رفتن به مطلب

چرا برای پسر ها جشن تکلیف گرفته نمیشه؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

چرا تو جشن تکلیف به بچه تکلیف نمیکنند که مقررات راهنمایی رانندگی رو رعایت کنه ؟ ( چون خودشون رعایت نمیکنند)

چرا بهش یاد نمیدن محیط زیست رو بهش احترام بذاره ؟

چرا حرمت قوانین شهری رو بهش نمی آموزند؟

چون خودشونم خلافکارن.

خدا و پیامبر نگفته دستوات منو خلافکاران بعنوان مرشد به بچه ها یاد بدهند.

وعظان کین وعظ بر محراب و منبر مکنند

چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند.

اینا اگه راست میگن , بیان بگن چرا تو این مملکت اینهمه حقوق مردم پایمال میشه؟ اونایی که دزدی از بیت المال میکنند , برا اینه که تو جشن تکلیف غایب بودند؟

مشکل از کساییه ک دین رو دست آویزی برای رسیدن ب مقاصد خودشون میبینن ب اصل دین چ ربطی داره؟ وقتی تو جشن تکلیف یا کلا تو دستور دین یا ب قول شما تو اصل دین ک شما 4موردشو قبول داری، اگه واقعا همونا هم درست و حسابی بهش توجه بشه تمام مشکلات حله.. کسی ک بدونه خدایی هست و روز جزایی هست و باید واسه تک تک کارهای انجام داده و نداده جواب پس داد و پاداش و جزایی هست، نه مال مردم خوری میکنه نه حق کسی رو پایمال میکنه نه حقوق انسانی دیگرانو زیرپا میذاره.. حتی هستن کسایی ک ذین ندارن ولی آدمیت و انسانیت سرشون میشه.. مشکل از آدماست برادرمن، خودِ خود آدما

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مشکل از کساییه ک دین رو دست آویزی برای رسیدن ب مقاصد خودشون میبینن ب اصل دین چ ربطی داره؟ وقتی تو جشن تکلیف یا کلا تو دستور دین یا ب قول شما تو اصل دین ک شما 4موردشو قبول داری، اگه واقعا همونا هم درست و حسابی بهش توجه بشه تمام مشکلات حله.. کسی ک بدونه خدایی هست و روز جزایی هست و باید واسه تک تک کارهای انجام داده و نداده جواب پس داد و پاداش و جزایی هست، نه مال مردم خوری میکنه نه حق کسی رو پایمال میکنه نه حقوق انسانی دیگرانو زیرپا میذاره.. حتی هستن کسایی ک ذین ندارن ولی آدمیت و انسانیت سرشون میشه.. مشکل از آدماست برادرمن، خودِ خود آدما

مشکل از دیندران بی دینه

«تکیه بر اختر شب دزد مکن کین عیار *** تاج کاووس ببرد و کمر کیخسرو

آتش زهد و ریا خرمن دین خواهد سوخت *** حافظ این خرقه پشمینه بینداز و برو»

لینک به دیدگاه
مشکل از دیندران بی دینه

«تکیه بر اختر شب دزد مکن کین عیار *** تاج کاووس ببرد و کمر کیخسرو

آتش زهد و ریا خرمن دین خواهد سوخت *** حافظ این خرقه پشمینه بینداز و برو»

دقیقا.. حرف منم همینه :w16::a030:

لینک به دیدگاه
براي پسرا هم ميگيرن..

بستگي به مدرسه ها داره.. وگرنه من ديدم براي پسراهم جشن تكليف ميگيرن.

کاش همه نظرات رو میخوندی. :icon_gol:

رسیدیم به اینجا که : ما خواسته یا ناخواسته داریم با نمایش های ظاهرا اخلاقی ای که به حقیقت جامعه ما ربط چندانی ندارد به بچه هامون میگیم که صورت را نکو گیرند و به آنچه درآن زیراتفاق می افتد خیلی کاری نداشته باشند.

لینک به دیدگاه
کاش همه نظرات رو میخوندی. :icon_gol:

رسیدیم به اینجا که : ما خواسته یا ناخواسته داریم با نمایش های ظاهرا اخلاقی ای که به حقیقت جامعه ما ربط چندانی ندارد به بچه هامون میگیم که صورت را نکو گیرند و به آنچه درآن زیراتفاق می افتد خیلی کاری نداشته باشند.

