رفتن به مطلب

یه هم فکری

VINA

ارسال های توصیه شده

مثل همیشه سر گرم حرفای خاله زنکی بین همکاری بودم که درد دل یکی از بچه ها منو تو فکر برد!!! زنی حدودا 26 یا 27 با همسری با اختلاف سنی ده سال! ازدواجی با علاقه! مرد مهندس ..زن هم مهندس مرد از خونواده ای تقریبا مرفه و زن از قشر متوسط خونه و ماشین هم از اول زندگی داشتن! بعد یک سال از ازدواج بهانه گیری یا اعتراض مرد برای کار نکردن همسرش در بیرون خونه در امد حداقل سه تومن مرد در ماه! ترس زن از اینده و کار کردنش خطر پاشیدگی یه زندگی شما جای زن بودید چی میکردید؟ من خودم بودم شوهر هم خونه داشته باشه هم ماشین و در امد سه تومن یه روزم سر کار نمیرمممممم والاااااااااااااااااااااااااااااااااااا :دی

لینک به دیدگاه

دورو زمونه بدی شده 1 کی دو تومن هم بد نیست میشه به یک جای زندگی زد دیگه گذشته دوره تعصبات زن کار نکن و .......

والله دودستی بچسبن به کار و زندگی .....زیر این فشار زندگی هرکی چه مرد چه زن باهم و در کنار هم باید باشند

لینک به دیدگاه

اگه از رو علاقه ازدواج کردن، میتونه نره سرکار

شاید بعدا شوهرش رضایت بده به کار

من بودم، کارم رو ول میکردم

از وقتی هم که داره میتونه برای افزایش تواناییهاش استفاده کنه

لینک به دیدگاه
خب حالا کار نکنه چی میشه؟ تو کارفرمایی نمیدونی..یه اعصابی از ادم این کارفرماها خراب میکنن اه ...

مینا خانوم الان دوشیفت کارمیکنن بعضیا با بدبدختی مشکلات اقتصادیشونو بهم گره میزنن برا هر کاری و کارفرمایی راه حل های زیادی برا بهبودش میشه داشت

البته خوب محیط ارومم میتونه در زندگی یه حس آرامشی به خونواده بده که قابل انکار نیست

لینک به دیدگاه
اگه از رو علاقه ازدواج کردن، میتونه نره سرکار

شاید بعدا شوهرش رضایت بده به کار

من بودم، کارم رو ول میکردم

از وقتی هم که داره میتونه برای افزایش تواناییهاش استفاده کنه

عاطفه میدونی ازهمین جا شروع میشه ....

بعدش هم که رو دادی به مرد پشت بندش محدودیت های بعدی میاد نمی گم درگیری بشن ولی میتونن بشینن و همدیگرو قانع کنن خیلی راحت چرا باید یه خانم که زحمت کشیده و درس خونده و با این بی کاری کاری گیر اورده بکشه کنارر؟؟

جای سواله برام

لینک به دیدگاه

خودم به شخصه از کار تمام وقت خانم خوشم نمیاد. زندگی که نیست، هر دو سر کار، خسته و کوفته، خونه فقط میشه خوابگاه. :ws37:

ولی از طرفی اینکه خانم کار نکنه رو هم اصلا قبول ندارم، کار که فقط واسه پول در آوردن نیست، بنظر من اگه زن کار نکنه، از جامعه عقب می مونه و این باعث میشه که اول از همه به خودش ضربه بخوره، بعد به بچه هاش و در آخر هم سر کوفت میشه از شوهرش (دیدم که میگم:w16:)

بنظرم باید خانم یه کار نیمه وقت پیدا کنه تا هم کار کنه و هم خیلی بهش فشار نیاد و شوهر املشم راضی بشه :ws3:

لینک به دیدگاه

خیلی از خانمها بیرون کار میکنند ولی منت سر شوهرشون نمیذارند و همیشه با نزاکت هستند. بعضی هاشون یه جورائی منت میذارن یا یه کاری میکنن که شوهر مخالفت میکنه. همچین الکی الکی نیست که مرد راضی به کارکردن زنش نباشه. یه اتفاقاتی می افته که ما بیخبریم.

لینک به دیدگاه

کار کردن زن یسری مزایا داره یه سری معایب از مزایاش میشه به مستقل بودن خودکفا بودن تامین امنیت مالی در درون کهولت سن و... اشاره کرد

و از بزرگترین معایب اش پیر شدن سریع خانوم هاس ...

بشخصه اگه همسرم استقلال مالی داشته باشه کار نمیکنم : )

ولی اگه از اول کار کرده باشم و از کارم رضایت داشته باشم به هیچ عنوان حاضر نیستم با مردی زندگی کنم که برای رفتن یا نرفتن ام به سر کار تصمیم میگیره :|

لینک به دیدگاه

خودم به شخصه از زن خونه دار بدم میاد، لزوما نیاز مالی نیست ، زنانی که بیرون از خونه فعالیت میکنن قابل احترام تر و قابل اعتناتر هستند گذشت دوره اندرونی و بیرونی

لینک به دیدگاه

من برای کارم خیلی زحمت کشیده ام و خون دل خورده ام....محیط کاری کاملا مردانه رو هم تجربه کرده ام....هرگز نمیزارم یکی از راه برسه و بخواد بگه برو سر کار یا نه....

