رفتن به مطلب

چرا برای پسر ها جشن تکلیف گرفته نمیشه؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

چرا خب جشن تکلیف میگیرن.

من بخاطر شغلی ک دارم معمولا ب مدارس سر میزنم.

همین امروز بعد ازظهرم ی دبیرستان(دوره اول) پسرانه بودم ک مدیرشون کار من رو بخاطر اینکه فردا جشن تکلیفشونه عقب انداخت:ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا خب جشن تکلیف میگیرن.

من بخاطر شغلی ک دارم معمولا ب مدارس سر میزنم.

همین امروز بعد ازظهرم ی دبیرستان(دوره اول) پسرانه بودم ک مدیرشون کار من رو بخاطر اینکه فردا جشن تکلیفشونه عقب انداخت:ws37:

w58.gif

بـــیـــــخــــیـــــال

لینک به دیدگاه

بچه ها اشتباه نشه یه وقت.

من تو این تاپیک در پی محکوم کردن این جشن تکلیفم آ . چه پسر و چه دختر.حالا بخاطر یه سری موارد تیتر رو اونجوری زدم که سه نشه.

لینک به دیدگاه
بچه ها اشتباه نشه یه وقت.

من تو این تاپیک در پی محکوم کردن این جشن تکلیفم آ . چه پسر و چه دختر.حالا بخاطر یه سری موارد تیتر رو اونجوری زدم که سه نشه.

چرا؟ بیشتر توضیح بدید.. در اصل ب دنبال محکوم کردن وجود دین در زندگی مردم هستید؟

لینک به دیدگاه
چرا؟ بیشتر توضیح بدید.. در اصل ب دنبال محکوم کردن وجود دین در زندگی مردم هستید؟

گرفتن جشن تکلیف تو سن 9 سالگی و آشنا کردن ذهنیت بچه با چیز هایی که فعلا ربطی به او نداره اسمش وجود دین در زندگی مردمه ؟ بحق حرفای نا شنیده.

لینک به دیدگاه
گرفتن جشن تکلیف تو سن 9 سالگی و آشنا کردن ذهنیت بچه با چیز هایی که فعلا ربطی به او نداره اسمش وجود دین در زندگی مردمه ؟ بحق حرفای نا شنیده.

پس اسمش چیه؟ جز اینکه دین گفته دختر در 9 سالگی و پسر در 15 سالگی تمام ب سن تکلیف میرسه؟ البته میگم این تمام دین نیست ولی 1 بخشی از اون هست یا نه؟

والا یادمه تو جشن تکلیف ما، درباره نماز و روزه و حجاب و محرم و نامحرم گفته شد.. زمان آشنا کردن ذهنیت بچه با این چیزا کی هست؟

لینک به دیدگاه

نماز و روزه و محرم و نامحرم چقدر چیزهای مهم و حیاتی هستند واقعا. مبادا دختر نه ساله ذهنش درگیر این چیزها نباشه. ناسلامتی فردای نه سالگی میتوونه لباس عروس بپوشه و بره خونه بخت.

لینک به دیدگاه
نماز و روزه و محرم و نامحرم چقدر چیزهای مهم و حیاتی هستند واقعا. مبادا دختر نه ساله ذهنش درگیر این چیزها نباشه. ناسلامتی فردای نه سالگی میتوونه لباس عروس بپوشه و بره خونه بخت.

:sigh:

واقعا اگه یه دختر 9 ساله این چیزا ندونه چقدر جهان از پیشرفت عقب میمونه

لینک به دیدگاه
پس اسمش چیه؟ جز اینکه دین گفته دختر در 9 سالگی و پسر در 15 سالگی تمام ب سن تکلیف میرسه؟ البته میگم این تمام دین نیست ولی 1 بخشی از اون هست یا نه؟

والا یادمه تو جشن تکلیف ما، درباره نماز و روزه و حجاب و محرم و نامحرم گفته شد.. زمان آشنا کردن ذهنیت بچه با این چیزا کی هست؟

هیچوقت

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من نمیدونم چرا بعضیامون اصرار داریم همه چیزو سیاسی جنایی کنیم؟ :ws37:

بالاخره بحث الآن سر چیه؟ :ws38:

1. اگه بحث اصلی همون عنوانه:

از بچگیم یادمه هم برای پسرا جشن میگرفتن، هم دخترا. هم تو مدرسه هم بعضی از خانواده ها تو منزل مثل یه جشن تولد.