تنها ي پست رو من ميخونم.. اونم پست اول/

چون من بايد نظر خودمو بگم.. نه با خوندن نظرات ديگران يه چيزي بگم...درسته؟

ولي با اين حرفاتون كاملا موافقم.. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
این شعر هم تقدیم شما که با هم همدل هستیم. :icon_gol:

طبیبی که او خود بود زرد روی

از او داروی سرخ رویی مجوی

ممنون :icon_gol:

تو اصولاتون اصل امامت نبود ولی ب هر حال من این حدیث 1300 سال پیشو خیلی دوست دارم و ب شدت بهش معتقدم.. اینم تقدیم ب شما :icon_gol:

سخن نیک را از هر کسی، هر چند به آن عمل نکند، فراگیرید.

لینک به دیدگاه
تنها ي پست رو من ميخونم.. اونم پست اول/

چون من بايد نظر خودمو بگم.. نه با خوندن نظرات ديگران يه چيزي بگم...درسته؟

ولي با اين حرفاتون كاملا موافقم.. :icon_gol:

نظر خودتون رو بگید کفایت نمیکند . این تاپیک محل تقابل نظرات با همدیگه و کسب نتیجه معقول و همه پسند از موضوعی است که مطرح شده. قرار نیست خود من نظرات رو جمع بندی کنم. همه باهم هم اندیشی میکنیم تا نظر آخر نتیجه و برآیند عقل جمعی بشه. حاشیه ها از متن مهم ترند. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

کسی حق نداره عقاید دیگران رو سبک سنگین کنه. عقیده هر کسی برا خودش کامل هست هر چند که هیچ عقیده ای هم نداشته باشه.

این حدیث سندش چیه ؟ کی گفته و چرا بهش میگید حدیث.

لطفا اصل حدیث رو هم کامل بنویسید تا ببینیم قضیه چیه و دلیل صاحب سخن چی بوده و خطاب به کیاست . مرسی

در ضمن : "انظر الی ما قال ولا تنظز الی من قال" در حوزه علم و مباحث نظری است و نه در حوزه پند و وعظ و نصیحت.

لینک به دیدگاه
نظر خودتون رو بگید کفایت نمیکند . این تاپیک محل تقابل نظرات با همدیگه و کسب نتیجه معقول و همه پسند از موضوعی است که مطرح شده. قرار نیست خود من نظرات رو جمع بندی کنم. همه باهم هم اندیشی میکنیم تا نظر آخر نتیجه و برآیند عقل جمعی بشه. حاشیه ها از متن مهم ترند. :icon_gol:

نظري ندارم(من يكبار نظرمو ميگم كه وارد حاشيه هم نشه.. و نشيد/)

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
کسی حق نداره عقاید دیگران رو سبک سنگین کنه. عقیده هر کسی برا خودش کامل هست هر چند که هیچ عقیده ای هم نداشته باشه.

این حدیث سندش چیه ؟ کی گفته و چرا بهش میگید حدیث.

لطفا اصل حدیث رو هم کامل بنویسید تا ببینیم قضیه چیه و دلیل صاحب سخن چی بوده و خطاب به کیاست . مرسی

در ضمن : "انظر الی ما قال ولا تنظز الی من قال" در حوزه علم و مباحث نظری است و نه در حوزه پند و وعظ و نصیحت.

دعوا دارید؟ :w58: من عقاید نه شما نه کس دیگه ای رو سبک سنگین نمیکنم.. یکی از دلایلی ک تو خیلی از مباحث هم شرکت نمیکنم همین موضوعه..

حدیثی ک من گفتم از امام محمد باقره و حدیثی ک شما گفتید از امام علی (ع) هست (البته یکم شک دارم باید سرچی بزنم :w16: )

آقا شما چرا مباحثو میپیچونی؟ فهوای کلام منظور من بوده.. قرار نیست تمام اصول فقه و علوم حوزوی و روانشناسی و... رو اینجا پیاده کنیما :w16:

لینک به دیدگاه
دعوا دارید؟ :w58: من عقاید نه شما نه کس دیگه ای رو سبک سنگین نمیکنم.. یکی از دلایلی ک تو خیلی از مباحث هم شرکت نمیکنم همین موضوعه..