اگه خودم بخوام میرم سر کار.نخوام هم نمیرم.مثل الان که هیچ اجباری ندارم.اما من سختیشو پذیرفته ام ومیرم سر کار.

اگه موقعیت کاریم خیلی عالی باشه و مرد بخواد منو از کار محروم کنه حتما جلوش مقاومت میکنم.

برای خیلی از دخترهاخواستگاری میاد که متاسفانه دوتا شرط بشدت احمقانه داره:کار نکن.چادر سرت کن.

لینک به دیدگاه
خودم به شخصه از زن خونه دار بدم میاد، لزوما نیاز مالی نیست ، زنانی که بیرون از خونه فعالیت میکنن قابل احترام تر و قابل اعتناتر هستند گذشت دوره اندرونی و بیرونی

نظر شما منو شوکه کرد.

لینک به دیدگاه

در کشور ما کار به اندازه ای نیست که مناسب همه سلیقه ها بشه کار پیدا کرد. یعنی خیلی ها نمیخوان خونه نشین باشن ولی مجبورن. خیلی ها هم که پارتی دارن مشغول کار هستند. یعنی مساوات و برابری برای رسیدن به حقوق فردی در ایران فعلی خارج از دسترس خانمهاست و نمیشه ملاک جدی براش تعیین کرد و یا بود و نبود کار کردن رو یه جورائی بعنوان هویت زن تلقی نمود.

اون شوهره هم میدونست که خانمش کار میکنه. میتونست قبل ازدواج فکراشو بکنه. نه اینکه بعدا تصمیمش عوض بشه.

لینک به دیدگاه

اینوبگم البته نظرشخصی خودمه بعضی هاگفتن نره سرکار،می توانم بپرسم چرا؟

انسان که نبایداینقدربی اقتدارباشد!بعدن میگیدچرامردابه زنهازورمیگن!بابازنهم موجوده زنده حق داره!اول بایدبپرسه چرامشکلی درکارهام بود آیاوظیفه اصلی خودم خانه داری راخوب انجام ندادم ؟کسی چیزی گفته؟شایدمشکلات باحرف زدن حل بشه.بچه دارند یانه؟

لینک به دیدگاه

درود به همه:icon_gol:

نظرهاتونو خوندم جالب بود.

به نظر شخصی خودم میگم شاید خیلی ها قبولش داشته باشن شاید قبولش نداشته باشن:

زن موجود زنده های حق انتخاب داره ،اینکه نزاری بره سر کار به نظر من اوج ظلمه،شاید دوست داشت فقط بحث مالی نیست من خیلی هارو دیدم هم بیرون کار میکنن هم به امور خانه میرسن.

باید اول فکرشو میکرد اون آقا وقتی رفته یه خانمی گرفته که استقلال مالی داشته نمیشه الان بگی نه نرو،روز اول قبول کردی،بعدشم یعنی چی که نرو مگه خودش حق انتخاب نداره،وقتی میتونه سرکار بره ازش راضی چرا نزاره بره.

اینکه همیشه حرف حرف مرد باشه زیادم خوب نیست اونکه نمیشه زندگی مشترک میشه پادگان حرف ارشد.....

خوبه یه جاهای احترام بزاریم به حقوق همدیگه.

به نظر من زنای که سرکارن شاداب تر و سرزنده ترن،چون هی خونه نیستن که از صب تا شب با کارای زیاد خودشونو سرگرم بکنن آخر شب با اعصاب خرد از خستگی،اعصاب مردم خراب بکنن.وقتی بیرونی کمتر فکر میکنی درگیر مسائل پیش پا افتاده میفتی.

لینک به دیدگاه

مساله ی شاغل بودن خانم ها در عصر حاضر صرفا محدود به مسایل مالی نمیشه !

هر چند هزینه های زندگی بالاست و شاید یک مرد اگر به تنهایی قرار باشه کار کنه از پس هزینه های زندگی مشترک و فرزند و ... بر نیاد ؛ اما

فارغ از اینها، امروزه نسبت به گذشته تحصیلات خانمها بیشتر شده و میشه و شما نباید از خانمی که چندین سال از عمر و جوانیشو صرف علم و تحصیل و احتمالا هزینه (دانشگاه آزاد و ...) کرده توقع داشته باشید که خانه نشین بشه ...

مساله ی دیگه هم حضور زن در اجتماع هست ... یک زن همانند یک مرد میتونه پزشک یا وکیل یا استاد دانشگاه یا ... باشه و در شغل خودش بهترین باشه و نشون بده که چقدر برای جامعه و مردم میتونه مفید باشه .

گذشته از اینها این حق خود زن هست که برای زندگی خودش آزادانه تصمیم بگیره که آیا میخواد کار کنه یا نه ... شوهرش چنین حقی نداره که به جای او تصمیم بگیره... هر وقت یاد گرفتیم نه میتونیم کسی رو مجبور به انجام کاری کنیم و نه از انجام کاری باز داریمش ما مردمی خواهیم بود که با مفهومی بنام آزادی بیگانه نخواهیم بود و لیاقت داشتن آزادی و دموکراسی و... رو داریم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...