2. اگه بحث اینه که چرا بچه ها رو با چیزایی آشنا میکنن که مربوط نیست:

چیزایی که من خاطرم هست از جشن ها، همچین چیزایی نمیگفتن. بیشتر حرفای انگیزه ایجاد کن :w58: میزدن و کادویی میدادن و ... . اگه یه جا شما دیدید که طرف بد صحبت کرده نباید تعمیم بدید.

3. اگه بحث اینه که چرا مدارس جشن تکلیف میگیرن:

اولا این به نظرم برمیگرده به مدیر مدرسه. فک نکنم قانون باشه!

ثانیا:

بالاخره ما مدارسمون سکولار که نباید باشن. گاهی تعجب میکنم از بعضی نظرات! اگه اجبار به کار ببرن، میگن چرا آدمو مجبور میکنین! اگه ملایم و با مقوله ی شیرین جشن گرفتن آدمو آشنا کنن، میگن چرا جشن میگیرن! آشنایی دانش آموز با دین یه چیز لازمیه. جشن گرفتن یه راه ملایم و شیرینه برای آشنایی دانش آموز. برای این که یه خاطره خوب باقی بمونه. همین! کجاش زور و اجباره؟!!

کلا هر جشنی که تو مدرسه داشتیم شیرین بود. نمایش و ... اجرا میکردیم و ... که هنوز خاطره شون برام شیرینه. یه کار کم هزینه (شاید بدون هزینه مخصوصا در مدارس پسرانه. چون گاهی خود بچه ها همه کاره جشنن) که مدارس انجام میدن و باعث شادی و فعالیت خود بچه ها میشه. اصلا حتی اگه هزینه هم داشته باشه می ارزه. نه جشن تکلیف. کلا هر جشنی که بچه ها شاد میشن. اشتغال زایی و سایر مباحث هم که یکی از دوستان گفت... (واسه یه جشن ساده ی مدرسه که مثلشو زمان های دیگه هم اجرا میکنه و محل و فرش و امکاناتش هم عموما تو مدرسه هست؟!).

4. اگه بحث اینه که اسلام دین خوبی نیست!:

اینجا جای بحثش نیست. خییییییللللیییی کلی تر از اینه که بخواهیم این مدلی بحثش کنیم.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دین اینا رو برای مردم عربستان گفته که زنهاشون هنوز هم با همان رویه 1400 سال پیش نگه داشته شدن. نه برای ما که میخوایم زن در همه عرصه های اجتماعی همپای بقیه از همه توانمندی ها و تخصص ها بهره مند باشه و موثر زندگی کنه. اولویت های آموزشی ما درمورد زنها در ایران رعایت نمیشه.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

من نمیدونم چرا بعضیامون اصرار داریم همه چیزو سیاسی جنایی کنیم؟ :ws37:

بالاخره بحث الآن سر چیه؟ :ws38:

1. اگه بحث اصلی همون عنوانه:

از بچگیم یادمه هم برای پسرا جشن میگرفتن، هم دخترا. هم تو مدرسه هم بعضی از خانواده ها تو منزل مثل یه جشن تولد.

2. اگه بحث اینه که چرا بچه ها رو با چیزایی آشنا میکنن که مربوط نیست:

. اگه بحث اینه که اسلام دین خوبی نیست!:

اینجا جای بحثش نیست. خییییییللللیییی کلی تر از اینه که بخواهیم این مدلی بحثش کنیم.

:icon_gol:

با سلام

شما این اگر مگر ها رو بیخیال شو. موضوع روشن و واضح هست. لطفا سعی نکن بحث رو سیاسی جنائی کنی. مرسی:icon_gol:

موضوع براتون مفهوم نیست بگید تا من ساده تر بیان کنم.

