رفتن به مطلب

مثل یک دختر

Lean

ارسال های توصیه شده

اول دبیرستان که بودم یک همکلاسی داشتیم بچه ها خیلی مسخرش میکردن ، مثل دخترا را میره ، مثل دخترا حرف میزنه ، مثل دخترا... فک میکنم مثل دخترا تو جوامع مردانه برای تحقیر استفاده میشه اما مثل دختر بودن تحقیر آمیزه؟

بعضی چیزا صرفا برا دختراس.و زیبایی که دارن مختص دختراس.و عکس این قضیه هم در مورد دخترا صدق میکنه.وقتی ی پسریحرکاتش مثل دخترا میشه بله گفتن مثل ی دختر برا اون پسر تحقیر محسوب میشه.ولی برا دختر نه.

تو این 24 سال زندگیم نشده ی بار بخاطر دختر بودنم تحقیر بشم.جاهایی بوده که خیلیم افتخار کردم.

از نظر پیشرفت شغلی و اجتماعی هم خداروشکر راضیم.وقتی میبینی چند جا صرفا بخاطر نوع کار کردنت حاضر باهات همکاری کنه(نه بخاطر اینکه دختری و بحث سواستفاده پیش بیاد) به ادم انرژی میده و بود خودش افتخار میکنه.و همیشه به نامزدم میگم طوری مرد باش که من بتونم زن بودنم رو تو زندگیم حفظ کنم.واقعا لذت داره:girl_in_dreams:

الان که دیگه عهد بوق نیس بابا:banel_smiley_4:

البته اینم بگما به خود دختر هم بستگی داره.بعضیا ی کاراریی میکنن که حال من ک دخترم ازشون بهم میخوره و حس حقارت بهشون دارم چه برسه به جنس مخالفش که بخواد ارزشش رو حفظ کنه

لینک به دیدگاه
َشما در حال ماله کشیدن حقایق هستی دوست عزیز به جای اینکه الکی مثلا خودمون خوشبخت معرفی کنیم یا یک جامعه با فرهنگ تو ذهنمون درست کنیم بهتر این جامعه و فرهنگ و زندگی خیالی واقعیت ببخشیم

:texc5lhcbtrocnmvtp8

کسی حقیقتو پنهان نکرده و فک نمیکنم لزومی داشته باشه الکی حرفی بزنم و من تو حرفام اصلا اشاره ای به با فرهنگ بودن جامعه نکردم شما خوب متوجه نشدین حرفهای بنده رو...بعضی وقتا ما عقب وایمیستیم هیچ کاریم نمیکنیم و فقط میگیم این بده اون بده جامعه مارو تحقیر کرد فلان شد فلان نشد امااااااااا اینم باید باور داشته باشم که ماها خودمون باعث خیلی از رفتارا تو جامعه هستیم...وقتی دارم اینارو میگم بدون که بهش عمل کردم که دارم قاطع حرف میزنم نه خیاله نه نه رویا واقعیت زندگی هست که من بیست و چند ساله تجربه اش کردم:w16:

لینک به دیدگاه
بعید میدونم

کمی به پچ پچ های اطرافت توجه کنی نظرت عوض میشه

اما اگه کل جامعه رو ببینیم خیلی کم شده ، مگر در محیط های کوچیک و بسته

لینک به دیدگاه
بله این موضوع که طرح شد نافی استثنائات نیست ، اصولا در مباحث جامعه شناسی به جو غالب جامعه توجه میشه همونطور هم که دیدیم فلیمی که ساخته شده بود در یک جامعه غربی ساخته شده زمانی که در غرب با جوامع اکثرا سکولار هنوز این موضوع دید تحقیرآمیز به زنان یک دغدغه محسوب میشه از جامعه جهان سومی چه انتظری داری؟ از سوی دیگه بحث نگاه جنسیتی در سال های اخیر مطرح شده این نوع نگاه رو در نه در ایران و جهان سوم بلکه در همه جا میشه دید، به در محل کار کمی گوش هاتو تیز کن ببین دیدگاه ها به همکار زن به چه شکلی هست، اتفاقا همین دیروز همکارم اومده بود به اتاقم بحث رو کشید به ازدواج و به من به اصطلاح توصیه کرد که همسری اختیار کنم که خانه دار باشه ، چرا؟ چون زن شاغل ممکنه خراب بشه( من معذرت میخوام) ایشون این موضوع رو مطرح کرد در حالی که من به عینه میبینم که توانایی های این آقا از برخی همکاران خانم اداره به شدت پایین تره.