حدیثی ک من گفتم از امام محمد باقره و حدیثی ک شما گفتید از امام علی (ع) هست (البته یکم شک دارم باید سرچی بزنم :w16: )

آقا شما چرا مباحثو میپیچونی؟ فهوای کلام منظور من بوده.. قرار نیست تمام اصول فقه و علوم حوزوی و روانشناسی و... رو اینجا پیاده کنیما :w16:

ببینید , نمیشه به جمله یا حرفی عنوان حدیث داد. روایت هم همین رویه رو داره. حدیث تعریف و قواعد خودشو داره. الکی و بدون ذکر سند نمیشه حدیث رو نقل قول کرد.

شما فرق حدیث و روایت و اینا رو میدونی ؟

شک دارم بدونیدhanghead.gif

لینک به دیدگاه
ببینید , نمیشه به جمله یا حرفی عنوان حدیث داد. روایت هم همین رویه رو داره. حدیث تعریف و قواعد خودشو داره. الکی و بدون ذکر سند نمیشه حدیث رو نقل قول کرد.

شما فرق حدیث و روایت و اینا رو میدونی ؟

شک دارم بدونیدhanghead.gif

صحبت اولیه تونو قبول دارم ولی حس کردم اینجا جاش نیست

بابت توهینتون هم ممنون واقعا.. برای خودم و زمانی ک اینجا گذاشتم متاسفم

لینک به دیدگاه
اینو نمیدونستم. همین که لطف کردی و تو تاپیک من شرکت کردی , برام از هزار تا مدال هم ارزشمنده.:icon_gol:

مشخصه.. يه دفعه متوجه ميشيد احترامي هم وجود داره انگار.. افرين..

يه نصيحت اگه جنبه نظرات ديگران رو نداريد.. از نظرخواهي ديگران بپرهيزيد...

چون شما درست داريد عقايد خودتونو به ديگران تحميل ميكنيد تا دنبال نظر ديگران باشيد..

من يكبارم به شما اين رو گفتم بازم ميگم.. من خوشم نمياد با شما بحثي كنم.. و يكبار نظرمو اعلام ميكنم نه صدبار.. چون ميشه تاپيك مناظره .. ميشه نظر سنجي كه اصلا چنين عنواني براي تاپيكتون مشخص نكرديد...

بنابراين درست رفتار كردن رو ياد بگيريد براي آتي تونم خوبه..

موفق باشيد..

ديگه نبينم نقل قول بگيريد/

با گل گذاشتنم نميتونيد خودتونو در برابر حرفاتون محترم نشون بديد و يا اعلام چيزي بداريد/

لینک به دیدگاه

چون شما درست داريد عقايد خودتونو به ديگران تحميل ميكنيد تا دنبال نظر ديگران باشيد..

من يكبارم به شما اين رو گفتم بازم ميگم.. من خوشم نمياد با شما بحثي كنم.. و يكبار نظرمو اعلام ميكنم نه صدبار.. چون ميشه تاپيك مناظره .. ميشه نظر سنجي كه اصلا چنين عنواني براي تاپيكتون مشخص نكرديد...

موفق باشيد..

با گل گذاشتنم نميتونيد خودتونو در برابر حرفاتون محترم نشون بديد و يا اعلام چيزي بداريد/

موفق باشيد..

لینک به دیدگاه
صحبت اولیه تونو قبول دارم ولی حس کردم اینجا جاش نیست

بابت توهینتون هم ممنون واقعا.. برای خودم و زمانی ک اینجا گذاشتم متاسفم

اگه نمیتونی واقعیت ها رو بپذیری , منم با تصمیتون موافقم. هنوز فرق حدیث و روایت و گفتگو رو نمیدونیم بعد میایم آیه نازل میکنیم . یه نفر هم اومد راستشو گفت , اسمشو میذاریم توهین. منم برا این نوع گفتگو ها وقت نمیذارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...