لینک به دیدگاه
دین اینا رو برای مردم عربستان گفته که زنهاشون هنوز هم با همان رویه 1400 سال پیش نگه داشته شدن. نه برای ما که میخوایم زن در همه عرصه های اجتماعی همپای بقیه از همه توانمندی ها و تخصص ها بهره مند باشه و موثر زندگی کنه. اولویت های آموزشی ما درمورد زنها در ایران رعایت نمیشه.

,وقتی میگم با اصل این دین مشکل دارید همینه..

حرفاتون قشنگه.. حضور زن در همه عرصه ها.. ولی تا ب حال دیده نشده موفقیت صرفا برای زنان دیندار یا صرفا برای زنان بی دین باشه.. بحث درباره دین و نحوه اجرا شدنش در کشورها و جوامع مختلف حتی ایران جای بحث زیادی داره ولی...

لینک به دیدگاه
,وقتی میگم با اصل این دین مشکل دارید همینه..

حرفاتون قشنگه.. حضور زن در همه عرصه ها.. ولی تا ب حال دیده نشده موفقیت صرفا برای زنان دیندار یا صرفا برای زنان بی دین باشه.. بحث درباره دین و نحوه اجرا شدنش در کشورها و جوامع مختلف حتی ایران جای بحث زیادی داره ولی...

این اصل دین که میگید منظورتون همون اصول دینه یا فروع دین. اصل دین : توحید , نبوت , معاد و عدل هست. من با اینا مشکلی ندارم.

لینک به دیدگاه
این اصل دین که میگید منظورتون همون اصول دینه یا فروع دین. اصل دین : توحید , نبوت , معاد و عدل هست. من با اینا مشکلی ندارم.

همون دینی ک صرفا واسه 1400 سال پیش و فقط برای مردم عربستان میبینیدش و بس.. اصل و فرع از هم جدا نیست.. تعجب میکنم ک با توحید و نبوت مشکلی ندارید ولی دستوری ک از جانب خدا و توسط پیامبرش ابلاغ شده رو زیر سوال میبرید

لینک به دیدگاه
همون دینی ک صرفا واسه 1400 سال پیش و فقط برای مردم عربستان میبینیدش و بس.. اصل و فرع از هم جدا نیست.. تعجب میکنم ک با توحید و نبوت مشکلی ندارید ولی دستوری ک از جانب خدا و توسط پیامبرش ابلاغ شده رو زیر سوال میبرید

چرا تو جشن تکلیف به بچه تکلیف نمیکنند که مقررات راهنمایی رانندگی رو رعایت کنه ؟ ( چون خودشون رعایت نمیکنند)

چرا بهش یاد نمیدن محیط زیست رو بهش احترام بذاره ؟

چرا حرمت قوانین شهری رو بهش نمی آموزند؟

چون خودشونم خلافکارن.

خدا و پیامبر نگفته دستوات منو خلافکاران بعنوان مرشد به بچه ها یاد بدهند.

وعظان کین جلوه بر محراب و منبر مکنند

چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند.

اینا اگه راست میگن , بیان بگن چرا تو این مملکت اینهمه حقوق مردم پایمال میشه؟ اونایی که دزدی از بیت المال میکنند , برا اینه که تو جشن تکلیف غایب بودند؟

لینک به دیدگاه

جشن تکلیف یعنی آشنایی مقدماتی با پارسائی

بعد جشن تکلیف بچه ها بجز دروغ و ریا تزویر وچاپلوسی و دله دزدی چیز دیگری از بزرگترا نمیبینند. تکلیف جشن تکلیف تو همون جشن که نباید تموم بشه و پرونده بسته بشه؟ ولی هم بسته میشه و هم اینکه بچه بیگناه و معصوم یه عمر بین یه عده خلافکار جزء و کل تنها میمونه. بعد ها هم یاد میگیره که اگه همرنگشون نشه , کلاهش پس معرکه است. و . . . . .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...