رفتن به مطلب

چه باید کرد؟

ارسال های توصیه شده

ببخشید که متن بالا یه کم طولانی شده.اما باور کنین ارزش خوندن رو داره.

از spow عزیز هم باز تشکر میکنم که درباره ما چگونه ما شدیم دکتر زیبا کلام که بیشتر از بقیه قبولش دارم متنی گذاشتند.

منم خیلی گشتم نتونستم ایبوک کتاب رو گیر بیارم.

ممنون محسن جان:icon_gol:

متن بسیارجالبی بود

ایبوکی وجودنداره برا اون کتاب فقط باید بخری:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 232
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون محسن جان:icon_gol:

متن بسیارجالبی بود

ایبوکی وجودنداره برا اون کتاب فقط باید بخری:ws3:

ببین من تازه شروع کردم که تغییر کنم.هنوز عادت ندارم که برای کتاب پول بدم:ws3:

لینک به دیدگاه

بجای اینکه من توضیح بدم وبنویسم ترجیح دادم یک کتاب بسیار کم حجم ولی خیلی عمیق رو بزارم

امیدوارم بدون حب وبغض بخونید واصلا موقع خوندن کتاب علایق وسلایقتونو فراموش کنید

دانلود کتاب پندارها اثر شادروان کسروی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پسوردش روی فایل زیپ هست

لینک به دیدگاه
راستش خیلی وقته که دنبال یه جواب برای این سوال میگردم.

از وقتی یادمه می شنیدم که مثلا" اروپاییها خیلی به قانون احترام میزارن.خیلی شهراشون تمیزه.خیلی باادبن.خیلی بافرهنگن.دروغ نمیگن.دورو نیستن و ...

راننده تاکسی میگه تو اروپا همه به قانون احترام میزارن.اما وسط خیابون مسافر سوار میکنه.

سوپری سر کوچه مون میگه اونجا کسی سر یکی دیگه کلاه نمیزاره اما جنس تاریخ مصرف گذشته رو میفروشه.

میگیم ساعت کار مفید ما ایرانیها خیلی کمه ولی فقط میگیم و کاری نمی کنیم که افزایش پیدا کنه.

.

.

.

خرافات تو ما بیداد میکنه.

تا کی میخوایم اینجوری باشیم؟

واقعا" چه باید کرد؟

کار سختیه اما شدنیه

لینک به دیدگاه
بجای اینکه من توضیح بدم وبنویسم ترجیح دادم یک کتاب بسیار کم حجم ولی خیلی عمیق رو بزارم

پسوردش روی فایل زیپ هست

این که پسورد نمی خواست ! :a030:

گیر الکی نیستا !

گفتم تاپیک بیاد بالا !

لینک به دیدگاه

پسوردش روی فایل زیپ هست

تازه کتابو دانلود کردم.

اولین صفحه رو که دیدم خیلی حالم گرفته شد.چاپ 1322!!!

لینک به دیدگاه

برای اینکه انسان خوبی باشیم باید جامعه ای که توش زندگی میکنیم , دارای امکانات باشه.

تو خیابونی که پارکینگ نداره و دولت فکری برای این موضوع نکرده , شما نمیتونی ماشینت رو تو یه مکان مناسب پارک کنی و مجبور میشی خلاف کنی.

وقتی دکتر قلب میره تو طبقه هفتم یه ساختمان مطب باز میکنه و به مریضای قلبی نوبت سه ماهه میده , دیگه نمیتونی نرمال باشی و درست عمل کنی.

وقتی همه داشته های زندگیتو خرج بچه ت میکنی تا درس بخومه و مهندس بشه و اونوقت بیکار میمونه , دیوونه میشی و دیگه به چیزی و کسی اعتماد نمیکنی.

وقتی حق مسلم شهروندیت را پایمال میکنند , دیگه نمیتونی خوب باشی و به مقررات احترام بذاری.

وقتی حق و حقوق انسانی و شهروندی ازت گرفته میشه , دیگه نمیتونی اونی باشی که باید باشی.

