رفتن به مطلب

یه هم فکری

VINA

ارسال های توصیه شده

مساله ی شاغل بودن خانم ها در عصر حاضر صرفا محدود به مسایل مالی نمیشه !

هر چند هزینه های زندگی بالاست و شاید یک مرد اگر به تنهایی قرار باشه کار کنه از پس هزینه های زندگی مشترک و فرزند و ... بر نیاد ؛ اما

فارغ از اینها، امروزه نسبت به گذشته تحصیلات خانمها بیشتر شده و میشه و شما نباید از خانمی که چندین سال از عمر و جوانیشو صرف علم و تحصیل و احتمالا هزینه (دانشگاه آزاد و ...) کرده توقع داشته باشید که خانه نشین بشه ...

مساله ی دیگه هم حضور زن در اجتماع هست ... یک زن همانند یک مرد میتونه پزشک یا وکیل یا استاد دانشگاه یا ... باشه و در شغل خودش بهترین باشه و نشون بده که چقدر برای جامعه و مردم میتونه مفید باشه .

گذشته از اینها این حق خود زن هست که برای زندگی خودش آزادانه تصمیم بگیره که آیا میخواد کار کنه یا نه ... شوهرش چنین حقی نداره که به جای او تصمیم بگیره... هر وقت یاد گرفتیم نه میتونیم کسی رو مجبور به انجام کاری کنیم و نه از انجام کاری باز داریمش ما مردمی خواهیم بود که با مفهومی بنام آزادی بیگانه نخواهیم بود و لیاقت داشتن آزادی و دموکراسی و... رو داریم!

خیلی خیلی خیلی جمله تون تحسین و تشویق و احترام بر انگیزه ...

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:.........

لینک به دیدگاه

برای خیلی از دخترهاخواستگاری میاد که متاسفانه دوتا شرط بشدت احمقانه داره:کار نکن.چادر سرت کن.

سلام

خودتون میگید شرط موقع خواستگاری.

خواستگاری یکی از اهدافش همینه که سنگا رو با هم وابکنن! مرد یه شرایطی داره، زن هم شرایط دیگه.

شما میتونید با چنین خواستگاری به توافق نرسید! ردش کنید. نیازی به توهین به عقاید دیگران نیست. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

انواع زندگی ها رو دیدم.

به شخصه به این نتیجه رسیدم که (اگر به لحاظ اقتصادی مجبور نباشن) کار پاره وقتی که باب میل خانم باشه خیلی خوبه.

کار تمام وقت در شرایطی که نیاز مبرمی به کار خانم نیست، یه جورایی میشه کلاهی که یکی از انواع تفکر حاکم بر جامعه، بر سر خانم ها گذاشته!

چون مدیریت داخلی منزل با خانمه. اگر کار تمام وقت بیرون هم بیاد روش، برای خانم سخته. نه خودش راضی خواهد بود، نه خانواده.

آرامش داخلی منزل کار بسیار بزرگ و سرنوشت سازیه برای یک خانواده. اگر عاملی باعث برهم زدن این آرامش بشه، باید بررسی شه.

کار پاره وقت خانم ها، باعث میشه که هم از تحصیلاتشون استفاده شه، هم درگیریشون با جامعه بیشتر باشه که خوبه.

پ.ن:

آقایونش هم الان به زور کار مرتبط با رشته دارن!

لینک به دیدگاه

نظرات همه رو خوندم اما بنظر خودم تداوم و حفظ یه زندگیارزشش بیشتر از کار یه زنه شاید خیلی ها بگن طلاق بگیره راحت بشه اما هممون میدونیم تو جامعه ما به زن مطلقه چه نگاه بدی دارن..ترس از قضاوت رو نمیکم حس نا امنی که به زن مطلقه میدن شایدم من همیشه با ترس به حفظ زندگی مشترک نگاه کردم اما ...

لینک به دیدگاه

تو زندگی یه تصمیم اشتباه خسارت جبران ناپذیری به بار میاره این خسارت از چند ناحیه میتونه وارد بشه خانوم به اجبار قبول کنه کار نکنه و این به شدت تاثیر خواهد گذاشت تو زندگی و روحیه ی خانوم اول اینکه آقا فکر میکنه هر چی میخواد باید بشه و رفته رفته تبدیل میشه به حاکم نه همسر و دوم استقلال مالی خانوم از بین میره اعتماد بنفسش ممکنه پایین بیاد و خیلی چیزای دیگه کار کردن یک زن هیچ ایرادی نداره که خیلی مزیت هم داره هم برا فرزندش هم همسرش من نمیدونم کدوم مردی بدش میاد همسرش تو جامعه استقلال داشته باشه استقلال داشتن زن دلیل بر عدم نیاز به همسرش نیست البته خانوم نباید طوری رفتار کنه که انگار به همسرش نیازی نداره

و اگر هم دعوا راه بندازه که باید برم سرکار از یه ناحیه دیگه دلخوری پیش میاد .....

به نظر من بهتره شرایط رو مدیریت کنه با همسرش از راههای مختلف حرف بزنه سعی کنه هم حرفا و دلیلای اونو بشنوه و هم خودش دلایلشو بگه و مطمئنن به نتیجه ی مطلوبی میرسن به شرطی که با دعوا حرف نزنن

اما انسان خودش تعیین میکنه دیگران به چه میزان بهش ارزش قائل بشن توز ندگی متواضع بودن خوبه اما کوتاه اومدن زیاد باعث میشه اعتماد بنفس بیش از حد بیاد پایین و طبیعتا اون احترامی که دیگران باید به آدم بذارن کمتر بشه به نظر من تصمیم باید منطقی باشه و به دور از احساسات و دعوا

لینک به دیدگاه
نظرات همه رو خوندم اما بنظر خودم تداوم و حفظ یه زندگیارزشش بیشتر از کار یه زنه شاید خیلی ها بگن طلاق بگیره راحت بشه اما هممون میدونیم تو جامعه ما به زن مطلقه چه نگاه بدی دارن..ترس از قضاوت رو نمیکم حس نا امنی که به زن مطلقه میدن شایدم من همیشه با ترس به حفظ زندگی مشترک نگاه کردم اما ...

چرا بحث طلاق رو مطرح کردید؟ طلاق یه موضوع خیلی کلی هست. بسیاری از اختلافات میتونن در صورت تشدید به طلاق منجر بشن. اما موضوع این مبحث در مورد کار کردن یک زن هست. موضوعی که به نظر من باید جدا از طلاق مطرح بشه.آخه فواید و مضراتش به هر خانواده ای که با این موضوع درگیره برمیگرده. بحث ترس از طلاق نیست، بحث اینه که آرامش خانواده، به آرامش زن وابسته هست. البته به اطلاعات و دانش اجتماعی و فردی زن هم وابسته هست. بهینه سازی لازم داره!

طلاق میشه ته ته ته ته این ماجرا و خیلی اختلافات دیگه. مخصوص این نیست. وقتی که اینجا طلاق مطرح بشه، اصل موضوع فراموش میشه و انحراف پیدا میکنه. لزومی هم نداره اینجا مطرح شه. جمله شما مثل این میمونه بگیم اختلاف سر تعداد بچه اگر بود نباید طلاق گرفت! خب معلومه که این جمله از اساس ناقصه! طلاق یه موضوعیه که پارامترهای زیادی تاثیر دارن توش. ممکنه یه مسئله خیلی ساده تر یا خیلی پیچیده تر باعثش بشه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...