به هر حال نگاه جنسیتی مقوله ای نیست که به این زودی ها از جوامع چه غربی و چه شرقی قابل حذف باشه کما اینکه با دخالت ایدئولوژی های مذهبی این مقوله شدید تر و ملموس تر در جوامع دینی احساس میشه

با شما موافقم.

مشکل این مردم یکی دو تا نیست , علتشم اینه که با دید عقلانیشون قهرند.

لینک به دیدگاه

میشه گفت نسبت به قبلا این دیدگاه خیلی کمتر شده اما از بین نرفته هنوز هم گاهی این حرفها به گوش میرسه

مثلا من خودم رشتم قدرته تو محیط بیرون و یا حتی دانشگاه شنیدم که میگن این رشته به درد خانوما نمیخوره و از پسش برنمیای اما خودم سعی کردم خودمو ثابت کنم و نشون بدم این حرفا قدیمی شده و دنیای الان این حرفا رو نمی طلبه

اما به نظر من 50 درصد قضیه دست خود ما دختراست که خودمون رو ثابت کنیم و نشون بدیم تفاوت جنسیتیمون برامون محدودیت نمیاره 50درصدش هم مربوط به جامعه اعم از خانواده و حکومت و جنس مخالف هست که قبول کنن دیگه جامعه از اون نوع سنتیش و همه به این باور برسن که زن و مرد فقط از لحاظ فیزیکی با هم تفاوت دارن ولاغیر....

لینک به دیدگاه

در جواب دوستانی که فکر می کنن جامعه نسبت به گذشته تغییر کرده فقط به جوک هایی که تو وایبر و فیس بوک هست توجه کنن تغییر احساس می کنن . جالبتر اینه که خود دخترا هم میخندن و پخش می کنن

لینک به دیدگاه
:texc5lhcbtrocnmvtp8

کسی حقیقتو پنهان نکرده و فک نمیکنم لزومی داشته باشه الکی حرفی بزنم و من تو حرفام اصلا اشاره ای به با فرهنگ بودن جامعه نکردم شما خوب متوجه نشدین حرفهای بنده رو...بعضی وقتا ما عقب وایمیستیم هیچ کاریم نمیکنیم و فقط میگیم این بده اون بده جامعه مارو تحقیر کرد فلان شد فلان نشد امااااااااا اینم باید باور داشته باشم که ماها خودمون باعث خیلی از رفتارا تو جامعه هستیم...وقتی دارم اینارو میگم بدون که بهش عمل کردم که دارم قاطع حرف میزنم نه خیاله نه نه رویا واقعیت زندگی هست که من بیست و چند ساله تجربه اش کردم:w16:

بخشی از این موضوع به خود دخترا مربوط میشه وقتی یه زن دوست داره بچه اش پسر باشه در صورتی که باید از داشتن پسر احساس حقارت کنه یا وقتی جوک های جنسیتی خودشون پخش می کنن یا پشت هم حرف در میارن و توانایی های همدیگه زیر سوال می برن و یا میگن استاد های زن عقده ای هستن و .................... اما بخش دیگه به فرهنگ و جنس دیگه جامعه مربوط میشه . و در نهایت مثل یک دختر تحقیر امیز میشه اما همچنان با تغییر کردن جامعه مخالفم هیچ تغییری نداشتیم

لینک به دیدگاه
قبول کنید که دخترای ایرانی هم واقعا تو سری خور هستند :hanghead:

قبول دارم ؛ بعضی دختر خانم ها متأسفانه متأسفانه و باز هم متأسفانه توسری خور به معنی واقعی کلمه هستند . . .

