رفتن به مطلب

آخرین پیامک دختری که دیروز در خوابگاه دانشگاه خودکشی کرد: پدر، مادر، خداحافظ! حلالم کنید

Dreamy Girl

ارسال های توصیه شده

مشکل عدم انگیزه چه جوری حل میشه؟

وقتی انگیزه ای برای زندگی کردن وجود نداشته باشه خب مشت بخوریم که چی بشه مثلا اثبات کنیم قوی هستیم خب این اثبات قوی بودن چه اهمیتی داره؟ اصلا من آدمی ضعیف چه اهمیتی داره؟ آدم بالاخره میمره: نمی دونم جنگ های صلیبی بازی کردی یا نه بعضی مواقع که سرعت رشد حریف بالاتر هست راهی برای پیروزی نداری اگر سرعت شخص بالاتر باشه با مقاومت کردن بالاخره میشه پیروز شد الان کسی که انگیزه نداره شبیه مورد اول هست هر روز ضعیف تر از قبل میشه هر چقدر هم مقاومت کنه باز آخرش شکست می خوره پس چه فرقی داره از بازی خارج شه یا صبر کنه تا شکست بخوره؟

من و عده کثیری در دنیا مثل من شرایط زندگیمون خونوادمون و رشته تحصیلیمون همه و همه باعث شده که به خیلی مسائل اعتقادی نداریم معتقدیم انسان پس از مرگ تمامی سیستم اعصاب و واسطه های عصبی و شیمیاییش مختل میشه و همونطور که به عنوان یک موجود با انتخاب طبیعت خلق شد با انتخاب طبیعت میمیره و قربانی طبیعت میشه ذره ذره تجزیه شیمیایی میکروبی میشه و یه روز هیچی ازش باقی نمیمونه .

من میدونم با بقیه جانوران در طبیعت هیچ فرقی ندارم جز اینکه مغزم کمی چین خوردگی های بیشتری داره که باعث شده بیشتر ازونا فکر کنم و بتونم رو طبیعت تا حدودی تاثیر گذار باشم (یه جورایم گند بزنم توش) .

تو دنیای وحشی زندگی میکنم که همه دارن میجنگن با طبیعت ، با خودشون ،با همنوعشون ، برای زندگی کردن دارن دست و پا میزدن و میزنن و اما هیچ کدوم نتونستن از چنگال اون عزرائیل کذایی (طبیعت بی رحم) جان سالم بدرببرن .

امید به زندگی مسئله ای هست که کشورهای پیشرفته سالانه کلی هزینه میکنن که درصدش رو بالا ببرن ...چیزی که در ایران داره روز به روز میزانش پایینتر میاد! و هیچکی بهش توجه هم نمیکنه!اصلا چیزی نمیفهمن راجع به این موضوع که بخوان متوجهش باشن !

بماند از جوانی تا کنون امیدهامون یا به قول شما انگیزه هامون رو چه قربانی کردیم چه جلوی چشمانمون قربانی کردند فریادها و گریه هایی برای امیدهامون کردیم و البته تاثیر زندگی کردنمون در ایران در این قضایا و بی انگیزگی ها و ناامید شدنه امید هامون بسیار چشم گیر بوده

اما در دنیای وحش نه تنها در ایران بلکه کل دنیا اگر چشم بینا داشته باشیم این بی انگیزگی حتی با دیدن یک کودک سرطانی که روزی امید مادرش بوده ، به کسی که عزیز بی گناهش رو تو جنگ قدرت از دست داد میتونه اجتناب ناپذیر باشه... اون موقع هست که آدم دلش میخواد از فرط نا امیدی و بی عدالتی و بی انگیزگی از حلق فریاد بزنه و خودشو بکشه ... اما همونقدر هم دیدن یک بچه گرسنه کنار خیابون و سیر کردنش میتونه انگیزه باشه وقتی اون شب خواب برات واقعا لذت بخش میشه ... انگیزه میتونه لبخند زدن به یک ادم تنهای افسرده باشه وقتی با لبخند تو رو لباش لبخند میاد ... انگیزه میتونه یه شاخه گل باشه از کسی که تورو دوست داره انگیزه همون خندیدن از ته دل به ترک دیوار تو جمع دوستاست حتی همون دوستایی که در حقت نامردی کردن ، انگیزه میتونه 5 تا انگشت یک سانتی یک نوزاد باشه که با هر 5 تاش یه بند انگشتتو میگیره و دیگه ول نمیکنه ... آدما با هم متفاوتن به همون ترتیب انگیزه و هدفشون برای امید به زندگی هم متفاوته . یک سلول کوچیک هم عملی به نام آپوپتوسیس (خودکشی سلولی) انجام میده اما قبل اون هزاران ترفند برای ادامه حیات داره ... محیطش خشک میشه متابولیسمش عوض میشه یون سدیم رو خارج میکنه هزار جور دست و پا میزنه تا زنده بمونه ... طبیعت ما انسانها هم مثل کوچیکترین سلولهاست تلاش میکنیم برای ادامه حیات گرچه خیری هم ازش ندیده باشیم ... معمولا تا میتونیم امید و انگیزه میسازیم ، خیلیا با داشتن انگیزه هایی که تو رویای ماست احساس بی انگیزگی میکنن ، و بی انگیزگی های ما انگیزه خیلیا برای زندگیه و اگر فلانی امید داره تو نداری و من تسلیم مشت های طبیعت شدم عجیب نیست ... این تفاوت های ماست همه اگر مثل شما فکر میکردند عمر انسان اندازه عمر میمون بود چون کسی انگیزه ای برای ادامه نداشت که دارو و واکسن و ...بسازه که عمر انسان رو بالا ببره . نه من میتونم به شما بگم نادان که این طرز فکر رو داری نه تو میتونی به منه معلق بین هوا و زمین بگی نه من به اون کسی که دلش رو به چرت و پرت ترین چیزهای دنیا خوش کرده...چون ما با هم متفاوتیم ... ولی من به راحتی میتونم به کسی که دست و پا نمیزنه بگم قدرتت از یک تک سلولی هم کمتره ! بهش بگم نادان نیستی ولی ضعیفی لزومیم نداره به کسی اثبات کنی که قدرت داری حداقل خودت میدونی تلاشتو کردی و بی ثمر بود و طبیعت اخر جانتو گرفت نه اینکه خودت زودتر کم اوردی و خودتو دو دستی تقدیمش کردی !