این نمونه ها خیلی زیاده. همین چند جمله رو گفتم که بدونید ملت ما خیلی مهربون و درستکار و امین هستند. ولی وقتی بهشون ظلم میشه اونام دیگه توجه نمیکنند

لینک به دیدگاه
برای اینکه انسان خوبی باشیم باید جامعه ای که توش زندگی میکنیم , دارای امکانات باشه.

تو خیابونی که پارکینگ نداره و دولت فکری برای این موضوع نکرده , شما نمیتونی ماشینت رو تو یه مکان مناسب پارک کنی و مجبور میشی خلاف کنی.

وقتی دکتر قلب میره تو طبقه هفتم یه ساختمان مطب باز میکنه و به مریضای قلبی نوبت سه ماهه میده , دیگه نمیتونی نرمال باشی و درست عمل کنی.

وقتی همه داشته های زندگیتو خرج بچه ت میکنی تا درس بخومه و مهندس بشه و اونوقت بیکار میمونه , دیوونه میشی و دیگه به چیزی و کسی اعتماد نمیکنی.

وقتی حق مسلم شهروندیت را پایمال میکنند , دیگه نمیتونی خوب باشی و به مقررات احترام بذاری.

وقتی حق و حقوق انسانی و شهروندی ازت گرفته میشه , دیگه نمیتونی اونی باشی که باید باشی.

این نمونه ها خیلی زیاده. همین چند جمله رو گفتم که بدونید ملت ما خیلی مهربون و درستکار و امین هستند. ولی وقتی بهشون ظلم میشه اونام دیگه توجه نمیکنند

قبول دارم فکور عزیز.

ولی یه سری چیزا مربوط به شخصیت هر آدمه.دورو بودن رو تو هر جامعه ای که باشی نمیتونی توجیه کنی.همینطور دروغگویی.ظاهرسازی و...

مثلا" همین کتابی که بالا هست مربوط به سال 1322.واقعا" ناراحت کنندست.مطمئنا" خیلی از مسایلی که مثال زدی اونزمان به اون شدت وجود نداشته اما باز هم ما مشکل داشتیم

لینک به دیدگاه

پسوردش روی فایل زیپ هست

کتابو خوندم.برام جالب بود که خیلی از چیزایی که اینروزها ما درگیرش هستیم 70-60 سال پسش هم وجود داشته ولی هنوز حل نشده که هیچ بلکه بعضیاش پر رنگتر هم شده

سپاس عزیز.جالب بود.

اما یه سوال.خیلی ازمسایل تو کشورهای دیگه هم وجود داره.مثلا" فرانسویها رو خیلیها مردم خرافه پرست میدونن.ولی چرا خرافه تو اونجا مانعی برای پیشرفت جامعشون نشده؟اصلا" این درسته که ما ناتوانی در ساختن جامعمون رو به این مسائل ربط بدیم؟

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه وقتی عجله داشتین و جلوی چراغ عابر پیاده رسیدین و با خودتون کلنجار رفتین که رد بشین یا نه و منتظر شدین که چراغ سبز بشه برای شما ، اونوقت میتونین بگین که روی شما این فرهنگ سازی وتفکر وتعقل تاثیر داشته و خیلی مسائل دیگه که خارج از حوصله هستش و خودتون بهتر می دونین.:icon_redface:

یه جایی یه چیزی خوندم که نوشته بود:

" بهترین قاضی ، وجدان بیدار آدمهاست ":w16:

پس اگه خوابه که بیدارش کنین.

شادباشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نظر من اگه وقتی عجله داشتین و جلوی چراغ عابر پیاده رسیدین و با خودتون کلنجار رفتین که رد بشین یا نه و منتظر شدین که چراغ سبز بشه برای شما ، اونوقت میتونین بگین که روی شما این فرهنگ سازی وتفکر وتعقل تاثیر داشته و خیلی مسائل دیگه که خارج از حوصله هستش و خودتون بهتر می دونین.:icon_redface:

بسیار جالب! بنده هم قصد عرض همین مطلب را داشتم! :girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه

این که پسورد نمی خواست ! :a030:

گیر الکی نیستا !

گفتم تاپیک بیاد بالا !