لینک به دیدگاه
بخشی از این موضوع به خود دخترا مربوط میشه وقتی یه زن دوست داره بچه اش پسر باشه در صورتی که باید از داشتن پسر احساس حقارت کنه یا وقتی جوک های جنسیتی خودشون پخش می کنن یا پشت هم حرف در میارن و توانایی های همدیگه زیر سوال می برن و یا میگن استاد های زن عقده ای هستن و .................... اما بخش دیگه به فرهنگ و جنس دیگه جامعه مربوط میشه . و در نهایت مثل یک دختر تحقیر امیز میشه اما همچنان با تغییر کردن جامعه مخالفم هیچ تغییری نداشتیم

منم تو حرفام نوشته بودم این موضوع رو واسه همین عرض کردم کامل نخوندید:a030:کیا جامعه رو تشکیل دادن؟خانوده ها پس بخش اعظم این مشکل از درون خانوده ها نشات میگیره هر کسی اگر خانوده ی خودشو درست جلو ببره و تربیت کنه مطمئنن این حرفای دور از منطق زده نمیشه به سن و سال هم ربط نداره...میگن قدیمیا پسر دوست بودن اما مادر بزرگ من 83سالشه هنوزم که هنوزه میگه خونه ای که دختر توش نباشه خونه نیست شدیدا هم طرفدار دختراس البته نه اینکه پسراشو دوس نداشته باشه اما خوب هیچ برتریت بین مامان و داییام نمیذاره و بچه هاشم طوری بار آورده که به این چیزا توجه نکنن و طبیعتا اونام رو بچه های خودشون تاثیر گذاشتن اما دیدم خانومای جوانی که سنشونم کمه اما حرفی که شما زدینو میزدن پس هرکسی باید از اطراف خودش شروع کنه از اون گذشته کسی که جنسیت مونثو زیر سوال میبره و بهش توهین میکنه در عصر حااضر به جرات میتونم بگم بخشی از نیکره ی منطق مغزش رو هواست:w16:

لینک به دیدگاه

دقیقا چرا؟

لینک به دیدگاه
در جواب دوستانی که فکر می کنن جامعه نسبت به گذشته تغییر کرده فقط به جوک هایی که تو وایبر و فیس بوک هست توجه کنن تغییر احساس می کنن . جالبتر اینه که خود دخترا هم میخندن و پخش می کنن

وا!!!!!!!!!!!

اگه قرار باشه مبنای اینکه تو جامعه چی میگذره و واقعیتهارو بزاریم به اینکه توی وایبر و فیس بوک وجکها چی میگن و چی مینویسن به نظرم اصلا درست نیست...اینهمه جوک قومیتی هستمثلا!!!!

من اصفهانی میگم توی جکها گفته اند تو فلانی پس حتماراسته...یا ترکه رو گفتن اونجوره پس درست گفتن یا رشتیه رو گفتن بهمانه پس بی بروبرگرد قبول کنم!!!!

بازم مخالفم!!!!فکرنکنم دیگه الان برا کسی چه زن چه مرد فرقی بکنه بچش پسر باشه یا دختر...ممکنه توی جوامع و خانواده های از لحاظ فکری؛عقب مانده همچین چیزی باشه...حتی خانواده های سنتی هم خیلی دختر دوستند...همه هردوتاشو میخوان...اولین باره همچین چیزی رومیخونم!!!!!

لینک به دیدگاه

مثل دختر بودن تحقیر آمیز نیست اصلا

اما بین مردا مثل دختر بودنمیتونه تحقیرآمیز باشه

همونطور که مثل پسر بودن بین دخترا میتونه تحقیر آمیزباشه

مثلا مثل پسرا راه میره، مثل پسرا غذا میخوره، مثل پسرا شلختس و...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...