لینک به دیدگاه
دقیقا:w16:

من نقطه پایانی منتهی به مرحله خودکشی رو هم تو ذهنم مو به مو ترسیم و تصور کردم و به سناریو های خودکشی هم کلی فکر کردم در واقع سه تا تصویر از لحظه مرگم تصور کردم که متاسفانه / خوشبختانه هر سه تاش تو تنهایی و بی کسی من قراره اتفاق بیافته :icon_pf (34):

این مرحله یه مرحله رهایی و ول کردن همه چیزه

همه چیز

البته مقدماتی لازمه تا فردی از نظر روانی و فکری به این مرحله برسه و لی شاید تو یه جمله خلاصه اش کنم

وقتی که همه چیز معنی خودشو از دست میده اون موقع هس که...

که انسان از نظر روانی میرسه به مرحله خودکشی !

انگاری دست دنیا با همه اسرارش پیش تو رو میشه و لو میره

ولی یادمه یه جمله ای از یه نویسنده خونده بودم به این مضمون که اگه فردی به مرحله خودکشی برسه ولی خودشو نکشه از نظر روانی و فکری یه سطح بالاتر میره

چه جالب درست مثل من ! : )

لینک به دیدگاه

ههه من یبار وقتی هفده سالم بود، خواستم خودکشی کنم، قرص آهن خوردم،یادم نیس چند تاولی زیادبود، جالب اینجاست که معدمو شستشو دادن. ، مگه کسی با قرص اهن میمیره...

لینک به دیدگاه

یکی از دلایلی که باعث خودکشی میشه افسردگی بسیار شدیده که بیماری روحیه آخه ما تو مملکتمون مشکلات روحی رو جزو بیماری ها حساب نمی کنیم نتیجه اش میشه این مسائلی که هر روز می بینیم. من هیچ وقت وقتی خبر خودکشی میخونم نمیگم طرف ضعیف بوده یا مثلا چرا نرفت مبارزه کنه! تا خدای ناکرده تو اون حالت نباشی نمیتونی بفهمی که این بیماری چطور قدرت زندگی رو از آدم سلب میکنه. معلوم نیست زندگی برا آدم چی پیش میاره پس نباید قضاوت کرد.

لینک به دیدگاه
اولا انجمن بخشی داره به اسم بخش حوادث، اگر نمیخواید بهتون به اصطلاح شوک وارد بشه درخواست بدید کلا این بخشو حذف کنن.

دوما من تنها کسی نیستم که اینجور خبرها رو بازنشر میکنه. شما با غرض ورزی در این مدت که من عضو شدم مرتبا ایراد گیری میکنید از تاپیک های من.

سوما ممکنه شما خوشتون نیاد ولی دیگری دوست داشته باشه از اتفاقات روزمره با خبر بشه، من و شما کی هستیم که سانسور خبری بکنیم؟

چارما یاد بگیریم دیدگاه خودمون رو به دیگران تحمیل نکنیم.

وقتی یه نفر یه تاپیک شوم و حال خراب کن میزنه درواقع داره اراده خودش رو به بهانه بودن بخش حوادث به دیگران تحمیل میکنه. خبر های خوب چشونه که بیایم خبر هایی رو باز نشر کنیم که حال انسان رو بد میکنه. من دوست ندارم بیام تو این جور تاپیکها. ولی وقتی بخش آخرین ارسالها رو نگاه میکنم یه دفعه چشمم بهش می افته و خوب هم میدونم که چقد برای همه ضرر داره و به خودمم ضرر میزنه. در اصل این شما هستید که انتخابتون رو به همه تحمیل میکنید چه موافق ها و مخالفین این نوع خبر ها. در ضمن ابنا نظرات شخصی منه.