زنده باشی داداش

اره پسورد نمیخواست با ذهنیت قبلی نوشتم خودم داشتم واز رو کتاب خونده بودم نه ایبوک گفتم الان که خودشو نمیشه پیدا کرد ایبوکشو تقدیم دوستان کنم

تازه کتابو دانلود کردم.

اولین صفحه رو که دیدم خیلی حالم گرفته شد.چاپ 1322!!!

sad.gif

فکورجان همه حرفات متین ودرست فقط دوتا نکته هست

دولتهایی که سرکارن جدا از ملت نیستن

من تو شما اون اقا همون خانم و....

واینکه گناه اصلی دولت ملت نسب ما اینه که اکثرا وارد کننده فرایندهاییم بدون انکه قبلش تحقیقی درمورد اثر بخشی این فرایندها روی فرهنگ داشته باشن

نمونه های زیادی میشه مثال زد

موبایل

ماهواره

ویدیو که یادتونه

گیم های رنگارنگ

و...

کتابو خوندم.برام جالب بود که خیلی از چیزایی که اینروزها ما درگیرش هستیم 70-60 سال پسش هم وجود داشته ولی هنوز حل نشده که هیچ بلکه بعضیاش پر رنگتر هم شده

سپاس عزیز.جالب بود.

اما یه سوال.خیلی ازمسایل تو کشورهای دیگه هم وجود داره.مثلا" فرانسویها رو خیلیها مردم خرافه پرست میدونن.ولی چرا خرافه تو اونجا مانعی برای پیشرفت جامعشون نشده؟اصلا" این درسته که ما ناتوانی در ساختن جامعمون رو به این مسائل ربط بدیم؟

فک کنم یه بخشیش مربوط به همون زیرسازی فرهنگی باشه که درمورد فرایندها گفتم و یه بخشیش هم به باورپذیری مطلق وار ما درمورد خرافات هست

کی هست که شوخی بی بی سی درمورد دیده شدن عکس اقای خمینی درمورد ماه رو جدی نگرفته باشه یا گزارشات معجزات مختلفی که از صاحبان بی کرامات معجزات در گوشه وکنار کشور از پر امام زاده ترین کشور دنیا نشنیده باشه؟

فکر نمیکنید کمی بیش از سایر کشورها به خرافات وابسته ایم؟

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

وجدان

اگر باورش کنیم وبهش ارزش بدیم:ws21:

لینک به دیدگاه
دو دستی زد تو سر

چرا؟

چرا باید این احساس بدبختی رو با تمام گوشت وپوستمون احساس کنیم وقتی هنوز فرصتی هست

خیلی سخته ولی محال نیست

لینک به دیدگاه
راستی spow اون کتاب جمالزاده رو دوباره میزاری؟نتونسته بودم دانلودش کنم.مطمئنی لینکش خراب نیست؟

مشکلی نداشت اگه مشکل داشت خودم اپ میکنم ومیزارمش

قربونت:icon_gol:

لینک به دیدگاه

جند صفحه از مطالب کتابو میزاری امشب بخونم.

درباره کتابی که گذاشتی هنوز هم قانع نشدم.دغدغه هایی که سالهاست با ماهه چرا هنوز حل نشدن؟

میشه یه دلیلش این باشه که چون این مسائل همیشه برای یک طیف خاصی دغذغه بودن؟و اگه اینطوره چیکار کنیم که سطح جامعه هم به این مسائلو درک کنن و سعی کنن اصلاحش کنن؟

لینک به دیدگاه
جند صفحه از مطالب کتابو میزاری امشب بخونم.

درباره کتابی که گذاشتی هنوز هم قانع نشدم.دغدغه هایی که سالهاست با ماهه چرا هنوز حل نشدن؟

میشه یه دلیلش این باشه که چون این مسائل همیشه برای یک طیف خاصی دغذغه بودن؟و اگه اینطوره چیکار کنیم که سطح جامعه هم به این مسائلو درک کنن و سعی کنن اصلاحش کنن؟

داداش محسن لینک کتاب سالم بودا

امروز برا یکی از دوستان دانلودش کردم مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...