریه همه مون هم میدونیم و تو مدینه فاضله زندگی نمیکنیم. مردان اگه خودشون درست رفتار کنن و جامعه دچار فقر فرهنگی نباشه (دقت کنید گفتم جامعه، یعنی هر دو جنس زن و مرد)، نیازی ب حمایت مردا از حقوق خانوماهم نیست.. البته انگشت اتهام ب سوی همه آقایون نیستاااا، سوء تفاهم نشه :w16:

لینک به دیدگاه

نوع پوشش خانمها هم مهم هست. یه سری خانمها هستند که اینقد مودبانه لباس میپوشن که هیچکس به خودش اجازه نمیده که حتی نیم نگاهی هم بهشون بکنه. ولی یه عده هم هستند که ماشاالله ویترین جسم و جمال میشن و میان تو جمع. اینا چه تو ورزشگاه باشن و چه تو محله و خیابون و گذر , به هر حال مسئله ساز میشن و زبان بدنشون تعارف میکنه که یکی بیاد یه کاری بکنه و یا یه چیزی بگه. کرم از خود درخته.

لینک به دیدگاه
درسته، هر کسی عقل داره و میتونه تصمیم بگیره؛ منظورم از اون حرف اینه ک شما آقایون خودتون میدونید ک چ فحشا و حرفایی زده میشه و علی الخصوص ناموسیاش! ک خب ممکنه 1 نفر با خواهرش یا همسرش بره و اون خانم یا خانم ها هم اون حرفا رو بشنون و ب غیرت آقا بربخوره و بگه چرا ب خواهر من توهین شده و داستانی شروع بشه و درگیری و چیزای دیگه و... البته اینو عرض کنم ک مفهوم حرف من سنجش عیار غیرت مردا نیست. در ضمن آقا افشین شما کجا زندگی میکنی؟ من و شما و بقیه، همه داریم تو این جامعه زندگی میکنیم، خدا نکنه یه عده تو همین محیط اجتماع (مثال ساده اش تو خیابون) عصبی بشن و دهنشون باز بشه، اونا حتی رعایت حضور بچه و خانواده رو نمیکنن.. اون وقت میگید جمع ک دوجنسیتی بشه فحشا حذف میشه؟؟!!!!

نه بابا مسایل تبانی و این حرفا چیه؟! منظورم مسایلیه ک مرتبط با جنسیت زنان میشه.. من خودم با حضور زنان در ورزشگاه ها مخالف نیستم چ بسا ک اگر حضور زنان هم آزاد بشه جز اولین نفراتی باشم ک بنابر علاقه خودم، برای دیدن بازی های والیبال و وزنه برداری هم برم و حتی خیلی دوست دارم تو زورخونه ها هم برم.. ولی الان نمیشه ب خصوص، ب خصوص، بخصوص تو استادیوم ها، چرا؟ چون اون امنیت خاطری ک باید باشه نیست.. جامعه ما دچار فقر فرهنگی شده و این ب این معنیه ک خانم ها باید نگران این باشند ک بعد از اتمام بازی ها، تن و بدنشون ب دست یه سری آدم عوضی (عذر میخوام از گفتن این لفظ _ بلا نسبت دوستان :icon_redface:) زیارت نشه! یا اینکه همون آدما بخوان بیفتن دنبال دختر و زن مردم و این مساله، دغدغه سازه برای خانم ها و خانواده هاشون.. مساله فحش و از بین رفتن حرمتا هم ک ... البته 1 سری مسایل دیگه هم هست ک خب، نمیتونم بازش کنم :icon_redface: جامعه کنونی ما این طوریه همه مون هم میدونیم و تو مدینه فاضله زندگی نمیکنیم. مردان اگه خودشون درست رفتار کنن و جامعه دچار فقر فرهنگی نباشه (دقت کنید گفتم جامعه، یعنی هر دو جنس زن و مرد)، نیازی ب حمایت مردا از حقوق خانوماهم نیست.. البته انگشت اتهام ب سوی همه آقایون نیستاااا، سوء تفاهم نشه :w16:

موافقم

اول باید فرهنگ سازی بشه بعد. من خودم حتی اگر هم هیچ منعی نباشه با این وضع فرهنگ موجود جرئت حضور نخواهم داشت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...