لینک به دیدگاه
ههه من یبار وقتی هفده سالم بود، خواستم خودکشی کنم، قرص آهن خوردم،یادم نیس چند تاولی زیادبود، جالب اینجاست که معدمو شستشو دادن. ، مگه کسی با قرص اهن میمیره...

بله بله میمیره :banel_smiley_4:مسمومیت آهن یکی از خطرناکترین انواع مسمومیت های دارویی هست که اگه به موقع مراجعه نشه منجر به مرگ میشه حتی کسانی که دچار فقر آهن هستن به طوری نیاز به آهن تزریقی دارن تحت شرایط ویژه در بیمارستان بهشون آهن تزریق میشه ! ...خداروشکر . چه کاری بود آخه :w000:سلامت باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
بله بله میمیره :banel_smiley_4:مسمومیت آهن یکی از خطرناکترین انواع مسمومیت های دارویی هست که اگه به موقع مراجعه نشه منجر به مرگ میشه حتی کسانی که دچار فقر آهن هستن به طوری نیاز به آهن تزریقی دارن تحت شرایط ویژه در بیمارستان بهشون آهن تزریق میشه ! ...خداروشکر . چه کاری بود آخه :w000:سلامت باشید :icon_gol:

یکی از فامیلای ما مریض شده بود بهش گفتن فقر آهن داری:banel_smiley_4:برداشتن یه آمپولی زدن نمیدونم اسمش چی چی بود بیچاره چند روز بستری شد تا دم مرگ رفت و برگشت آخرشم فهمیدن کمبود آهن داشته اما نه اونقدر زیاد:banel_smiley_4:

واقعا خطرناکه:w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

واقعا:w58: پس کاش بیمارستان نبرده بودنم:hanghead: ولی واقعا بدترین کار ممکن خودکشی هست... گذشته از درد و اذیتش و لوله به اون بزرگی که از بینی میفرستن تو معده... هیچی ارزش اشک پدر و مادر را نداره.. من برای اولین بار گریه های بابامو دیدم.. فقط میگفت دخترمو نجات بدین:4564:

میدونم خیلیا که تو اون سن هستن فکرای عجیب غریب میاد سراغشونو بعد یه دفعه میزنه به سرشون و خودکشی... این تاپیکا خوبه .. هم واسه یکی مثل من که یادم بیاد زندگیم و سلامتیم واسه خیلیا مهمه و هیچی ارزش اشک عزیزامو نداره و هم واسه اونایی که لا منگنه هستن و فکر میکنن این دیگه اخرین راهههه ... همیشه حتی تو بدترین شرایط میشه یه کاری کرد.. میشه شاد بود .. میشه خوب زندگی کرد.. لطفا بدترین راه را انتخاب نکنید.. :icon_gol::icon_gol:

ببخشید طولانی شد.. یکم یادم به گذشته فراموش شده افتاد.. خواستم بگم که.. شاید حرفام بتونه .. شاید.. بشه.. حتی یکی را از این فکرا دور کرد:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
واقعا:w58: پس کاش بیمارستان نبرده بودنم:hanghead: ولی واقعا بدترین کار ممکن خودکشی هست... گذشته از درد و اذیتش و لوله به اون بزرگی که از بینی میفرستن تو معده... هیچی ارزش اشک پدر و مادر را نداره.. من برای اولین بار گریه های بابامو دیدم.. فقط میگفت دخترمو نجات بدین:4564:

میدونم خیلیا که تو اون سن هستن فکرای عجیب غریب میاد سراغشونو بعد یه دفعه میزنه به سرشون و خودکشی... این تاپیکا خوبه .. هم واسه یکی مثل من که یادم بیاد زندگیم و سلامتیم واسه خیلیا مهمه و هیچی ارزش اشک عزیزامو نداره و هم واسه اونایی که لا منگنه هستن و فکر میکنن این دیگه اخرین راهههه ... همیشه حتی تو بدترین شرایط میشه یه کاری کرد.. میشه شاد بود .. میشه خوب زندگی کرد.. لطفا بدترین راه را انتخاب نکنید.. :icon_gol::icon_gol:

ببخشید طولانی شد.. یکم یادم به گذشته فراموش شده افتاد.. خواستم بگم که.. شاید حرفام بتونه .. شاید.. بشه.. حتی یکی را از این فکرا دور کرد:icon_gol::icon_gol:

:a030:دقیقا ، آدم فقط مال خودش نیست مال اطرافیانش هم هست ... :w16: همه چیز را چاره است :w16: طولانی بودنش مهم نیست درست بودنش مهمه :heartshape2:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...